С майките в градинката?!

  • 7 197
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Но, искам да ви попитам как прекарвате в градинките с другите мами?
Достатъчно ли ви е да си говорите само за... дупета?

Аз обожавам да си говоря с мамите в парковете за дупета, обаче обикновено първо ме гледат мрачно, после ме погват с шамари на третата минута  Peace

# 16
  • Мнения: 984
Това е защото не се легитимираш навреме, че си от ЛаЛече Лига. Mr. Green Laughing Аз ли да те уча....

# 17
  • Мнения: 2 448
Не се оплаквам , като не искам да говоря за акита говоря за друго, на които им е неприятно сами се изнасят.
А и то няма само майки в градинките - има и баби и дядовци и татковци че и тийнове с дечурлига, а има и кафета, където не е забранено с бебета все пак. Как хубаво са се грижили за бебето ми бармани и сервитьорки, не мога да се оплача.  Flutter

# 18
  • Мнения: 24
Това е защото не се легитимираш навреме, че си от ЛаЛече Лига. Mr. Green Laughing Аз ли да те уча....

И тоя номер съм го пробвал, ама ме забухаха с шишета АМ по главата  Cry

# 19
  • Мнения: 1 008
Нямам такива другарки Sad
Аз сега отчитам за пропуск фактът,че никога не съм общувала
с майките в градинката. Ангажирана съм месец след като родих,
а откакто детето беше на 10месеца съм постоянно на работа.
Майка ми идва да гледа детето или детето е при нея.Обаче
като имам свободно време и всичките ми приятелки с деца са
заети,излизам сама с малката в кварталните градинки-ами
там хората са си на групички защото си се познават, а аз и
мойто дете сме аутсайдери. Ето, утре имаме рожден ден,
празненството ще е в събота,аз едвам успях да събера поне 10
дечица,от които 2 няма да дойдат....Така че ако някога имам
второ дете, ще си го гледам поне една година и приятно/неприятно
ще вися по градинките да си говоря за дупета и пюрета.

# 20
  • Мнения: 12 666
Страшно приятно си прекарвах. И винаги бях спокойна, че ако аз се разсея в разговори за Киркегорд, някоя ще ми наглежда детето.
И - няма да повярвате - чистехме си градинката. То мойто беше по социалистическо - смееш ли да обвиниш държавата, че ти е мръсна градинката.

# 21
  • Мнения: 984
Киркегорд трябва да е съпруга на съседката..... Wink Laughing

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 18:54 от Мишона

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
само с една майка си извеждахме децата, не сме седяли, а непрекъснато сме обикаляли с количките, не беше лошо...имам чувството, че беше преди 100 години...  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 46 520
Седях основно на кафето пред блока ми, има достатъчно съоръжения за децата и идва много народ. Обсъждали сме всичко, който каквото му се говори. Разбирам, че някои майки искат да с енаправят на различни и да покажат, че въпреки, че са по майчинство си остават предишните мацки, уважавам желанието им, говорим си с тях за козметика.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Покрай първото ми дете се запознах с доста майки, с някой се виждаме и до днес. Сега нещо нещо се чувсвам по-изморена и изнервена и умишлено отбягвам контакти - за общото благо, така да се каже. Гледам да съчетавам разходките на бебето с разни ежедневни задачи - да платя тока, да напазарувам. Общо взето по градинки много не се задържам.

# 25
  • Мнения: 24
То пък голяма скука млади майки да говорят за пюрета и дупета.Има толкова по-важни неща от новородените им деца!

# 26
  • Мнения: 12 666
Киркегорд трябва да е съпругът на съседката..... Wink Laughing

Да, бе,  омешах нещата, ама хубаво е веднага някой да те светне. И в градинката сме така.   Laughing Оня ден една обърка Ницше с Фройд - голям смях падна.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 652
E, че той периодът когато имаш възможност да си приказваш и да четеш книжки и безкрайно кратък, има-няма 9 месеца, докато обсъдиш всички злободневни теми като кърмене на повикване или АМ, пюренца, памперси, бебешки шампоанчета и не щеш ли отрочето проходило ...
И после ти се иска да седнеш и да бистриш пюретата, ама нямаааа, тичай да предотвратяваш ежесекундните опити за самоубийство ... И с досадните майки успявате само да си подвикнете здрасти и всяка хуква в друга посока да си гони отрочето  Laughing
Та, наслаждавайте се на спокойствието, мен ако питате, че много бързо отминава тоя период  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 17 407
Обикновено мълча. Ако ме питат нещо- отговарям. Рядко аз задавам въпроси, и то на някое дете.

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
То пък голяма скука млади майки да говорят за пюрета и дупета.Има толкова по-важни неща от новородените им деца!

Като например? Кое би било по-важно за една майка от детето й?  Thinking
Трябва да спомена, че по-кухо изказване не бях чела скоро...  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт