Кога бебето е готово да се роди?

  • 38 403
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 740
И аз не съм усетила кога се е намествало за раждане.
Преносих 2 дни .
Успех и леко раждане.

# 16
  • Мнения: 367
Беше в позиция за раждане според лекарите, очакваше се да родя две седмици преди термин, но всъщност родих след определената дата  Simple Smile Не съм усетила нищо освен типичните неразположения ниско долу за деветия месец. И аз като теб очаквах всеки един ден, може би е нормално за всяка бъдеща мама накрая просто да няма търпение за голямата промяна в живота й.... Пожелавам ти леко раждане и прекрасно момиченце!   bouquet

# 17
  • Мнения: 24
Не съм усетила как точно слиза надолу и се намества ,но последните 2 седмици усещах че като седя си подпирам корема с краката. Joy Успех и леко раждане!

# 18
  • Мнения: 11 004
Абсолютно нищо не усетих, а коремът ми до последно не падна. Неразположения не съм имала.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 006
И аз нищо не усетих. Доки каза, че всеки момент очакваме включване и позна. Родих ден преди термин, просто водите ми изтекоха и хукнахме към болницата.

# 20
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Не съм усетила, когато се е намествало Stop
Щом е готово, бебето се ражда - при нормални обстоятелства. Този процес /от зачеването до раждането/ е съвършен, като магия. Винаги съм се възхищавала на тази прецизност.
Успех и се наслаждавай на тези последни мигове на бебето в теб!

# 21
  • Мнения: 6 002
то само ще си реши,мен ако питаш изобщо и идея си нямах в 37 седмица че ще раждам,вечерта ми изтекоха водите и сутринта родих.

# 22
  • Мнения: 4 070
Аз също нищо не усетих, а чакаааааааааах толкова много признаци и все ми се струваше, че раждам и като стана вече не вярвах- освен контракциите др. не съм почувсвала- дори не съм усетила, че наближава момента

# 23
  • Мнения: 3 929
Изобщо не усетих, кога бебето се е наместило. При мен нямаше никакви признаци на предстоящо раждане, дори когато прескочих термина.
Носи си бебето, колкото е необходимо.

# 24
  • Мнения: 1 341
Нищо не усетих, родих 2 дни преди термин!

Дори бебето се обърна с гавата надолу 2 седмици преди да родя.

Наслаждавай се на оставащото време с бебка в коремчето. Леко раждане! Hug

# 25
  • Мнения: 647
Вече съм в 36та седмица и нямам търпение да дойде момента да си гушкам бебето!
От месец насам като ходя на преглед и ме гледат на видеозон, лекарката казва, че бебето си е с глават надолу, в правилна позиция, но не е застанало в положение за раждане - в смисъл нали слизат малко по-надолу бебетата.

Та въпроса ми е - усещате ли кога бебето се намества в това положение, или само на видеозон може да се определи?
И също така нека пишат мамите родили преди 38ма седмица... хич не ми се чака още месец... а и доки каза, че бебето е вече достатъчно пораснало Simple Smile

Секцио по спешност преди края на 37-ма седмица заради лоши записи и всичко беше наред.  Peace
А миналата седмица на мой приятел му се родиха близнаци с планово секцио на първия ден от 9-я месец, жена му има диабет и едва издържа до секциото, даже докторът искаше да чака още седмица, но те са настояли и всичко е успешно, напълно доносени са и двете бебета и с много добри килограми - момченцето 3 кг., момиченцето 2850. Така че всичко е индивидуално, уж близнаците обикновено се раждали в 8-я месец и често са недоносени, но не винаги.  Peace

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 14:37 от little rabit

# 26
  • Мнения: 164
Щом си вече в 36-та седмица  се води доносено бебе, но всеки следващ ден за него е в + ще качи повечко грамчета и ще е по-добре, аз също не съм усетила на мен до последно си ми беше високо корема.

# 27
  • Мнения: 1 053
Мойта бебка се роди 9 дена след термина и 4,150 кг.Не усещах нищо,а и ми предизвикаха раждане.Леко и бързо раждане.

# 28
  • Мнения: 645
Бебето само ще реши кога ще излезе Peaceнай добре е да издържи до края Peace
Не съм усещала такова слизане,поради седалищно разположение на бебето.
Родих спешно секцио 15 дни преди термин заради изтекли води Peace
Имай търпиние ще дойде момента,желая ти леко раждане  Hug

# 29
  • Мнения: 9 973
родих в 38 г.с. 2.250кг. и 45 см. От гушката до пишката-една ръка големина.Мислех,че човек няма да стане от него....((((((изписаха ме сутринта от родилното за захранване на плода,но вечерта започнах да раждам

Общи условия

Активация на акаунт