МАРТенчето рита и се смее, в гимнастиката то дивее!

  • 9 946
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
АлЕкС-мама не се притеснявай мила Hug после нашите кротките ще побеснеят, а твойто ще стане послушно слънчице Peace  Просто сигурно много го боли милото. Извинявай за тъпия въпрос сигурно си пробвала ама давала ли си Инфакол.
 Друг добър метод е сешоара да му духа топло на коремчето особено когато е в истерия. Може да опиташ с белите шумове.  Ако нямаш ще ти пратя линк. Ама осилваш додупка.

# 91
  • Мнения: 13
 balloon ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ НАС! ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ ДНЕС nbirthday newsm38
АЗ Божо го слагам полулегнал доста от отдавна....а сега вече и полуседнал...обича да гледа и така не мрънка, заспи ли го свалям до легнало положение smile3504 Още не се обръща сам напълно, но прави опити,  newsm32, както
и с хващането...За коликите, мислех си, че вече се му минали, ама май съм се лъгала newsm78, може и от сокчетата да е
ГИМНАСТИКА и  МАСАЖ му правя след баня , харесва му много, може би защото е гол... Laughing Бие го ексхибиционизма отвсякъде Wink
иначе му давам ИНФАКОЛ и съм доволна. Понякога обаче плаче и аз не знам защо, то е по-скоро викане ,каране и мрънкане в едно tantrum
ЗА УПРАЖНЕНИЯТА...мен също ме мързи, все се каня да почна и все отлагам newsm39, а пък не чм кой знае колко...  jump runningnewsm55, но ГЪРБА и  КРЪСТА определено си ме прищракват...една приятелка не се разделя с КОСМОДИСКА...
ОФФФ,трябва да чистя,пък така ме мързи...
 newsm79 newsm28 hang wash

# 92
  • София
  • Мнения: 4
ТanqR здравей! Покажи го това клипче с преобръщането (ако можеш) да видим за какво става въпрос:)

С най-голямо удоволствие ще пратя, ама не съм от най-светнатите с компютрите, но любимия обеща довечера да направи нещо по въпроса - да го смали и качи някъде, а може и по мейл да ти пратя в крайна сметка. Иначе си имаме и едно любимо клипче с гимнастиката, която й прави татко й, но то е 8 минути, и е доста голямко...

Хели-хели- не се треовжи мила, знам колко е гадно да ти реве бебето, особено на разходка. Аз имах период, в който ме беше страх сама да излизам, защото като се разреве и само носенето на ръце я успокояваше, но след това няма прибиране в количката... та уж и с колата взех да ходя до парка, но тя пък и от нея взе да реве.... Да не казвам голяма дума - но май за сега отмина този период. Но вярвай ми бях се докарала на ръба на нервите и на търпението ми.

И нещо от опит, което и педито ни беше казала, че може да пробваме - правили сме го 3-4 пъти до сега и винаги действа безотказно на втората минута спи като къпана - минимална доза панадол - ние даже даваме половината на минимума, който се препоръчва за бебета - някъде около 1.5 мл. Не знам от сладкото ли, от лекарството ли... но наистина се укротява магически. Давали сме го само вечер, когато реве с часове и няма заспиване - при нас има един момент на превъзбуждане - хем й се спи, хем не може да се успокои... та тогава го ползваме. Последно в Пловдив го дадохме първата вечер - като я сложих в коша на количката уж да спи там и  като ревна това ти ми дете от 10 до 12.30... то не беше дондуркане, пеене, приказване... и накарая с панадолчето. Само дето тате като й го даваше директно й го наля в гърлото, а тя точно тогава вдишна и като се задави... хем заспива, хем кашля и се дави... Абе малък ужас ви казвам....

Но всичко минава и заминава... и ново идва на неговото място - само да сме силни и търпеливи... а иначе винаги е добре, ако в такъв момент има някой, който за определено време да те поотмени в грижите за бебо. Моята майчица се почви точно в този моменти и за 2-3 дни бях възвърнала тонус (като преди това направо не исках да я поглеждам Биба - собено като се разревеше - все едно ми скачаше по нервите - бях се определила и като много лоша майка, предвид на това ми усещане... и то става един цикъл...) Кураж и стискам палци скоро да сепохвалиш с кротко и сладичко бебче Simple Smile

Май от понеделник ще се захващам с гимнастиката, че направо се чувствам като робокоп - пукам и скърцам....

