Раничката стегнах аз,вече съм във ТРЕТИ клас/25/

  • 20 895
  • 322
  •   1
Отговори
# 255
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Здравейте!  Hug Честито на всички с поводи, които съм пропуснала!   bouquet  bouquet  bouquet Бъдете здрави и много щастливи!

Ние най-накрая отидохме на море, прекарахме си чудесно, времето беше супер.В сряда вечер се прибрахме, а Илиян го оставихме при майка ми до неделя. След това го вземаме и вече ще се подготвяме за училище, но в сряда започва нашия есенен панаир и ще видя как ще го накарам да учи.  Laughing

И аз малко, по малко, купих тетрадки. Ще трябва обаче да купя моливи, бои, пластелин, скицник или блокчета, етикети, облекла. И задължителното - обувки, маратонки, платненки, анцунг.

# 256
  • Мнения: 299
Здравейте , и от мен. Моя бъдещ третокласник го преместих в ново у-ще , което е по-близо до баба му , така ще пропусне занималнята тази година. На мен ми е леко притеснено как ще се адаптира там , но той приема преместването доста спокойно и дори е облекчен от това , че няма да е цял ден в у-ще.  Още нищо не сме купували , но мисля тази година да се подготвя по-рано.
 

# 257
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте! Да споделя и аз: за първият учебен ден вече сме облечени. Докато бяхме в Бургас и разглеждахме новият търговски център /няма да спомена името му за да не празвучи като реклама/ попаднахме на сериозни намаления. newsm10
Учебни пособия и раница ще купуваме идната седмица. Колебая се за големината на тетрадките. Във втори клас бяха от 20 л., но доста бързо ги изписваше, но от друга страна тези от 40 л. пък досто ще тежат? Flushed

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
Ние оня ден напазарувахме всичко от Метро. Ученичката е напълно готова за училище... Wink

Тетрадки купих от 20л. и от 40л., бели, широк ред. От 60л. ще тежат доста и затова не взех...

# 259
  • Мнения: X
   След като го обсъдихме със синчето, решихме за работа в клас да вземем тетрадки  от 40 листа, а за домашна работа - 20 листа. Единствено по математика тетрадката за работа в клас ще е 60 листа. Изходихме от това колко са писали миналата година.
   С риск отново да ме порицаят - от всички двадесет и няколко книги му останаха да прочете още три. Като гредам темпото, с което ги " изяжда" вероятно ще успее до 15 септември да изчете поне две от тях. Разбира се и читателският дневник е надлежно попълнен.
   От няколко дни все повтаря, че страшно му се ходи на училище. Било му домъчняло за "другарите"( нищо, че всеки ден игре с тях). Laughing
   

# 260
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 237
и аз почти подготвих ученика!тетрадки съм купила от 40 листа,а от 20 листа за самостоятелна работа/тези,на които правят контролно/.остава ми да купя маратонки  !мале,то почти не остана ваканция!

# 261
  • Мнения: 7 166
Ние се прибрахме от море.Беше великолепно,но за съжаление приказката свърши... Cry

Още не мога да влезя в ритъм-не ми се пипва нищо.

Като знам колко задачи ме чакат ми става лошо.Започнах да пиша списък.
Днес ще ходя и до Британика да видим с какво ще ме сюрпризират.
Нищо няма да купувам предварително.
Ще изчакам и на двете ученички да кажат какво ще им трябва и ще посетя Метро.
Поздрави на всички. Hug

# 262
  • Мнения: 719
И моят ученик е вече абсолютно подготвен. Ходихме и ние до Метро и му накупих тетрадки 20л. и 40л., скицници, моливи, фулмастри, всякакви др. материали....отделно се снабди с анцуг и маратонки, абе голяма радост е сега, ще видим по-нататък.  Crazy

# 263
  • Мнения: 367
Днес попълвахме читателския дневник,пише с левия крак  Crazy С това лошо време се размина с играта преди училище  Laughing

# 264
  • Мнения: 1 312
След като почистих ме стаята,вчера посетихме и метро,на пазарихме всичко
необходимо.Мислех да не купувам нищо преди да е започнало училището
но те не ме оставиха на мира,искали та искали и тоалети им взех за 1-вия учеб.ден.
Готови сме за 15-ти Crazy

# 265
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 237
вчера правихме преговор,по математика е забравил някои неща,по околен сват е добре,но по български -ужасТ!не помни как се определят родовете,това съществително,това прилагателно............... ooooh!днес пак ще преговаряме!

# 266
  • София
  • Мнения: 416
Добро утро и от мен.Аз още нищо не съм купувала за училище и мисля това да го свърша след като ни кажат какви тетрадки ще ни трябват.А колкото до преговорите...още нищо не започвали.Като повдигнах въпроса за математиката ми беше казано,че имало още толкова малко време за игра,а после цяла година щяла да ходи на училище.

# 267
  • тук
  • Мнения: 510
Аз хубаво си бях наумила през тази седмица да наваксаме всичко несвършено, даже се бях амбицирала да я накарам да препише преразказите, че има грешчици, но както често се случва като си правиш планове, тя се разболя от някакъв гаден ентеровирус и сега е като парцал. И да се кара г-жата, нищо не мога да направя. Затова не се оставя за последно работата, ама как да я накарам от първия ден на ваканцията да учи, то и това не е човешко.

# 268
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също бях решила вчера Илиян да започне с преговора, той уж е учил 1 час докато бях излязла. Crazy Днес все още не може да седне и да учи. Но хем искам да съм твърда, хем си казвам, че нищо не остава до започване на училище ........... . Blush
 

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ох, и Крисо е стигнал до кривата круша. Книги чете, това поне свърши като хората. Но съвсем занемари работата по Ваканционното другарче. Оказа се, че и по английски ваканционната работа е доста сериозна и сега през глава наваксва. Миналата седмица пак започна уроците по английски и сега е затрупан с учене по английски и работа по ваканционните учебници. Едва снощи започнахме и читателския дневник и като гледам с каква скорост работи по него, не ни мърда цяла седмица писане вътре. Че май няма и да ни стигне времето. А аз исках последната седмица нищо да не правят, само да играят. А то каква стана тя! То и времето спомогна де.

Преговор! Какъв ти преговор? Той да успее това да свърши - берекет версин!

Общи условия

Активация на акаунт