Ясли и игра на двора

  • 1 575
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Дъщеря ни беше в яслената група в Одз.Не са ги извеждали на двора, но си имаха голяма тераса и там им беше излизането.Сега е в градинската група и вече почти семица, като я водя се събират на двора и ако закуската им е готова си я хапват там в беседките, следобяд е същото-взимам я първа и много често заварвам госпожата с тавата със закуските в беседка да раздава на хлапетата.Обяснявам си не извеждането на малките от яслената група с това, че няма да могат да ги опазят на двора от тичащите по големи дечица, а и малките могат да се пръснат пак сред големие и да стане беля.

# 16
  • Мнения: 388
Извеждаха ги на двора само следобяд през лятото. По пантофи (скъса два чифта  Grinning) . През останалият период  когато времето позволяваше, ги извеждаха на терасата да ритат топки и да карат колички. Явно е много трудно да облекат и обуят 25 деца.

# 17
  • Мнения: 8 230
От както е топло са постоянно на двора. Прибират се само за храна и сън. Вътре в помещенията е такава жега, че и персоналът сигурно с голямо удоволствие се изнася навън  Laughing Извеждат си ги с обувките, с които стоят и вътре. И без това повечето са със сандалки, а не с пантофки. Обикновено постилат одеяло на сянка под някое дърво. Носят си и един кош с играчки. Не им дават много да търчат насам натам, но това е разбираемо, защото има и доста малки деца, които още не са много стабилни.

# 18
  • Мнения: 9 990
при наличие на 25 деца и нагоре на двама души персонал обличането и обуването им отнема около час.

Чак пък час. Сега е лято - нямат връхни дрехи, а само едни сандалки. Пък и големите ги карат да се обуват сами. Затова вечно има деца с обърнати пантофки. Една майка пред мен им направи забележка на госпожите за разменените пантофи - лява на десен крак и дясна на ляв. Аз също съм негодувала и им обясних, че сега им се формират крачетата и не може да ги оставят с разменени пантофи толкова часа на ден. Разбира се, че и аз го уча коя е лява, коя дясна, а от тях се изисква само да забележат и да му кажат да ги обърне. ... Отплеснах се.
Така де - един час за една група ми се вижда много.

Не е много, горе-долу-толкова.Минават и през гърне/тоалетна преди това, па вода да пият, обуването е само по минутка на дете сложи, ако като робот действая-25 минути.За това нашите са барабар с пантофите на вън.Никой не ги преобува.Взимам да пера пантофи често и така.

# 19
  • Мнения: 3 336
Децата ми са вече 2 години в яслата поради факта ,че са родени през януари. Първата година изобщо не ги извеждаха в двора, само на терасата, но пък всеки ден когато не валеше си ги взимах оттам, сега децата ми казват, ч евсеки ден ги водят в двора при пързалаката, но не им дават да се качват, а пеят песни на пейката. Следобяд зависи при коя сестра са, ако едната ги извежда на терасата и ги взимам оттам, другата винаги като е на смяна децата играят вътре, независимо колко е приятно времето навън. Третата сестра, явна е в отпуск, не съм я засичала изобщо скоро. Преди и тя ги извеждаше на терасата. Затова когато е втора смяна тази сестра, която не ги извежда следобяда, гледам да отида колкото може по-рано да ги взема, за да си поиграят навън после.

# 20
  • Мнения: 6 031
Всичко зависи от персонала, но по принцип, когато постъпват децата през септември не ги извеждат навън даже и в градините.Най-малкото не могат да опазят навън тези 25-30 деца.А нали все пак най-важното е опазването на децата.
Поставете се за момент на мястото на тези сестри в яслата и си помислете ще изведете ли навън 25 непознати деца/септември месец/.
Сега през лятото не мисля, че има ясла или градина, където не извеждат децата.

# 21
  • Мнения: 3 971
Сега през лятото не мисля, че има ясла или градина, където не извеждат децата.
Щом така мислиш.Ела заповядай и ще видиш Wink

# 22
  • Мнения: 1 091
Когато дъщеря ми ходеше на ясла, ги изваждаха редовно лятото. Това беше преди 3 години в ОДЗ 10. Зимата нито в градината, нито в яслата ги извеждат. 

# 23
  • Мнения: 3 929
Когато синът ми беше в яслата, започнаха да ги извеждат в началото на лятото, когато времето беше достатъчно стабилно топло. Всеки ден - сутрин и следобед. постилаха одеала по полянките навън в двора, даваха им играчки да си играят. Оставяха ги да тичат на територията на тяхната площадка. Играеха също така в пясъчника. И сега гладем, че редовно извеждат децата от яслата навън.

Общи условия

Активация на акаунт