ясла за деца под 2 г има ли???

  • 2 105
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 542
навсякъде се приемат и по-малки деца!аз съжалих,че не пуснах моето миналата есен,щеше да е на 1 год и 4мес

# 16
  • Мнения: 2 100
Какви са тези глупости  ooooh! В нашата ясла са приети деца, които нямат и годинка  Crazy На опашката имаше родители, чиито деца бяха на по няколко месеца. Айде моля ви се, не приемали деца под 2  ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 275
Всички ясли са деца от 10 месеца до 3 години. Условието уж е да са проходили, но в някои градини ги вземат и без да са.

Няма такова законоустановено условие. Наредбата за яслите е на Министерство на здравеопазването, което означава, че има по-голяма сила от някакви си вътрешни правила. Ето дейтващата в момента Наредба: http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240

Всичко друго, извън разписаното в нея, си е свободно съчинение на директори и персонал.

# 18
  • Мнения: 48
59 Детска ясла кв. Х. Димитър - тя е само ясла не е към детска градина дъщеря ми тръгна на 13 месеца единственото изискване беше да е поставена последната ваксина мисля че в доста детски ясли го изискват - особенното е че молби за такива детски ясли се подават на място те не са включени към системата за Детските градини така че те очаква обикаляне и разговори с директорките на място и подаване на молби - успех

# 19
  • София
  • Мнения: 6 275
59 Детска ясла кв. Х. Димитър - тя е само ясла не е към детска градина дъщеря ми тръгна на 13 месеца единственото изискване беше да е поставена последната ваксина мисля че в доста детски ясли го изискват - особенното е че молби за такива детски ясли се подават на място те не са включени към системата за Детските градини така че те очаква обикаляне и разговори с директорките на място и подаване на молби - успех

Чистите ясли се водят към МЗ, докато ОДЗ-тата (ясла + детска градина) са към общините и за това в прословутата система за София са само ОДЗ-тата. А изискванията за ваксините е нормално да има, тъй като си има задължителен имунизационен календар.

# 20
  • Мнения: 247
....А изискванията за ваксините е нормално да има, тъй като си има задължителен имунизационен календар.

Дрън, дрън! Който го казва това гарантирано Ви лъже! Точно по въпросът с условието детето да има имунизация против морбили,
паротит и рубеола съм говорила с РИОКОЗ(бившето ХЕИ) и съм звъняла в Министерството на здравеопазването. И от двете места ми казаха, че такова условие няма никъде. Важното е детето да има имунизациите за съответната възраст.
По въпросът с пием на деца под 2 год. в ясли- моят син ще започне ясла на 11м

# 21
  • София
  • Мнения: 6 275
....А изискванията за ваксините е нормално да има, тъй като си има задължителен имунизационен календар.

Дрън, дрън! Който го казва това гарантирано Ви лъже! Точно по въпросът с условието детето да има имунизация против морбили,
паротит и рубеола съм говорила с РИОКОЗ(бившето ХЕИ) и съм звъняла в Министерството на здравеопазването. И от двете места ми казаха, че такова условие няма никъде. Важното е детето да има имунизациите за съответната възраст.
По въпросът с пием на деца под 2 год. в ясли- моят син ще започне ясла на 11м

Това имах предвид, а не дрън-дрън.

# 22
  • Мнения: 247
Извинявай.... объркала съм цитата. Но наистина е много честа практика да се лъжат майките с какво ли не, включително че
1. детето трябва да е проходило
2. детето трябва да бъде най-малко на 13 месеца, за да е имунизирано против морбили
3. да ползва чашка и лъжичка
4. да не носи памперс
5. да може да говори
..... и още куп глупости, които са противозаконни

# 23
  • София
  • Мнения: 6 275
Извинявай.... объркала съм цитата. Но наистина е много честа практика да се лъжат майките с какво ли не, включително че
1. детето трябва да е проходило
2. детето трябва да бъде най-малко на 13 месеца, за да е имунизирано против морбили
3. да ползва чашка и лъжичка
4. да не носи памперс
5. да може да говори
..... и още куп глупости, които са противозаконни

Абсолютно си права за това. За това и дадох линк към наредбата. Хубаво е да се запознаем с нея и да си търсим правата, което понякога е ужасно трудно Sad

# 24
  • Мнения: 2 100
А, да допълня към списъка с изискванията .. детето трябва да спи следобеден сън, иначе трябва да освободи мястото  #Crazy

# 25
  • Мнения: 804
Щом взехме акта за раждане записахме детето на ясла. Приеха я когато навърши 11 месеца - съвсем законно. НЯМА ЗАКОНОВО изискване детето да ходи, да прави кълбо напред и назад, да пляска с уши и др. ИМА изискване да са сложени всички задължителни за ВЪЗРАСТТА на детето ваксини.

От другата страна са лелките и директорките на ясли, които нямат желание да се занимават с бебета.

А, да допълня към списъка с изискванията .. детето трябва да спи следобеден сън, иначе трябва да освободи мястото  #Crazy

А трябва ли да може да бродира?  ooooh!  #Crazy

# 26
  • Мнения: 233
какви са тези глупости малкия ми вече трети ден е на ясла и е на 1год.и 6мес.,даже 2 ваксини още не сме направили,но директорката ни каза че няма проблем август като му ги бият да ни дадат картонче че вече ги имаме.вутрешния правилник няма нищо общо с правила за кандидатстване.това че на персонала не му се гледа малки деца това си е техен проблем все пак те това работят,затова им се плаща.като не им харесва работата да си хващат парцалите и на трудовата борса.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 430
Боже като ви чета и ме заболя главата.Както се вижда по линийката младежа направи скоро 1 месец.Ама аз мисля с перспектива Mr. Green
Живот и здраве трябва май да се върна на работа,прочетох всичко което сте написали,но все пак имам още няколко въпроса и се надявам да ми отговорите,за което предварително благодаря  bouquet
1.кога се подава молба за ясла
2.има ли някакво предимство,колкото по-рано е подадена молбата толкова по-добре
3.работят ли лятото яслите
в последствие ще изникват още въпроси Crazyама така е,млада майка съм и ще ми простите Laughing

# 28
  • Мнения: 247
1.кога се подава молба за ясла- колкото се може по-скоро след раждането на детето
2.има ли някакво предимство,колкото по-рано е подадена молбата толкова по-добре- предимство няма, но шансът е по-голям детето да бъде прието на ясла докато ти изтекат 410-те дни.
3.работят ли лятото яслите- зависи...
Един съвет.... отивай и си подавай документите още сега. Директорките ще ти разправят какви ли не врели не кипели, но ти настоявай да си подадеш молбата. Трябва ти копие от акта за раждане на детето!(задължително) Някои ясли си имат техни молби-бланки, но други искат да са свободен текст, така че си носи няколко празни листа (за всеки случай)!
Ако е ОДЗ виж в системата за прием в детски градини. Там си пише кога и как се кандидатства.
Успех!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 275
Боже като ви чета и ме заболя главата.Както се вижда по линийката младежа направи скоро 1 месец.Ама аз мисля с перспектива Mr. Green
Живот и здраве трябва май да се върна на работа,прочетох всичко което сте написали,но все пак имам още няколко въпроса и се надявам да ми отговорите,за което предварително благодаря  bouquet
1.кога се подава молба за ясла
2.има ли някакво предимство,колкото по-рано е подадена молбата толкова по-добре
3.работят ли лятото яслите
в последствие ще изникват още въпроси Crazyама така е,млада майка съм и ще ми простите Laughing

1. За чистите ясли - молба се подава в самата ясла. Отиваш и питаш кога трябва да се подаде. За ясла към ОДЗ се кандидатства чрез сайта http://kg.sofia.bg/ , мисля,ч е може още от сега да регистрираш детето, но кандидатстване ще може да направиш като навърши определената възраст.

2. Не знам, но колкото по-рано, толкова по-добре, никога не се знае дали това няма да ти е предимство.

3. Зависи, официално все още не съм виждала да е регламентирано да не работят.

И без да се сърдиш, отговор на всеки един от тези въпроси може да намериш в многобройните теми по въпроса във форума, писано е доста Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт