Раничката стегнах аз,вече съм във ТРЕТИ клас/25/

  • 20 893
  • 322
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 367
Може цялата дума "трети"да е с главни букви .Ще изглежда така:"Раничката стегнах аз,вече съм във ТРЕТИ клас"

# 286
  • Мнения: 7 166
Може цялата дума "трети"да е с главни букви .Ще изглежда така:"Раничката стегнах аз,вече съм във ТРЕТИ клас"
Peace

А следващото може и  да е по-кратко:

ТРЕТОКЛАСНИЦИ
или
ТРЕТИ КЛАС

# 287
  • Мнения: X
Може цялата дума "трети"да е с главни букви .Ще изглежда така:"Раничката стегнах аз,вече съм във ТРЕТИ клас"
smile3501 Точно това имах предвид!

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Колко драго ми е ако знаеш да те видя тук в тази тема, че и с лентичка обзаведена!  Hug
То и не останало много до срещата с принца, но ти пожелавам безпроблемно да ти е до края!

Извинете за лиричното отклонение.  Laughing
Мама Иви, браво за заглавието.  Grinning

# 289
  • Мнения: 367
Честито ни  заглавие  Wink

На 15-ти ни викат от 9 часа,свърши се спокойствието  Crazy

# 290
  • София
  • Мнения: 224
Вече си имаме ново заглавие! Joy
За училище се "обзаведохме" muhi Обиколихме целият град, докато изберем раница, ходихме 2 пъти до новата борса на гара Искър: първият път купихме тетрадка и подвързия за нея, вторият път отидохме за специално набелязани острилка и фулмастри, но се оказа, че не ги продават на дребно no и за да не е съвсем за нищо - купихме един химикал /от друг щанд/ smile3508
От МЕTRO напазарувахме тетрадки и др. пособия, а несесер - от една книжарница на Графа Two Hearts
Щях да забравя да спомена за гуменките за физическо - отидохме за гуменки до една борса в Хаджи Димитър, но младежа си хареса маратонки /то такива от всякъде могат да се купят/. Е какво да се прави...
Мисля си, че вече приключихме с подготовката и дано да съм права.

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
Ще ходите ли с децата на първия учебен ден?
Нали вече са големи - трети клас...

Пък аз се чудя... newsm78 от понеделник съм на нова работа...дали да моля за вторника да ме пуснат или няма да бъдат всички деца с родителите си и няма да е фатално, ако не ида.
Или все пак да питам...Детето как ли ще се почувства, ако само тя не е с родител...

# 292
  • Русе
  • Мнения: 692
 Опитай се да се освободиш и да отидеш с детето на училище.  Те са много чувствителни и дори да ни уверяват, че няма нужда от нас ще се почустват изоставени. Вече го преживях на едно представление, на което щели да присъстват деца само от другите класове без родители. После ми казаха - "Само ти ли не можа да дойдеш? На другите деца родителите бяха тук!"

# 293
  • Мнения: 367
Аз ще ходя,Катето иска да покаже колко е пораснала сестра  ѝ  Laughing Миналата година класната ги събра в стаята и каза след час да си ги  приберем.Майките се събрахме на кафе и обсъдихме кой колко мързелувал  през ваканцията  Laughing

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз ще ходя, че и баща и ще водя, за нея си е празник, няма да я пренебрегваме я.
Днес ме замъкна до Джъмбо, е няма друго такова място в което да има толкова много боклуци събрани на едно място, имам предвид ученическите пособия, единственото хубаво нещо бяха едни потничета тип сутиени, които тя отдавна иска.
Не се дърпах много тъй като гледам, че скоро ще и трябват  Whistling, а тя толкова им се радва все едно съм и купила най-лъскавата играчка.  Crazy

# 295
  • Мнения: 1 073
И аз ще ходя и с двамата на 15.09. Днес ще ида до Метро и за тетрадки, блокове и т.н.
Къде е тази борса в Х. Димитър и какво продават точно в нея?
Щях да забравя да спомена за гуменките за физическо - отидохме за гуменки до една борса в Хаджи Димитър, но младежа си хареса маратонки /то такива от всякъде могат да се купят/. Е какво да се прави...
Новото заглавие е страхотно!  bouquet

# 296
  • Мнения: 1 178
Нищо не съм купила още. Embarassed  
Раницата е от миналата година.

Като ви чета и се чудя- по колко тетрадки и блокове купувате, за да се ориентирам?

Май нас хич не ни има в планирането, и миналата година купувахме нещо, само като свърши предишното  Blush Laughing

Аз да си споделя, че много ме мъчи подвързването  Tired
Госпожата иска на всички учебниците да са подвързани или с календари или с тапет, пък отгоре може и друга подвързия.
А пък готовите комплекти, които продават, до сега не са ставали на нашите учебници  Close

Но и с подвързиите, учебницие заприличват на  Sick много бързо, а и по някаква "случайност" Wink на първия ден, и в 1-ви и 2-ри кл. моя синковец ги намокри, щото слага водата си при тях, не добре затворена. ooooh! ПОсле се стряска и внимава.  Laughing


Вие какви подвързии слагате?  newsm78

Има ли някой в 28-мо училище?  Hug

# 297
  • тук
  • Мнения: 510
Зи, тази госпожа има достра странна представа за подвързване
има логика, че е твърдо и се запазват, но доста трудоемко за родителите
аз купих от Ориндж, миналата година от една книжарница на Плиска
едни подвързии със залепване и изрязване на височината
има ги прозрачни и в разни цветове и вече три години ми вършат перфектна работа
за всички нестандартни учебници

# 298
  • София
  • Мнения: 6 210
Привет и от мен! Благодаря за заглавието.
Подведох се по приказки тази година и се замъкнах в Джъмбо, едва ли ще  повторя  ooooh!. Все пак купих терадки и разни помагала. Класната на синът ми още миналата година ни даде списък с нещата, които ще им трябват и ми беше много лесно. Не съм купувала подвързии за учебниците, просто забравих... А тетрадките не знам дали ще подвързвам, защото някои са със спирала, а другите са със сравнително твърди корици (мисля само подвързия да им сложа, без да ги обличам с хартия).

Зи, ще имаш време да напазаруваш. Не знам какво да те посъветвам за броя на тетрадките... В нашия списък например за един предмет класната е посочила 2 бр. тетрадки със широки редове и спирала от 60 листа, за друг - без спирала и от 40 листа. Питаш дали има някой от 28-мо училище. Синът ми не учи там, но пък живеем много близо до него  Hug.

# 299
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Днес ми каза, че трябвало и раница да купим, че нямала, изкарах всички раници купувани до сега, ами те са 9 на брой от първи клас до този момент, както се сещате те са носени толкова малко, че са почти като нови, след като не можа да ме обори виждайки бройката ми излезна с аргумента, че до една не и били удобни, сякаш тя ги носи защото.  Laughing

Аз учебниците ги нося директно в книжарницата и там на място взимам за всеки подвързия, меря, струвам, но така без тях ме съмнява, че ще им уцеля размера.
А днес ровейки се из нещата попаднах на останали още 15 тетрадки от миналогодишната промоция на Капи и се сетих, че миналата година основно с тях си изкара и даже не ги подвързвахме, те са с дебели корици и достатъчно шарени, бая сокове сме изпили явно.  Mr. Green

Взехме и талон някакъв от лекарката, не били карти тази година ми каза, ами на един лист попълни данните от консултацията и рече, че друго не ми трябва, дано е така, че втори път не ми се разкарва.

Общи условия

Активация на акаунт