Отговори
# 240
  • Мнения: 79
Честито на Фрея

Мона балона честит рожден ден   bouquet.Пожелавам ти много здраве,щастие и радост и само хубави неща в живота

raia123 радвам се че  се появи тъкмо вчера се сетих за теб Hug

the1  няма за какво да се самосъжаляваш ще стискам палци всичко да е наред fingerscrossed и моето бебе е високо и не иска да слиза,преди няколко дни даже питах дали е задължително мъника да слезе в таза или може да започне раждане и без да е слязъл,но никои не ми отговори  Sad


Чакам Гъди да се включи и да каже как е сега сънят,че нали и аз съм от тези с многото килограми и вече не издържам,не мога да спя много ми е тежко вечеГъди надявам се че не се сърдиш за въпроса

Честит рожден ден и на братчето на Амореволе

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 12:43 от Fresh_

# 241
  • Мнения: 989
Честити рожби на Фрея и Глория!

Честит рожден ден на Мона-Балона!

Честит рожден ден и на братчето на Аморе!

Ех, всеки ден честитиме по нещо  Heart Eyes

Франчи, и аз се чувствах така в началото и все ми беше криво и тъжно, но нещата се наредиха. И аз свикнах с новата ситуация, и Елена и тя свикна. Дори вече почти не обръща внимание на брат си, а в началото то не беше любов, то не беше чудо.

the1, усмихни се и гледай по-позитивно на нещата. След броени часове ще гушкаш така чаканото си детенце, което ще си се роди направо отгледано.

Ние пък вече една седмица сме без колики и съм невероятно доволна.

# 242
  • Мнения: 639
За питата за 40тия ден, на мем ми беше интересно да прочета от тук - http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6219.html
The1, още на втория ред познах, че пишеш ти.  Wink Пожелавам ти спокойствие, добри мисли и нека силата бъде с теб!
Ани, честито ви паднало пъпче!
Петя, да не би да има връзка между обрива и това, че Марти плаче толкова много?  newsm78
Дари, може Виктор просто да не обича водата или в момента да му е некомфортно в нея. Аз бих опитала следните неща - малко по-топличка или малко по-хладна вода; да му пусна музика (или вентилатор, аспиратор, сешоар и т.н.); ако го къпеш с някакво шампоанче/гел/сапун - може те да не му харесват; или това, за което Ани писа - да е нахранен и доволен и после да го къпите. Дано нещо да помогне, та да не се измъчваш и ти!
Франчи, и мен много ме болеше епизотомията, особено между 4-8 ден, имах чувството, че на никъде не мога да седна и че ще се пукне някой шев. Подмивах се с отвара от тетра и си слагах марличка, напоена с тетра - мисля, че помогна.

# 243
  • Мнения: 57
За питката май във всеки регион има различни традиции. Аз знам, че се сервира на гостенките със сладко и солено и всичко трябва да се изяде.
С църковните обичаи не съм запозната. Смятам, че ако в семейството има традиции с църковните празници, трябва да се спазят задължително и при бебето.
Иначе смятам да държа далеч народа до 40 дни, защото прочетох за т.нар. златен месец. Да се пази майка и бебе от лоша енергия и болести. Но в тази жега ще излизаме на разходки денем.

Франческа, много ми стана мъчно от това дето го написа за Кати. Мисля, че всичко е в твоята глава и сама стигаш до "разочарованието" на поделената любов. Защо се притесняваш така? Ти си страхотна майка и домакиня, и така любвеобилна. Дай го позитивно да не нахраниш Симонка с мрачни мисли.   bouquet

# 244
  • София
  • Мнения: 2 658
Amorevole, мислих го и това, но обривът завяхва, а той все повече реве. Явно си е колики, защото много пищи, а и се сгъва и напъва много често и се влошава след сукане. Rolling Eyes

за къпането, малките бебета по принцип не обичат като ги съблечеш и започват да реват. Само като им облечеш бодито и млъкват. И Габи и Марти бяха много стресирани от къпането под чешмата в МД, ама много брутално ги къпят тези акушерки. #Cussing out Трябваше им време, за да свикнат, че вкъщи не е страшно.

Ох, заради тези колики Марти иска да заспива само на ръце, а беше свикнал като му пусна музикалната лампа.


Днес ще има ли още някое бебенце?


някой ме беше питал за немската верига аптеки в Пловдив, където ги има торбичките с черешови костилки. Казват се DM, днес ще ми ги донесат и дано да облекчават положението.  Praynig

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 13:43 от petia_tag

# 245
  • Мнения: 136
Здравейте и от нас.

Няам много време да пиша и само няколко реда ще драсна.

Искам да честитя рождените дни на Мона-Балона и на братчето на Amorevole. Пожелавам на всеки един от тях да е много щастлив в личен план, да не се отървава от късмет и с лекота да постига мечтите си  smile3525

Също така да благодаря за хубавите думи и след раждането на малкия ми момък и след завръщането ни вкъщи  Hug

Fresh, сънят ми е идеален. Въпреки че съм свалила само 9 кила в болницата, изобщо не усещам останалите в момента, още от деня след раждането не съм се спирала, нон-стоп съм на крак. Вярвай ми, като си родиш бебчето, последното нещо, за което ще си мислиш, са килата или някаква тежест. Най-ми е гот че мога да спя по гръб, просто не мога да спя да се наслаждавам на тази поза. Така че няма страшно, още малко остана и ти също ще се наслаждаваш скоро на тази лекота  Party

Имам да ви разказвам смешна случка за спането в болницата, ама е дълго, а трябва да ходя да се къпя, цедя и ям, че докато се размотавам, ще дойде време за следващото кърмене. Само да ме подсетите да ви я разкажа следващия път, като се включа.

