Отговори
# 15
  • Мнения: 849
хоп и ние тук

# 16
  • Мнения: 66
Нищо обаче не ти пречи на всяко едно кърмене след като привърши бебчо първата гърда да предложиш и втората. Ако иска ще хапне още малко, така може да увеличите леко интервала между храненията. На следващото кърмене започваш от гърдата която си предлагала втора. Много ми е интересно според твоята педиатърка аз как трябваше да кърмя близначките, ако трябва да си кътам едната гърда незнайно за какво и да тъпча детето с изкуствено мляко, което крие риск от развитие на алергии и т.н. Адаптираното мляко е направено за случаите когато наистина има нужда да се дохранва...Уф ама се ядосах...

Предлагам аз , ама той не иска.. на следващото кърмене вече приличам на Памела, но наполовина Laughing ..особенно ако не съм се изцедила.. Та..  на този етап.. сме така надявам се по нататък да се нормализират нещата... Но и всъщност  не ми тежи това че се храним на два часа ... свиква се Simple Smile

# 17
  • Мнения: 172
Дени, браво  bouquet Имам забележка обаче:на 35 години, съм стига сте ме подмладявали де Mr. Green
Чета ви какви проблеми имате с кърменето и се чудя аз ли нещо не съм в час newsm78Рая е на поискване.Слагам я на едната гърда, докато яде от нея, обикновенно другата се пълни( не винаги) като я изяде, я слdгам да си изсуче и другата.Колкото повече яде, толкова повече кърма имам.Сутринта изцедих 120 мл и си ги изяде без проблем.

# 18
  • Мнения: 781
Цоп и ние. Дендри, страхотно си се справила. Благодаря за темата Hug Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 367
Браво Дендри, много добре си разредила първа страничка.
И колажчето ти се е получило не се притеснисвай  newsm10
Айла и аз се уредих с втвърдяване като буца от външната страна на едната млекоцентрала.
Бебони го мъчат колики, яде начесто и по-малко. Заспива явно като засуче и го отпусне болката.Мисля си че затова стана тази бучка.
Довечера ще го помъча да поизсуче от нея повечко и дано се разнесе, все пак от следобед ми стана така и понаболява.
Ако пак не ще да папа достатъчно ще се напаря и ще цедя, макар че ми е поразранено зърното(опитвам се да свиквам по малко да кърмя без силиконките постепенно)

Момичета забелязах че от диня се прави много кърма. Пуснали са в Пикадили диня по 69 ст. килцето  smile3508 голямо папане и мнго мляко тече newsm10

А за кремчето за пъпчици - във Варна го правят в аптеката Попова на ул. "27 юли" под църквичката на пешеходната улица Княз Борис" посока" Шишковата градинка"струва 2.40 лв. личната ми го изписа и верно му завяхнаха пъпчиците на Ксандър а бяха подлютени особенно под долната устничка. Мерси на Ели Дечкин че ме светна, че то иначе е за подсичане.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Браво на Дендри!

Felina
купихме диня, сега ще се нахвърля, дано си права за кърмата  Laughing

Аila аз съм в голямо чудене тези дни, дали давам достатъчно на моя младеж? Видях таблиците, които беше дала, но ще те замоля за коментар все пак. Значи от 1 седмица е на 130 мл. 6 пъти дневно. Почти всичко е изцедена кърма, давам най-много на две хранения Фризопеп по 30 до 60 мл. или Фризото е само 1/7 от храненето за деня. Дали му стига при положение, че ака през ден два от една седмица  newsm78 Не ми се вярва Фризопепа да го е запекал, все пак количеството е твърде малко. Благодаря предварително за отговора ти   Hug

# 21
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Цоп!
Дендри,   bouquet
Вече мога да определя като характер на кого прилича Гого и какъв ще бъде. Сравнявам го и с батко му. Две коренно различни деца, които ще ме направят луда  Mr. Green
Утре сме на втора консултация и вече нямам търпение да разбера господинчото дали наддава добре. За него, като недоносен, ваксина няма да слагаме сега. По-нататък. Иначе коликите го мъчат по всяко време на деня. Поне че през нощта си спинка и освен за ядене за друго не мрънка.
Уф, забравих да се оплача: на Гого му излезе " пърхут"  Laughing. Тази вечер го гелосах със зехтин и се надявам бързо да се отървем от него.

# 22
  • Мнения: 16
Дендри  Heart Eyes Hug bouquet голямо благодаря за темичката и колажа!

Ние сме добре, вчера се върнах до София на зъбар, но си кротуваме като цяло на Добринище. Вчера се мерихме и сме мнооого големи - 5300 Simple Smile
Прегръщам виртуално и силно Таня и се надявам на скорошно възстановяване на малката Лилия! Разбира се ние също сме насреща да помагаме финансово.

# 23
  • Мнения: 10
Цоп и от нас.
Дендри ,страхотно си се справила.  bouquet

# 24
  • Мнения: 11
Мойто слънчице днес като се събуди в 15:30 та до сега няма спане, е само на 2-3 пъти се унася за кратко и после рев... Кърмих от тогава 3 пъти и сега пак но ми изглежда неспокоен. Скъса се от рев по време и след къпането, досега не беше плакал така  #Crazy Сигурно е много много гладен та да реве чак толкова  Crazy или кърмата ми не му достига...

Откакто Айла ми каза давам и двете гърди на едно хранене и от снощи всечко беше ок, но днес следобед колкото и да давах и от двете само за кратко се успокоява и все търси още и аз давам ли давам и само веднъж ми върна малко от ъгълчето на устата, затова си  мисля че е все гладен, а не са колики.

Ето и в момента се кърмим и току изпуска, нервира се почва да плаче докато му набутам пак зъното в устата  newsm78 много странно се държи. След малко сменяме гърдата и дано заспи на нея, че иначе приспиването ще е мисия невъзможна. А ако продължи да плаче и след кърменето ще дам и АМ за да заспи, просто няма начин  ooooh!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Galia1982 пир нас тази вечер историята е почти същата  #Crazy Цяле вечер не спа,нервен, при къпането както всичко вървеше спокойно, - изведнъж страшен рев, такова нещо не сме виждали досега, гушнах го веднага както си беше насапунисан и той не спира, уплашихме се! След малко се успокои иго докъпахме без проблеми. Според мъжа ми му било твърд корема  newsm78 и не искаше да му давам да яде ooooh!
Аз естествено дадох ибебо заспа докато ядеше. Сложих го да спи и след 10 минути - пак рев. ПОсле на гърда - заспа, слагам и след пет минути пак буден и нервен. Сега се мъчи с бибероната- залъгалка. Такова чудо досега не е било. Откъде дойде не знам. Боли ли го нещо, колики ли някакви  newsm78

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Хоп и аз в новата тема!
Дендри   bouquet , а колажа е разкошен  Hug
Велизар тази вечер е решил да ми пробва нервите. От 9.15 се храним. Първо почнах на дясната , уж заспа и аз отидох да вечерям и се започна един рев. Хайде пак на гърдата да се успокои , аз съм задрямала даже и изобщо не знам колко и дали изобщо е ял , но още не е заспало милото.Иначе ние оформихме нещо като режим. Къпем го в 21.00 и веднага го кърмя и заспива. После яде в около 2.00 ; 5.00 ; 7.00 ; 9.00 ; 13.00 ; 17.00 ; 19.00 и 21.00.Понякога като днес ако е по-нервен му давам и след това хранене в 21.00.
За спането му слагам боди с къс ръкав или без ръкав и му метвам една тънка пеленка отгоре.
Аз вече окончателно реших , че ще слагам ваксините които са по ЗК. Знам , че здравето на детето е по-важно от това имам или нямам парички , но такова е положението в момента.
Вече май заспа и аз изчезвам да правя същото.
Лека нощ милички!

# 27
  • Мнения: 68
Dendri, перфектно си се справила!!! Колажа е супер!   bouquet

Честито на рождениците, които съм пропуснала!

KayRenn, мерси за отговора! А също и за поста за млекодобива м/у 5-8 Simple Smile Много полезно

Аз съм от тези дето 6 часа сън са им крайно недостатъчни (не че и толкова съм видяла на куп) и затова ми се е паднало и ревливо бебе  #Crazy

Не знам колко килограма съм отгоре и ми е все тая 1 ли са или 5, защото и без това летния ми гардероб ще остане необличан.
Утре съм на една среща в офиса и ще се явя по рокля с презрамки. Добре, че поне е черна, че ще спазя етикета.
Какво да правя все пак съм родила преди 40 дни, не мога да влезна в костюм  Sick

Дребния вече 50 мин ми виси по гърдите и само се подсмихва на заспалата ми мутра и си вика и таз вечер ще ви разкажа играта и няма да спя  hahaha



# 28
  • Мнения: 857
Tази нощ май повечето бебоци са неспокойни, включително и моя който заспа преди малко...лягам и аз,че едвам издържам,а сме самички... Tired
И аз обличам само по боди с къс ръкав и завивам с пеленка.

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Добро утро!
Дендри,мерси за отделеното време-както и на другата мама,която помага за колажа Hug

Нино мари,цял ден си чаках пратката пък Crossing Arms

За обличането аз карам като англичаните BlushМина при хубаво време винаги е  боса,рокля с презрамки или тениска,но под нея няма боди.Божидара като бебе спеше през деня на 16 градуса Blushа вечер преди да се прибере Георги правех 20,че той много мрънкаше.Темеператури 25-26 за спане тц.
Това за течението не го разбрах много Blush
За спането боди в жеги с боди с къс или без ръкав,завита с тънка пелена.

Представете си моето мъж какво е спокойствие още нямаме акт за раждане на детето BlushКазвам му"Айде,бе Жоре имунизации предстоят" като дете на педиатър спокойно ми отвръща"Нищо няма да стане с 2 дена закъснение"
То нищо няма да стане,ама въпроса е принципен Mr. Green

Фелинка,днес ще купя диня PeaceПри мен усещам увеличаване като ям овесени ядки.

Хубав ден Hug

Общи условия

Активация на акаунт