Отговори
# 60
  • Мнения: X
Момичета,казаха ми да си правя компреси само. newsm78не можели да ми бият урбазон.И това е.Щяло да мине. Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 99
Здравейте и в новата тема  Hug
Честито на мамчетата които са видели пола на бебоците  Hug
Еди да ти е честита съдомиялната, аз имам от 10 години и да си призная май позабравих да мия чиний а за щерката да не говорим, тя никога няма да се научи  Joy В САЩ научих и свеки да я ползва и тя спря там да мие на ръка  hahaha Някога като си я купих една позната ми каза да си мълча че имам съдомиялна за да не ми се смеели за мързела  Laughing

За стрийте - момичета всичко си е до типа кожа, кремовете действат и имат ефект само на кожите които по принцип са по-еластични и без крем се справят  Peace Аз  миналата бременност се кляфках с какво ли не и пак си ги имам а сестра ми нищо не се е мазала пък няма нито една стрия  ooooh!
Не се вглеждайте много в телата си, няма смисъл, само ще се отчайвате  Laughing Първата бременност и аз я изкарах в депресия ама нищо не можах да променя, дебелеех и грознеех на воля ама резултатът си заслужава  Peace Сега колкото и нескромно да звучи си се харсвам, не съм надебеляла и лицето ми е чисто ама пак не мога да променя тюленския изглед  Mr. Green


Анхелика слагай компреси и не се бой, по-добре така отколкото да те перат някакви церове които не се знае как ще ти подействат  Peace

# 62
  • Мнения: 327
Добро утро милинки бременелки Simple Smile Как са тумбачетата?

сега да кажа..за малкото хемоглобин Дани-пух- пробвай да си хапваш много печени червени чушки, червено цвекло на сок или салатка  с морков, червено месо, дори да се обличаш в червено...знам че звучи малко фанатично това с облеклото, но казват че и то действало Wink Само да ти дам пример, на много бли зък роднина му направиха операция за премахване на тумор- след операцията започна с три път на ден прясно цеден сок от цвекло и здравословно хранене...ами имаше огромен ефект- но мисля че три път на ден много му повлия сока!!! също така коприва и спанак може да консумираш...смени режима на хранене Simple Smile

А за бялото течение...се провокира  от сладки храни, за това лекарката е казала да се спре шоколада. Сладките храни, прясното мляко създават по сладка флора за развитието на тези гъбички и бактерии...

За животнинките, благодаря за отговора...и аз мисля че няма да навреди, нашата писана сега ще прави 1 годинка...много ни е милинка, но не знам дали ще се катери по леглото на бебо...е това ми е проблема...после няма проблем като почнат двамата да лазят  Joy Ще видим какво ще правим

За целулита- първата бременоста ми беше зимна и не се виждаше, сега над коленете е красота...ама аз винаги съм си имала...и вода не ми се пие много...но поизчезва после с отслабването Simple Smile и след раждането не е толкова страшен Simple Smile
против стрии се мажа с масло за тяло...голямо мазане пада всяка вечер...но гледам сутрин съм си попила мазалото...половинчо много ми се смее,ама ако не се мажа започва да ме сърби кожата, много му е смешно...ама той да надебелее и да види  #Crazy hahaha
А относно промните на фигурата и аз трудно се възприемам, първия път ми беше по-лесно...ама сега много се притеснявам дали ще се възстановя...цял гардероб с дрехи размер 42 и 44...дали ще мога да си вляза в последните готини панталони, които си купих  ooooh! знам, че това не е най-важното...ама работя с много хора, имам нужда от много официални дрехи, не толкова евтини...ех...дано дано...а днес гледах че пак съм с половин килограм отгоре...хем вчера цял ден се движих...и ето на твърди 62 кг...твърди +8кг  Thinking Другата седмица влизам в седми месец и много се радвам ...ама малко ми е свитичко  Simple Smile

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 26
anhelika,не знам какви компреси си правиш,но ще ти кажа една бабешка рецепта  Hug Взимаш си от аптеката хума или най-обикновенна пръст от вън и ги правиш буквално на кал.Счукваш няколко скилитки чесън-колкото повече,толкова по-добре и разбъркваш.Това го слагаш на ужиленото място и за да не цапа може да го покриеш с марличка  Peace Като изсъхне го отмиваш и слагаш пак от кашичката. Дано да ти помогне,но аз винаги така се оправям  Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Добро утро и от мен (то вече ден стана, ама разни задачки от сутринта)!
el_pl, и на мен това ми е притеснението - нашта маца обожава да спи на чисто и мекичко. И съм замислила детското легло отгоре да бъде с противокомарна мрежа с ластик - така се надявам поне мъничко да я огранича (поне в началото, докато бебето е мъничко), а за после ще му мислим.
За хемоглобина - Ger4o ви е казала много добре, ниския хемоглобин не означава непременно желязодефицитна анемия. Фолиевата киселина спомага за по-бързото образуване на червените кръвни телца, аз не съм я спряла, защото съм с таласемия (даже доктора каза, че трябва да я пия и докато кърмя). Някои анемии се причиняват и от недостиг на витамини от групата В. Така че внимавайте с желязото (синтетичното). По-добре заложете на храни, които го съдържат - спанак, цвекло, червено месо, субпродукти, коприва (малко късно за нея, ама все пак), мисля, че има и други, но не се сещам в момента за повече.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 17
Добро утро момичета,

Желая хубав и успешен ден на всички Hug
el_pl и аз съм по същия начин с тези килограми - внимавам какво ям, ограничавам се в сладките неща но килограмите си стоят даже бавно наддавам.
Вече съм +10  ooooh!

# 66
  • Мнения: X
Плами благодаря,ще пробвам.По принцип ми казаха да слагам риванол.
styllisima и моята доки каза така,по добре с компреси. Peace  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 668
askim87, какви изследвания ти правиха? Провери дали имаш електрофореза на хемоглобина. Щом не са ти изписали желязо, значи нямаш желязодежицитна анемия. А защо кретена хематолог не ти е обяснил какъв тип анемия имаш направо не мога да си обясня. Аз съм с таласемия. Казват, че ако ми падне хемоглобина под 70 ще ме кръвопреливат, ама за мен е нормално... Предишната бременност го докарах до 74...

 el_pl , това с червените дрехи ми оправи настроението тая сутрин  Joy Joy Joy. Днес съм с любимата ми червена блуза. Трябва да си направя изследване на хемоглобина довечера, на път за вкъщи, че да видя с колко се е покачил  Joy Joy Joy. Извинявай, това с най-добри чувства  Laughing. Ако така се лекуваха кръвни болести, нямаше хората да умират от левкимия, хочкин и т.н.

# 68
  • София
  • Мнения: 463
Здравейте!
Количката ни е Mura 4 на Maxi Cosi  ето повече : http://strollersandprams.com/strollers/464/Maxi-Cosi-Mura-4/review-1.html
Точно този цвят е . Много съм доволна ,тя се бута с един пръст,сгъва се супер лесно с една ръка,колелата също при нужда могат да се свалят с една ръка. Много ще е удобна за беби ,по мненията и по това което виждам е супер проходима. Държах на големи гуми поне докато беби стане на 6-7м .Тая количка е като терминатор,ще мине на места дето аз няма да мога да мина Joy
Събира се в супер смешния ни асансьор, че и в по-малък ще влезе -има едно полусгънато положение,което не пречи на детето- ако изобщо някъде се наложи .Става и в багажника ми  Peace Много добре е измислена и изпипана ,докато си държа коша или столчето с беби ,мога да си я сгъна без да се притеснявам. Багажника е много удобен,въобще доволна съм от избора. По-тежка е от другите колички ,но за да има тия гуми и удобства няма как да е 10кг .От всички изложени колички в София -тествах всичко наред- това е моята количка. Имамe си и  кош за новородено, остава столче да взема и сме вече мобилни,взех и слинг Premaxx .
Другия ме фаворит за количка е Макларън за времето когато ще ходим на почивка с беби или където и да пътуваме -ще взима един да имаме и втори вариант.

Да попитам ,тези от вас които имат вече дечица: какъв трябва да е т.н. космонафт ,от къде сте ги купували ,има такива като гащиризони с ръкави , крачоли и качулка има и някакви като торба с качулка -какво да си взема  newsm78 кой модел ви е бил удобен?

