пълна упойка при лечение на кариес

  • 15 409
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
Здравейте!
На сина ми му предстои тази процедура на 07.11 и съм много притеснена.Той е на 4,5 г и има 11 развалени зъба.Нашата зъболекарка ни предложи този вариант с пълната упойка, защото някои зъбчета са с пулпити и ще го боли.В клиниката имат пълно оборудване и идва анестезиолог от Военна болница.Говорих с мой приятел ,който е лекар и той ме увери ,че има напълно безвредни упойки,които по никакъв начин не влияят на здравето на детето.Имам пълно доверие на нашата зъболекарка , но въпреки това изпитвам ужасен страх ... Cry
Когато всичко мине ще пиша
  bouquet
ПП:
При всяка операция с пълна упойка има шанс. Вие си преценявате дали си струва риска или ще изчакате половин година да порастне малко и ще говорите с него като с човек да стои мирно.
Между другото ако сте пили флуор през бременността и сте давали флуорни таблетки след това по всяка вероятност сте му създали проблема. Ако още давате флуорни таблетки прочетете повече за флуорозата.
По принцип човешките зъби са достатъчно здрави да изкарат доста години.

Това изказване наистина е супер некомпетентно и меко казано - "отвратително" #2gunfire

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 00:19 от vegas

# 16
  • Мнения: 61
Не мога да дам мнение за лекарката като специалист,но от разговора с нея останах с впечатлението,че методите и материалите който използва са доста морално остарели...освен това си мисля че 150 лв на зъбче за пломба с амалгама си е обирджииство  newsm78 за това ви моля мили мами .ако знаете другаде да правят зъбки с упойка,да дадете информация.
Попаднах на статия по повод конгрес на детските стоматолози за зачестилите случаи на "биберонни кариеси".Оказва се че в цяла южна България само в ч клиника в Пловдив правят зъбки на малчугани с упойка....

# 17
  • Мнения: 583
Здравейте,

Ние минахме тази процедура в Юниордент, оправихме 10 зъбчета под пълна упойка за два дни, т.е. на два пъти - първият ден арсен, вторият пломбичките. Доволна съм от работа та на др Стайкова и Анестезиолога. Много се притеснявахме, много плакахме, накрая всичкобеше ОК.

Искам да ви кажа, че за малки дечица /2-3 г./ е по-добре да се използва пълна упойка /детето е полубудно, но не помни абсолютно нищо от бодването на иглата до 2-3 часа по късно/

Започнахме след това да ходим при др Маркова и от нея съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО доволна. Тя УСПЯВА да накара децата да си отворят устичката и да работи без упойка Simple Smile само с приказки. Моето момче с удоволствие ходи на зъболекар и даже иска от време навреме да му показвам снимката на кабинета и нейната снимка по интернет. Последно ходихме на 3,6 м. Сега почиваме Simple Smile

# 18
  • Мнения: 583
Още нещо

И на двете докторки мнението беше, че амалгамените пломбички са най-здрави. Бяла пломбичка слагат на предно зъбче.

Също и на двете докторки мнението за изграждането на предно зъбче е "да ти вземат парите".
Млечните зъбки имали плитки коренчета и трудно се задържа "надграденото".

Ние имаме 6 зъбчета само на коренче... свиква се... Но нямаме търпение да пораснем и да си имаме хубави зъбки...

# 19
  • Мнения: 133
  И моето детенце има вече 3 кариеса,аз мисля да го водя тук,случайно попаднах на това,отзивите са добри  Peace
 http://www.laserdentalcenter-bg.com/index.html#bookmark1
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363098.30  успех !

