СЕПТЕМВРИ - 09'27

  • 12 594
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 183
bamba, изпревари ме с кафенцето!  Laughing Благодаря ти, аз тъкмо си пийвам моето.

bubole4e, добре дошла в нашата компания. Леко бременеене до края! Това първа бременност ли ти е?

esim, радвай се че са ти поискали само 5 лв. за болничен по ЛКК. На мен от началото на бременността ми издават по ЛКК и си плащам такса от 24 лв.  Shocked Незнам колко е редно да ми искат пари за това, но нямам избор, плащам си и това е. Даже касова бележка ми дават.  Laughing А за прегледите те разбирам, аз също трябва да отида следващата седмица, преди да замина на море и направо незнам как ще се оправим с парите. Изникнаха ни едни непредвидени разходи и се оказа, че и за морето едвам ще съберем някакви пари, а този преглед ще ми дойде съвсем вповече. Но не съм ходила цял месец и исках поне преди пътуването да видим дали всичко е наред, за да съм по-спокойна.

За свижданията в ТК, те бяха май всеки ден от 16 до 18 или нещо подобно. Близките ти идват до една стъклена врата и ти можеш през стъклото да им покажеш бебчето, а пък ти самата можеш да излезеш от самото отделение и да се видиш на спокойствие с всички. А това мисля, че е важно, защото колкото и да сме подготвени откъм багаж, все изниква нещо, което да ни потрябва там, а не сме се сетили да го вземем.

maliby, добре си решила да се посъветваш с дерматоложката за душ-олиото. Дано ти разреши да го ползваш, сигурно е много добро. Аз все още си мажа корема с Чико, а дупето с някакъв крем против стрии на Леокрема и засега съм ок, ама ще видим до края.  Crazy

# 46
  • Мнения: 118
Добро утро на всички! HugНе съм писала от доста време,малкия беше болен,аз също кашлям и гърло ме боли-явно е някъкъв летен вирус?
Ходих и на жк тея дни,близнаците са екстра,развиват се добре и са много буини още от сега! LaughingДоки се измъчи с нас на ехографа Joyсамо ми викаше-гледаиго това как се върти сега,немога да го оловя hahaha Лощото е че са се завъртяли много лошо,главичките им са една до друга,един вид в такова положение са,че нормалното раждане е мираж-поне за сега! Tired
Гледам сте си говорили за ТК,и аз раждах там 2007г и като ви чета нещата не са променили въобще!За седенето в коридора-да седи се там около 2 часа през това време те настаняьват в стая-по докоменти де!Но наистина няма да усетите кога ще мине времето там,само гледаите телефона да ви е по-отгоре в багажа,та някоя добросъвестна г-жа да ви го даде! LaughingОтносно свижданията-по трудно е да покажеш бебо-само през стъклената врата,а за да се видите с близки има много начини!О имаше  и някои часове в които заключваха,но не си спомням добре!

Буболече,добре дошла на борда на септемврииския кораб! Hug

# 47
  • Мнения: 11
Добро утро момичета, дано този ден да е лек и не толкова горещ.
bubole4e добре дошла леко бременеене ти желая.

# 48
  • Мнения: 631
Добро утро и от мен. Как рано ставам когато не съм на работа.....чак не мога да си повярвам.

Момичета, не е редно да се дават пари за болнични независимо дали са с ЛКК или е редовен болнични. Следващия път откажете директно. Особено бременните са с малко по - различни права. ooooh! ooooh! Много се ядосвам на безумията които се получават.
 Интересно ми е къде, по точно в кои болници или ДКЦ-та се плаща? Моля споделете...

