За момиченцата и куклите

  • 3 310
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206

Мисли, па и действай, че то с мислене не става...  Mr. Green   bouquet Може тогава гуспойците да са доволни с жива кукла  Mr. Green

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 11:31 от Vache

# 16
  • Мнения: 522
Моята дъщеря е на 4 години и много рядко също си играе с кукли. Любимите и занимания са рисуване, пъзели, разглеждане на книжки , игри развиващи логическото и мислене и т.н. до сега не съм се притеснявала от това че не посяга към куклите, дори много ме радва факта, че предпочита да и купя книжка пред играчка каквато и да е тя.
nati_nat  смятам че игрите на дъщеря ти са много по-градивни от това да разнася цял ден една кукла в количка и да ти подражава.  newsm10

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Абсолютно всичко, което си написала, се отнася и за дъщеря ми.
Винаги е предпочитала или да майстори нещо с ръцете си, или по-момчешките и буйни игри. И много книжки, логически занимания.
Не ме притеснява, напротив радвам се.

# 18
  • Мнения: 2 479
Моята дъщеря си играе с кукли, вкъщи е буквално застлан пода с тях  Crazy. От тези и игри перфектно се разбира какво се случва в детската градина  Wink. Иначе никак не бих се притеснявала, ако вместо тях предпочиташе моделирането или книжките...май е време да се престраша отново да им купя пластелин Crazy.

# 19
  • Мнения: 99
Не се притеснявай за липсата на интерес към куклите. При всяко дете са налице различни наклонности и интереси и това ги прави различни и пъстри. Чудесно е че обича приложните игри, книгите и т.н. Моята щерка например не проявява никакъв интерес към анимационните филми /като слушам за другите деца как ги гледат, пък и списанията за деца - Принцеса, Барби и т.н. направо ме обзема ужас, може някой път да пусна такава темичка да видя дали ние сме единствените на света дето не знаем за Мързелград, за русалките и разни други дето не ги запомних/ . Та исках да кажа, че детето ти е страхотно и му се радвай каквото е!

# 20
  • София
  • Мнения: 376
Играта на моята дъщеря с кукли, се изчерпва до това, да им сменя непрекъснато обувките. Имаме съм 6-7 чифта обувки за кукли - тип Барби, и тя ги преобува по 100 пъти на ден...нищо друго не прави с тях... иначе си играе с пластелин, с конструктури...
Въобще не трябва да се притесняваш, че не играе с кукли. Никъде не пише, че трябва да се играе. Тя върши по - креативни и интересни неща.

# 21
  • Мнения: 2 011
А какво притеснително има?Другите занимания на дъщеря ти всъщност са чудесни,градивни,обогатяващи и развиващи.Остави я да прави това,което й идва отвътре.  Peace

# 22
  • Мнения: 5 173
Не обичах да играя с кукли. А когато в ДГ ни караха да се разделим на момчета и момичета и да играем сюжетно-ролеви игри, аз умирах на мъка, че трябва да дундуркам пластмасово бебе, вместо да строя гараж за червения камион. Cry

# 23
  • Мнения: 613
Дъщеря ми много епизодично е играла с кукли. И нейните интереси бяха в съвсем различна посока, книжки, пъзели, най-различни строители, игра с кухненските и принадлежности и т.н. Предпочита също така плюшените играчки, особено тези, които са свързани с компютърен софтуер и "оживяват" на екрана и игра с мини фигурки, които обича да разполага из фиктивните си пластмасови къщички.

Не се тревожи, всяко дете има различни интереси. Аз, например бях голям куклофен, но дъщеря ми е различна.

# 24
  • Мнения: 2 587


Основното й занимание е да рисува, да оцветява, да прави фигурки с пластелин или моделин и после да ги оцветява, да изрязва и лепи разни композиции, да си разглежда книжките и да четем.



Основното занимание и на дъщеря ми е такова.Освен това си играе с коли,кубчета и животни.Не виждам нищо притеснително в това че не играе с кукли.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 298
Joy
Голям проблем, голямо нещо. Ми ето, родила си дъщеря - работохолик, за която седенето вкъщи край децата не е главният смисъл на живота. Ще се развива в работата си и ще прави кариера. Laughing

Мен повече ме впечатли това:
От двегодишна има бейби борн с бебе-център и когато й предлагам да играем заедно отговора й е: ти си му баба, ти го нахрани изкъпи, облечи и сложи да спи.

Този модел, че бабите се грижат за децата, а не майките, откъде го е видяла?  Wink
Иначе е напълно нормално да не са и интересни куклите. Важното е, че играе на нещо, още повече, че впряга въображението и ръцете си в играта.
Пък ти се стягай отсега някой ден да и гледаш децата - няма къде да ходиш.  Laughing

Как` Сийкe,  точно това ми е проблема - опасението да не тръгне по пътя на майка си, защото ако това стане, аз ще съм много стара, за да й гледам децата  Cry. Но очевидно, съдейки по отговорите на другите мами, тя не е единствената, кото не играе с кукли. Иначе въобще не я насилвам, нито пък искам да й отнемам любимите занимания. Просто се чудех как мога да провокирам интерес й към куклите.

# 26
  • Мнения: 542
според мен няма нвикъкъв проблем че не играе с кукли!моите момичета пък играят с коли,щото са им по интересни!

# 27
  • Мнения: 25 633
Просто се чудех как мога да провокирам интерес й към куклите.

Ами хората ти казаха вече - роди си още едно дете и тя няма начин да не прояви някакъв интерес, макар и временен. Иначе няма как да стане, при положение, че не вижда такава роля у теб. А нали това е целта на играта, детето да възприеме и усвои обществените роли на възрастните. Напълно естествено е дъщеря ти да повтаря твоя модел, а не на комшийката.  Laughing
За твое успокоение мога да ти кажа, че днешните кукли не изпълняват целта, за която са създадени. Някак си ограничават въображението на децата. Вземи една Барби, например, освен да я преоблича и среше, какво друго може да прави детето с нея? Барби е "мацка", тя не е бебе, та да събуди майчинските инстинкти у детето. Освен да набие в главицата му идеала за анорексична фигура, друга полза не виждам.  Confused
Още когато синът ми беше малък, ми направи впечатление, че играчките вече не се правят за децата, а за родителите им. Достатъчо атрактивни, за да грабнат родителя и да го накарат да ги купи, но недостатъчно интересни и занимателни за самите деца. За развиващата им функция да не говорим - това явно са подробности за производителите...
Извинявай, отплеснах се. Но мнението ми е това - няма как да събудиш интереса на детето си, ако ти самата не вършиш това, към което го подтикваш. Дано не го схванеш като упрек - просто ти казвам, че трябва да се примириш и да се радваш, че детето ти все пак се занимава и то с по-полезни за развитието му дейности.  Grinning

# 28
За моята 4-годишна мома мога да кажа,че също куклите не са й приоритет-предпочита кучета,котета и мечоци.За тях се грижи-храни,облича,...Ей по тая причина не искам да купувам скъпи кукли,макар че детето иска.Знам,че накрая аз ще трябва да си играя с тях,май...

# 29
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
А защо трябва да провокираш интереса и точно към куклите,щом детето си е намерило далеч по-занимателни и креативни игри?Моята дъщеря играеше с куклите към 2-2,5 г,сега само ги подмятаме,всички са съблечени голи и коя без ръка,коя без крак Mr. GreenВ момента са и интересни книжки,пъзели,магнити,рисуване(напоследък по стъкло  Joy),всякакви дребни играчки,може и кукли,но дребни,понита,строители.
Като се роди бебето живот и здраве,може да се заиграе с куклите,знам ли  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт