Отговори
# 270
  • Мнения: 99
Герчо това е само определение на това което те кара да се грижиш за детето си  Peace Аз на пример до толкова познавам детето си, че знам кога в какво настроение е, как ще реагира в дадна ситуация, усещам я дори кога е започнала да настива и никой друг дори баща и не усеща признаците, знам кога се преструва и кога е искрена .......
Майчин инстинкт според мен е нещо което всяка жена има в различна степен развит- ако една е разкрилена над детето си като орлица и не дава прашинка да падне на главата му, друга с не по-малко инстинкт оставя детето и да разучава света като от това не и се изправя косата  Laughing има и такива които просто оставят децата си на бабите и проблема е решен.
Не можеш да кажеш, че ти нямаш майчински инстинкт след като се интересуваш от "+" и "-"  в отглеждането на твоето дете, следиш развитието му, грижиш се за него и го целуваш често  Peace

# 271
  • Сф
  • Мнения: 13
Аз също се присъединявам към групата на мразещите да гладят, направо не мога да понасям ютия, а мъжа ми все се налага да облича костюми, направо ми призлява от ризи и се правя на отнесена, ама ако емного на зор, не мога да го оставя, затова съм се изхитрила, събирам ги наведнъж, пера ги и ги гладя, когато имам специално настроение-много специално, ама не може да отиде с измачкана риза, не съм чак толкова гадна. hahaha Иначе за бебте, също не смятам да му гладя всичко, само връхните неща, не мога да го изолирам от бактерии и околния свят и да живее в антибактериална среда?!?!? Още повече имаме и кучица, която в първия момент няма да влиза в стята му, ама после мисля да ги сприятелявам-ако някой гледа къче с бебе да сподели опит Laughing
Колкото до абсурдната ни държава, някой по-нагоре беше казал, че гледаме другите и т.н. Хич не гледам другите точно себе си гледам и направо мразя "киселяците скапани". Какво имам предвид- ние с мъжа ми имаме две коли-моята е малка женска, неговата по-голяма и хубава. Когато сме с неговата-правим си каквото искаме, всеки ни прави път, извиняват ни се като ни засекат и изобщо, получаваме и даваме необходимото уважение на пътя. Когато аз сама си карам моята- средна работа, но пак нямам претенции да не ме ужават, но ако решим някъде смейно да мръднем с моята кола и мъжа ми да кара-не можете да си представите за какво става въпрос-явно месовия шофьор смята,ч е мъж в малак кола е много жалък и затова всячески трябва да го смачка-то е едно псуване, средни пръсти, хранене на майки, абе кошмар, засичне-изречения-къв си, ти, що ме гелдаш...?!?!?!?!!? Shocked Shocked Shocked и в такива случаи мъжа ми винаги почервенял от яд ми вика- никога няма да си продам джипа или винаги ще гледам да имам хубава кола, заради точно ей тея смачкани селяндури, дето се мислят за великии са много смели на нпкой с корса, ама като сме с джипа-мълчат като суеци....

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 419
styllisima, и за мен това е определението за майчински инстинкт. Всички се учим от грешките, които правим. За мен е по-добре да оставя детето само да разучава света и само лееекичко да го напътствам, като ще се постарая да не ми се изправя косата. Ще видим какво ще излезе в крайна сметка.

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Миркам, ти ли ще пускаш новата тема, или аз?

# 274
  • Мнения: 1 668
styllisima , това да познаваш детето си се учи с времето. Отначалото всички са патета в кълчища - не знаеш бебето защо реве - яде ли му се, спи ли му се, гушка ли му се или пък му е крив света, щото някой идиот му е срязал къщичката и го е издърпал за главата... После се научиваш като реве еди как си кво значи и еди как си какво друго значи... Ама това не е майчин инстинкт. Това го учат и бабите и бащите - стига да са достатъчно време с децата си и да се стараят да го направят... т.е. аз пак не разбирам как да се усляням на майчинския си инстинкт  newsm78 newsm78 newsm78. Майчинския ми инстинкт никога не е успявал да ми каже дали да захраня на 6 месеца или на 40 дни - това съм го преценила сама на базата на прочетени и усмислени неща. затова попитах, защото някой по-горе беше написал да се усланяме на инстинктите си - как  newsm78 newsm78 newsm78.
Иначе за бабите - моето дете го е отгледала баба му. Така се наложи. Новото бебче също ще го отгледа тя. така ще се наложи. Това не ме прави по-малко майка от всяка друга изкарала 20 години от живота си отдадена само на децата и печката. Напротим - не съм пропуснала нито една безсънна нощ, не съм пропуснала нищо. Просто на някой им се налага да работят и трябва да го правят. Други могат да си позволят да стоят у дома. Това обаче не прави първите по-добри от вторите или вторите по-добри от първите. Въпрос на възгледи. Да, аз съм от родителите, които са захранвали с най-скъпата еко храна и от тея, дето са купували най-скъпата козветика, ваксини, млека и т.н. и слава богу иван няма нито една алергия и е здрав и щастлив. Ако си бях останала вкъщи щеше да е страшен лукс да му купувам пюрета и щях да давам кисело мляко от първия ден... Та - недейте да говорите за бабите. Просто не всеки се е родил със златната лъжичка и на някой им се налага да ходят и да работят, независимо дали им харесва или не. Лафа за дупе знае 2 и 200 е супер, ама ако може да не става въпрос за децата ми.

# 275
  • Мнения: 183
АА Герчо! Има баби дето са много точни! Обаче има и такива дето са тотално изкудкудякали! Пък и едно е бабата да е на 50-60 години(или по-възрастна но с всичкия си и във форма), друго е да е някоя на 70-80 (или по-малко) години, дето има нужда за нея да се грижат, а не тя да гледа дете!
Специално на моята майка детето си няма да го поверя за повече от няколко часа! Тя не е много възрастна, но вече проявява признаци на ....
Има и една друга категория баби, дето са много в час, обаче хич не им се занимава с деца! И даже да ги накараш няма да си спокойна Peace!
Ти си късметлийка, че имаш на разположение някой, който се съобразява с твоето мнение, а не се мисли за всезнаеш и всеможещ! Това си е абсолютен късмет и голямо щастие! Да ти е жива и здрава и още не едно а три деца да изгледа Hug

# 276
  • Мнения: 99
Бейби Мама и аз съм го забелязала това отношение а съм сигурна, че и другите са го забелязали и знаеш ли кое се откроява- на пътя са най-нахакани тези които карат скъпите и лъскави коли  Wink И ето от там идва това пренебрежение и "хранене на майки"  Mr. Green Вие сте го видели като сте се возили в скъпия джип на мъжа ти как сте си правили каквото си искате и после с твоята малка кола като се опитате да се движите като с джипа как е отношението към вас  Wink Докато го има това разделение на скъпи и ефтини коли на пътя ще има и това отношение към едните и към другите  Thinking Извинявай ама не колата прави шофиора и човека, просто ако си дисциплиниран зад волана и ако всички го правим и не гледаме кой с каква кола е май няма да е такава зверска обстановката по нашите пътища  Peace
Да не се хваля, но имам професионална книжка и в САЩ карах огромен камион без да се притеснявам и шашкам, а тук сега карам малка кола и ме е страх, защото не знам кой "вуйчо" с лъскава кола ще му трекне да си прави каквото си иска на пътя  Naughty

Докато напиша това по-горе видях поста на Герчо.
Естествено, че опознаването става с времето и докато налучкаш какво му е точно и защо реве ти иде да хванеш гората, но пък веднъж налучкала правилият път си по-спокойна, нали  Peace И как да се осланяш на инстинкат си, ами ти го правиш, щом си преценила сама или както има една приказка "викала си неволята"  Wink Това е, да прецениш сама кое е правилно и кое не, за твоето дете, независимо дали някой ще ти даде съвет или ти ще прочетеш в нета и ще направиш необходимото и правилното за детето.
А това за бабите и преди сме го обсъждали. Не осъждам никого за това как си гледа детето, важното е детето да е щастливо и да не се чувства изоставено. Моят пример за майката която оставя бебето на баба и е приключила, имах предвид тези майки които наистина оставят децата си на баби и грижата се приключва, ти от тях ли се смяташ ??? Аз не мисля, че си от тези и не съм целяла да те засегна с това  Peace

# 277
  • Мнения: 0
Момичета, хайде в
НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт