Споделям, дано ми олекне...

  • 4 270
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 433
Че той не струва, не струва....но и твоето поведение не е кой знае какво.
С всички тези скандали, чупене на телефони, сърдене и т.н....както виждам нищо не си постигнала.
Защо не пробвате да разговаряте просто.
Явно той след като вижда, че се дразниш го прави нарочно....има и такива хора, обичат да дразнят.

# 16
Кой нападнах, че нещо не разбрах Гост.Съчувствам на авторката нищо повече.Не проумявам, как след всичко написано от нея, се намира някой който да попита, ама ти си сигурна ли си?

Ок но уточни а не всички под един конец.
И до авторката излез със истината и пред родители и приятели те ще те разберат.

# 17
  • Мнения: 98
Искам да ти дам съвет...не си ми го търсила,но след като прочетох...не се сдържах....В положение такова си,че да не можеш скоро се махна от него...Обърни ситуацията в твоя полза-казваш мразя го -научи се да не го ревнуваш...просто го мрази качествено-има пари казваш...Може би няма да живееш зле -гледай себе си и децата,не и него -щом е заможен-нека ти наеме жена след това-да ти помага с децата,а ти се грижи за външния си вид , и този на децата -бъди красива,ведра и лъчезарна. Да се сваля с която си поиска , и твоето време ще дойде....Не го търси като мъж в леглото .....След това ,той ще ти се моли,а за тебе няма да е никой и между всички тези неща ,ще си намерила себе си....и сили за да си продължиш живота сама.....Прочети това,което ти написах внимателно-има огромен смисъл да знаеш....кураж ти желая и не забравяй,че когато живота ти поднесе лимони....направи си лимонада

# 18
  • Мнения: 4 380
Искам да ти дам съвет...не си ми го търсила,но след като прочетох...не се сдържах....В положение такова си,че да не можеш скоро се махна от него...Обърни ситуацията в твоя полза-казваш мразя го -научи се да не го ревнуваш...просто го мрази качествено-има пари казваш...Може би няма да живееш зле -гледай себе си и децата,не и него -щом е заможен-нека ти наеме жена след това-да ти помага с децата,а ти се грижи за външния си вид , и този на децата -бъди красива,ведра и лъчезарна. Да се сваля с която си поиска , и твоето време ще дойде....Не го търси като мъж в леглото .....След това ,той ще ти се моли,а за тебе няма да е никой и между всички тези неща ,ще си намерила себе си....и сили за да си продължиш живота сама.....Прочети това,което ти написах внимателно-има огромен смисъл да знаеш....кураж ти желая и не забравяй,че когато живота ти поднесе лимони....направи си лимонада

 Peace Точно така бих постъпила!

Той е баща на тези деца. Значи да се грижи финансово за вас. Ходи...ми нека да ходи. Ще подрастат млко децата, ще ходиш и ти. Ще си намериш човекът който те заслужава, ще печелиш сама и ще станеш независима, и тогава не се знае кой кого ще ревнува и търси.

# 19
Че той не струва, не струва....но и твоето поведение не е кой знае какво.
С всички тези скандали, чупене на телефони, сърдене и т.н....както виждам нищо не си постигнала.
Защо не пробвате да разговаряте просто.
Явно той след като вижда, че се дразниш го прави нарочно....има и такива хора, обичат да дразнят.

Не е кой знае какво, така е, но аз и не съм искала да се представя в друга светлина, описвам нещата така, както са си. Нали знаеш, че всяка реакция предизвиква ответна реакция, това е моят начин да реагирам на провокациите му. Само жени, попадали в такава ситуация, могат да разберат за какъв гняв става въпрос. В такива моменти се чувствам като пребъзикано камилче, защото съм изрядна във всичко, старая се и накрая какво- едно голямо нищо. Пълно незачитане и тотална изолация. Подигравка.

Разговаряли сме толкова чеcто. И сега, вместо да си изкарвам кирливите ризи на показ, можех да отида в другата стая и да поговоря с него. Знам обаче наизуст всичко, което ще ми каже- измислям си, няма причина за ревност, хормоните ми бушуват, той е изморен, има много работа във фирмата, защо го натоварвам допълнително, знам колко проблеми има с подчинените си...

betinabarti, моето време от толкова време не е дошло, та сега ли. Ще вземаме жена, която да почиства, но след като се роди бебето. Не съм престанала да се грижа за себе си, но никoй не ме забелязва, защото съм даденост, някоя, която винаги си е тук. Никога не е забелязал, ако съм с нещо ново или ако съм с нова прическа. Никога! Все си мисля, че ако не го търся като мъж в леглото, ще го улесня още повече и ще си има след това готово оправдание. Едва ли ще ми се моли, заплашвала съм го, че ако имах пари, щях да го оставя и той ме пита колко хиляди ми трябват, щял да ми ги даде, щом това ми бил проблемът. А аз си мислех, че поне за детето му пука.

# 20
  • Мнения: 4 380
Мисля че имаш сериозен проблем със самочувствието.
Ако го мразеше, не би се терзала толкова. Живей така сякаш не съществува! Приемай го и ти като даденост. Като съквартирант носещ пари.
Няма какво да му се стараеш- колкото повече се стараеш за някой, толкова по-неоценена оставаш. Нека той се старае за теб!
Това че времето ти до сега не е дошло, не значи че няма да дойде. Ще родиш, ще възвърнеш форма, и всички мъже на света са твои. Не го ревнувай- няма никаква полза от това! Няма да го промениш, само себе си ще изтормозиш. А и най-вероятно с ревността си да предизвикаш само неприязън. Живей си своя живот независимо от неговия. И ще бъдеш ужасно интересна и ценена. Докато животът ти е подчинен на него, си никоя. Собственост, която притежава и до толкова.

