Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 561
Glum героят си ти. Мога само да те поздравя, защото при нас ситуациите са направо идентични, но ти си успяла за разлика от мен. Истината е, че избрах по-лекия път. Просто нямам сили да го държа на гърда часове.  Tired
geribg , че защо да се засягаме  Hug

# 76
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
С риск да ви ядосам, мога само да кажа, че аз не бих могла да отделям цялото си време на цедене и стимулиране.Не знам, сигурно съм повредена нещо newsm78 просто не отдавам такова значение на кърменето, не се вманиачавам...В смисъл, ако имам кърма и мога да кърмя, ще го правя 5-6 месеца, но ако не мога, не го смятам за края на света Peace
Не ми се сърдете Peaceне искам да засегна никого...Просто споделям мнението си, не искам да оставям лоши чуства в никого Blush
Желая на всички ви усилията ви да се увенчаят с успех Praynig
Спокойно - всеки си има мнение по въпроса и различните мнения трябва да се уважават, дори и да не се приемат.
За мен кърменето е голяма екстра. В началото (2-3 месеца) е трудничко, но после става песен. Аз съм прагматичен и адски мързелив човек и кърменето е отговорът на всичките ми молитви - никакво миене, стерилизиране, преваряване на вода, бъркане на заместители. Кърменето ми позволява да си взема чаавето под мишница и да ида на другия край на света, без да се налага да понеса един куфар бебешки инвентар.

# 77
  • София
  • Мнения: 2
Ама Гери работата е там, че аз имам кърма. И обичам да кърмя - това ме прави щастлива във висша степен. С каката това ми е най-прекрасния спомен - кърмих седем месеца. Доставя ми неимоверно удоволствие. Просто кърмата ми слиза по-бавно. И ако не положа няколко седмици усилия, бих се лишила от месеци щастие. Не е въпрос на вманиачаване. Вид инвестиция е. Напъвам се да си уредя нещо, което ме прави във висша степен щастлива. Миналия път стана, дано и сега успея.

Деси, мисля, че една от големите разлики е, че аз имам мотивацията на щастливите спомени от миналия път.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 395
Аз пък имам чувството, че да накърмя малкия ми отнема повече време, отколкото да се изцедя и да го нахраня. Просто на гърда заспива, оставям го и иска още, от време на време спира да суче и ме ползва за залъгалка и после пак суче.. А цеденето и после с шише е някак по-лесно, по-безболезнено и по-бързо.. Но все пак ги редувам и не бих спряла да кърмя. Някой беше писал за погледа на бебенцето, докато го кърмиш - моят пък като го кърмя гледа стръвнишки в една точка някъде в гърдите ми, а като пие от шише ме гледа с Онзи поглед "ти си целият ми свят", как да не го правя  Heart Eyes Лека

# 79
  • Мнения: 68
мамчета, моля ви кажете какво е подходящо да се пие против зъбобол по време на кърмене?
 Hug

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
мамчета, моля ви кажете какво е подходящо да се пие против зъбобол по време на кърмене?
 Hug

Не знам,ама утре отивай на зъболекар.
Ох,дано не те боли много и изкараш спокойно ноща Praynig

# 81
  • Мнения: 826
Момичета доброутро. Росита, рано пиле, рано пее гугутчице. Laughing Май с теб съвсем подранихме.
Хайде усмихнат ден ти пожелавам.
Ние с госпожицата днес също започнахме по-рано софрата - току що я накърмих и вече заспа.
Но аз си знаех, вчера за нея беше богат на емоции ден, къде ли не я разкарвахме цял ден... с колко хора се запозна #Crazy Вечерта като се прибрахме от вилата (беше супер, имам снимков материал Grinning), тя беше явно по-изтощена и я изкъпах и накърмих по рано от 12 - по скоро към 22.30. После Рада заспааа... и така дръпнахме яденето в 4, за малко по-рано. Simple Smile
ПП. Мен кърменето, също ме прави изключително щастлива.  Heart Eyes Преди да родя се чудех как става тази работа с гърдата, и дали няма да приличам на дойна крава... (някакви такива...недорасли притеснения Mr. Green)Laughing Но сега... това за мен стана най-естественото и хубаво нещо на света. Като си родиш детето... всичко си идва на мястото.  Laughing Кърменето поражда в мен една удовлетвореност и гордост в мен -  да успявам сама, (аз, от мен...) да храня детето си. Усещането е...  Heart Eyes newsm76  Kissing Heart
Обаче разбирам и Герибг. Аз от първия ден я закърмих с коластра, на втората вечер ми слезе кърмата и имах толкова много, че я будех през час, за да я кърмя, АМ не е папкала... Абе, проблеми не съм имала и за това кърменето като процес не ме напряга, ами ме прави щастлива, спокойна и горда. Но ако има проблеми и това напряга... ами наистина не трябва една жена да се вманиачава и да се чуства виновна... Герибг никой няма да засегнеш мисля и си права, като казваш, че да не можеш да кърмиш не е краят на света. Връзката мама - бебе се гради на много други неща също. Когато няма кърмене, пак има близост и тази връзка я има естествено. Ако човек почне да си трови нервите и на всяка цена със свръхчовешки усилия се цеди, прави, струва... може би целия процес, не остава толкова хубаво и спокойно чуство у майката и бебчето...

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 04:13 от Dendri

# 82
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
                                              Добър вечер или утро вече и аз незнам  Mr. Green

Честити месечинки на бебетата на мама Ivilina73

Честита месечинка на Мина на мама Siska79

Честита месечинка на Дани на мама bebZz

Честита месечинка на Лора на мама Ishizo

Честита месечинка на Димитър на мама Anisvet

Момичета желая ви да са Ви живи и здрави малките сладурчета и много много да ви радват!!!

Ние се нахранихме и сега отново малко сън че рано рано имаме среща с мама deliana към 6ч. ще се чуем и към 7ч. ще пътуваме с количките една към друга за срещата.Не ни се смейте ама тук е адска жега дори и в 9ч.  sweating

Хайде приятен и усмихнат ден ви желая  smile3525

П.П.Дендри изпревари ме  Mr. Green Лягай да спинкаш че да имаш енергия за разходки  1stroller

# 83
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Добро утро и от мен!В темата кукувиците сме едни и същи/това с най-добри чувства Blush/.
Дени,чакаме да качиш снимките.
Ние другата седмица ще сме на мини-форумска среща и просто нямам никакво търпение.Само да е живот и здраве Praynig
Роси,точно това обяснявах вчера на Божидара,че тя като беше бебе излизах в 7 и най-късно в 9.30 се прибирах.Сега тази сцена не може да ми се получи и клетата Мина се пържи,но доброто от цялата работа,е че нЕма да пие витамин Д Mr. Green
Ти от ранното ставане и нямане кво да правиш и месечинки честити BlushМерси!

За кърменето моето мнение е,че трябва да е удоволствие и за двете страни Peace
С Божидара направих невъзможното да кърмя и кърмих 1 година.С Мина нещата ми се получиха от раз.Дано тя да иска да суче по дълго от сестра си Blush

Хубав ден от мен!

# 84
  • Мнения: 96
Добро утро от мен!
Детето днес чак в шест се събуди милото, от снощи в 9 и половина като яде чак сега. И аз кукнах. Тя пак заспа, ама аз не Crazy
Сега пооправям из къщи, ще се окъпя, и айде навън. Аз по рано от 10 не мога да тръгна, докато се  наспят милите чаавета, то станало обед Mr. Green. нищо - стоя на сянка в градинката и вече нямам срама, кърмя си навън и хич не ми пука. Вчера някакъв дядка като видя какво правя и се премести до нас мръсника, направо откачих, представяте ли си. Да види нещо му се искаше, безсрамник, не знам как да ви опиша колко съм бясна на такива. Да ги ...., няма да довърша #2gunfire
А за кърменето - аз Симона не успях да я кърмя много, не щя да суче, ама се цедих до 4 месец, но се изтормозих с това цедене и спрях. Сега нещата се получават по-добре и дано да успеем по дълго да се храним така. но и аз като Герибг мисля, че ако пък има някаква пречка, и нещата вече не са така приятни за една от двете страни, това не е фатално. Важното е бебчето да е доволно, и мама също  Hug Все пак аз чак сега виждам колко е приятно кърменето, преди не го бях усетила това. Толкова ми е кеф като си хапва сладко от мен и че ме гледа жадно в очите, но и вие си го знаете това. Само майките изпитват това чувство, нека им на мъжете Mr. Green
Така - отивам в банята за душче докато спят дечурлигата, че после става весело Crazy
Приятни разходки.

П.С. Ами честити месечинки на всички, който имат днес  bouquet. Да са ви живи и здрави бебчетата и да ви радват много. Grinning

# 85
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ние другата седмица ще сме на мини-форумска среща и просто нямам никакво търпение.Само да е живот и здраве Praynig

Ей, софиянките - вижте какво правят хората. Хайде по-сериозно да се организираме.

# 86
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Ние другата седмица ще сме на мини-форумска среща и просто нямам никакво търпение.Само да е живот и здраве Praynig

Ей, софиянките - вижте какво правят хората. Хайде по-сериозно да се организираме.

Тази ще ни е трета по ред BlushНа първата бяхме около 30 семейства от цялата страна.Спомени,спомени Crazy

# 87
  • Мнения: 4 872
добро утро ранобудни мамчета  Coffee
чак немога да повярвам че и аз съм на линия толкова рано  Tired
вчера цял ден неможахме да изведем Дени- сутринта не му беше добре от хремата и досадните сополи, а вечерта като закърти в 3 часа следобед и се събуди директно  за къпането в 9 без нещо  Flutter та днес смее на линия от сутринта - след малко отивам да му избера готин тоалет и след хапване хайде навън  1stroller

искам да помоля за съвет свързан с кърменето. аз обаче имам обратен проблем- от няколко дни гърдите ми са препълнени с кърма и бебчо неможе да смогне да ги изпразни и текат на поразия  Tired снощи като Дени се събуди да папка към 3 и плака доста, но докато му измия дупето и сменя памперса толкова мляко тръгна от гърдите ми ,че на пода се образува локва  Embarassed  незнам дали е уместно да се цедя при това положение понеже се притеснявам да не стимулирам лактацията и млякото да стане още поооовече  ooooh!

# 88
  • Мнения: 626
Добро утро .
Мойто дзверче заспа снощи към 12 и още спи. Резултата отпочинала мама и спалня цялата в кърма  Crazy . Момичета какво да правя от няколко дни Рая спи по-дълго през нощта , а гърдите ми направо ще се пръснат ,не ми се искада изцеждам да не стане по-лошо ако ми се увеличи кърмата, гледам че и Марсиа се оплаква от същото  #Crazy

# 89
  • Мнения: 30
Добро и от мен!ААААА какви са готини бебешоците от първа станица,ама за съжаление нас ни няма,щото апарата нещо се прецакаи сега я снимам с тел.,но и там кабела нещо се противи.Ще гледам скоро да кача снимки на мойто зверче Joy Ама като чета тия дни май бебешоците са се наговорили да мънкат и реват newsm78  Е ние да не останем назад сме в това число на реящите.Снощи си заспа спокойно в 10,но все мънка,пъшка,стряска се насън......! Weary  И сега пак почва...Май ще търсим някоя баба да ни бае.То вчера и се радваха ,радваха  newsm62  и то им се усмихва милото и на ти сега.Е аз ще отивам,че и дом.работа ме чака,то вчера всичко вършеше таткото ама и днес може май пак да етой... newsm75  food002Лек ден на всички!  Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт