Луди съседски случки

  • 8 827
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 111
Моите съседи много обичат да си пийват и повечето случки с тях са свързани с пиянските им изцепки. Жалкото е, че дори не са комични, а в по-скоро трагични. Например, съседката на първия етаж честичко си пийва и троши бирени бутилки в главата на гаджето си (двамата са около 25 годишни). В ответ той излиза и на свой ред започва да чупи остъклението във входа, след което се качва пиян в колата си и отпрашва нанякъде.

Съседката от долния етаж (около 75-годишна) редовно идва в нас прилично почерпена да ме моли за ракия с оправданието, че са й вадили зъб и "докторката казала да се жабури с ракийка". Ако наистина всеки път, когато идва да пита за ракия й вадят зъб, то явно има поне по три реда зъби на горното и долното си чене. Странното е, че аз никога не й давам, просто защото не държа алкохол вкъщи, всеки път й обяснявам това, но тя продължава да настоява.

Друг съсед от долния етаж е професионален алкохолик. Напива се вкъщи, надува музиката до дупка и припада. За да не пречи на спокойствието на останалите съседи, обаче, услужливо оставя вратата на апартамента си отключена, така щото като наближат тихите часове, който има нужда от тишина, за да си почива може спокойно да влезе в тях и да изключи телевизора или уредбата.

Съседката срещу нас работи като кръчмарка в кварталната кръчма. Яка, едра българка на средна възраст, пие наравно с кварталните алкохолици и всяка вечер към 22.30 се прибира доста подпийнала. Винаги води със себе си бездомна кучка, наречена с така типичното кучешко име "Писа" (?!). Прибирайки се с Писа разлайва бездомните псета пред блока. В ответ на техния лай, съседката започва да сипе просташки псувни, от които ушите на най-закоравелия каруцар биха се зачервили. Всичко това на висок глас, така че да може целият вход да я чуе. Качва се в апартамента си и излиза на терасата с манджа предназначена за Писа. Естествено, докато се е качила горе, Писа се е скрила и трябва да бъде прикоткана да се покаже. За да я насърчи, съседката надава вой "Писееееее, Писе, майкааааа, излез, ела да ядеш" и други разни от този сорт, изречени с тон сякаш говори на пеленаче, рязко контрастиращ с псувните допреди малко. Писа се показва, но не сама, а придружена от още няколко кучета. Съседката обаче явно е стисната жена, защото отказва да храни натрапниците. За да се освободи от тях започва да мята пиратки (междувременно часът минава 23.00). След недълга борба врагът бива отстранен, Писа е нахранена и ние съседите вече можем да спим.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 14:23 от Кафе с Канела

# 31
  • Мнения: 4 138
аууууууууууу, искам да ти дойда на гости, голям купон у вас.

# 32
  • Мнения: 2 111
matakosmata, заповядай, гарантирам обаче, че ако останеш за повече време купонът ще престане да ти се струва купон Sad.

# 33
  • Мнения: 4 138
ясно ми е......... Sad
в бг живеем в лъскава снобарска сграда, където се предполага, че все пак трябва да се спазва някакво приличие. таратанци..........
по тази причина въобще вече нямам намерение да ходя там, а се забивам директно на село, където все още има ред и спокойствие.

тук, в мюнхен, живея в една съвсем нормална сграда, пълна с наематели. няма почти никога никакъв шум. неделя е тихо като в църква. в обедните почивки се спазва тишина, вечер след 20 часът също. ако случайно някой прави купон, пише долу на дъската, че има повод и пак се придържа към определени правила.
живеят всякакви националности, всякакви прослойки от и под средната класа.
за мен е немислимо да живея вече на шум.

# 34
  • Мнения: 1 192
На етажа съседите са върхът, но във входа има доста " интересни "натури...От край време( живея в същия блок, в който съм отрасла) по нощите вика една жена- алкохоличка, най-редовната реплика е "Оле-ле-ле, майко, убиха ма!".Живее със сина си, който я побийва...Те редовно хвърлят боклука с торбите от терасата и така допринасят за украсата на близкото дърво...,над тях още един комшия помага в това начинание- с торбичките...А още по-нагоре има един уж учител,бивш домоуправител с три кучета (всъщност някой го отрови едното )-приличат на улични- толкова ги поддържа стопанинът. Същият си изхвърля фасовете, насъбрани в пепелника през терасата,голяма част от тях попадат винаги на нашата тераса, а и на тези над нас, тъй като той е на последния етаж...(доскоро се карах на мъжа ми, но не бил той  Blush) Въпросният учител ходи и рови по кофите за смет без да се срамува  newsm78 Има една съседка, която си е направила саниране на жилището и не плаща асансьор, защото била направила един вид изолация на стълбището #Crazy Една атрактивна телевизионна репортерка  newsm03 и това е цветът на входа...А забравих общинската охрана- съседът от втория етаж...Един ден звъни у нас (а мъжът ми дозаковаваше рамката на вратата на спалнята,аз бях 9 месец бременна и бързахме с ремонта) и като отваря моят, оня тръгва наежен :
- Колко е часът,знаеш ли?
- Знам, е и ?- пита моят
- Ми някой хора ходят на работа нощем и спят през деня...А от 2 до 4 не се чука.
- Знам,а сега колко е часът- два без петнадесет! Да съм чукал след 2 ?
- Е сега за 15 минути проблем ще правим.
- То проблемът не го правя аз, а ти. Аз в два часа няма да чукам, та да ми идваш да се разправяш.
- Хм, ще видим...
Същият след 3 дни в 7ч. сутринта тупа килим през терасата.
Аз отгоре:
- Колко е часът, че си тупате в почивен ден и то през терасата?! Ама общинска охрана!
Интриги и веселба...Нищо по-различно от при вас...

# 35
  • Мнения: 54
И ние със съседските деца на VІ етаж най- редовно си минавахме през терасите. Все някой си забравяше ключа. Беше ни като ,,добър ден". В началото стъпвахме на парапета и се хващахме за простора. После като пораснахме дори не се налагаше да стъпваме на парапета само премятахме крак през него. Държехме си ключовете под изтривалките и веднъж брат ми си бил забравил ключа, а и съседите ги нямало в къщи и той им взел ключа, минал откъм тях през терасата и им оставил ключа. Още същия ден им каза. Да си знаят. Имахме си пълно доверие. Все бяхме заедно. Това нещо се отнася за преди 25 години. Laughing

# 36
  • Мнения: 54
Кафе с канела, накара ме да се смея сама като луда! Ама във вашия блок всички алкохолици са се събрали. Laughing И какви са тия глави, в които се чупят берени бутилки! А, за Писа-ясно. Joy Когато Писа е нахранена, тогава ще спите.

# 37
  • Мнения: 276
И аз да ви се оплача от една наша съседка.Пълна откачалка!Та проблема е следният.Живеем в къща и тъй като  почти всеки от нашето с-во си имаме кола и съответно няма място в двора за всичките и спираме на улицата.И тая откачалка взе да се кара първо с сестра ми,а после с майка ми да не сме спирали на улицата ДО техния гараж.Те искали да им се вижда двора,а нашите коли закривали гледката Shocked.След като беше тотално отрязана изскочи с друга причина(това вече го каза на мен):трудно вадела тяхната кола от гаража им.А ВЯРВАЙТЕ МИ ИМА ПОНЕ 3 МЕТРА,дето се вика цял тир може да излезе оттам,стига преди това да успее да влезе естествено Grinning.Аз пак я отрязах и й казах,че това си е нейн проблем и е крайно време да се научи да паркира( с дъщеря й бяхме съученички,тъй че направете си извода за възрастта й и колко години има стаж зад волана) Shocked.Като видя ,че и това няма да ме трогне започна със заплахите-щяла да ми нареже гумите на колата ( а аз я имах от месец-два и дето се казва още не съм й се нарадвала)Казах й,че ако го направи,аз ще й натроша прозорците! Казах й,че когато изкара нотариален акт за улицата ,тогава ще казва кой къде да спира!След по-малко от седмица излизаме с мъжа ми,ще заминаваме на един рожден ден,и макар че беше тъмно той веднага забеляза ,че колата ми (тъмносиньо пежо 206 ) е надрано от единия до другия калник,откъм страната на шофьора,по цялата дължина!!!Направо побеснях!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out Толкова се ядосах,че мъжа ми се притесни да не пометна!!! JoyОще същата вечер след купона минахме през 5-то районно и пуснах жалба срещу нея!!!!Явно полицаите са идвали у тях,тъй като спря да ни прави забележка за паркирането!Обаче как ни гледа на кръъъъъъв,ако можеше да убива с поглед щяхме отдавна да сме мъртви(най-вече аз) Joy!И така с нашата сага....И  в подкрепа на твърдението ми,че тая е пълна откачалка ще ви кажа,че няколко пъти аз и сестра ми я засичаме ,че мете двора си при положение,че все още валеше сняг hahaha.Наметнала една качулка...,и като ни види че се прибираме и се крие като лалугер!!! #2gunfire

# 38
  • Мнения: 5
съседите ми са побъркани.. само се оплакват за нещо.. например как можели да плащат 15 лв на месец за портиер като той не вършел нищо освен да отваря входната врата и да чисти входа Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 478
например как можели да плащат 15 лв на месец за портиер като той не вършел нищо освен да отваря входната врата и да чисти входа Simple Smile

тц-тц, ама как може, само да чисти и да отговаря за това кой влиза във входа  Laughing

# 40
  • Благоевград
  • Мнения: 2 869
И аз ще се включа...
Имам едно малко съседче на горния етаж. Предполагам, че момичето е 8-9 клас, защото е за първа година в блока ни. Всяка сутрин, в продължение на 2 седмици, момичето пуска луда чалка в 8:00!!! Разсънва се, колкото да ни събуди нас, след 1 час тишина, аз пак започвам да се унасям, и след още 1 час пак бясна чалга. Харесвам такава музика, но мразя да ме будят с такава шумотевица.
Идва време за сесия. Аз уча до 2 през нощта, сутрин си поспивам. Четири дни поред аз не мога да се наспя, защото детенцето си пуска музика. И аз една сутрин, издебнах я като пусна музиката и се качвам горе при нея и тропам на вратата. Не си чуваше звънеца, затова започнах едно тропане...А тя пее ли пее  Laughing
Изчаках търпеливо да свърши песента и пак потропах при което отвътре един плах глас "Кой е?" и аз Съседката под вас...отвори ми се на секундата и тя плахо се подава през вратата и ме гледа... Laughing Аз най-учтиво я помолих да пуска музика след 10 часа, защото аз съм в сесия и ми трябва спокойствие, а брат ми също си учи и така. Разбрахме се с детето, пуска музика точно в 10  Laughing Laughing Laughing

Имам едно семейство съседи. Много си ги обичам, много се грижеха за мен. ИМат си три дечица - тризнаци. Двете от тях са направоооооо за убиване  Laughing Всяка сутрин чичо Живко ги събужда и се почва едно...Айде, яжте, кое време стана, миите си зъбите, при което едно от тях се провиква - Ама нали ги мих снощи  Laughing Laughing Laughing И така всяка сутрин в 7 е голямо шоу  Laughing Laughing Laughing Ама много си ги обичам и ми става смешно като ги слушам  Laughing

# 41
Ако някой ме събуди с чалга в неприлично ранен час като 9:00 ще се стигне до убийство.  bishop  Виж, ако ме събудят с хард рок или нещо друго, което харесвам съм склонен да простя.

# 42
  • Мнения: 81
Весела тема  Simple Smile

*Съседите до нас имат три деца - второкласничка,кадър на ДГ и двегодишен.
Та най-малкото дете си играе с инструментите на баща си.
Прибирам се и заварвам огромно петно от излющен латекс и пукнатина на стената. Shocked
Майката оставила двете по-малки дечица самички и те се заиграли. Laughing
Любимото им средство за почивка са ритмите с неясен произход-смесица м/у биене на тарамбука и напеви на непознат език. Rolling Eyes
Пускат ги в 13ч. и ги спират в 18ч.Гледам да ме няма по това време.
*На горния етаж живее една певачка от столичен фолк-клуб.
Като стане 8.00ч. идва заедно с целия оркестър + тъпаните и другите инструменти.
Нищо лошо,обаче всичките са прилично почерпени и огласят стълбището с модерните в момента творби. Laughing
Към 15ч. упражнението се повтаря,но в посока надолу.
*На последния етаж отдясно е земният рай.
Позвъних им за нещо си и ме поканиха вътре,докато го намерят.
В хола заварих една купчина картофи,заедно с пръстта,лежащи кротко на пода,в/у килима. Laughing
Другата стая се оказа развъдник на котки,лелката се похвали,че ги дава евтино и много я търсят.
Едната им тераса е превърната в магазин за антики.Те се превозват догоре чрез макара,която спуска надолу кошница и я качва обратно на терасата.


Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 23:41 от Плюшено Мече

# 43
  • Мнения: 126
 Joy JoyТочно вчера сестра ми  плаче по Skypa  smile3511 , че не е спала до 8 сутринта... Shocked  съседа- мой набор  , купон поредния..  и всички си мълчат ....сестра ми я гледам от компютъра  цялата разбита със сенки .. семейство Адамс hahaha озверяла и  пийнала .. надула музиката на балкона и крещяла по негов адрес , звъняла му на вратата да го реже на парчета Joy Joy, а женурката не отваря , и решила като разходила Фуфи кучето да му понамаже вратата със лайна moresmile  но то нашия малък и ги вади малки гевреци , но пак има ефект да знаете... smile3521  съседа се извинил после  обещал да не се повтаря

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
И при нас е весело. Съседа над нас живя 3 месеца без вода, като сменяха тръбите, той не отвори и не пусна майсторите и те го заобиколиха като не му вързаха водата. Прасето му с прасе така си и караше без вода.
Други съседи, пак над нас - пичът си поканил гадже в къщи, правили каквото правили и седнали да разпиват, но точно като във вицовете, жена му се прибира. Веднага и стана ясно какво става, познава си стоката, ама той не отваря. Надул уредбата до дупка с един дет траш метъл и и крещи отвътре да върви на майна си и да го остави на мира Mr. Green Тя извика за подкрепление двама цигани от улицата, те взеха една греда от мазето и започнаха да разбиват вратата. Е, разбиха я, жената влезе, хваща любовницата за косата, а тя облечена само по галантерия, и я изхвърля навън. Онази се връща, че като се вкопчиха една в друга ... кютек като за последно Mr. Green А прелюбодееца постоя малко, погледа, тегли им една майна и на двете и си влезе да си допие. Някой беше извикал полиция и като им обяснил случая, те го отрязали, че със семейно битови проблеми не се занимават и не дойдоха. Целият вход се събра на стълбите, а един от по-възрастните съседи направи леко завистливо тъжно философско заключение - брей, комшията още бил мъж  Mr. Green
Детенце на други съседи - на 5г. отворило вратата при тръбите с водомерите и завъртяло кранчетата, спряло водата. После си затворил и си трае. Срещам вуйчо му на стълбите, човека носи туби с вода и ме пита кога ще пуснат водата, бива ли така без предупреждение вече 3 дни няма вода. Казвам му, че вода си има, не са я спирали. Той  Shocked После малкия разбойник яко го отнесе.
Брои ли се и един запален дюшек и хвърлен от 5-я етаж?Това пък е спомен от гостуването на един луд роднина на съседите, добре че не се задържа дълго.
И последно, но не на последно място, на съседа под нас му откраднаха киселото зеле от бидона в мазето.Бидона и саламурата си бяха на място, но зелето - не.  Mr. GreenБурканите с миш маша си бяха на мястото, други буркани със зимнина и полуготови храни - също, само зелето  липсваше. Той подозира другия съсед пияндур че го е взел за мезе - този,  който си беше поканил приятелката у тях,но няма доказателства, въпреки че всички във входа знаем, че е той.
Спирам до тук, че мога цяла книга да напиша.

Общи условия

Активация на акаунт