Благодарствено писмо

  • 11 785
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 168
Браво на Лъчезар Диков! Да е жив и здрав и да му се върне стократно добрината!
И аз скоро върнах едно портмоне с документи, за съжаление някой го беше "намерил" преди мен и парички нямаше. Въпреки това собственичката беше много благодарна и ме почерпи бонбони и сок!
А бе пак добре! Аз като малка намерих така едно портмоне на една баба и го върнах, но пониеже някой пак така го беше намерил преди мен и беше прибрал прословутите и 7 лв., накрая тя мен изкара виновна и ми стана много гадно тогава.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Евалата!

# 17
  • Мнения: 33
И според мен си заслужава да се даде гласност.
Имаше такава поредица на БТВ за добрите хора, в която показват наистина добри хора като Лъчезар Диков.

# 18
  • Мнения: 4 892
Имайте предвид, че човекът може да не иска да става местна звезда и помислете дали не е по-добре само едно благодарствено писмо до шефовете му, наместо чак пък и в местен вестник. Да не му направите мечешка услуга. Очевидно е, че човекът е скромен.

Иначе - да е жив и здрав!

# 19
  • Мнения: 9
На обед получава обаждане от жената, чието име стои на споменатата визитка, за да му каже, че е намерен портфейла му (за който до този момент приятеля ми не подозира , че е изгубил) ....
Тъй като той отказа парично възнаграждение, както и почерпка ...
Прощавай, ама как се е обдила точно тази жена, това не го разбирам?
Ако наистина човекът е направил това добро, защо той не се е обадил лично, а някаква си жена?
...
И все пак, ако водата е чиста, а не е замътена от горните ми въпроси - идеята за благод. писмо е добра. Аз бих му пратила и една бутилка уиски с едни бонбони за благодарност. Успех!

# 20
  • Мнения: 4 916
На обед получава обаждане от жената, чието име стои на споменатата визитка, за да му каже, че е намерен портфейла му (за който до този момент приятеля ми не подозира , че е изгубил) ....
Тъй като той отказа парично възнаграждение, както и почерпка ...
Прощавай, ама как се е обдила точно тази жена, това не го разбирам?
...


Той е видял визитката, обадил се е, казал е, че е намерил портмоне с документи на еди-кое си име, и я е помолил да звънне на собственика.
На мен по тази схема са ми връщали изгубен зелен паспорт.

# 21
  • София
  • Мнения: 278
На обед получава обаждане от жената, чието име стои на споменатата визитка, за да му каже, че е намерен портфейла му (за който до този момент приятеля ми не подозира , че е изгубил) ....
Тъй като той отказа парично възнаграждение, както и почерпка ...
Прощавай, ама как се е обдила точно тази жена, това не го разбирам?
Ако наистина човекът е направил това добро, защо той не се е обадил лично, а някаква си жена?
...
И все пак, ако водата е чиста, а не е замътена от горните ми въпроси - идеята за благод. писмо е добра. Аз бих му пратила и една бутилка уиски с едни бонбони за благодарност. Успех!

Ясно как. Човекът, който е намерил портфейла е видял нейната визитка и съответно е звъннал на нейния номер  Peace

Точно по същия начин, веднъж когато намерих телефон( беше преди 4-5 години) се обадих на абонат "батко" или нещо таквоз беше  newsm78
Евала на човека!Браво, радвам се като прочета нещо такова  Grinning

# 22
  • Мнения: 9
О, извинявам се,  Embarassed грешката е моя, не се сетих. В портфейла е нямало визитка на собственика. Да, постъпката е благородна!!!

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Браво на този Човек!

Благодарственото писмо трябва да е адресирано до него персонално, но с копие до Министъра на правосъдието, директора на затвора, и поне 2-3 печатни и електронни медии.

Направете му и вие добро.

# 24
  • Мнения: 25 610
Не бързайте с медиите, достатъчно е писмото да е адресирано до шефовете му.
Не само, че човекът може да не желае да получи такава гластност, може да му докарате и евентуални неприятности.
Като например жена му да му пили на главата, че няма пари за море, пък той, виждате ли, се прави на герой.  Mr. Green
Или познатите му да му се подиграват какъв балък е излязъл, че е върнал парите.
Защото сега всички викаме "евалла", ама ако се пусне тема с въпрос "Ако намерите пари, бихте ли ги върнали?", отговорите ще са коренно различни...
(Имаше такава тема, доколкото си спомням.)

# 25
  • Мнения: 33
От всички писали в темата само авторката познава човека и може да прецени дали би му навредила или не би му харесала публичността.
Тя търси идеи за благодарствено писмо и е хубаво, че толкова хора се включиха.
Може би още повече хора ще се зарадват на един репортаж по случая, примерно, при условие, че той няма против.
Ако авторката реши, че не е добра идеята с медиите, няма да го направи.

Жените пилим винаги, така че нищо ново под слънцето... Mr. Green

# 26
  • Мнения: 25 610
Защо ми се струва, че не авторката трябва да реши дали да го изтипосат в медиите, а самият той?
Нека да го попитат първо, или поне шефовете му дали няма да имат нещо против, пък тогава да пуснат хиените по петите му.
Не допускате ли, че публичността може да попречи на работата му? Все пак не се знае каква точно е длъжността му...
Едно е да благодариш, друго е да започнат разни нагли репортерчета да го преследват и да правят интервюта с близките и съседите му...  Stop

# 27
  • Мнения: 2 259
Радвам ,се че все още има такива хора.
Шанел ,поздравления и за твоята половинка.

# 28
  • Мнения: 419
Да беше му написала името и тук - имаме нужда от имената на хора, служещи за пример.  Grinning
Защо ми се струва, че не авторката трябва да реши дали да го изтипосат в медиите, а самият той?
Нека да го попитат първо, или поне шефовете му дали няма да имат нещо против, пък тогава да пуснат хиените по петите му.
Не допускате ли, че публичността може да попречи на работата му? Все пак не се знае каква точно е длъжността му...
Едно е да благодариш, друго е да започнат разни нагли репортерчета да го преследват и да правят интервюта с близките и съседите му...  Stop
Thinking

# 29
  • Мнения: 4 965
Защо ми се струва, че не авторката трябва да реши дали да го изтипосат в медиите, а самият той?
Нека да го попитат първо, или поне шефовете му дали няма да имат нещо против, пък тогава да пуснат хиените по петите му.
Не допускате ли, че публичността може да попречи на работата му? Все пак не се знае каква точно е длъжността му...
Едно е да благодариш, друго е да започнат разни нагли репортерчета да го преследват и да правят интервюта с близките и съседите му...  Stop

 Peace
Абсолютно.
Ако в подобна ситуация мен ме "изтипосат" в някой вестник, публикуват ми името в някой форум и подобни - 300 пъти ще съжаля за действията си...
По-добре напишете писмото лично до човека и му купете някакъв символичен подарък - достатъчно е. Не ми се иска да си помисля, че за нормална човешка постъпка може да "наврат" личния ти живот и името ти в устата на хората. Човекът е постъпил правилно и съвсем разумно, вместо да излезе 2 вечери на кръчма с парите, а твоят мъж да се бори с месеци с институциите да си вади нови документи. После защо хората не вършат "човещини" - за да не им излязат през носа, разбира се, докато ги преследват журналисти, дават ги по телевизията, а благодарният човек ги гони със скъпи подаръци или (особено последното) настоява пред началниците им за повишение...
Не ми е странна постъпката на човека - нормална е за мен - браво. Странна ми е търсената публичност за непознат човек...

Общи условия

Активация на акаунт