Отговори
# 225
  • Мнения: 25
Добро утро от мен!

ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ФРЕЯ И ГЛОРИЯ! БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И МНОГО ХУБАВИ МИГОВЕ ОТ ТУК НАТАТЪК!

Ето гооооо....намаляващото ни списъче Hug

1.  The1 - 17 юни
2. biskai - 16 юни
3. Катя - 27 юни
4. Promiscuous Girl - 27 юни
5. sharky81 - 18 юни
6. Snowwhite - 10 юни
7. Bore77 - 30 юни
8. maiamiii - 30 юни
9. ninand - 22 юни
10. shompal4e-13 юни
11. lili_to - 16 юни
12. gmarinova - 21-23 юни
13. Бо -  12 юни
14. Fresh_30 юни
15. Mariah - 18 юни
16. s3m_ - 30 юни/секциото ще е другата седмица живот и здраве/
17. Кари- 29 юни
18. yaya86 - 26 юни
19. mrk_79 -  26 юни
20. Надето 24 юни
21. Гали-89 - 24 юни
22. Алиен - 26ти юни
23. gamby - 21 юни /според мен 18/

Mona-Balona, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

# 226
  • Мнения: 9 814
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ГЛОРИЯ И ФРЕЯ! smile3525

МОНА-БАЛОНА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  newsm59


На Симона пъпчето падна тази нощ. Днес мисля да я изведа на балкона за 15-20 минути и от утре навън.

Успех на раждащите днес!

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 749
Честито на Фрея! Да им е жива и здрава а на мама бързо възтановяване!
Рая радвам се, че се включи.
Франчи, как е Симона? Слуша ли? Разкажи ни.
Днес трябва сигурно и Somebody да се включи.

# 228
  • Мнения: 50
Добро утро!

Честито на всички нови майки и новородени бебчета!

Момичета, мислех си да си направим един колаж със снимки на бебчетата, и да го сложим на 1-вата страничка в някоя от следващите теми. Аз мога да се заема с тази задача - само ще помоля някой да направи ново албумче в снимка.бг, и всеки да си качи по 1 снимка, която иска да бъде включена, и да я надпише. Размерът няма значение, т.к. аз ще ги изрежа, ако е необходимо.

Днес имам вдъхновение да правя торта по случай празника.  chef  Но съм дилетант в това отношение, така че дано продуктите не отидат зян  Mr. Green

Слънчев ден и слънчево настроение!

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 11:22 от snowwhite

# 229
  • Мнения: 1 924

Чудя се дали мога след като дам на Еми кърмата от другата майка,ако не е достатъчно да я дохраня с моя.. newsm78 или е по добре да я дохраня с АМ?


Рая,стига да познаваш добре майката и да си сигурна,че тя не консумира алкохол и не пуши.
Според СЗО адаптираното мляко е едва на 4то място в препоръчваната храна за кърмачета(1-майчина кърма2.майчина кърма,давана с шише3.кърма от други майки/банка за кърма/4.адаптирани млека за кърмачета

И все пак най-добре е детето да се храни от гърда,след като може newsm78Това с изцеждането направо ви се чудя защо си го причинявате,ако бебето не отказва гърда.

snowwhite,чудесно GrinningЩе направя албумчета за колаж и за погачи Grinning

# 230
  • Мнения: 27
Момичето от което вземам кърма ми е приятелка,познавам я добре и всеки ден сме по разходки заедно,така че нямам притеснения относно качествата на кърмата и.

Не кърмя защото 1.зърната ми гноясват и кървят 2.направих мастит и сега пия хапчета за намаляване на кърмата-и няма да и стига,изцеждам по 60-80мл.

# 231
  • Мнения: 1 924
Готово,направих албумчета и качих снимка за колажХайде , майчета,действайте и вие Grinning

# 232
  • Мнения: 9 814
Франчи, как е Симона? Слуша ли? Разкажи ни.

Симона е много кротко бебе поне за сега /пу-пу/. Спи, яде и пак в този ред. Е, още е малка и ще видим как ще е за напред само се надявам да е като Кати- спокойно и усмихнато бебче.
Аз не съм особено добре- боли ме страшно много епизотомията. Ходих и пак до болницата, но м казаха, че е нормално, защото ми е втора подред. Много ми е мъчно и за Кати, не знам защо. Страх ме е да не си мисли, че я лишавам от любов и внимание, да не се чувства пренебрегната. Милата казва, че вече обича най-много Симона, не мен, но това явно е някаква защитна реакция. Ох, и сега като пиша плача.... Cry

# 233
  • София
  • Мнения: 2 658
Не кърмя защото 1.зърната ми гноясват и кървят 2.направих мастит и сега пия хапчета за намаляване на кърмата-и няма да и стига,изцеждам по 60-80мл.
добре де, ти сигурна ли си, че сама не си предизвикала тази хиперлактация? Аз бях така с Габи, защото се цедях на 3 часа до капка, а не само за облекчение и пиех много течности. Това с Бромокриптина ми се струва супер крайно и така кърменето е обречено. Нормално е и първият месец зърнзтз да се рзараняват докато загрубеят и после всичко е ОК. И силикнови зърна можеш да слагаш. И аз бях направила мастит с близо 40 гр темература, но с правилното третиране, мина без антибиотик дори.