# 49
  • Мнения: 14
Тук са много хубави родилните отделения-дано скоро и в БГ да стане така.Всяка родилка си е в отделна стая с баня и тоалетна,леглата са много хубави(няма магаре),с двама придружители,ТВ.Аз в две болници съм била с зълва ми и беше еднакво и на двете места.Аз ще раждам в друга и не съм била там още,но се надявам да е пак така хубаво,въпреки че най-важно е всичко да ни мине леко и бързо и да имаме здрави бебчета Praynig и ако може да ни се паднат свестни екипи Praynig

# 50
  • Мнения: 158
Добро утро и от мен Simple Smile
Ммм какво вкусно кафенце.
esim съжалявам за бебчето ти SadА това за магнезия не го знаех.
И това да се дават пари за болничен не го разбирам,пък защо е Rolling Eyes
Мен ме побъркаха с тия болнични ooooh! До сега ми издаваха болничен от ТК,но от понеделник АГ ми е отпуска в ТК(а по принцип ми води ЖК в часна клиника,от където пък ще е отпуска от другия понеделник)И тъй като не е на работа в ТК не може да ми издаде болничен,а от часната клиника трябва да са минали 3 дни за да се издаде от там.Аз питах шефката ми дали може да ми издаде тя болничния пак с прекъсване от 3 дни,но от при нея,тя каза,че не може.И вчера ми се обажда акушерката от часната да отида да ми издаде за 7 дни,после пак трябвало да минат 3 дни и ще ми издаде за още 7 и от там направо този за 45 дни.И днес сутринта мъжът ми занесе на шефката болничния и те му казала,че няма да го признаят и,че не можело така трябва с ЛКК комисия(че ако можело така и тя щяла да ми издаде)
Ако някой знае нещо по моя случай много ще съм благодарна да ме ориентира какво става с тия болнични  bouquet
bubole4e добре дошла Hug
kiαrrα говорих с дерматоложката-разреши ми и даже каза,че е много хубав Grinning
А между другото тази стъклена врата за която говорихте видях че е някак си по средата на отделението,от къде се влиза за да се стигне до там?Да не е като се завие от фоаието след асансъорите в дясно и по коридора в дясно има едни стълби(ако не се лъжа)
mim4eto007 има време да се обърнат Wink
Аз мисля,че моята бебека тия дни се е обърнала,защото сега и усещам главичката не над пъпа,а под пъпа,но не е ли още рано  да се обръща?

# 51
  • Мнения: 224
Благодаря момичета Simple Smile първа бременност ми е това Simple Smile))
Гледам че говорите за болничните аз досега всеки ът си плащам по 25 лева за ЛКК Shocked не знаех че е без пари...
Мисля да раждам в Шейново по ред причини /най-вече финансови/ реших да не избирам екип...въпросът ми е  има ли други мами раждали там без да си плащат и как е минало, какво е било отношениети на лекарите, много ме е страх да не би да не ми обърнат внимание ако не им дам пари... Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 53
Добро утро и от мен, момичета Hug
bubole4e добре дошла в нашите редици - лека и безпроблемна бременност до края Simple Smile До колкото знам tsveta е раждала там и казва, че е доволна, предполагам, че ще сподели като  е на линия.
maliby , доки ми каза, че обикновено бебето се обръща около 30 г.с., но при всяка жена е индивидуално и може да е по-рано или по-късно така, че не се шашкай Hug

# 53
  • Мнения: 2 774
bamba ,страшно кафе ,мерси ,аз тъкмо допивам моето във вашата компания и се опитвам да не  подсмърчам много ,влязла съм в някакъв лигав период-рева за щяло и не щяло   ooooh!.
И не мога да спра,знам че е глупаво ....но явно не мога да се сборя с хормоните този път .
Малкия за втори ден е на градина/от 2-ри юни започна,ходи 4 дни и се разболя....и аз ,и той / та от вчера пак сме там....
Много плаче,много ....и въобще не се храни  Thinking,според учителките не хапвал нищо ,оплакват се че бил страшно злояд....и всякак се опитват да го накарат да яде,а той не близвал  Thinking

Буболече,добре дошла   bouquet
Atrakcia,много хубаво местенце за почивка ,дано сте си починали  добре .Много сладък помощник си имаш  Hug .
Момичета мисля ,че някоя от вас беше споменала, че има съмнения за леко изтичане на околоплодни води.....бъркам ли се? че не намирам къде го обсъждахте-как разбрахте че са околоплодни и има ли някой с повече от 10 контракции на ден след преумора ?