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 10:30 от iskrichka

# 69
  • Мнения: 126
Здравейте момичета как са пупите.Днес е прохладно и се диша.
Честит рожден ден на Ани да си жива и здрава много обичана майка и съпруга и на есен още едно пухкаво бебче да ви радва.
Момичета гледам че обсъждате ниския хемоглобин и желязодефицитната анемия по принцип тук май всички лекари като видят хемоглобин от110 на долу почват да изписват железни препарати.Но колкото и такива да пиете без фолиева киселина ефекта е никакъв двете се пият задължително заедно както по нагоре е писано.Съгласна съм с el_pl за приема на червено цвекло,червени чушки,месо както и коприва и спанак това са храни съдържащи доста желязо.Искричка честита количка със здраве да си я возите.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 10:30 от baby_one

# 70
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Добрютро,момичета Hug
Силве,чакаме да донесеш хубавите новини  PeaceАко има,искаме и снимки Wink
Anhelika,стискам палци fingerscrossed,да ти премине по-бързо Praynig,Styllisima e права,че с компреси е по-добре,но ти си знаеш.
askim87,консултирай се с още някой лекар.
radost_ina,искаме снимки!!!
el_pl Hug Heart Eyes,много ти благодаря,ще започна още от днес!
А за фигурата,и аз като вас се притеснявам,но пък резултата си струва!!!Много се надявам,като родим да успеем да свалим кг и дано успеем да премахнем целулита Praynig,засега стрии нямам,явно наистина си е до кожа,защото аз почти не се мажа-за 6 месеца-10-ина пъти,ама не се знае дали, няма да се появят както каза ДесиХ2 след раждане  Sad...Абе каквото-такова ,по важното е бебчовците да са ни живи и здрави! Peace
Iskrichka,много добър избор,страхотна е количката,със здраве да си я ползвате Peace

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 10:34 от dani-puh

# 71
  • София
  • Мнения: 368
Момичета, шпионирам ви с едно око от време на време! Wink
Аз съм от миналогодишните октомврийки и много ви се радвам! Като ви чета се връщам една година назад и ми става едно такова мииииииило! Желая ви да се радвате на бременността си и на есен да гушкате сладките си бебоци!
Ако мога да съм полезна с нещо питайте, аз съм на среща  Hug
Оставям ви, че малката врещи, иска внимание!
Хубав ден и усмивки на всички!

# 72
  • Мнения: 1 341
Добро утро!

Еди, честита миялна. И аз съм забравила що е то миенето на ръка. Много ми липсва и сушилня, мисля да взема след като се роди бебока.

Искричка, честита количка. Браво за избора, щом не те тревожат килограмите е супер.

Анхелика, бързо да се оправяш. Много е неприятно ухапването от тези гадинки.

Ани, чакаме те с нетърпение да показваш снимки и разказваш впечатления.

Исках още да пиша, но Ема ме дърпа да я обличам и да ходим до магазина с колелото...

После пак ще се включа.

# 73
  • Мнения: 20


 за образованието.... - Отсега си мисля къде е това училище, в което ще запиша детето да учи  newsm78. Ами няма такова - всичките са посредствени свърталища на побойници, насилници, наркомани без контрол. За съжаление частните са още по-зле... То хубаво да заминат децата за изкарат висшето си образование някъде на запад, ама дотогава в къщи ли да си ги държим... - ами в тоалетната се продаваха наркотици. Там ли да пратя и най-милото си  newsm78


Толкова съм съгласна с теб , че просто страх ме хваща!Наистина!!!

Деси, много се зарадвах , че ще те подмине тази баба! Grinning

Плами, снимките са великолепни, ти си страхотна булка, а морето, плажа, пясъка и тези в египет и....лелее.....очите ми останаха
там. Peace

First, и твоята фото сесия така ме грабна, прекрасна си и ти и мъжлето, личи си колко сте щастливи! Страхотни снимки! Grinning

Ронка, надявам се днес да си по-добре, както и divanenceto! Наистина хормоните в момента могат да ти изиграят лоша шега, но ти не им се давай. Hug Все повече с това , което виждам и ми се случва искам да замина в по-цивилизована страна! Тук просто сме като диваци! (не искам да обидя никого), но повечето са такива.

Еди и искричка, честити придобивки Grinning

Пускайте изследвания за желязото, за да се види дали е такава анемия или нещо друго.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Аз и по-рано съм казвала за железните препарати, когато се налага да ги приемаме. От лекар знам, че таблетката желязо не трябва да се приема заедно с кафе, мляко, сирене и всякакви млечни продукти, както и храни, съдържащи повече калции - трябва да има поне 2-3 часа интервал между тях. Причината е, че ензимите, които са отговорни за пренасянето и усвояването на желязото са същите, които пренасят и усвояват калция. Така че - имайте това в предвид, когато пиете железни препарати.

Общи условия

Активация на акаунт