миете ли зъбките на бебенцата си?

  • 3 750
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Аз имам комплект от общо 3 четки и пише, че трябва да се ползват след като избият 3-4 зъба вторият накрайник, който съм пейстнала тука! Вие такива ли имате? Или е друг накрайника?
Иначе ползвам паста на Веледа.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 14:08 от ЛУРДЕС

# 16
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Малката има 2 зъба, но още не съм почнала да ги мия. Мисля да направи годинка и тогава. Не съм сигурна как ще ми даде да и бъркам в устата обаче.

# 17
  • Мнения: 4 434
От появата на второ почнах с паста Ненедент.

# 18
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз започнах да ги мия 9-10ти месец, когато детето стана горд собственик на два зъба.Днес вече сама проявява желание, но пък иска сама да си мие зъбите, а не им се старае много  Whistling. Започнах да мия с паста и с четка.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 476
На моятата дъщеря първите 2 зъба излязоха на 6 месеца, веднага започнах с устната хигиена, за мен също е важно тези навици да се създават от рано, без паста за зъби все още, само почиствам със силиконов накрайник всяка вечер преди сън  Peace

# 20
  • Мнения: 6 713
Аз имам комплект от общо 3 четки и пише, че трябва да се ползват след като избият 3-4 зъба вторият накрайник, който съм пейстнала тука! Вие такива ли имате? Или е друг накрайника?
Иначе ползвам паста на Веледа.


На мен никой ли не иска да отговори!?!? Crossing Arms

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
От както проби 2-рото зъбче започнах с миенето.

# 22
  • Мнения: 2 334
Започнах да мия зъбите на дъщеря ми като беше някъде на 10 месеца със силиконов накрайник и паста за зъби Ненадент.Около един месец ми даваше и след това не искаше и аз спрях,но онзи ден и купих четка за зъби на Триза и вече и ги мия с нея и за сега търпи  Laughing

# 23
  • Мнения: 9 776
Не, не ги мия. Има два зъба.

# 24
  • Мнения: 70
Дъщеря ми има почти 6 зъбчета (някои не са хубаво изникнали). Четка или накрайник трябва да ползваме?

# 25
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
когато започна месеца за орална хигиена имаше някакво предаване, не мога да си спомня какво. бяха поканили детски стоматолози, които казаха, че зъбките трябва да се мият още със самото им поникване. казаха също, че когато поникнат първите зъбчета трябва да се посети детски стоматолог. даже като са бебета. после като поотраснат малко трябва да се научат как се мият зъбите - оцветяват ги със някаква боя и след това се упражняват да ги мият докато не падне боята. това е за трениране на продължителността и техниката на правилното миене на зъби.

аз не съм го водила на стоматолог още (има 5 зъбчета), но зъбите мия с мек накрайник.



тази показана четка ми се струва хубава, но той едва ли ще ми позволи да ги мия с нея.

# 26
  • Мнения: 2 587
От както израснаха първите две зъбчета мия с Ненедент с накраиник.

# 27
  • BG
  • Мнения: 1 900
Все още не.

# 28
  • Мнения: 1 705
И аз още не съм започнала,но май е време -имаме 6 зъба Embarassed

# 29
  • Мнения: 2 374
Мия ги да.В началото започнах с накрайника на Ненедент,сега вече с четка и паста.

Общи условия

Активация на акаунт