# 21
Не знам дали проблемът ми със самочувствието е сериозен, но усещам, че има такъв. Всеки ден намалява, чувствам се все по- неатрактивна, да не казвам дебела и грозна. Всъщност го мразя в момента, иначе не мога да преценя дали го обичам още или всичко е по навик. Не мога да си живея живота, независимо от неговия, защото живеем заедно, спим в едно легло. Дори и да не ми се говори с него, да не мога да го понасям, аз го виждам всеки ден, няма как. Иначе не играя всеки ден сцени на ревност, оставате с такова впечатление, защото в десет изречения се опитах да събера гравиращи случки от последните няколко години. Напротив, често виждам някои неща, но си ги тая в себе си, защото знам какъв отговор ще получа, ако заговоря за тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, вие хубаво й давате съвет да продължи да е с него, пък да се прави на красива и т.н., но коя от вас би могла да живее така? Имал бил пари! Голяма работа! Какво значение имат парите, ако с всеки изминал ден ще й  скъсява живота? Тя да не го е намерила този живот на улицата, че да го пропилява в слугинстване, чакане на неверен съпруг и гледане на две деца? А каква е гаранцията, че той ще продължава да се грижи за нея? А утре като направи пак някакви дългове или започне да харчи големи суми по любовници и кръчми?
Накратко, ако родителите й са зад гърба й, да си взема партакешите и детето (поне второтое в корема й все още) и да се маха. Той ще продължи да я манипулира или докато я умори, или докато я вкара в лудницата.

# 23
  • Мнения: 46 516
Не разбрах какво искаш ти?
Той е ясно, че няма да се промени, искаш да останеш с него и да се тровиш, да тровите с нерви и скалндали и децата или всеки да поеме по свой път ...

# 24
Бих искала да поема по свой път, но не ми стиска, защото просто не знам кой точно път да хвана. Нямам намерение да се връщам при нашите, защото и те не са цвете за мирисане, а с две малки деца и без работа за къде съм? Често мисля и досега единственото възможно решение е да търпя още няколко години и когато децата тръгнат на градина. да започна работа и да си търсим щастието. Ако дотогава наистина не вляза в някоя лудница.

# 25
  • Мнения: 46 516
Ти може и да не влезеш в лудница, но как ще се отрази това на децата?
Този ... не знам как да го нарека, поне ще поеме ли издръжката на децата, докато си стъпиш на краката? Кажи, ти го познаваш?
Временно все си мисля, че е по-добре при родителите ти, отколкото при него.

# 26
Бих казала по-скоро да, не е милионер, няма чак толкова много пари, колкото си мислите. Работи в частна фирма, има доход над средния. Писах, че ме пита колко пари искам, не му отговорих нищо. Мисля, че не ме взема изобщо на сериозно, защото знае, че нямам къде да отида. Ако реша сега да се махам, ще му дойде като гръм от ясно небе.

# 27
  • Мнения: 46 516
Абе той може и милиони да взима, но дали е склонен да ги дава за децата си, дано поне в това отношение излезе човек ...
Успех, каквото и да решиш!

# 28
  • Мнения: 0
Милата, искрено ти съчувствам, наистина кофти ситуация... Само не губи оптимизъм, може скоро това да ти се струва като лош сън. Никой не заслужава да живее с толкова подозрения и обида.

Той май те приема за даденост, сигурен е, че няма да си тръгнеш и затова си позволява толкова много. А всеки, без значение как изглежда, би се чувствал като сива мишка с такъв партньор, така че не се упреквай за нищо.

Дори и да не можеш сега да си тръгнеш (то момента си е кофти, факт), много се надявам някак да успееш да се дистанцираш емоционално. Сега е време да мислиш за бебето, за себе си, за бъдещето, за толкова много неща. Знаеш, че е временно съжителство, мисли за курсове, квалификации, стари приятели, дрехи, занимания. Изобщо, започни да се настройваш, че си сама и това ще е супер. Той е временен съквартирант и стар приятел, който рискува да не гледа как растат децата му щото мисли с ... Как изобщо да го уважаваш и да ти пука? Ако не можеш още да скъсаш наистина с него, поне в главата си го направи.

Но дори и той да промени поведението си, искрено се надявам на теб да спре да ти пука за него и наистина да се махнеш някой ден.

# 29
  • Мнения: 282
Така както го описваш, той  вече не те обича или е от онзи тип хора, които изразяват любовта си по най-грубия непоносим начин.
И в двата случая положението е зле и нямаш голям избор - или свикваш с този живот или си хващаш пътя каквото и да ти струва това.
Стигаме до децата. Дано в един миг на абсолютно безсилие не си решила, че второто дете ще оправи вашите отношения - това няма да се случи, този човек няма шанс да се промени, докато не достигне възрастта на физическата немощ и дори тогава пак не е сигурно.
На твое място за момента бих си подредила приоритетите.
Сега най-важното е да родиш здраво дете, затова спри да се товариш с проблеми (измислени или не) до раждането. Спри да преживявш вашите отношения.
Когато се роди бебето, си отговори на въпроса какво смяташ да правиш от тук нататък - ако оставаш при този човек, свикваш и това е. Ако ще вървиш по собствен път - започни да обмисляш как ще подредиш самостоятелния си живот и започни да се заделяш парички, които да ти дадат сигурност, че поне в началото ще се справиш. От тук нататък, направиш ли първата крачка, животът сам се подрежда нататък - няма да ти е лесно, но няма да е по-лошо от положението, в което се намираш в момента.
И най-важното - започни да се харесваш и да обичаш себе, само тогава ще можеш да вземеш най-вярното решение.

Общи условия

Активация на акаунт