Проблеми с детските набавки

  • 2 894
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 042
Въпреки, че реално бях самотна майка, по документи също  не съм взимала детски сел ограничението. Първо беше 200 лв, после 350.  Да, но в службата ме осигуряваха на реална заплата и така хрантутих 2-3 мангалки, а моето дете  го отрязаха. Халал да им е, вече пораснахме и няма нужда от детски.

# 16
  • в провинцията
  • Мнения: 249
И моето дете е лишено от 35-ти си лева, можех да му ги давам за джобни например, ама като е преценила държавата, че съм толкова заможна с едната си заплата...  Thinking

# 17
  • Мнения: 11
/И според мен всяко дете български гражданин трябва да взема такива добавки, обидно е за тези деца, които не вземат, сякаш не са българчета./

Права си,Milenna! Преди време гледах предаването по бтв "Искрено и лично",темата там беше същата. Обади се една жена от Германия все още помня думите й.Тя каза така: "Мъжът ми замина за Германия и след няколко месеца и аз отидох при него.Усилено си търсих работа,но след месец разбрах,че съм бременна.Така и не почнах работа.Родих в Германия и сега ми плащат детски и майнчинство до навършване 18 год. на детето ми,не само аз и всички майки взимат еднакво майчинство независимо дали са работещи или не,също така отпускат и еднократна помощ от социални грижи на неработещи майки."

Нестава дума дали са ни нужни прословутите 35лв., а защо не ги дават на децата ни. Някои майки дори и майчинство не са получавали.Каква държава сме ний че това заслужихме ние майките и децата ни?

P.S. Извенете ме,че не ви писах по рано,но си имам бебче на 46 дни и почти нямам възможност да стоя цял ден пред кампютъра. Но ще продължавам да коментирам този проблем.

# 18
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мдааа,
и ние сме от тези дето храним мангали и тарикати,
затова се водим заможни.

# 19
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Освен да кажа "Господ здраве да ви дава"! Явно вие ми давате детските. Забравих да кажа...аз съм от онези мангалки.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не, не ми се полагат, мъжът ми се осигурява на реална заплата. Храни освен семейството си и няколко пенсионера, няколко циганина, няколко други безработни и плаща детските на тези, които не се осигуряват върху реални заплати.
Това е да си женена за богат мъж.  Flutter
И аз се осигурявам на реална заплата, но някак си не мога да кажа, че храня няколко пенсионера. Все пак те са имали "щастието" да си внасят осигуровките /точно както аз сега/ 30 години, преди държавата да им отреди мизерните 150 лв. пенсия.
За детски - получавам, по причина на безбрачие, така да се каже. По официална статистика повече от 50% от децата се раждат в семейства без брак. За пореден път наскоро съжителството на "семейни начела" не беше узаконено, с това можеше да се реши този проблем. Ако държавата не може да предвиди дупките в законите си, да се самоконтролираме ли очаква?
Мисля обаче, че децата не бива да се делят по каквито и да са критерии. Законодателят все смята и пресмята и накрая сътворява една огромна глупост  Whistling

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 17:27 от Linkata

# 21
  • Мнения: 25 633
И аз се осигурявам на реална заплата, но някак си не мога да кажа, че храня няколко пенсионера. Все пак те са имали "щастието" да си внасят осигуровките /точно както аз сега/ 30 години, преди държавата да им отреди мизерните 150 лв. пенсия.

Пенсионната система е пирамида. Пенсиите на днешните пенсионери идват от осигуровките на днешните работещи. Техните осигуровки навремето са били похарчени за пенсиите на техните родители (и не само, ама това е друг въпрос...).

И узаконяването на съжителството на семейни начала няма да реши проблема със самотните майки, които на практика не са такива. Никой не ги задължава да се регистрират и познай дали ще го направят, щом разберат, че това ще им спре детските. Да не говорим, че не виждам никаква разлика дали ще регистрираш брак или съжителство - все се стига до подпис в общината.

Освен да кажа "Господ здраве да ви дава"! Явно вие ми давате детските. Забравих да кажа...аз съм от онези мангалки.
Ако получаваш, без да ти се полагат, може и така да се каже.

# 22
  • Мнения: 6 618
Тези които живеят на семейни начала децата им на повечето са най-вероятно припознати/че гадна дума/  би било редно да се взема предвид дохода и на двамата родители . newsm78

# 23
  • Мнения: 1 520
Тези които живеят на семейни начала децата им на повечето са най-вероятно припознати/че гадна дума/  би било редно да се взема предвид дохода и на двамата родители newsm78

Винаги се взима дохода и на двамата. Не се гледа дали родителите имат брак, а дали детето според акта за раждане има двама родители.

Съответно, ако в акта е вписан само един родител, а другият е неизвестен /т.е. детето не е припознато/, то няма как неговият /на неизвестния р-л/ доход да се вземе предвид.

# 24
  • Мнения: 6 618
ИЗа детски - получавам, по причина на безбрачие, така да се каже. По официална статистика повече от 50% от децата се раждат в семейства без брак. :
Подведох се заради това.

# 25
  • Мнения: 93
Няма значение дали си безбрачен или не, дали си Българка или ромка.... нито пък какъв е дохода ти. Всяко дете трябва да има право на тези надбавки. Нали се водят ДЕТСКИ НАДБАВКИ , а не социални помощи... или са променили нещо?  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 520
Пенсионната система е пирамида. Пенсиите на днешните пенсионери идват от осигуровките на днешните работещи. Техните осигуровки навремето са били похарчени за пенсиите на техните родители (и не само, ама това е друг въпрос...) И узаконяването на съжителството на семейни начала няма да реши проблема със самотните майки, които на практика не са такива. Никой не ги задължава да се регистрират и познай дали ще го направят, щом разберат, че това ще им спре детските. Да не говорим, че не виждам никаква разлика дали ще регистрираш брак или съжителство - все се стига до подпис в общината.

Абсолютно. С малка корекция - първо място сред пирамидите държи Здравната каса където постоянно се наливат пари и никога нищо няма. След нея вече се нареждат пенсионните фондове. Sick

Иначе смятам че тези добавки са пълна дискриминация спрямо децата ни. Конституцията не дели децата на бедни и богати. Тоест добавки трябва да се дават или на всички деца или на никое. Защото гарантирайки правата на децата, върховният ни закон не обвързва същите права със статуса и положението на техните родители, с изключение на онези от тях в неравностойно положение.

ПС Правя разлика м/у добавки и социални помощи.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 20:20 от krem-karamel

# 27
  • Мнения: 25 633

Винаги се взима дохода и на двамата. Не се гледа дали родителите имат брак, а дали детето според акта за раждане има двама родители.


Откога? Доскоро не беше така. Даже в този форум, в една от многото теми по този въпрос няколко съфорумки си признаха, че именно затова не сключват брак - за да се възползват от привилегиите, които безбрачието им дава.

# 28
  • Мнения: 93
Аз подадох молба за детските ноември. Наистина сама отглеждам сина си, но името на таткото фигурира в акта за раждане. Никой не ми е правил проблеми... А и е много тъпо това ако го направят. Извинявам се, но дори и при евентуален развод какво-името на таткото ще изчезне от акта за раждане ли?  Wink

# 29
  • Мнения: 6 618
Аз подадох молба за детските ноември. Наистина сама отглеждам сина си, но името на таткото фигурира в акта за раждане. Никой не ми е правил проблеми... А и е много тъпо това ако го направят. Извинявам се, но дори и при евентуален развод какво-името на таткото ще изчезне от акта за раждане ли?  Wink
Ами може да прибавят издръжката ,която изплаща бащата ,която пък най- вероятно ще е смешна.

Общи условия

Активация на акаунт