дайте мнение моля

  • 1 506
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз не бих си купила.Причината - не вярвам на произвидителите.Нямам гаранция, че сладките ще са с подходящия подсладител, а не със захар за да печелят търговците повече.

 Но вярвам, че ще има и хора които ще купуват.

 Успех със бизнеса!

# 16
  • Мнения: 225
Като цяло е добра идеята, но тези бисквитки и кексчета трябва да са с овесени трици, защото само те са позволени в диетата. Има ограничение и на количеството - 3 с.л. и трябва ясно да е посочено колко от съответния сладкиш е равен на позволеното количество трици.
Преди често четях в дюканската тема и едно момиче коментираше, че в техния град (мисля беше Русе) в една сладкарница предлагали дюкански торти. По това време си мечтаех за такава сладкарница наблизо....

# 17
Сложи захарин да видиш какво ще стане! Първа ще съм тази която ще е против.
Ама хитро си го измислила.
Ако го направиш от типа на Макдоналдс или онези с поничките (че не се сещам сега) с детски кът и всякакви удобства, ще има много голям ефект. А защо не и като сладкарница Неделя?
Дерзай и по-бързо, че току виж някой ти гепнал идеята  Wink

# 18
  • Мнения: 5 228
Като ще правиш "специализирани" сладкиши, можеш да пробваш и с постни. Все повече хора постят, а няма никакъв избор от постни сладкиши.

# 19
  • Мнения: 4 300
Сладкиши без глутен има, Вълк, но цените им са безумни. Вчера точно това ми направи впечатление в Хит- за 4 бисквити, видим грамаж около 80-100 гр, 13 лв  Confused

# 20
  • Мнения: 2 013
Всъщност, проблемът е, че не можеш да направиш кой знае какво разнообразие от Дюкански сладкиши. Дори в неговата книга с рецепти няма такова, претака едни кремчета и това е. Максимумът, който си представям, е бисквитки и кекчета от овесени трици, а при положение, че на ден можеш да ядеш максимум 3 лъжици трици.... Кексчетата стават за 8 минути в микровълновата...
А, виж, сладкиши от овесени трици, които да не са стриктно Дюкански, може и да имат успех на целия пазар. Наблегни на ползата от триците в маркетинга. Т.е. там мазнините може да са малко повече, както и количеството трици в един продукт.  

# 21
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Мисля , че си открила празна търговска ниша на пазара

# 22
  • Мнения: 685
Още не съм на тема диети, че се кърмим, та не ми беше мн ясно кой е вариантът на Дюкан, но хвърлих 1 поглед в нета, то нещо като Аткинсън май (мъжО е голям фен на втората диета, все я прави когато наближат големи празници и пости  Joy  по някакво стечение на обстоятелствата) Така или иначе, като му дойде времето след някой друг месец ще трябва да мина на диета, че не се търпи вече, затова давай с осъществяването на идеята  Peace дано обаче това снабдяване не е само в най-големите градове, иначе съм съгласна с поста на Сима:
Ако започнеш да произвеждаш сладкиши с подсладители подходящи за диабетици, аз ще съм най-редовния ти купувач
+ 1 , така и така сега купувам за дъщерята, а разнообразието не е огромно.

Също така ще е най-добре всичко да опишеш като продукти и грамаж на опаковката, то ясно че това си е по закон, на според мен не тр да е само за 100гр , а да си е изчислено и на 1ца продукт, така че човек като види нещото да му е ясно колко и какво е, а не да почне да смята от това толкова, от другото толкова и т.н.

Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 623
Определено ще имаш успех  Peace
Аз съм бивша Дюканка и наистина
има малко готови неща по магазините.
Още в началото на диетата, в мен се
зароди идеята да направя Дюкански
ресторант, но пусто нямам толкова кинти  ooooh!

# 24
  • Мнения: 8
Идеятя ти е чудесна!Дори и да не са точно Дюкански ,а просто с възможно най-природосъобразни съставки е достатъчно.
Само за инфо- в цеха на Лагард до затвора има сладки /тип курабийка/ от трици.2 вида са и са много вкусни.Вярно както някой писа -няма и 100г пък няколко лева.Всеки сам избира.

# 25
  • Мнения: 2 478
Разбира се, че е добра идеята. Като бивша дюканка мога да споделя, че най-трудното беше еднообразието на храната и липсата на готови сладки или кексове. Само че ще трябва по-голям капитал, за да можеш да разпространиш продукцията си в големите вериги супермаркети и ....РЕКЛАМА.
Успех!

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз казвам, че идеята си я бива, но...
Все пак с какво смяташ да ги подслаждаш?
Изкуствените подсладители са още по-вредни от бялата захар.
А и още нещо...
Пробвах да приготвя десерти с овесени трици. Стават за ядене, но ми "обират" всички стомашни сокове... Та поне за мен НЕ е това начинът ми за тяхната консумация.
Но ти желая успех от сърце Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 34
Но ако им лепнеш име "Дюкански сладкиш" ще те гонят адвокатите по патентно право и там има дедективи, тайни и неподозирани методи и т.н. така че внимавай в какъв филм се вкарваш... Naughty

Общи условия

Активация на акаунт