# 93
  • Мнения: 35
Здравейте мамита. Аз чак сега успях да ви изчета. Белла мерси за новата темичка, страхотна е както винаги Hug

АлЕкС-мама много ми е жал като чета как се мъчите с твоето човече. GalinaG24 ти е казала за сешоара - на нас вълшебно ни действаше, много го успокояваше, даже и след баня го ползвах.

За връщането на работа - да ви кажа никак не ми се връща, пък и аз все още незнам къде ще сме другата година, след като свърши по-добре платената част от майчинството. На градина искам да ходи. Абе въобще не съм наясно, но имам много време да помисля.

Честити месечинки на всички бебоци от днес, честит рожден ден на баткото на GalinaG24 на патеричка.
За срещата днес - еми не сколасах, но нищо - следващия път. Дано хубаво да е минала Rolling Eyes

Сега да ви разправям какво ни се случи тези дни. В четвъртък ходихме на прословутия "гастроентеролог' .  Пиша го в кавички, тъй като не съм вярвала, че компетентно медицинско лице може такива глупости да ми наговори. Първо ни каза, че за сега няма притеснения, че на Алек му има нещо. след което ми обясни каква е структурата на стомахчетата на бебетата. И оттам започнаха глупостите - трябвало да почна да го храня на 2 часа (а аз си мислех скоро да пробвам да му давам по повечко АМ, за да видя дали ще издържа повече). Едва ли не ми каза да спра да го кърмя, тъй като кърмата нямало как да се сгъсти и щял да продължи да си повръща. Да съм се изцеждала и да съм слагала вътре в кърмата АМ, за да стане по-гъсто Shocked. Като й казах, че Алек е със запек от известно време ми вика - ми ще ядете повече сини сливи и круши. Беше ми на устата да й кажа, че това не помага, тъй като в последно време го правя това и се разстроена си ходя, но реших, че няма смисъл. Няма да ви казвам колко бясна бях след това newsm61. Реших да потърся и друго мнение по въпроса (той си има изграден режим на около 3 часа, като преди яденето си поспива по 1 час  и въобще незнам как щях да го будя). и така на следващия ден отидохме на частен прием при педиатърка, която е в пенсия вече (работила е в Правителствена и е с 45 годишен трудов стаж). Та жената като чу какви глупости са ми наговорили се хвана за главата. Успокои ме, че Алек е много добре наддаващо бебе, че просто има такива бебета, които си повръщат и това се израства до 5-6тия месец, показа ми масажчета за стимулиране на коремчето и куп други работи, които не съм ги знаела и някой е трябвало да ми ги каже. Каза ми за супер ефективен метод за изакване, който стимулира, но към него не се привиква - с мушкато. Снощи даже го пробвахме и ефекта беше мигновен. Каза, че този запек се наричал "мним" и обикновено се получавал при бебчетата на тази възраст. И така. Ако знаете колко успокоена излезнах от там Rolling Eyes

Хайде оставям ви, че стана пак дълго Hug 

# 94
  • Мнения: 13
ТОВА С МУШКАТОТО Е ИЗПИТАН МЕТОД  Peace, АЗ ГО ЗНАМ ОТ МАЙКА МИ И ОТ БАБА МИ...

УСМИХНАТ И БЕЗАВАРИЕН ДЕН ОТ НАС !  love001

# 95
  • София
  • Мнения: 211
Хора, помагайте, откачаааааааааааам  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
не издържам вече, просто наистина, не се търпи   #Cussing out
Стела от миналата сряда (тоест вече 10ти ден) не е на себе си
къса се от рев, ама здравата.... прави едни пристъпи на рев, дето нищо не помага - НИЩО!!!!
Откачам, наистина, на прага на силите си съм
не знам какво и става - винаги е била толкова кротка и послушна
не прилича на колики
не е наакана, няма Т, не е подсечена, на ръце сме, гушкаме се, пеем, люлеем се, нито играчките помагат - нищо
не мисля, че са колики, не се свива въобще, ака си нормално - почти всеки памперс е наакан, яде си нормално...
пристъпите траят около час- час и нещо....
заспива винаги само с рев, спи само на ръцете ми (до максимум 3 мин се е събудила ако я оставя), плаче много и в количката....
Само вечер е спокойна (изглежда страшно уморена)
ако и уикенда е така, в понеделник мисля да отскочим до педи
Това все едно не е моето дете, толкова е ревлива...
(някои "компетентни" се изказват, че някой ми е завидял за кроткото дете и ни е урочасал... уж не вярвам в такива работи, ама ... ви как мислите?)
оплаках се, сега ще се кърмим - поне тогава е тихо!

# 96
  • Мнения: 267
Май всички бебчета са станали ревливи  Laughing и моя хубостник е същия  ooooh! ooooh! ooooh!
Алекс-мама,много ми е мъчно за вас,На мен много ми помогнаха белите шумове,слагам му гсм-а точно на ухото и да го видиш как все едно с магическа пръчка и млъква,аз затова и до ден днешен със шумяща количка обикалям  Embarassed Laughing,ако не си го пробвала ,пробвай  Peace
rossykv, същите сме  ooooh!,водих го на лекар ,казаха че е от ушите и колики,колко е до това или просто е ревлив не знам,давам му капки,но нещо не действат , на всичкото отгоре,го е страх от играчки и пищи още повече,само телевизор гледа в захлас  Whistling
Та май ще си ги чакаме да пораснат ,пък тогава ще реват от инат  Mr. Green и така...
колко време трае захранването с всички зеленчуци и пловоде?Сега си мисля кога трябва да започна,за да съм приключила септември  newsm78,помагайте

# 97
  • Мнения: 0
Ама днес съм много активна.

rossykv   мисля че това пищене е от някаква болка. В момента има вирус уши нос и гърло. Иво вече го премина как кашляше милото чак ми се ревеше. Ако го болят ушите е напълно възможно от това да пищи. Затова най добре го заведи педито да го прегледа Peace Незнам дали те е боляло ухо някога ама аз като малка много страдах от това и болката е зверска. Дано скоро се оправите.

rusana   захранването се започва с един ден лъжичка на следващия две и така докато стигнете до половин бурканче /от големите или едно малко/ в началото което е количеството което трябва да изяде. Това са около 10-15 лъжички демек 10-15 дена Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 263
Rosykv и Мария вече много се нерви, но да чукна на дърво, не е стигнала тази степен, до която е Стела. Аз много се поогледах в метода на Таня с Панадола- със сигурност ще го изпробвам в първия удобен случай, като знам какво действие имаше при рева след ваксината- нямя как и сега да не я отпусне. И също мисля да започна да й мажа коремчето с Бейбинос- то е за успокояване на коремчето с етерични масла. Не сме имали никога колики, мисля, че и сега не са- ама така и така го имам- ще я намажа тази вечер- може пък да се окаже, че я боли корем- аз нали след баня додавам АМ- може нещо от него newsm78 Малко врели- некипели взех да ги редя- ама така съм замислила.
Стискам палци на Стела да й мине скоро рева!
А как е Зеленкото- още ли е болна?

Аз пък с друг проблем съм на сърце- старото не искане да яде! Днес сутринта е хапнала, после след 4 часа предложих, защото видях симптом на глад- цокна си малко и взе да се дере! Вдигнах- успокои се! Пак дадох- цокна един път-пак се задра! И така! Много ми е гадно!!!
Направо мечтая да минава това кърмене- не знам на хората как им доставя удоволствие- ама то - един ден много са ми препълнини гърдите, друг ден- няма какво да дърпа(тя вече е голяма и като е гладна не може така бавно да й тече- както вечер например), трети ден- не иска да суче #Cussing out Е кажете ми какво е това!

Вили, добре че си попаднала на лекар вторият път! ooooh!

# 99
  • Мнения: 660
Ние тъкмо се прибрахме от срещата в Борисовата градина... Много приятно беше, макар и в почти камерен състав: ние с Рая и тати, Шу с Яна, Мирамар с близнаците и тати и Вероники с Тео, Ники и тати. Хем се поразходихме, хем побъбрихме и децата поспаха, пореваха и така...

Роска, и Рая така рева 3 дни почти без причина... ама като се замислих, може и да е имало. Водихме я на един рожден ден и там много хора и се радваха. То аз в такива неща не вярвах, ама след това реване и измих очите и челцето нагоре и назад /от очите през челото назад/ и днес е много по-спокойна. Не вярвам да са я урочасали, ама при нас ефекта бе поразителен. Та ща, не ща тез бабини деветини ни подействаха... Embarassed

Зеленко, я пиши как си. Чакахме те днес и си говорихме, че то вируса е жив до 3 дни, а ти от миналата неделя до сега няма да го поддържаш де... та пиши как сте.

# 100
  • София
  • Мнения: 1
 Вие може да ми се смеете, ама и Илийката като се разреве бясно и безутешно го изкъпвам и му сипвам в коритото от светената вода, дето е от молитвата за 40-тия ден. Ми, минава му, пък нека са бабини деветини.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 222
Това все едно не е моето дете, толкова е ревлива...
(някои "компетентни" се изказват, че някой ми е завидял за кроткото дете и ни е урочасал... уж не вярвам в такива работи, ама ... ви как мислите?)
оплаках се, сега ще се кърмим - поне тогава е тихо!
Имах подобни емоции, когато голямото ми момченце беше на около три месеца. Всяко заспиване беше предшествано от страшен рев. Направо ми се изправяха косите, видех ли, че му се доспива... Почнаха и на мен с тези тинтири-минтири, уроки, баене и пр. Но аз детето си не подлагам на такива ритуали. Попаднах на тази статия http://www.biberonbg.com/info/plach.htm и малко се поуспокоих, че явно си има такива ревливи периоди. Междувременно говорих и с една приятелка, чието дете е ден по-голямо от моето и тя каза, че наблюдава същата промяна в поведението му. Ами, отмина. И колкото и банално да звучи - дано и при вас е само период!

# 102
  • София
  • Мнения: 263
Ivema , статията е супер!

# 103
  • Мнения: 660
Вие може да ми се смеете, ама и Илийката като се разреве бясно и безутешно го изкъпвам и му сипвам в коритото от светената вода, дето е от молитвата за 40-тия ден. Ми, минава му, пък нека са бабини деветини.

Аз с вода от чешмата я мия, ама пак се успокоява...

Мами, четох в темата на Марина. Лекарства има за още 3 дни, но после твърди, че ще си вземе безплатните - дано успее. Ама там другите мами са се организирали да и намерят евтин ламинат, че тези от общината и правят пак проблеми с жилището. Та дали ще сте съгласни със събраните пари да и помогнем за ламината?

# 104
  • Мнения: 361
Здравейте,
аз се скапах днес. От сутринта съм с болки в корема, все едно съм яла нещо развалено и вместо да си лежа се почна едно шетане. Свекитата дойдоха да изведат детенце и ми я върнаха в 13ч завита  #Crazy щото били на сянка.
Аз сготвех пържоли, ориз с месо, таратор и сладкиш (давам рецепта ако искате). Малкия ми брат ми беше на гости, Елия много му се радва. Сега уж заспа, но я гледам как си играе с краката  Joy

Танче
- да пишеш по-честичко  Hug
Роси- може и бабини деветини да са, но аз всяка вечер и мия очите със светена вода и слагам в коритото. Онзи ден и Елия се дра като заклана (една тетка надничаше в количката в метрото), та в Люлин при мама и палих клечки (в купичка се сипва студена вода и се палят 3 клечки кибрит едновременно, след което и напръсках леко лицето), кротна се. Но първо идете при педито, че както казаха може да е уши. Дано не е нещо сериозно.
 Hug
Поздрави на Вихрогонче.


Мами направо ви съчуствам с ревящите бебоци, на мен ми се скъса сърцето Елия като реве за 5 мин, а направо не знам какво ви е като плачкат толкова. Но както каза мамата по- горе, нашите ще пощурея после.

Общи условия

Активация на акаунт