Луди съседски случки

  • 8 812
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
Синът ми тъкмо се учеше да изкачва стълби и един съсед решава да ми помогне ( без да съм го молила) и взема детето да го носи по стълбите. Качвайки се, със синът ми в ръце, виждам че той не е съвсем в кондиция и докато реагирам се спъна на последното стъпало и падна по лице върху детето. Добре, че си сложи ръцете отдолу, че малкият не се удари, а дори се разсмя. Става, изтупва се и се чуди на какво се е спънал. А на мен хем ми е гадно, хем ми е смешно, не ми беше удобно да му кажа, че се е спънал в алкохолни пари  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 353
  Случката с баба Данче, която отворила вратата по космодиск завинаги ще остане свиден спомен в сърцата ни. Гола, както майка я е родила, крещяща как нямало да плаща сто пъти за едни тръби.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Поста на Паси ме подсети  също за една заключена отвън съседка, но заедно с мъжа и. Ключовете остават от вътрешната страна, а от вън е топка. Блиндирана врата. Апартаментите ни бяха един до друг, а прозорците на кухните ни се падаха под прав ъгъл.  И звънят те и молят за талпа  #Crazy, която да сложат като мост между двата прозореца и така да влезе единия в дома си да отключи. На моето учудване къде бих държала талпа, жената ми отговаря: " Не се тревожи, аз няма да минавам, мен ме е страх от високото. (6-ти етаж) Ще пуснем бай ти Петкан (името е измислено).

Друга съседка - пуснала обява във вестник, в рубрика от рода на "Тя и той" или "Самотна душа", но забравила да отбележи, че отсъства от вкъщи след 18 ч. , а и през почивните дни. Почти всяка седмица ми звънят романтично настроени дядовци, сграбчили опаковани с целофан букети и кутия шоколадови бонбони  Joy. (искат информация за въпросната) Един дори реши, че аз съм му била късмета и кармата и прочие, та досаждаше доста често.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 00:39 от AlexaS

# 18
  • Мнения: 593
Преди 2 години и половина двете с дъщеря ми обитавахме двуетажна къща на село за около 3 месеца. Самички.
Ние с малката живеехме на долния, обаче фризера ми беше на горния. Един ден се качих до горния етаж да взема нещо за готвене и оставих малката долу. Тя излязла в коридора и бутнала резето на вратата. Ужас, не мога да вляза! А детенцето беше мъничко и се притеснявах да не направи още някоя беля. Виках "Сиси, отвори ми", а то само се смееше. Паникьосах се и отидох да търся помощ от съседите. Една баба и един дядо. Бабата излезе, дойде с мен и започнахме да обикаляме къщата. Чудех се кое стъкло да счупя, за да вляза. Тя каза "Не, дядото има елмаз, ще го срежим, чакай да се върне от магазина." Добреее, чакаме го. Обаче продължаваме да обикаляме. По едно време забелязвам, че едното малко прозорче се отваря навън... обаче е заковано. Намерих някакъв инструмент да го разкова, вече не помня какво беше. И тръгвам да влизам през него, голяма мъка, а бабата ми асистира. Много здраво ме беше хванала. И така с нейна помощ, успях да си вляза в къщата, без да троша прозорци. Много готина баба!  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 4 892
Друга съседка - пуснала обява във вестник, в рубрика от рода на "Тя и той" или "Самотна душа", но забравила да отбележи, че отсъства от вкъщи след 18 ч. , а и през почивните дни. Почти всяка седмица ми звънят романтично настроени дядовци, сграбчили опаковани с целофан букети и кутия шоколадови бонбони  Joy. Един дори реши, че аз съм му била късмета и кармата и прочие, та досаждаше доста често.

О, това ме подсети, че леля Иванка, жената на чичо Данчо миналата година се пенсионира и дойде у нас да ме извести, не да ме попита дали може, че ни е дала домашния телефон на няколко места, които да я търсят за работа. Да сме запишели подробности на листче и да и го предадем.
Ядосах се, но като я познавам си знаех, че няма да ни безпокоят. Познах.
И друго за чичо Данчо - карат се със сина си и чичето идвА една вечер в 23.30  да ме осведоми, че ако не извикам полиция шял да заколи сина си.
Дожаля ми.  Crazy

# 20
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Съседът над нас е луд фен на пиратките. На Нова година чинно ни уведомява "Заредил съм 20 -30 - 50 къса за довечера." Демек, от мен толкоз, после може да си лягате. Mr. Green

Миналото лято в блока се родиха 4 бебета, сред тях дъщеря ми и неговият внук. Дочакахме края на годината, заяви той 20 пиратки, става полунощ, около нас - Бейрут, отвскъде плющи, военни стрелят, дори артилерийски гръм имаше, а отгоре - тишина. Става 12.30,1 часа, гърмежите съвсем се разредиха, доспа ни се (бебето отдавна спеше) и взехме да се ослушваме няма ли да ги пуска тия фишеци, та да мирясаме. До 2.30 отвисяхме да го чакаме, ни дума, ни вопъл, ни стон.

На сутринта го питаме да не е празнувал другаде, че нещо много тихо е било у тях, а той: "А-а, да взема да събудя бебето!". Ни на сина, ни на дъщеря си е правил такова "евала"... Laughing

# 21
  • Мнения: 4 138
преди около 15 години се бях заключила пред моя апартамент. един съсед се прекачи през балкона, вратата беше отворена.
след няколко месеца се оженихме bowuu
а да видим дали някой може да ме надцака. и не лъжа, честна пионерска. разведени сме от много години, ама все пак..........

абе, бях си забравила и аз ключа на бравата, но вътре, обаче вратата е с топка и не се отваря без ключ. а един ключар тогава струваше 150 марки, беше и неделя, късно вечер....

# 22
  • Мнения: 1 788
Като стана дума за прескачане на тераси, се сетих нещо от преди повече от 10 години.
Тогава живеехме на 16 етаж. Терасите дълги, долепени една до друга, разделени само с по една тънка стена...
Звъни се един ден, отваря брат ми (с 11 години по-голям от мен). Насреща - съседа, връстник на брат ми, тогава на около 25 години.
Забравил си човека ключа от вкъщи, а родителите му на работа. Моли ни да мине през терасата и да си влезе у тях.
Няма да забравя как стъпи на парапета, прекрачи от външната страна, а под него 16 етажа...
Като се прибра майка ми и разбра (от мен) за случката, здраво се скара на брат ми, че е позволил Тони да мине през нашата тераса по този начин...(че е можело да се случи нещо, само при едно малко подхлъзване или изтърване от парапета...)

# 23
  • Мнения: 2 759
                           Скъпи съседи, искам да ви кажа, че форумът е публично пространство, и мога да ви съдя за клевета, ако ви позная. А аз ще ви позная. Държа да подчертая, че абсолютно не е вярно.

# 24
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Живея в къща.Съседите в къщата под нас са възрастни хора , но са много мили и разбрани хора.В къщата над нас за сега живее сам комшията , който е пенсионе , тъй като синът му и снаха му са в Испания. Та този човек е малко луд. Непрекъснато ми говори за любовниците си и за това защо се е развел с жена си. Той дори ходи и в "Искрено и лично"  да сподели тези свои проблеми. Иначе не е лош и не ми създава проблеми.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 132
Нямате ли някой внимание! касоразбивач в ареста да го доведете да ми отвори вратата?"
Joy Joy Joy Много доброоо...Колко време го е мислила  Mr. Green

# 26
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Съседът над нас е луд фен на пиратките. На Нова година чинно ни уведомява "Заредил съм 20 -30 - 50 къса за довечера." Демек, от мен толкоз, после може да си лягате. Mr. Green

Миналото лято в блока се родиха 4 бебета, сред тях дъщеря ми и неговият внук. Дочакахме края на годината, заяви той 20 пиратки, става полунощ, около нас - Бейрут, отвскъде плющи, военни стрелят, дори артилерийски гръм имаше, а отгоре - тишина. Става 12.30,1 часа, гърмежите съвсем се разредиха, доспа ни се (бебето отдавна спеше) и взехме да се ослушваме няма ли да ги пуска тия фишеци, та да мирясаме. До 2.30 отвисяхме да го чакаме, ни дума, ни вопъл, ни стон.

На сутринта го питаме да не е празнувал другаде, че нещо много тихо е било у тях, а той: "А-а, да взема да събудя бебето!". Ни на сина, ни на дъщеря си е правил такова "евала"... Laughing

Да ти имам съседа Joy Joy Joy
Много се забавлявах с твоя разказ Joy Joy Joy
преди около 15 години се бях заключила пред моя апартамент. един съсед се прекачи през балкона, вратата беше отворена.
след няколко месеца се оженихме bowuu
а да видим дали някой може да ме надцака. и не лъжа, честна пионерска. разведени сме от много години, ама все пак..........

абе, бях си забравила и аз ключа на бравата, но вътре, обаче вратата е с топка и не се отваря без ключ. а един ключар тогава струваше 150 марки, беше и неделя, късно вечер....

И тук е супер  Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 4 892
                          Скъпи съседи, искам да ви кажа, че форумът е публично пространство, и мога да ви съдя за клевета, ако ви позная. А аз ще ви позная. Държа да подчертая, че абсолютно не е вярно.

Така лиииии?! Добре  Crossing Arms Щом с лошо - вие за клевета, ние за тормоз!
Съд додупка!
 Grinning

# 28
  • Мнения: 1 350
До преди да се омъжа живеехме в къща.Около нас имаше доста млади съседи,но + задължителната баба в къщата (поне 2 брой).
Бабата отдясно- баба Цана,беше  истински пазител на дърветата пред къщата си!
Ако някой посегне да си вземе дори и една черешка ,заливаше го с леген студена вода (или топла,според метереологичните условия Joy)
Иначе имахме една луда лелка до нас,която живее все още с 11 броя котки,които ползваха терасата ни за тоалетна #Crazy
Та така,от едната страна котки,от другата живее един гълабар и на нас се пада честта да метем  котешки л***а и перушини.
Ама мета и си мълча Rolling Eyes

# 29
  • Варна
  • Мнения: 57
                                                                                                                                                                                                                                                   
   А нашия блок беше в криминалните хроники преди няколко години защото в мазата намериха човешка глава Confused Оказа се, че след скандал между баща и син, синът заклал и обезглавил баща си, след което скрил части от тялото на различни места... Гадното е, че се разкри след около месец когато беше адска жега и се размириса, а дотогава убиеца се е разхождал спокойно между нас ooooh! Когато разбрах се сетих, че точно вечерта когато се е случило се прибирах от нощна около 5 сутринта, видях кръв в коридора и си помислих, че някой се е порязал много лошо, а то...

Общи условия

Активация на акаунт