до гинеколозите спешно

  • 4 576
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...,тази вечер отново ще повдигна въпроса  и ще помоля майка си да ида на лекар Simple Smile

И ако майка ти отново не приеме нещата сериозно, отивай на АГ сама!

# 16
  • Мнения: 89
Момиченце - иди със здравната си книжка при личния си лекар и веднага му обясни какво точно се случва с теб, той ще те изпрати при гинеколог. Обаче, като се има впредвид, какви са некадърни лекарите в поликлиниките, не знам, дали е  много добра идея. При всички положения е добре да си с майка си, но ако тя не е особено заинтересована, просто иди сама. За здравето си трябва да си доста по-грижовна. Не - в никакъв случай не е нормално да имаш цикъл на 14 или 19-я ден, това не означава, че си неизлечимо болна, означава, само , че нещо не е наред, или нещо, свързано с хормоните или най-вероятно имаш поликистозни яйчници. И в двата случая ще се наложи сериозно лечение и е по-добре сега, отколкото, като прехвърлиш 20, така, че не се притеснявай, чудесно е, че се наблюдаваш внимателно и търсиш решение на проблемите си. Сега остава и майка ти да се загрижи. Ако не видиш някаква реакция, ако трябва й покажи тази тема, макар, че според мен ще е я ядоса... Най-важното е да разбереш - трябва колкото е възможно по-скоро да те види лекар и да ти предпише лечение, като преди това е добре да се установи съвсем точно, какво ти има.  Naughty Не отлагай!
Не се панирай, всички имаме по някакъв проблем и както виждаш просто го търсим, колкото по-рано, толкова - по-добре!
Тук не е приемна, ние  НЕ СМЕ ЛЕКАРИ и диагноза във форума - никой не поставя. Има си и детски гинеколози, така, че не се притеснявай!

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 10:09 от Аненка

# 17
  • Мнения: 36
Ами говорих с майка ми...в понеделник каза,че ще ме заведе на гинеколог.Оф ,днеска ми дойде...а ми свърши на 7 юни...как може да ми е толкова откачено всичко?!?

# 18
  • Мнения: X
Не се притеснявай, случва се на много момичета на твоята възраст.
Ако си от София, най-добре отидете при д-р Милко Сираков от "Майчин дом", той е детско-юношески гинеколог. Toва е сайтът му.

# 19
  • Мнения: 36
ами не,всъщност съм доста далече от София,но благодаря за съвета. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 335
Давам жокер, за да не те размотават излишно.
Поискай гинеколога да те изпрати в лаборатория, където да ти вземат кръв за изследване на репродуктивните хормони. (LH, FSH, Estadol, Progesteron, Testosteron, Prolactin).
Изследването им ще даде отговор какво се случва с цикъла ти и дали/защо окосмяването е вповече.
Успех!

# 21
  • Мнения: 36
Току що се връщам от гинеколога на майка ми.Присъдата е нищо.Няма ми нищо.Обяснението е,че вероятно от стреса(имайте в предвид ,че аз съм много притеснителна) и от неправилната набавка на витамини и  въобще от храненето организма ми не може да се адаптира.Прегледаха ме на ехограф и абсолютно нищо нямаше.Да се надявам,че лекарката не е скрила нещо,но едва ли,все пак тя ме е израждала  Shocked каза ми,че е напълно нормално до 18-20 год.възраст да имам смущения и нередовен цикъл.Благодаря за съветите на всички и от сега нататък мисля редовно или поне 1 годишно да ходя на гинеколог.За всеки случай  Grinning

# 22
  • Мнения: X
Чудесно.  Hug Виждаш ли, не било толкова страшно.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт