Отговори
# 60
  • Мнения: 70
Привет и от мен Hug
И ние бяхме на консултация вчера. Нашият Михаил е станал 4500, за един месец е наддал 1300гр. и е порастнал с 6 см. Педито каза, че наддавал добре, но бил слаб #Crazy Според нея имал и лека алергия, защото кожата по челцето и на едно място на главата се лющи, та му предписа някаква мазило. Препоръча да спрем нощното хранене, за което аз по-принцип бях против, но при довода, че не е хубаво да се натоварва стомахчето нощем, реших, че може и да е права жената (срам - не срам мисълта как мама ще се наспива цели 6 часа също помогна съвета да изглежда добър Embarassed)
За обличането да се включа и аз - добре, че нямам от бабите, привърженички на дебелото обличане, че ако ме видят как обличам детето по-леко от мен, ще припаднат. Аз съм много зиморничева, но съм наясно, че мойто не е нормално и обличам малкия една идея по-леко от мен. В това време - с боди с късо ръкавче и лека пелена.
Добре, че споменахте за памперсите - аз съвсем бях изключила, че ще трябва да минаваме на следващия размер. Много съм завеяна, кой знае какво още съм забравила, но още не съм го разбрала Mr. Green

# 61
  • Мнения: 445
Плами, аз като източа 100 мл от двете гърди съм направо щастлива и се хваля каква съм млечна. Как правите по толкова кърма? Направо ви се чудя. При мен все няма, едва-едва тече и съответно малкия не ще да яде от там. Иначе кърмата много му харесва, хвърля се лакомо, но ако е в шише. Иначе ме бойкотира. А днес съм доволна от себе си. От сутринта само веднъж храних с АМ, за следващото пак съм приготвила кърма. Само дето малчото хапва по съвсем малко от няколко дни и реве та се къса от колики. Даже го водих и при докторката. Изяжда лакомо 60-70 мл, колкото да се засити и отказва повече. Пробвах да увелича интервала, пак така. В чудо се видях и го водих на контролно мерене. За една седмица е качил 300 грама. Как го прави без ядене? Вече е 5 470 малкия Пухчо. А днес на едното хранене изяде 130 мл и още да му бях дала сигурно щеше да изяде. И като заспа та до следващото хранене. Не е спал  така от две-три седмици.
Голяма съм патка, въобще  не знам кой номер са ми бибероните. Мъж ми купи шишенцата на Авент и така си яде. Къде да погледна за номера? И защо като купуваш не те питат кой номер ти трябва? Или на шишетата първоначално всички са 1? Ами ако бебето ми е на 6 месеца и тогава му взема ново шише? А уж ми е второ дете!

# 62
  • Мнения: 66
Вие сменяте или не биберони, аз на моменти искам да си подаря циците.. днес яде на два часа за по час.. май ме ползва и за биба...  Thinking ама бибата не я иска толкова,,,.....  ooooh!
наблюдавам че моя човек е и зиморничев... щом го умотам в някое одяло спи с часове, пробвам ли да го разголя пада голям рев...  newsm78

# 63
  • Мнения: 66
въобще  не знам кой номер са ми бибероните. Мъж ми купи шишенцата на Авент и така си яде. Къде да погледна за номера? И защо като купуваш не те питат кой номер ти трябва? Или на шишетата първоначално всички са 1? Ами ако бебето ми е на 6 месеца и тогава му взема ново шише? А уж ми е второ дете!

Аз на авент шише нямам ама би тябвало на самата гума на бибата да пише нещо.. 1 2 знам ли.. поне на мойте /playtex/ има...STAGE1

# 64
  • София
  • Мнения: 2
Десиве, аз не съм консултант по кърмене, ама от вчера мисля над един твой пост, в който пишеш (дано не бъркам нещо), че даваш 1/7 АМ от всичката дневна манджа на бебо. Чудя се откакто прочетох това защо всъщност изобщо му даваш АМ тогава? Аз махнах добавката в момента, в който установих, че не е значима част от изхранването на бебка. Но моята бебка суче активно, което прави нещата лесни, а ти гледам цедиш...  Не ще ли да суче?

И ние имахме лоша нощ. Малката беше неспокойна. Не е плакала, но мрънка и т.н., в резултат на което аз не спах. И се чувствам изморена и кърмата не тече толкова много... Изобщо, пълно нещастие.

Я и още един въпрос. И аз се пообърках, но и аз като Лианка мисля, че 100 мл на хранене от гърдите са си добре за нашите бебчовци на тая възраст.. Да не би да сме в грешка? Не че знам колко пускат моите, винаги досега съм ги предлагала на беба и съм цедила само след кърмене и то много активно и от двете гърди. Тя ги изсуква здраво и след кърмене доизцеждам между 5 и 20 мл от двете общо. (Което не пречи тя да е дебелка Simple Smile)

При нощния сън аз повивам беба, по доктор Карп - с прибрани ръчички и свободни крачета. Спим на отворена врата в северна спалня и я повивам по тъничко боди в бархетна пелена. Много съм доволна по принцип. Тя е най-спокойна нощем (е, снощи сумтя цяла нощ, де..., но поне не плаче), повия ли я, отмърква и не плаче, даже се изхожда и пърди с по-малко напъване. Много ми е странно, но работи.

# 65
  • София
  • Мнения: 2
А по отношение рекламата, която Фелинка пусна, на Gripe Water - това си е копър и СОДА БИКАРБОНАТ. Презумпцията е, че има киселини и се неутрализират от содата.

Аз бих била внимателна с този препарат. Приема на сода носи бързо облекчение, да, но не е най-доброто, което може да се случи на тънките черва. Е, може да съм параноична..., но ...

Дикси, ужасно ме развесели с тая снимка, малчо е направил такава мутричка, просто не е истина  hahaha

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 17:00 от Glum

# 66
  • София
  • Мнения: 136
Здравейте и от нас с бебе Ади. От много отдавна не съм се включвала, че ние имахме проблеми с акта за раждане и голямо тчане падна, но вече оправихме нещата и сега съм по-спокойна и имам повечко време.
Бебка е добре, хапва и расте стабилно вече е направила едни гривнички   Laughing, но от няколко дни и ние имаме проблем с коликите. В коремчето и е голяма революция, но само през деня, нощно време спи като пънче, та с триста зора я вдигам към 5.00 да хапне , че иначе зле за мен....
Поувлякох се малко с писането  Embarassed
Лек ден от нас с бебка!

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 506
Glum давам АМ, защото просто не изцеждам достатъчно кърма. А защо не кърмя, не веднъж съм се оплаквала  Sick - просто не стана. Още от началото не се получи. До 10-ти ден имах само коластра по малко. Бебо ядеше по 5 минути и заспиваше. Правих всичко възможно, виках консултант по кърмене вкъщи, а близките ми изобщо не ме насърчиха. САмо ми дуднеха да давам Ам, че бебето е гладно. От едно пробно тридневно кърмене без шише излезе кисело бебе, което непрекъснато иска гърда и заспива 1 минута по-късно. Полудяхме и двамата. Работата завърши вечерта когато все така кисел тръгнахме да го къпем и стана нещо, та той от рев или от нещо друго се задуши. В такъв стрес изпаднах, че реших да не мъча повече бебето.
 В началото изобщо нямах кърма и тогава основно бяхме на АМ. Това ниво достигнах с активно цедене, което отнема огромна част от деня  ми. Иначе бебо като реши че му се яде още си иска гърда и суче по малко - не знам всъщност дали е гладен или просто иска да се успокои.
Това е по темата - съжалявам, ако съм прекалила с обясненията.

Glum тази работа с Карп я  пробвах горе долу в началото, когато беше по-ревлив. МАй проработи. И сега като стане неспокоен и маха с ръце като луд, му ги "арестуваме". В първия момент е спокоен, по някой път стои повече дори. Обаче после започва лудо дърпане и почва да реве, ако не го отвием. Как се справяте вие цяла нощ така увити newsm78

Mushinka и нащшето наддаване беше подобно първия месецV най-вече ми направиха впечатление сантиметрите. Казаха ни , че е добре. Обаче като ни биха инжекцията и видяха крачето, педиатърката каза, че бил слабичък  Thinking Как така наддава добре и е слаб не разбрах. Според мен просто много е пораснал на височина и оттам изглежда слаб.

# 68
  • Мнения: 70
Да, и аз мисля, че от височината идва проблемът, защото наддаването е доста добро за 1 месец, според мен. Абе манекени ще стават наш'те младежи Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 1 395
И Дани нещо не тачи д-р Карп. 1-2 пъти като го сложиш по корем с ръцете назад до тялото, така че да не може да ги мърда, се успокояваше. Само че само един-единствен път се случи да го повия стегнато, така че да не ги движи, и да е спокоен. Всеки друг път моментално се надава рев, гърчи се, мята се, почервенява че и полилавенява от напъни да реве силно  Crazy

Той обича да седи  Crazy Едното, което го успокоява е да е на рамо, другото е да суче изпънат целия като струна, и третото е да го взема в мен както съм седнала, да облегне гръб на мен и да го държа с една ръка така, седнал. Вчера даже зяпна в монитора с голям интерес на някакъв филм  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 367
А по отношение рекламата, която Фелинка пусна, на Gripe Water - това си е копър и СОДА БИКАРБОНАТ. Презумпцията е, че има киселини и се неутрализират от содата.

Аз бих била внимателна с този препарат. Приема на сода носи бързо облекчение, да, но не е най-доброто, което може да се случи на тънките черва. Е, може да съм параноична..., но ...