# 20
  • Мнения: 61
Имам новина  bowuu,след мноого ровене,открих http://www.medicusalpha.com/ клиниката в Пловдив,за която бях споменала в 1 от предните си постове.Говорих по телефона с доцент Емилия Илиева и др седмица отиваме за консултация.Това,което ме обнадежди е,че от "години"е отрекла амалгамата за детски зъбки,използва материал,който е абсолютно безвреден за детския организъм и който е по-здрав от амалгамата(името не се сещамв момента ,но ще дам пак инфо)освен това,каза че колкото и малко парченце да е останало от зъбчето,то трябва да се запази и може да служи за изграйдане на зъбчето(Стойкова ми беше подхварлила,че може да се наложи да "изреже" зъбките до корен  #Crazy ) та така...като мине консултацията пак ще пиша.Стискайте палци

# 21
  • Мнения: 148
Здравейте!
На сина ми му предстои тази процедура на 07.11 и съм много притеснена.Той е на 4,5 г и има 11 развалени зъба.Нашата зъболекарка ни предложи този вариант с пълната упойка, защото някои зъбчета са с пулпити и ще го боли.В клиниката имат пълно оборудване и идва анестезиолог от Военна болница.Говорих с мой приятел ,който е лекар и той ме увери ,че има напълно безвредни упойки,които по никакъв начин не влияят на здравето на детето.Имам пълно доверие на нашата зъболекарка , но въпреки това изпитвам ужасен страх ... Cry
Когато всичко мине ще пиша
  bouquet
Да,непременно пиши,синът ми е на годините на твоя и имаме голям проблем и с 4-те кътника.И мен ме е страх,все още не съм се ориентирала на никъде,а трябва да действам  bouquet

# 22
  • Мнения: 160
Тази седмица направихме зъбките при д-р Стайкова в "Юниордент". През два дни. Синът ми никак не е лесен. Първия път едва му смъкнахме панталоните за да му инжектират упойката. Заспа за около 10 минути и го пренесох на зъболекарския стол. Докато спеше му сложиха абукат на ръката за да може на следващия път да не го бодът. Когато упойката е през абукат, детето заспива почти веднга и упойката трае по-кратко. Събуди се когато вече приключваха. Всичко мина много добре.

# 23
  • Мнения: 61
аю Извинявай за въпроса,ако не е неудобно,какво му правиха точно на твоя малчо?какви са му проблемите и какво лечение/разрещение ви предложиха?

# 24
  • Мнения: 1 014
maria4r , трябва ли някакво направление от Джи Пи-то, за да се заведе детето или всичко е платено?

# 25
  • Мнения: 1 520
Как така се прилага пълна упойка при стоматологични манипулации?!
Да не би зъболекарката да бърка пълна с местна, с която се анестезира целия зъб който ще се прави.

# 26
  • София
  • Мнения: 708
Как така се прилага пълна упойка при стоматологични манипулации?!
Да не би зъболекарката да бърка пълна с местна, с която се анестезира целия зъб който ще се прави.

Със сигурност не бърка. Има деца при които няма как да се работи по друг начин.
Колкото до местната- няма как да анестезира половината зъб.  Peace

# 27
  • Мнения: 61
Как така се прилага пълна упойка при стоматологични манипулации?!
Да не би зъболекарката да бърка пълна с местна, с която се анестезира целия зъб който ще се прави.
Винаги съм се чудила кому е нужно да се намесват хора с "глупави" и неуместни въпроси,ненаправили си труда да прочетат даже 2-те скромни страници от темата.Спам да има.Само моля да не е в здравословни теми.
AZIRA,в Юниордент нищо не ми казаха за манипулации поемани от здравната каса,знам от темата,че майчета водят там деца с увреждания с направления от ТЕЛК или джипи-то и плащат нещо минимално.В пловдивската клиника как стоят нещата ще ви информирам сряда

# 28
  • Мнения: 17 546
Синът на кумата ми е с ДЦП. По никакъв начин, освен с пълна упойка, не могат да му направят зъбите. Правят му ги така вече 17 години. Решение е при по нервни и страхливи дечица, или в този случай с ДЦП, защото иначе води до много по-неприятни последици и психологическа травма. Прави се в присъствие на анестезиолог.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Говорих по телефона с доцент Емилия Илиева и др седмица отиваме за консултация.....

За доц.Илиева мога само хубави неща да кажа   bouquet Наистина работи страхотно и с много добри материали.
Но не работи със ЗК и от сега се подготви, че оправянето на зъбчетата под пълна анестезия няма да е никак евтино.
Ето тук можеш да видиш и доц.Илиева и анестезиолога, с който работи, в репортаж по БНТ:

Стоматолозите сигнализират за епидемия от биберонни кариеси

Видеото можеш да си плейнеш през екранчето в дясно.

Общи условия

Активация на акаунт