# 246
  • Мнения: 57
някой ме беше питал за немската верига аптеки в Пловдив, където ги има торбичките с черешови костилки. Казват се DM, днес ще ми ги донесат и дано да облекчават положението.  Praynig

ДМ има не само в Пловдив, за всеки който се интересува: ДМ/дрогеримаркет. В България вече работят 5 магазина - Видин, Пловдив, Бургас, Ямбол и Силистра.

# 247
  • Мнения: 46
Петя, благодаря ти! Аз бях питала. То не е аптека, а магазин за козметика, санитарни материали и тем подобни - нещо като дрогерия. Още утре ще ида да си купя, въпреки че засега Инфакола овладя положението.
Анито, благодаря за съвета за къпането, но си мисля, че ако го нахраня и тогава го къпя пък ще вземе да повръща.

# 248
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен:)) от снощи нямах интернет и съм бясна на нашия оператор.....какво мога да направя и най-тъпото е, че когато им изключи нета и телефоните спират да им работят, постоянно дават заето - това май е предпазна клауза  Laughing
Честити бебчета на Фрея и Глория! Живи и здрави и много щастливи бъдете с малките си съкровища!
 
А на рожденниците днес -  newsm59
Бъдете здрави и само усмивки!

 
А за раждането - като ви слушам да си говорите за малките бонбончета и на мен вече ми се иска да раждам newsm03 а признаци и знаци никакви засега newsm78

# 249
  • Мнения: 165
Честити бебчета на Глория  и Фрея! Да са им живи и здрави рожбичките!!!
Мона балона честит рожден ден!
Аморе, да ти е живо и здраво братчето!

Рая аз бях изпила по собствена инициатива 1/2 хапче бромокриптин еднократно когато ми се бяха препълнили гърдите и педиатърката много ми се скара, защото и бебчето се беше унесло и не се събуждаше с часове, каза че така няма да се реши проблема като се намесвам с хормонални ср-ва във фината регулация на организма и да не пия повече за да не обрека кърменето на неуспех.
Ще повторя и аз съветите на Петя, Ди и Феникс - момичета защо се изцеждате, а не храните бебчетата от гърдите-те са най-добрата помпичка и така бързо организма влиза в ритъм колко точно да произвежда за бебето. Изцеждане е необходимо само за облекчение на много напрегнатите гърди, а не до последна капка след хранене както често съветват лекарите. И преди и сега да изцеждам ми се наложи само 2 дни, когато идваше млякото, после слагах често бебка да суче и много бързо организмът регулира точното количество мляко, иначе се предизвиква хиперлактация. Peace

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 14:42 от vanny_76

# 250
  • Мнения: 143
Честити бебчета на всички които са родили!  bouquet
Мона-Балона честит рожден ден!Много щастие и радост да ти даравя малкия сладур!  bouquet
Добре завърна ли се на всички  bouquet  bouquet  bouquet

Ние днес си направихме първата разходка беше много приятно и спинкахме през цялото време Peace
За коликите и ние сме с ужасни колики снощи полудях от 12 до 05ч. такъв рев беше и пълнене на памперси давах два пъти Еспумизан нищо Cry
По едно време почнах да се чудя дали и стига кърмата ми и дали я засища но като гледам през деня е по спокойна и като се насуче спи два-три часа непробудно но вечерите са кошмар Sick
Искам да питам някой пробвал ли е вече капките Инфакол и дали имат ефект newsm78

# 251
  • Мнения: 1 027
Честита принцеса на Фрея  Hug Да расте здрава и щастлива, обградена с много топлина и любов   bouquet

The1, не се притеснявай за утре  ooooh! Всичко ще мине като кратък миг и после ще си най-щастлива на света  Peace Дори и секцио да се наложи, не е толкова страшно.

Аз съм ползвала Инфакол и имат ефект.

Бях на консултация днес, няма разкритие, няма скъсяване или изглаждане на шийката, признаци на раждане никакви! Много е ниско бебо и лекарката му напипва главата, но само това.

Видях се с Мария днес в болницата, тя ме позна   Grinning Много приятно и мило момиче  Hug  Много съм й благодарна, защото ми прави компания пеша да се разходим до НОИ и обратно от ТК и да си взема ПИК   bouquet

# 252
  • Мнения: 270
Къде изчезнахте всички бе, да не започна голямото раждане за повечето  Wink май ще имаме още бебчета днес.... newsm30

# 253
  • Мнения: 753
Здравейте на всички Simple Smile
Ние сме добре, гледаме се, радваме се на умноженото ни семейство. Кърмим се с бебо, организираме си деня с дечицата. Има време и за игри със Стояни Simple Smile

Честити бебоци на всички мами!
Успешно раждане на всички останали!

Целувки!

# 254
  • Мнения: 79
А Гръцките Инфаколик някои дали е ползвал,понеже аз имам от тях 3 кутиики

Лелее много ни е пуста темичката

Момичета в болницата дали трябва крем против подсичане за бебчо,че аз най после се престраших да си приготвя сака  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт