Отговори
# 45
  • Мнения: 689
Здравейте!

Слаба активност,да не съм объркала темата newsm78

Добре дошли на новите моми-кандидат-арабелки!

Рейн-объркваш народа с тия лампи вълшебни Crazy

Аз съм в Сауди Арабия.Не изпитвам необходимост от никаб на този етап Laughing.
Преди малко бях в Раудал Дженна,в Масджидун Набауи в Медина(Джамията на Пророка Мухаммад Аллах да го благослови и с мир да го дари,тук е и гроба му и много други неща....навсякъде има исторически забележителности,само рева тия дни,правете ду'а за мене ,да ми се приеме Умрата!

Катастрофа-добре си се ориентирала,машаАлла Wink Но в нета не знам какво ще намериш,успех ти пожелавам и да станеш емирка скоро.
Аз пък искам тук,в Медина да живея и уикенда да ходим до Мекка Party

# 46
  • Мнения: 893
Water Lily ,аз не съм се ориентирала, сърцето ми си иска своето. Просто кръвта ми е ориенталска...И не в смисъла, който българите влагаме...кючека и скачай на масата.. Blush Mr. Green
Аз ще направя всичко, което мога, за да бъда щастлива...както сестра ми казва “на тебе пъпа ти е хвърлен там“.
Пиша този пост отново с призив за лека помощ.
Преди години една от братовчедките ми се омъжи в Кувейт. После леля ми(майка й) почина, но аз нчмам никаква информацич за неч от 7-8, може би дори и повече години.
Това, което е като спомен в съзнанието ми, е че я наричах кака Ели и имаше 2 деца от първия си брак в България. Не знам дали ги е взела със себе си или са останали при баща си. Ели от Добрич, сега в Кувейт.
Ако някой я разпознава, ще помоля да се свърже с мен на ПМ. И за да не си мислите, че имам лоши намерения съм готова да отговарчм на въпроси за майка й и роднините й, за да докажа, че съм част от тях!
Благодаря!

# 47
  • Мнения: 550
Катастрофа, не знам на каква възраст си, но сайт, който мога да препоръ4ам за общуване с млади хора от арабския свят е www.facebook.com
Пове4ето имат акаунт там, и май са доста активни.  Mr. Green Има разли4ни групи (например група Дубай), където ще имаш шанс да се запознаеш с хора, свързани с този град.  Simple Smile

НСЕ, благодаря отново за полезната информация   bouquet

Мързел, аз също се присзединявам към Никиното поискване на парола. Ако ти или другите нямате против  Thinking

# 48
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
вие да не се покрили на сянка в беседката на дес, с някоя 4ашка  нектар и на сладки със сладолед? Laughingсамо така са заети ръцете и устите! Crazy мъл4анието е злато, ама дълго при жените е лош показател! Mr. Green
и аз мислех за фейсбука! там е доста населено, всеки прехвърля  контакти и може да се у4аства в групи! има си дейности, които доближават хората по интереси!
катастрофке ,ти си в швеция,не ти ли харесва? само да знаеш как пък швеция е ме4та за някого друг!ама така е, който е на едно място, иска на друго!
едва ли някой щ? познава жената, трябва да пуснеш издирване в клюкарника, пове4е народ  влиза! а явно тя е доста възрастна за да е там от много време ида има  и предишен брак! обади се в посолството в дубай ,ако имат сведения, най-лесно!

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 19:13 от marsy

# 49
  • Мнения: 6
ей, ЛИЛИ, да вземеш да си върнеш "синята жена", че едва забелязах,че си писала ти. преди само като влезнеш и се набиваше на очи. много ми харесва това,че с такова желание си се отдала на религията си. макар че преди имаше доста спорове по тези теми, хубаво впечатление прави,че така държиш на вярата си. ама да си сложиш пак предишната снимка!  Crossing Arms искам си я нея! (не,че имам нещо против Мека)

Катастрофа, дано да намериш това,което тръсиш и да не се подведеш сомо от силното си желание да сбъднеш своя мечта! Късмет и Успех!!!

ей,момичета,ако знаете как си мързелувам тези дни... и миналата седмица си почивах,тази също... поизчистих де и то доста основно,но пък се моткам после като за последно. ще взема да открадна ника на "мързела",че на нея хич не и отива,като чета,каква пъргава булка е! направих си и един много готин маникюр...  ех,да можеше всеки ден да е неделя...

# 50
  • Мнения: 893
Швеция ми харесва, но определено не се виждам тук до края на живота ми. Тук съм, за да си постела и да има на какво да седна, както се казва. образование. Сега попаднах й на курс по арабски в моя град, една вечер седмично. Утре ще им звъня, за да видя кога започва курсът.
Надявам се да не ви преча с моето присъствие в темата. Все пак не съм в арабско...

# 51
  • Мнения: 6
е,ти пък! доста не сме в арабските страни. а аз лично да не казвам,че и любимия не е от арабска страна,а ислямска. ,казвала съм,че семейстовто му живее и в Дубай,но родината си  остава Иран... честно казано за съжаление... в Дубай и на мен ми се ходи,ама той държи да ме заведе в Иран първо...

# 52
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро , май съм първа за днес.Така че кафето от мен


Добре дошла,КатастроФа !  bouquet

Water Lily  Praynig
Приятна седмица ,мили дами и Дядко

Пандичка, дори и БГ тим лидерите имат допълнително възнаграждение. То принципа е такъв-повече отговорности, повече работа- увеличение за заплатата. Не ми е ясно защо при теб да е различно. Но все пак е добре при кандидатстване за бъдеща работа в CV-то да ти пише, че си била тим лидер.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 09:20 от alvera

# 53
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Добро да е и от мен! Мерси за кафето!

Water Lily, ако знаеш как ти завиждам само (благородно и без лоши чувства)! Винаги съм искала да преживея нещо такова, но може би още не съм достойна за него.  Praynig Praynig за теб!

Мързел, четох те снощи в една друга тема. Честно казано - да ти имам проблема Wink Дъщеря ми на 4 год. броеше "1, 2, 3, 5, 8..." - на български. Което не и попречи преди да започне 1 клас да събира трицифрени числа наум. Дребната живее в арабскоезична среда, нали? Предполагам, че много успешно комуникира с околните и от нейна гледна точка няма нужда да учи и БГ. Явно затова се съпротивлява - просто не вижда защо да си дава зор. Нормална реакция на нормално 4-годишно. А и дребните са способни да поемат ограничен обем от езикова информация и за многоезичните е нормално да изостават мъничко. Ще се научи, само не я юркайте насила, че тогава става страшно.

Някой да знае как се готви див заек? Брат ми домъкна един заек-самоубиец оная нощ и аз имам тежката задача да го готвя, но идея си нямам как.

# 54
  • Мнения: 800
Лили, Аллах да ти приеме омрата  Praynig

чакам те после да разказваш. 


Мансун
, къде си?  newsm78  Това с маргарина съм го пробвала в студентските години, когато перваза на прозореца играеше ролята на хладилник  Laughing  Наистина нищо му нямаше на маргарина. Бях толквоа радостна от тоя факт, че не съм се замисляла на какво ли се дължи  Mr. Green

Теди, http://www.ibl.bas.bg/index_bg.htm, има телефони, на които може да зададеш въпроси и любезна леличка ще ти отговори  Simple Smile

Брах  горски ягодки, няма много тази година, едва 5 буркан4ета от лютеница напълних с готовото сладко.

# 55
  • Мнения: 3 804
делфина да, в арабскоезична среда е ,но е малко зле с арабският  Crazy и като лексика и като граматика,с бг е доста по напред-само дето не иска да брои  Laughing и да наизуставя каквото и да е било -ако някой седне да я учи-на и преди писах песните от телефона,от детските ги знае на изуст ,бг букви също ги знае.
Ние снощи бяхме в един парк-тези паркове са само местно явление- нали около нас са само ресторанти,та хората които земи от ранна пролет до късна есен изнасят маси и столове ,сладат се всякакви детски забавления,фонтани-маситесе дават под наем -всеки може да си донесе каквото си иска,но има и бюфет-ако някой иска нещо допълнително-тези паркова са доста предпочитани,понеже излизат много по евтино от ресторантите -а и се плаща само за маса,независимо от броя на хората. Т а се прибрахме към 2 -дребната голяма игра игра-по едно време спря тока-голям цирк беше останалите деца се разпищяха,моето взе да вие като вълк  hahaha

# 56
  • Мнения: 0
Здравейте,здравейте,ето ме и мен в новата тема,много ми хареса вълшебната лампа,а и темата е страхотна....поздравления...  bouquetИскам пак както миналия път да поздравя всеки,който е имал повод за празнуване,защото не съм идвала и съм изпуснала много...Sad
Аз ви казах,че нещата при мен поеха в неочаквана посока и мисля,че мога да ви разкажа какво става сега...много ми е мъчно..днес тука гърми и святка,все едно и времето плаче..
Та който ме познава тук и на 2 на 3 знае историята ми,знае колко много обичам моето арабче и как арабския свят ми е в кръвта...знае също,че ни дели разтояние и време и мисля,че това ме довърши...не мисля,че всички ще се съгласите с мен,защото много от вас също не са с любимите си и трябва да чакат и да бъдат търпеливи,но в такъв случай ще предположа,че аз съм слаба и не издържах...Sad
През последната година и нещо вече,аз плачех повече отколкото се усмихвах,бях толкова вглъбена в този мой свят,бях пред компютъра постоянно,усмихвах се единствено когато имах възможност да отида при него и да бъда щастлива за една седмица,която като свърши се връщах в моя си ад.И така зарязах всичко тук,не ми се учи,не ми се работи,не ми се живее...забравих как съм живяла тук преди,как е да имаш момче до себе си,да можеш да се чуеш с него по телефона,да ти цъфне на вратата,да те отведе на едно глупаво кафе...ако можех да бъда с моето арабче и да живея с него,нещата щяха да са по-различни.....но.....както и да е,обзеха ме мисли и започнах да се чудя какво направих със себе си,реших,че за известно време трябва да се отдалеча от моето арабче и че в случая това ще е наи-доброто което мога да направя,за да мога да продължа напред....Sadужасно е...просто изведнъж се замислих дали нещата наистина ще се променят,далече сме,нямаме огромни финансови възможности и не можем да продължим да пътуваме за да сме заедно за по месец на година,аз не мога да издържам така....опитах се да си обесня както на мен ,така и на него,че ако е писано,ние ще бъдем заедно един ден,ако Господ ни е отредил съвместен живот....изобщо не съм сигурна в това,което правя,но за да бъда един ден,си мисля,че трябва да направя това....сърцето ме боли,защото го обичам,мисля и,че ако се откажа от него,се отказвам и от арабската си мечта...не знам за добро или за лошо на този етап се разбрахме да се разделим....нямам представа какво ще се случи,нямам идея дали е правилно...искам и двамата да поживеем,да видим наистина ли сме един за друг....Бог знае какво ще стане....в същия момент се появи първото ми гадже в живота,което аз зарязах:),но бяхме малки и нещата бяха мног различни и така се завъртяха нещата,че не мога дори и аз да си го представя....говорих с арабчето ми и се разбрахме,че отстъпваме за колкото време е необходимо и всеки път в който се докосна до нещо арабско,започвам да плача....ужасно е.Това гадже за което споменах пък се влюби в мен и тогава и сега и не знам какво да мисля...Бог знае как ви изглежда всичко,като ви чета и говорите за семействата си,толкова много ви се радвам и си задавам въпроса,до кога аз ще бягам...мисля,че на този етап трябва да се опитам да подредя живота си...мечтите ми бяха други,плановете също...когато всяка от вас разказва как е сготвила арабска вкусотия на своето арабче или как сестрата на мъжа или брата на мъжа или нещо подобно ви е бил на гости,или за арабската си къща,сърцето ми се къса....опитвам се да не мисля...опитвам се да се чувствам добре...пък каквото стане....извинявам се,че се разписах толкова и много се надявам да не ме съдите...
Приключвам с това и искам да ви кажа за една изложба в София,фото излжба на арабския свят,много красиви неща има и може да отидете,ще ви хареса....
http://arabculture.wordpress.com/2009/06/04/izlojba/
http://arabculture.wordpress.com/2009/06/14/izlojba-2/
До скоро и отново се извинявам за дългия пост...  bouquet

# 57
  • Мнения: 24
\Мис Фараула напълно те разбирам как се чувстваш.Кураж и си мисля че трябва да слушаш сърцето си. Пък каквото е решил Господ това ще стане.  Hug
 На всички лек и приятен ден.

# 58
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
MissFaraula , плача заедно с теб, повярвайми, толкова добре разбирам болката ти- тя е и моя болка, и аз се отказах от любовта си, завинаги обаче.
Щом си взела такова решение- значи така е трябвало, още повече не ти е било лесно. При това положение е добре да се срещаш с другото момче, щом то те обича, но може би е честно да му кажеш, че за сега нямаш силни чувства към него- да не таи надежда, която може да не се сбъдне.
А ор арабската си мечта не се отказвай.Дори да си остане само мечта тя е красива и трябва да си я имаш. Ако се откажеш може да почувстваш голяма празнина в сърцето, която няма какво да запълни и да боли.
Този форум ще ти помогне- дори и с това че се радваш на щастието на арабелките- и това е хубавото, виждаш че това щастие е възможно, напълно реално, защо не и за теб. Само не изпадай в униние и живей живота си.Много целувки от мен и се усмихвай повече- дори в началото да е насила, после ще е от сърце смехът ти

Т а се прибрахме към 2 -дребната голяма игра игра-по едно време спря тока-голям цирк беше останалите деца се разпищяха,моето взе да вие като вълк  hahaha
Сладурче!Ама тя има такива хрумвания. сигурно не се скучае с малкото дяволче.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 17:04 от alvera

# 59
  • Мнения: 0
Алвера,благодаря ти,аз винаги си мисля,че за да се случи всичко в живота ни,винаги има причина...
Другото момче знае за какво става въпрос и аз нямам намерение да лъжа, да му казвам неща,които не чувставам,наясно съм,че любовтта ми към арабчето е в сърцето ми,може би завинаги,а може би ще се изпари,това е важно да разбера....другото момче знае това и макар да му е тъжно понякога,смятам,че има право да знае...аз него го харесвам,той е романтик,човек с голямо сърце и мисля,че просто на този етап ми е много рано да твърдя,че съм влюбена в него,но може и да стане...познавам го и той ми дава много,без да знам какво ще се случи,аз искам да опитам може би,този път съм решила да се оставя по течението и няма да насилвам нещата,защото обикновенно го правя и сама се наранявам...опитвам се единствено да съм искренна с всички до колкото мога...за да няма разбити мечти и надежди,празни обещания и т.н.ще живеем за мига,няма да мислим,пък каквото е писано...Simple SmileМоже би има за какво,ако не ще събираме парчетата...искам да видя,да опитам,да съм сигурна какво искам,това е... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт