КРИЗАТА - от един друг ъгъл .

  • 4 734
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
Кризата си е криза откъдето и да погледнеш! Тя не важи за мутрите, белите якички и тем подобни. Но за всеки честно трудещ се или честно понатрупал състояние си е кофти момент. Първите има откъде да продължат да крадат, а вторите трябва да мислят как да запазят добитото досега и да търсят нови източници. Това че са намалили хотела или услугите е бял кахър. С какво ще отидеш на море, ако си "вътре"? Ако и да са 60 лв. цените.  Бензина като ти вдигнат с 30-40 %, зеленчуците с толкова и кво правим? За гранда силно се съмнямавм в юли август това да е цената, но няма да изпадам в подробности. Въпросът е глобален, а не колко са семките и бонбонките!
п.п. не забравяйте че не само кризата е временно!

# 16
  • Мнения: 1 212
Турция е по-евтина от Гърция - да.
Но Турция би могла да излезе в момента на наши цени, само ако говорим за оферти "ласт минът",
извозване с автобус и три - разредни хотели с кофти локация.
В България на подходящите места съм си се чуствала винаги - У НАС.
В чужбина , в частност Турция идваш  просто от Булгаристан и си поредната дойна крава .
Иначе харесвам и Турция .

Готова съм да си оттегля това си становище, само ако някой ме опровергае с конкретен пример ,
за цени оферти по чуждоземско  .... та даже и ще почерпя за идеята Simple Smile

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Че за мутрите и белите якички кога е важало нещо, Нотар? И почти всички сме вътре по един или друг начин. Родителите ми - също. Въпросът е, че точно сега могат да си позволят почивката. А преди, със същите заеми, с по-високата заплата на баща ми и със заплатата на майка ми, докато работеше, пак не можеха.
И вярно, въпросът е глобален - нещата във всички сфери и навсякъде по света трябва да се наместят, че определени клики и единици много взеха да печелят и да стават все по-алчни.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
...
В чужбина , в частност Турция идваш от просто от Булгаристан и си поредната дойна крава .
...

Що, в Булгаристан как те третират? Като цар-клиент?!

# 19
  • Мнения: 1 212
М-да. Както се поставиш, така те третират .
Не мислиш ли ?!
Вероятно е , защото и английският ми издиша отвреме на време , ок ... доводът ми е личен в случая  Hug
Само-спамвам , да се върнем по същество  Peace

# 20
  • Мнения: 2 013
Дълго време не вярвах в кризата, докато и около мен не се усети пряко. Аз лично не съм много пострадала, но съм. Всичките ми положителни размисли относно кризата се въртят в следната посока: да погледнем на нея като на шанс, който ще намести нещата - много хора ще открият това, което трябва наистина да правят, след като кризата ги остави без работа. Балоните се пукат, но това е си е задължително да се се случва с балоните - да се пукат.  

# 21
  • Мнения: 46 526
Положителните неща ще ги усетим след кризата  Laughing имотите бяха стигнали граница, която беше извън възможностите на доста хора, сега вече интересите се доближават и срещат  Peace

# 22
  • Мнения: 592
Че за мутрите и белите якички кога е важало нещо, Нотар? И почти всички сме вътре по един или друг начин. Родителите ми - също. Въпросът е, че точно сега могат да си позволят почивката. А преди, със същите заеми, с по-високата заплата на баща ми и със заплатата на майка ми, докато работеше, пак не можеха.
И вярно, въпросът е глобален - нещата във всички сфери и навсякъде по света трябва да се наместят, че определени клики и единици много взеха да печелят и да стават все по-алчни.
съгласен съм с теб напълно, просто исках да подчертая, че  по време на криза да мислиш за почивка, ако има и 1% вероятност да останеш без работа си е престъпление, ако ще и по 30 лв. да е на ден. Никой не е умрял без почивка, но има хора които събират и работят само за това! За съжаление!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
М-да. Както се поставиш, така те третират .
Не мислиш ли ?!
...

Дрън-дрън. Всички селяндури се стичат по морето да ударят кьоравото и не очакват да те видят пак... Радвам се, че ги респектираш без усилие, но съм сигурна, че ти пържат поръчката в същото олио от преди седмица, както на всеки друг.

# 24
  • Мнения: 4 785
Златни пясъци са празни, яко празни.... Слънчев оня ден бях по-добре са, ама забрави за това което беше предни години. Щом се разчита на българите да спасят сезона, зарежи....

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
За мене най-положителният ефект е като цяло върху хората, не лично за мен - отрезвителен. Аз винаги съм си преценявала възможностите трезво, но има много хора, кото твърде бързо си повярваха и си надскочиха възможностите. Не може да харчиш повече, отколкото изкарваш Rolling Eyes Искрено се надявам ефектът наистина да е само отрезвителен, а не разорителен, просто хората да се научат да са по-скромни в очакванията си...Мисля, че това ще се отрази добре и на самия пазар - като няма свръхтърсене, цените няма да хвърчат в небето. Въобще ако всички сме по-умерени, ще сме по-добре. Надявам се това да е положителният ефект на кризата Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 099
...Не може да харчиш повече, отколкото изкарваш Rolling Eyes ...

Може. Пример - САЩ. Най-мощната държава не знам дали са, но успешно биха подхлъзнали и затрили цялото човечество...

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, да де, може, но виж до какво води...

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
Е, да де, може, но виж до какво води...

Уви, мисля, че дори още не сме видели всичко...

# 29
  • Мнения: 497
И аз мисля като кака Сийка.
А това, че ми спестяват някой лев от морето, ми го взимат с лихвите за инвестициите в образованието на детето. Вижте там какво става. Всяка година курсове, уроци и подобни  неща се вдигат с 30-40 %, няма криза, няма некриза. Даже в кризата още повече като че ли, защото знаят гаднярите, че от море ще се лишиш ако трябва, ама от това да дадеш по добро образование на детето си и шанс  -не.

Общи условия

Активация на акаунт