# 234
  • Мнения: 0
....

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 11:55 от jnki2009

# 235
  • Мнения: 1 924

Мадам,а коя си точно,за да знаем кому да стискаме палци Hug

Франчи,и аз си ревах покрай баткото първите дни вкъщи...понеже и в болницата ми беше мъчно за него,после пък също като теб ме беше страх да не би да не му обръщам достатъчно внимание...много се насъбра накуп и само ревах и го милвах,и постоянно му говорех колко ммного си го обичам.Пък той,милият,ми се хилеше насреща(то сигурно съм била смешна картинка ,де)


Хаха,the1,заподозрях,че си ти(по удивителните,характерност ти е Wink)
Ще палцестискам Hug

# 236
  • Мнения: 5 023
Честити бебчета на Глория и Фрея, да са ви живи и здрави

Мона балона честит рожден ден, всичко най хубаво ти желая  bouquet  bouquet  bouquet

Кой писа от административния Wink

# 237
  • Мнения: 187
Здравейте момичета! Току що се връщам от консултация, положението е следното: довечера ме проемат в болница и ще предизвикат раждането с медикаменти! Лошото е, че няма нито разкритие, шииката е високо, а бе с две думи имаме едно голямо НИЩО! Главата е голяма 9,9 см и може за това да не слиза надолу, очакват да е на 4,500 кг  ooooh! Нали ви казах, че се насочвам към рекорд! Довечера ще ми сложат хапчето и ако няма разкритие или контракциите не са ефективни пак секцио! В крайна сметка сериозно се насочваме към секциото! Но каквото и да стане нашия рожден ден най-вероятно ще бъде 20-ти юни! Стискайте палци! Лошото е, че в момента емоционалното ми състояние е много лошо и цивря като малко дете, надявам се да се успокоя, ама нещо не успявам! Сега ще си полежа малко и ще се самосъжалявам за известно време, пък после ще видим какво ще правим!
Честито на всички мами!
Чао за сега!
Аз като ви казвам, че не съм в час... То вече си и личи де! Извинявам се за изцепката!
Последно влизах да правя някакви промени и не съм се лог аутнала от администраторския акаунт! Laughing Хич ме няма вече! hahaha

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 749
The1 не се притеснявай и мисли позитивно! Дано от хапчетата получиш разкритие и контракции и не се налага секцио, но и да се наложи, важното е крайния резултат.
Аз като гледам как и аз нямам никакви признаци, може и при мен така да се получат нещата. Ще видим имам още няколко дни до термина.
Франчи, епизотомията ще мине. Аз познавм майки които при първо раждане имах страшни болки и едвам си сядаха на дупето и едвам ходиха до тоалетна. Даже казваха, че ги боляло повече отколкото самото раждане, но и това минава и се забравя. Пожелавам ти бързо възтановяване. А Кати е умно дете и всичко ще се нареди, а и тя щом вече обича Симона и не ревнува от нея.

# 239
  • Плевен
  • Мнения: 862
Не кърмя защото 1.зърната ми гноясват и кървят 2.направих мастит и сега пия хапчета за намаляване на кърмата-и няма да и стига,изцеждам по 60-80мл.
добре де, ти сигурна ли си, че сама не си предизвикала тази хиперлактация? Аз бях така с Габи, защото се цедях на 3 часа до капка, а не само за облекчение и пиех много течности. Това с Бромокриптина ми се струва супер крайно и така кърменето е обречено. Нормално е и първият месец зърнзтз да се рзараняват докато загрубеят и после всичко е ОК. И силикнови зърна можеш да слагаш. И аз бях направила мастит с близо 40 гр темература, но с правилното третиране, мина без антибиотик дори.
Много съм съгласна с Петя  Peace Рая, поговори с консултант по кърмене. Така много се затрудняваш и наистина обричаш кърменето на провал. Можеш да се справиш  Peace

the1, стискаме палци  Peace

Франчи, и аз бях така, скоро всичко ще се стабилизира. И аз се притеснявах да няма някаква ревност и да не лишавам Андреа от внимание, но слава богу, няма такова нещо. Преси като заспи аз взимам Андреа и ходим да ядем черешки, на разходка навън и така. Отдавам и даже сигурно и повече внимание от преди, че с онези контракции все лежах и тогава наистина не можех да и го дам. Пък и Кати е голяма вече, сигурна съм, че ще приеме бебето добре и въобше няма да ревнува.

На нас пък 40 дни ни се падат на 12 юли - моя рожден ден и сигурно ще ги съчетаем. А каква е тази молитва, задължително ли се прави?

Общи условия

Активация на акаунт