Франция - ваканция! (22)

  • 19 282
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 66
ееееееееее не сте честни  smile3514 искам и аз на басейнче  Rage ама не, затурмило си си е и това е, smile3512 ехоооооо  wavey южна франция я пратете малко слънце   love001 че с Жаланката пресъхнахме тука  Tired Мария К. в Анже има 6 басейна, от които два са открити или поне аз само тях знам  Wink аз си ходя на един от по спокойните, че сега плувам повече за отслабване  Blush и освен това близо до града на около 30 км един приятел българин има цирк и е направил парк до цирка с басейн, с разни забавления за децата, въртележки, всякакви щуротии, ресторантче и места за пикник, много приятно та и там ходим понякога, Жалана мойто момченце пък със спорта прекалява  Tired  пада си по силовите спортове та големи проблеми ми създава от време на време, то не бяха щанги, фитнеси, борба и като получи една жестока травма в рамото гледай какво става, кинезитерапевти, да не казвам какво чудо струват, изследвания какви ли не доста болезнени, за малко отърва операция, мрънках му 3 месеца да си седне на Д то smile3513 и си казах аиде ще се миряса наи после ooooh! нищо подобно сега ходим на кикбокс  box smile3514 прибираме се със посинели крака редовно и се мажем с едни мехлеми  ooooh! така че много си е добре твоя човек един джогинг 2 пъти в седмицата парфе  Wink

# 31
  • Мнения: 846
Мари Рус, хаха много ме разсмя с този "кулинарен звяр" чудех се за кого говориш хахахахах  Laughing
Хич не съм за завиждане, мъжо се сеща да бъде звяр само като ме сваляше хаха, а сега един път в годината като иска да се изфука  Joy Joy. Познай кой готви, но поне не ми е капризен, ако не съм сготвила си намира какво да си яде, а и като е на работа имат стол и той тям яде винаги. Свекървата и тя се шегуваше с него, защото вече му изчезна коремчето след моето отсъствие и тя разправя, че си личало че ме е нямало. Сега му запичам една тортелинка, че не е ял такова чудо и му се прияде, че да заглади косъма  Laughing

Дук, ама и ти ме разсмя, ама аз съм в Южна Франция  Joy. Тук имаме слънце, ама ако знаете какъв вятър брули, кофите на улицата се търкалят  Rolling Eyes. А за какъве джогинг говориш бе сладур, моят не мърда от тази компютърна игра, днес е спал само 3 часа, за да стане и да играе, на това му казвам пристрастяване Sad

# 32
  • NICE,FRANCE
  • Мнения: 175
Привет и от мен и от гореща България.Дюк,жалко че не си тук сега да се поопечеш на родно слънце newsm08.
Jalana,моят мъж пък след като се събрахме качи над 15 кг.Няма човек да не харесва бг кухнята,аз поне готвя почти само такава  chef
Мария К.,щерката е още малка,а и аз не съм правила все още празненства,но моята приятелка има 6 год син и имам малки наблюдения.Тя беше поръчала един крокодил  newsm78:lol:,малки хапковидни сандвичи аранжирани в тази форма.Децата бяха много доволни от почерпката,а и тортата беше във форма на костенурка,така че всичко беше една земноводна фиеста newsm68

# 33
  • Мнения: 85

MiqS ти хубав плаж направи, а учебника по френски взе ли го с теб  hahaha (от Дюк)
 Thinking Ти от къде знаеш , винаги го правя  hahaha Joy Joy все едно ме познаваш    Wink

 family 1swing  Nature Sunny  grinning039 photo Wine Glass  bigdance2 Tada 1dating luvbed txtloves newsm08 newsm10 newsm44 Пращам В и слънчице на всички и дано имаме една релаксираща пълна с емоции ваканция  smile3525
И аз съм на тема отслабване .... Ех тея французойки бе  hahaha Joy Joy какви форми и какви тела ...Ама гледах тука едни снимки на една красива представителка на българския род   bouquet браво mari_rus  изглеждаш зашеметително...
Да Ви кажа е голяма жега в южна франция... Не мога да спя чак  ooooh!
Борбата с френската граматика продължава - съпътства ме навсякъде .... smile3529

Поздрави на всички  smile3525
Забравих за стажа , ако е важен за теб приемай го ...Но се дръж дистанцирано любезно и в един момент сподели лежевно така нещо за децата ...мъжа ... Пък ако той си мисли нещо друго си е негов проблем не твой  Naughty
Но е хубаво да виждаш как мъжете те харесват  Wink Повдига настроението ...

# 34
  • Мнения: 3 241
Здравейте, бързо отчитане и на мен в новата тема.
Добре дошли на новите момичета. Все така активни в темата Simple Smile

И аз се присъединявам за ужасното време в северната част, днес и дъжд валя. Аз обаче ентусиазирано си ходих на плуване и да ви кажа не беше зле, повечето хора бяха решили, че е студено за такъв спорт и си беше споко в басейна.

Дюк, що такива притеснения имате със Сърбия. Аз съм пътувала едно 5-6 пъти от там с кола и никога не съм имала проблем. Пътувала съм два пъти в чисто женски екип, а един път бях сама в колата (баща ми караше след мен) и по границите митничарите ме гледаха мноого странно Wink

Мистик, успех със стажа. Може господинът също да е женен, както се шегуваме с колегите в работата, то като и двамата са женени, почти не е изневяра Simple Smile

МарияК, няма ли билети на Луфтханза? Аз купих миналата седмица на сестра ми, за 09-21 юли с БГ еър за 237 евро. (Луфтханза имаха за по 180, ама на детето не му се прекачва Close)

Учещите граматика и правопис не се предавайте. В работата имаме един стажант, леле колко зле е това дете с правописа, няма съгласуване няма нищо...а за капак обясняваше, че не ходел на френски, щото си знаел всичко. Май обаче не попадна на хора при нас и всяка грешка му я натякваме по 2 дена.

Снупи, много е сладка малката. Да я гледате добре.  Hug

Ох, вече ми се ходи на мен във ваканция, но има време до август.

Роц, чакаме разказ за Джърси.

Лека неделя на всички, бизу  Heart Eyes






# 35
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Наминавам в този вампирски час, че утре като си знам програмата, няма да има време!
Благодаря за споделеното, галандри за детското меню HugТук ме притеснява, че следобедната закуска "гуте" е традиционо сладки неща и идеята за сандвичи май ще отпадне. Торта с детски мотив така и не съм открила къде може да се поръча SadЩе е обикновена шоколадова някаква, може би украсена с бонбони, ще видим...

Завиждам на всички , които имат навика да ходят на басейн. Аз така и не мога да се организирам, а и признавам, че в живота си съм ходила може би 5 пъти... Embarassed Embarassed(като се изключи задължителните седмични курсове, като бях студентка-добре, че бяха те да науча поне маалко да плувам)...

МигС, ти ме обърка..Не си ли в Бг? newsm78

ивенце, здравей, съвсем се загуби SunglassesАз търся полет през август и цените са над 300 за датите, които ме интересуват, но не спирам да дерзая Wink

лека нощ и весела неделя на всички! Hug Hug

# 36
  • Мнения: 85
За сега живея в Франция...Инче бях в България за 4 дни по повод - нотариус . Билета ми беше 220 евро...и аз гледах през август ама намерих за 380 мин. така , че 300 не е зле 80 евро надолу ...

# 37
  • Мнения: 1 909
Привет в новата седмица!

Понеже говорите за Сърбия, майка ми току-що пристигна с автобус и точно в Сърбия са загубили най-много време: първо чакане почти 2 часа още на влизането в Сърбия, а после на всички граници са ги спирали за проверка (Хърватска и Словения), но може и да е малко на късмет всяко пътуване.

Мария, и аз вече мисля следобедно гуте за рожден ден - досега все правех разни солени неща, но опита показва, че само се хабя напразно. Но понеже никак не обичам да гледам деца да ядат само сладкиши и торта, мисля си за домашни гризини и пръчици морков, парченца краставица, мини-доматчета,  репички и разни плодове, нарязани на парченца. Много вървят и пом-потите. Сега повече ме безпокои как ще ги забавлявам, че бяхме вече на два рождени дни в един център  с "паркур" - нали се сещате, където се катерят по дърветата и минават разни препятствия - определено няма да мога да организирам подобно нещо в двора.

Както ви каза и Жалана, тук такива ветрове задухаха през уикенда, че се отказахме от плажа.

# 38
  • Мнения: 66
Chumbi по принцип бусовете ги спират винаги за обстойни проверки, така че не е случайност  Tired ние решихме на отиване да си минем през Сърбия, а на връщане с ферибот от Гърция до Италия и после до Франция, дано стратегията да е добра  Praynig, така че ще имам да разправям като се приберем  Peace някои знае ли дали за пълен профилактичен преглед секюритето ще ми поеме всичко, че искам да си направя преди да тръгнем  newsm78
MiqS как няма да знам  Laughing нали и аз съм изявен борец срещу френската граматика и аз си мъкна учебниците на плажа  hahaha, приготвила съм си 3 учебника с упражнения за пътуването до бг, току виж докато се приберем съм преминала ниво Б2   Joy

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 12:50 от duc

# 39
  • Мнения: 1 909
Duc, ако твоят лекар ти предпише да си направиш преглед, ще ти го поемат, но иначе няма да стане.

И аз отдавна си мечтая за такова пътуване с ферибот през Гърция - ще чакам с нетърпение подробностите, като се върнете

# 40
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 711
Здравейте и от мен!
Изкарах страхотен уикенд - бях в Бретан и в Англия и даже не ни валя дъжд!  Wink В Сен Мало е много приятно, личи си, че е бил укрепен град, един такъв непристъпен стои. Разходихме се по крепостните стени и по малките улички, казахме "здрасти" на Сюркуф и Жак Картие, на плажа дори имаше хора... дори и във водата.
Джърси (или поне това, което видяхме) си е едно малко късче Англия с френски имена на улиците и "контролиран данъчен режим" Grinning. Има китни къщурки с английски морави, от тези дето поливаш, косиш, поливаш, косиш ... и така 200 години  Grinning Разходихме се из Сен-Елие (където ни стовари ферибота), пихме по един Гинес в пъб, оглеждахме се първо налямо при пресичането на улиците и посетихме "Маркс&Спенсър" за миризлив "Стилтън" и ментов сос.
Кулминацията на деня беше, естествено, посещението на Durrell Wildlife Conservation Trust. Това не е зоологическа градина в истинския смисъл на думата. Първо, посветена е на опазване и размножаване на животни от застрашени видове (според някои данни, Дж. Дарел е успял да спаси 6 животински вида от изчезване). Не напразно, емблемата на Тръста е птицата додо, изчезнала още през 18ти век. Градината е разположена в имение от 16ти век и неговия парк и животните са в условия максимално доближаващи се до естествения им хабитат. Някои от тях се разхождат свободно из парка - например някои лемури и мармозети (вървиш си из парка, а над главата ти маймуни скачат от клон на клон  Grinning). Много-много се радвам, че успях да отида там! Наистина се изпълни една от детските ми мечти  Grinning
Качих и малко снимки, ако ви се гледат  Wink.

Мистикова, подкрепям Мария К. - аз бих леко и деликатно намекнала за семейното си положение и наличието на деца (например, небрежно да спомена в разговора, че днес е мой ред да вземам дъщерята от градината, че се редуваме с мъжа ми... нещо подобно). То може и да е късно де, ама аз да си кажа  Laughing
Дюк, и аз ще чакам отзиви за пътуването през Италия и с ферибот до Гърция. На мен нещо Италия ми се върти из главата като следваща дестинация за пътуване - Флоренция ми е особено легнала на сърцето...
Чумби, намери ли билети?
Мария, за гутето, аз повече бих се притеснявала как да занимавам дечурлигата  Laughing. Но Чумби е дала много добри идеи за зеленчуци и плодове на парченца  Grinning

# 41
  • Мнения: 2 907
Хора, минавам само да ви се похваля, че от септември започвам да уча в école supérieure des arts appliqués монтаж видео и дизайн. Много съм развълнувана и щастлива.

Иначе с моя човек се разбрах, той също бил женен  Laughing И сега няма смисъл от стаж, тъй като от училището където ще бъда, ще има по няколко стажа на година в различни телевизии.

# 42
  • Мнения: 85
Роца страхотни снимки smile3525 ... Извинявам се ама видях и кулинарните изкушения... newsm10 много апетитни  ... smile3501
mystic ние те умислихме тук , а те гледай как се развили нещата...като в „Животът е
това, което ни се случва, докато правим планове за нещо друго! “  Simple Smile 

# 43
  • Мнения: 2 907
Аз едва сега ви изчетох. Днес ми беше уж свободен ден, но се сбърках от работа вкъщи.
Напоследък нямам никакво време за този форум, има вероятност да започна да влизам извънредно рядко, но добре че поне темата тук напредва нормално, така че човек влиза бързо във форма.

Роца, изгледах ти всичките албуми - много хубави снимки бре! С какъв апарат снимаш? А манджите....просълзих се и заради теб си направих една свръхкалорична гозба, сега ще се спукам.

Иначе да поясня защо така изневиделица реших да уча отново. Това го мисля от доста години. Ту мислех мастер да направя по нещо, ама нямах желание за нищо. И така година и половина прекарах в мисли. Някои от вас знаят, че хобито ми е кино. Преди 4 месеца започнах да пиша кинокритики към един местен канал и това, че снимах на премиери къс репортаж, отвори в мен желание за повече. То самият ми БАК, който съм правила е бак Л синема, така че вече бях правила веднъж един ( доста мизерен ) късометражен филм. Но това, че имам написана дипломна работа по кино, че знам как се пише сценарий, а и им представих късометражния филм, в който съм участвала, ми помогна за приемането ми. Въпреки че училището е всъщност привé, но пак има отсяване на кандидатите. Та така - избрах си снимане и монтаж - за първи път в живота ми, нещо което наистина искам да уча. И интересното е, че в програмата има много интересни предмети като видео със специални ефекти, график дизайн, мултимедиа и всички най-нови тенденции в сферата на имажа.

Това лято няма да ходим на ваканция, ще работя и ще пестя пари, че вярно, че майка ми ще ми плати таксите за училището, но аз ще си поема учебниците и всичко останало.

Градината на детето затваря след два дни, трябваше да и търся друга само за месец и половина, че през септември тръгва на матернел. По чудо намерих градина за лятото на 10 минути от вкъщи, а матернела е още по-близо.

# 44
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 711
Мистик, шмате, честито за училището! Много се радвам за теб и много успехи в ученето Hug Тъкмо щях да те питам за подробности, ти взе, че разказа  Laughing. Блазе ти за графичния дизайн (много ми се иска да опитам какво е това... усещам, че би ми харесало). Между другото, не знаех, че има Бак синема.

Снимките в албумите повечето не са мои, а на мъжа ми  Laughing. Мои са само манджите (между другото, мерси на теб и на МияС за комплиментите  HugWink. Всички снимки до миналото лято, както и повечето от кулинарните ми приключения са снимани с Коника (3,5 Мпиксела), купена в далечната 2003-та. От миналото лято насам (снимките от Ванде, Антверпен и Сен Мало) сменихме апарата с Fudji S100FS (11 Мпиксела, тип bridge), който определено прави по-хубави снимки  Grinning.
От 100 години се каня да се пообразовам малко на ниво фотография (композиция, осветление и подобни), самоучители си намерих, само дето някой трябва да си седне на мястото южно от кръста и да ги изчете  Laughing
Блазе ти, че си намерила градина за малката мишка за лятото. Камбанката е в списъка на чакащите за сантр де лоазир, ако няма място не знам какво ще правим  Sad. И това при положение, че цяла година нямаше проблем да я приемат всяка сряда и малките ваканции...

Утре кой ще уважи солдите?

Общи условия

Активация на акаунт