Моля за мнение за д-р Папукчиев от 25 п-ка.

  • 50 587
  • 201
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Май, раздорът тръгна от там, че на ЖК жената може да се запише след определена гестационна седмица. Не си спомням след 10 или след 11. Както и да е. Докторът е свестен, съвестен, галантен, пуска всички нужни изследвания, всеки път преглежда на ехограф и правят документите, както трябва.
Това последното съвсем не е без значение!  Peace  Сестрата, която беше преди две години /дано да е същата/ е без грешка! Точна, съвестна, бърза, адекватна, любезна. Въобще не се разправяш после.
Много добър тандем са!

# 76
  • Мнения: 4 199
Възможно е, аз умишлено чаках да стана в 12 г.с., но други момичета са се записали на Ж.К. още към 6-7 ма и веднага са взимали непрекъснат болничен, така че всичко зависи от конкретния случай и бременност. А и след всичко, което прочетох за доктора, не се съмнявам, че би направил най-доброто за всяка една своя пациентка Peace

# 77
  • Мнения: X
Аз също изчаках 12-а седмица. Преди това докторът отказа да ме запише на ЖК.

# 78
  • Мнения: 24
Страхотен, много свеж и позитивен! Simple Smile
Следях бременността си при него по ЗК, ходих и при д-р Гунев, при който щях да раждам.
Д-р Папукчиев е ДОКТОР в истинския смисъл на думата Simple Smile Няма да ви подведе или поиска допълнително пари за каквото и да е Simple Smile Дай Боже и следваща/и бременност/и да следя при него Simple Smile

# 79
  • sofia
  • Мнения: 2 268
На мен ми се стори много любезен.  Simple SmileОтидох при него в седма седмица, но той каза, че може да почне да ме води чак след 12-та. Sad Та, така....ще видим по-натам как ще е. Аз между другото очаквах да ми предпише някакви изследвания, но не..На вас, които сте били при него, кога ви пусна изследвания?

# 80
  • Мнения: 4 199
В тринадесета седмица на мен. И апропо, отказаха ми болничен, но по скоро сестрата, не доктора.

# 81
  • Мнения: 24
Silence, и на мен в 13 седмица. По ЗК от тогава започва да се следи бременността.

# 82
  • Мнения: 1 298
Няма пряка връзка с темата за Папукчиев, но има с правилата за записването през 12 / 13 седмица за ЖК: първият триместър е много важен за развитието на детето период (само нека споменем, че се изграждат органите тогава),както и рисков и чувствителен период за задържането на бременността при много майки. Може би при нормално протичаща бременност няма какво да ти каже, или помогне лекаря, но никой не може да е сигурен дали неговата бременност (ще) е такава. Така че, аз лично не смятам, че една бременна дори и с малки притеснения трябва да остава без лекарско наблюдение, помощ и болнични през този период (1/3 от цялата бременност!).  Това, че държавата (или лекарите самоволно) така са решили за собствено улеснение, е друг въпрос.  

Да си спомним и факта, че има изследвания, които започват в 11 седмица, а след 14 седмица е безвъзвратно късно за тях...

Последна редакция: вт, 13 сеп 2011, 15:47 от ne li ta

# 83
  • sofia
  • Мнения: 2 268
Благодаря ви момичета! Hug
ne li ta, много си права. И на мен ми е странно как ще чакам 3 и то от най-важните месеци в пълно неведение и незнание какво се случва. ooooh! Затова съм си записала час на частен лекар, просто ми е притеснено и искам да знам какво се случва.
Занчи ще чакаме до 12-13 седмица за Д-р Папукчиев, няма начин. Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 6 011
Няма пряка връзка с темата за Папукчиев, но има с правилата за записването през 12 / 13 седмица за ЖК: първият триместър е много важен за развитието на детето период (само нека споменем, че се изграждат органите тогава),както и рисков и чувствителен период за задържането на бременността при много майки. Може би при нормално протичаща бременност няма какво да ти каже, или помогне лекаря, но никой не може да е сигурен дали неговата бременност (ще) е такава. Така че, аз лично не смятам, че една бременна дори и с малки притеснения трябва да остава без лекарско наблюдение, помощ и болнични през този период (1/3 от цялата бременност!).  Това, че държавата (или лекарите самоволно) така са решили за собствено улеснение, е друг въпрос.  

Да си спомним и факта, че има изследвания, които започват в 11 седмица, а след 14 седмица е безвъзвратно късно за тях...


Вариант е да си искате направление за гинеколог от личния лекар /като част от годишните профилактични прегледи/ и да видите дали всичко е наред с точката до записването на ЖК. След това вече искате направление за програма "Майчино здравеопазване".
Също така, в абсолютно всяко Гинекологично отделение в болница, приемат проблемни бременни в малките седмици и целта е да се запази бременността - там се стои няколко дни под наблюдение и после се изписва с болнични и т.н. ако е нужно.  Peace
Изследванията, които са важни в 11 г.с. са важни за нас, но не и за Здравната каса, така че дали сте на ЖК или не в тази седмица, все сами ще си ги платите.  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 1 298
Изследванията, които са важни в 11 г.с. са важни за нас, но не и за Здравната каса, така че дали сте на ЖК или не в тази седмица, все сами ще си ги платите.  Mr. Green

Да де... Това е така. Въпреки че (пак OFF TOPIC), каква е логиката за Здравната каса да няма значение дали ще се родят деца с тежки инвалидизиращи увреждания или не? Нали после тези деца са в тежест и на здравната система, и понякога на домове на държавна издръжка? Скъпи на триците, евтини на брашното - пак такава е нашата...

Освен това, аз откъде да знам, че има изобщо такива изследвания, та да си ги направя частно - още преди лекарите да благоволят да ме счетат за бременна? Нали ако нямам време да чета по форумите, няма да знам, че съществуват, още по-малко кога се правят.

# 86
  • Мнения: 178
Аз вече бях веднъж на преглед при д-р Папукчиев. Много мил човек!
И мен ще ме запише за ЖК в 12 седмица, обаче въпреки това ми каза да отида в 10-та седмица (прегледът ми беше в 8-ма), за да установи точната възраст на бебето, защото съм с нередовен цикъл и само по измерванията на УЗ може да се съди, но там дава отклонение+/- 13 дни.
Така че благодаря на д-р Папукчиев за загрижеността и за това, че ме извика извънредно на преглед!

# 87
  • Мнения: 1
Страхотен, много свеж и позитивен! Simple Smile
Следях бременността си при него по ЗК, ходих и при д-р Гунев, при който щях да раждам.
Д-р Папукчиев е ДОКТОР в истинския смисъл на думата Simple Smile Няма да ви подведе или поиска допълнително пари за каквото и да е Simple Smile Дай Боже и следваща/и бременност/и да следя при него Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1
Така,аз също бях при Папукчиев за бременността и след това,попитах го за БХС и той ме попита има ли наследствени заболявания в семействата на мен и мъжът ми,ние казахме не-аз ходех с бащата на консултация,беше голям купон,и д-р отговори ако ти искаш ще те пратя,но смятам че след като нямате наследствени заболявания и вс е наред не е нужно,а ФМ просто я пропуснах-излишни нерви и стрес не ми трябваха.И за нищо не съм имала проблеми.Но все ще има недоволни-бъдете спокойни майки всичко си минава супер,няма нужда от притеснения,аз даже си ходех на танци до 7 м.Всичко каквото правех той го знаеше и казваше да внимавам,аз съм и мед лице донякъде бях наяснао с много неща,на мъжът ми му се изправяше косата аз си бях обаче добре.Та тъй че и Д-р и Акушерката са много точни,но имайте търпение,не бъдете нахални и дръпнати към тях и всичко ще е ОК.И той не действа по симпатия ама ако се държиш лошо с някой неможеш да очакваш 5-звездно обслужване!

# 89
  • Мнения: 0
Към този лекар ме препратиха след операция от Майчин дом.Без засечка ми издаде полагащите ми се болнични,до 6 месеца след операцията.Изключително внимателен,благ и слънчев човек:))

Общи условия

Активация на акаунт