Херпес на устните

  • 10 191
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 757
Днес се сдобих с два херпеса. Ако ви кажа, че изобщо не се усетих и цяла сутрин целувам бебето, сигурно ще кажете, че съм безотговорна.  ooooh! Просто нямам извинение  #2gunfire
Не си безотговорна,но просто не си съобразила.Но не го прави докато не изчезнат Peace

# 16
  • Мнения: 1 488
Херпеса е много опасен за мънички бебета. Лекувайте се и не целувайте бебетата. На мен много често ми излиза, дори имах и през бременността.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 126
Правилно са те посъветвали момичетата Peace
Ацикловир или Ациклостад и не го целувай ,също
така имай предвид ,че херпесът е най-заразен първите дни след
появяването му.
не само в началото, вируса на херпеса и на варицелата са от един тип, вероятноста за зараза след завяхване на мехурчетата и падане на люспи също е доста голяма.хубавото е че бебетата имат вроден имунитет до към годинката срещу такива гадости

# 18
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз знам, че херпесите са много опасни за бременни жени и малки деца.

# 19
  • Мнения: 1 107
Аз знам, че херпесите са много опасни за бременни жени и малки деца.
спомням си една позната като беше започнала да ражда имала херпес на устната в същия момент- лекарката само дето не я върнала вкъщи (нямало как Joy) и й се беше скарала, че не е взела мерки веднага като е започнал да избива....

# 20
  • Мнения: 925
Аз лично бих си слагала и маска  Peace

# 21
  • Мнения: 1 540
Не само, че не бива да се целува детето, а също трябва ръцете да се мият редовно, кърпите да се сменят, въобще всичко, до което "болния" се докосва, да се мие/сменя. Лесно се хваща херпес.
Повече от 90% от хората по земята имат този вирус в тялото си. Повечето от тях го прихващат в детска възраст, тъй като тогава имунната система на организма е по-податлива. Това, че на някой не му е излизал херпес не значи задължително, че не е заразен. Може да значи също и, че имунната му система е достатъчно силна. Аз като малка много боледувах и съответно през месец-два имах херпеси. Сега, уж заякнала жена  Simple Smile херпес ми излиза веднъж-два пъти в годината.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
И след двете раждания имах херпеси. По принцип съм доста податлива Confused Единственото, което правех, беше да не целувам бебетата. Много е гадно, едвам изтраях няколко дни да стане на раничка и да хване коричка. Мразя го тоя гаден херпес #Cussing out И в момента имам Twisted Evil

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 419
rorrr е права. Съпруга ми е много често с херпеси и тогава имам забрана да го целувам, да пия от неговата чаша, кърпа му се слага отделно за него. Това, което знам, че едно от най-уязвимите места на бебето са очите. Така, че по-добре не го целувайте и спазвайте всички хигиенни правила - по-често миене на ръцете, не пробвай храна с приборите на детето и така ...

# 24
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз лично бих си слагала и маска  Peace

Точно това направих. Peace
Буквално след като родих ми се появи огромен херпес.Умирах си от ужас да не съм заразила бебето,без да разбера,и за да не рискувам си сложих маска.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 903
О, и аз съм от херпесните мами, поне на няколко месеца по веднъж. И мъж ми е същия.
До сега не съм успявала да заразя децата.
Дъщеря ми изкара варицела април 2005та. Точно след година й излязоха два херпеса. След това не е имала проблеми.
От баба ми знам за паста за зъби в/у херпеса. Пробвах 1-2 пъти, ама боли.

# 26
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Забравих да напиша,преди време имах една подхранваща маска за лице(вече не мога да я намеря и не се сещам каква марка беше,но не беше скъпа),в момента,в който усетя,че ще ми излиза такъв звяр се намазвах и изобщо не излизаше или ако излезе,не ставаше голям и ми минаваше за някой-друг ден.

# 27
  • Мнения: 2 658
Аz (да чукам на дърво), херпес до сега никога не съм имала, та от личен опит не мога да кажа. Но zнам, че при иzписването от болницата с малката, ми дадоха един лист със стандартни важни препоръки zа първите дни/месец с бебе в къщи. Една от тях беше много, наистина много да се внимава, ако някой от нас има херпес. Бебето да се паzи иzключително много. И понеже ми ги и четоха, та няколко пъти наблегнаха, че било "много опасно zа малко бебе".. Не zнам само zа новородено ли се отнася, в смисъл е толкова опасно, или въобще zа бебетата  Peace

# 28
  • Мнения: 174
Когато съм била на 3 месеца съм се разболяла от херпесен минингит,лекарите казали,че няй-вероятно някой вкъщи е имал херпес и от контакт с него съм се разболяла.Майка ми ми каза,че по него време са й излизали много често и най-вероятно е от нея.Странно ми е как може такава сериозна болест да се прихване от един херпес,но не споря с лекарите,те знаят по-добре от мен,затова най-добре да се слага и маска,освен мазилата  Peace

# 29
  • Мнения: 1 354
Zovirax много помага, но се консултирай с лекар Peace

Общи условия

Активация на акаунт