Glum-чe знам мила че е с такова съдържание ,но аз не го давам на всяко хранене. Знам че сутрин се буди с колики така че на кърменето в 5.30 му давам. После на обед чак и след това към 15.30. Това е .През останалото време си пием чайчето на ХИП и сме ОК.
Но много бързо облекчава. Като го изпие след минутка се успокоява и ако направи муцунка му давам чайче. Heart Eyes
А и все пак е бебешко лекарство, не ми се вярва да е опасно и да се продава масово и то в Англия. newsm78
  

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 19:04 от Felina

# 71
  • София
  • Мнения: 86
Привет ,момичета!
Аз се  позатрих, но  имах  познатите ви  проблеми с гърдите - температура 39 градуса,бучки и червенина в  едната гърда,но  от  вчера  вече съм  по-добре.Иначе  бях  на  нон-стоп изцеждане , топли  компреси,сукане  на  бебчо.Много  трябва  да  се  внимава, защото  е доста  опасно ooooh!.
Моят бебчо  Буби вчера  се  изака след  3 дневен  запек, че  се  бяхме  хванали  в  чудо, то не  беше  термометри, разтривки  със зехтин на  дупето, на  коремчето.Но,  поне  голямо  акане  падна,якоооо , за  три  дни горкичкото и  то се  измъчи.
 Днес обаче  спа почти  цял ден на  двора и усещам  ,че  довечера  ще има   нощно шоу с бебешко  участие + мама Crazy.
Установих,  че  когато е  навън никакви  шумове  не  го  притесняват, спи си детето и  това - резачки, флексове,  чукане, нема  ядове  спанак и  това  е . Mr. Green
Танче, с  теб  и  Лили сме миличка, ще  помагаме. Hug
Честито  на  всички  родили  мами,които съм  пропуснала да честитя.
Спокойна  нощ. Hug

# 72
  • Мнения: 21
здравейте и от нас с бебе Георги.Несъм ви чела миналата тема,защото нямах нет.Прочетох,че има предложение за среща и аз съм за........ Laughing
на нас коликите също се усилиха,дори гърда не го успокоява... Thinking и вечер ммного мрънка,надявам се скоро да мине всичко,че много се напъва,чак жал ми става.
Мамите,които се разхождат в Южния парк,да вземем да направим една срещичка  Mr. Green  Embarassed

# 73
  • София
  • Мнения: 2
Десиве, мила, при мен също има подобно нещо - кърмата ми се появява бавно и в резултат на огромни усилия и цедене. При мен първата седмица накрая, беба вадеше 5 мл с 30 сек сукане. И с каката бях така - започнах с дохранване и яко цедене и стимулация и някъде на третата седмица махнах добавката. И сега с Радина така стана - изписаха ме от болницата почти без кърма и с предписана добавка. Моята страгегия беше да кърмя и цедя яко от двете гърди на всяко хранене и да не увеличавам добавката, но да я давам. Тя започна да не и стига и беба започна да суче на 1-2 часа яко. Това постепенно задвижи гърдите. Почнах да пропускам даване на добавка като си усещах гърдите по-пълни и тя гълташе по-дълго време. Накрая останах с 4х30 мл добавка в денонощие - малка част от общата и манджа и едва тогава отидох пак на пробно кърмене. Резултата вече беше 100 мл и приключих с добавката. И сега не стига винаги. Понякога кърмя на два часа, нощем на три, но бебка дебелее, та се надявам да е ок. Поне 8 хранения на нощ имаме. Ако имам сили цедя, ако нямам я завъртам втори път двете гърди, но кърма има - едва сега вече.
И имах страхотна подкрепа - мъж, мама, педиатър и т.н. И Кай Рен и Айла, разбира се. И ключовото нещо беше якото сукане на всяко кръмене.
Но мисълта ми е, че сега, при тая увеличена кърма, може би вече можеш. Не е късно. При някои жени просто иска време и стимулация. Кърма вече има. Ако разбира се имаш нерви.

Но всъщност ти записах всичко това, защото просто ми домиля с това цедене, като знам какъв ужас е постоянно.
както и да е. Стискам палци, ти си направо герой.

# 74
  • Мнения: 172
Малеее, като ви чета какви трудности имате с кърменето #Crazy С риск да ви ядосам, мога само да кажа, че аз не бих могла да отделям цялото си време на цедене и стимулиране.Не знам, сигурно съм повредена нещо newsm78 просто не отдавам такова значение на кърменето, не се вманиачавам...В смисъл, ако имам кърма и мога да кърмя, ще го правя 5-6 месеца, но ако не мога, не го смятам за края на света Peace
Не ми се сърдете Peaceне искам да засегна никого...Просто споделям мнението си, не искам да оставям лоши чуства в никого Blush
Желая на всички ви усилията ви да се увенчаят с успех Praynig

Общи условия

Активация на акаунт