Кръводаряване

  • 2 260
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Похвално решение!    bouquet Не е страшно.

# 16
  • Мнения: 19
Момичета не видях в списъка може и да го пише, но съм чувала че и ако си с ниско кръвно налягане също не можеш да дадеш кръв или съм в грешка newsm78

# 17
  • Мнения: 6 993
Пред мен са връщали момиче с ниско кръвно.
Обаче може би зависи, в другата тема казват, че са дарявали с ниско кръвно.

# 18
  • Мнения: 605
Задължително отиди закусила (приела храна). Предишният път когато кръводарявах не бях закусила и по време на манипулацията ме попитаха не съм ли закусвала. Не знам как разбраха, но ми се скараха, че не съм.

# 19
  • Мнения: 41
Виж какво постна онзи ден Бижу:
Мисля, че това ще е от полза за всички, които се интересуват!:
Цитат
Противопоказания за кръводаряване
....
Интересно ми е, дали всички тези противопоказания се контролират и проверяват по някакъв начин. Thinking
Аз например, съм била болна от хепатит и знам, че не мога да бъде кръводарител.
Факт е, обаче, че има хора, които не знаят това.
Както е и факт, че познати, които са ставали кръводарители, са ми споделяли, че никой никога не ги е питал дали са били болни от нещо.
Камо ли пък по този дъъъъълъг списък. Mr. Green

Те ти взимат кръв и ако става става аконе сигурноя изхвърлят. Аз преди години давах само ми мериха кръвното и ако е в норма лягаш на леглото и ти взимат кръв. 

# 20
  • Варна
  • Мнения: 355
Вече са ти отговорили, но моят съвет е да си носиш и нещо сладко за след това, в случай, че ти падне кръвното.

Аз като съм дарявала, първо попълвах един дълъг въпросник. Факт е обаче, че наистина може да не знаеш, ако си болен от нещо, но все пак си е ориентир дали попадаш в "рискова група".  Друг е въпросът дали всички отговарят съвестно, но ако си тръгнал да даряваш кръв, едва ли ще лъжеш. Отделно ми обясниха, че те след това изследват кръвта при всички положения. Предполагам, че ако не е годна за преливане я хвърлят.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Винаги  ти дават  сладко  от кръвния център  след процедурата.

# 22
  • Мнения: 41
Дават шоколади

# 23
  • Разград
  • Мнения: 3 110
    Кръвна група 0(-) съм, затова си мисля, че съм идеалният донор.
    Не съм боледувала от хепатит; над 50 кг съм  Simple Smile . Значи - ставам! Peace

Само ако знаеш каква нужда имаме от 0- кръв,мъжът ми е с кръвоизлив в стомаха.Намерихме две жени,които дариха,но искат още един човек и не можем да намерим.
Браво   bouquet за решението.

Общи условия

Активация на акаунт