# 54
  • Мнения: 16
Ехооо! Здравейте! не съм писала много отдавна, но ви следя възможно най-редовно.
Радвам се, че всички сте добре!!!
Мисля да излизам в болнични от другия месец и ще имам възможност да пиша повече тогава. така чакам да мине тази една последна седмица и да се отдам на разходки и кафенцаааааааа   Twisted Evil
Момичета, има ли някоя от вас с висока захар в кръвта. На последните изследвания миналия месец захарта ми беше 6.32, а вчера при контролното изследване - 5.70. Докторката ми каза, че било ОК - да не се притеснявам и да ям по-малко сладко. Ама аз сладко почти не ям!!! Референтните граници на захарта нормално са до 5.55. дали има някой с подобен проблем, че като се зачетох в нета - то едни гестационни диабети, едно чудя, взех да се шашкам.
Сори ако сте обсъждали темата, а аз съм пропуснала!!!!

# 55
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен!
mam ma,  shammi живея до блоковете на Барбуков, в къщите. Може да си правим групов разходки в Южния. Аз гледам всеки ден да се раздвижвам там, поне един час да ходя пеша. А и така се оглеждам за количка.
Вие какво направихте с возилата? Някой спрял ли се е на нещо?
Аз се мажа само с масло от авокадо / по съвет на козметичката ми /. Доста добре ми се чувства кожата. Пак по нейн съвет мия тялото си със сапун или душ-гел само два пъти в седмицата, а гърдите гледам изобщо без, само топла водичка.
Вчера ходих на Дни на отворени врати в Токуда. Има ли някой, който да се е ориентирал за там? Мога да разкажа, ако се интересувате.

# 56
  • София
  • Мнения: 110
Здравейте мами, и аз отдавна не съм се включвала, но все не остава време, все още ходя на работа.
Вчера бях на ЖК, мама дойде за първи път да си види бъдещото внуче, но за жалост нямаше късмет. Сестрата каза че ме били гледали скоро на ехограф и нямало нужда  smile3515. Лекарката я нямаше, а исках толкова неща да я попитам, най-вече за болничен, защото краката мн.ми оттичат вече, а тук на работа постоянно седя и вечер едвам се прибирам. Всъщност някоя мама знае ли дали за това може да ми бъде издаден болничен? Останах мн.разочарована, с такова нетърпение чаках прегледа, а накрая нищо. И все още незная и пола на бебето, надявах се след този преглед вече да знаем какво е и да мислим име, но... Слуша тоновете на бебето, премери ми кръвното и това беше. В понеделник да отида да дам кръв и урина. И на преглед чак на 17 юли. Но мисля да звънна и да си запиша час отново да поговоря с доктора.
Добре дошли на новите мами, прегледах отгоре отгоре предишната тема и видях че има и нови попълнения в редиците ни. Безпроблемно бременеене им желая и щастлив финал!
Третата фетална кога се прави? Сестрата искаше да ходя днес пак да си запиша час, но на мин.преглед доки каза че нямало смисъл да ходя на фетална, защото всичко било наред. Та все си мисля че съм закъсняла, ако реша все пак да ходя.
Хубав ден на всички!

# 57
  • Мнения: 54
Привет и от мен, аз само да се отчета, че отдавна не съм писала. Премествахме се и имах страшно много работа а и съм в сесия. Съжалявам, че не мога да прочета всичко-но поне да се похваля-при мен нещата са наред, бебчо рита като луд и напоследък кипя от енергия и се чувствам много добре. Следващата седмица ще стана по-активна, поздрави на всички. Hug

# 58
  • Мнения: 107
Здравейте момичета  Simple Smile

Да знаете, че най-редовно ви чета, въпреки че не съм от най-най-редовно пишещите.

Добре дошли на новите мами, леко и безпроблемно бременнене и раждане.  Hug
На празнуващите честито, а на болните дечица и мами - бързо оздравяване.  Hug

Как сте днес? Много ме зарадва дъждецът, който се изваля преди малко над София.
Тези дни ми беше голяма мъка в жегите. Онзи ден реших да се разходя в обедната почивка и на връщане много ми призля. Седнах на една пейка, едвам дишах, стягаше ме корема, зор голям. Събрах малко сили и от един магазин си купих кола и шоколад, та малко се освестих и се добрах до офиса.
Изглежда ниското кръвно в жегите е също така неприятно, както и високото. Дано не страда бебчето при подобни случки.  Praynig

Пак съм се вкарала в размисли за изкуствения прием на желязо. Според последните изследвания, хемоглобинът ми е паднал на 99, а желязото ми е вече в норма(като преди 2 месеца беше над нормата без да съм пила никакви железни препарати!). Докторката от ЖК ми изписа Малтофер Фол да пия, ама ме е страх да не си кача пак желязото над нормата, а хемоглобинът да си остане нисък. Уж започнах да го пия тоя Малтофер Фол, ама все нещо ме гложди, защото очевидно желязо не ми липсва, въпреки че съм го свалила от миналия път...  newsm78
То това с балансирането на хемоглобина си е цяла наука, но защо няма достатъчно информация по въпроса в нета и защо самите доктори не могат да хванат кой от компонентите липсва и да назначат правилния препарат? За нисък хемоглобин защо традиционно се бамка желязо, дори и в случаите, когато желязо не липсва?! Ей това не мога да разбера, толкова ли е сложно?! newsm78

Аз също съм решила да раждам в Тина Киркова живот и здраве. Моята кума роди там наскоро и още на същия ден ходих да я видя. Беше си избрала ВИП стая, която беше доста прилична, бебчето й го бяха дали за хранене, така че и аз, въпреки че бях външен човек, го видях и му се порадвах.  Hug
Иначе да, след раждане се лежи 2 часа в коридора, и при кумата ми така е било. Вероятно считат, че така по-лесно може да се наблюдава родилката - от преминаващи лекари, сестри и санитари, та ако има проблем да се реагира най-бързо. Докато ако е в отделна стая, родилката може и да не успее да натисне звънеца, ако се случи нещо неочаквано.

Иначе, мен всеки месец на ЖК ме гледат на ехограф, но пък самият екран така е обърнат, че аз самата не виждам бебчето, нито ми дават снимки. Разчитам на това, лекарката да ми каже, ако има нещо притеснително. Питам от време на време каквото се сетя по време на прегледа, пускат ми изследвания за кръв и урина по касата, плащам си микробиологиите отделно, мерят ми и кръвното. Така стандартно минава един мой преглед.


Да ви попитам...
Някоя от вас интересувала ли се е от въпроса със стволовите клетки и мисли ли да запазва стволови клетки при раждането? Аз преди време бях чела разни материали по въпроса, но после реших, че ми е рано да мисля и да вземам решение и си останах с четенето. Миналата седмица моят ортодонт явно от любопитство повдигна въпроса дали ще замразяваме стволови клетки от пъпчето и аз пак започнах да се чудя заслужава ли си инвестицията или не.  newsm78

Доста дълъг пост стана, затова - това е от мен за сега.  Wink Лек ден на всички и до скоро.  Hug

# 59
  • Мнения: 631
tchopar аз съм в блока на Крит при продължението на бул. Арсеналски. По - скоро близо до централния вход на парка. , може да направим една разходка. Hug

Количка няма да купувам ще ползвам старата от детенце, а тя ми е хубава. Има си и зимен кош и столче. Няма смисъл да купувам. По нататък живот и здраве ще си взема лека и малка лятна количка тип чадър.

Общи условия

Активация на акаунт