КРИЗАТА - от един друг ъгъл .

  • 4 741
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 34
По време на криза има опасност от спекулации, като най-малкото може да е налице информационна асиметрия...Както и да е, наистина има криза на ценностите. На мен все още ми се повдига от една пошла песен - Сезонът на дините..., тс тс тс  Innocent

# 91
  • Мнения: 592
Нашата борса е слабо засегната, защото е слабо активна....
Паоло, аз пиша в този форум от 2005 година и досега бях чела само два по-измислени постинга от твоите. Това, че гледаме деца и кърмим не означава, че не се занимаваме и с други, как да кажа..., по-интересни неща. Laughing Wink
Ха, Мишон, недей така душко - наШта борса е толкова засегната, че няма накъде повече. Виж мога доста да поспоря като лаик е ли това борса, или е частно сдружение на на пратийни тарикати с няколко олигарси?
Какво е Джони?

# 92
  • Мнения: 7
Към тези, които мислят че криза има - каква е основната заплаха в тази криза?
Дефиницията за криза най-общо е "събития, обстоятелства, заплашващи да разрушат нормалния ритъм на живот".

Та, какво ни заплашва? Ресурси има ли - има.

Стоки - има

Пари, пак има общо взето.

Тогава какъв е проблема? Повишените лихви по кредитите? Ами миналата година спекулантите натрупаха пари от петрола. Тая година от него не могат, та решиха да ги смъкнат от платците по кредитите. И тъй като повечето банки в България са чужди, те ги повишиха и тук и то доста повече отколкото в своите страни.

Та така. Кризата е криза на страха. От страх от свито потребление инвестициите и работните места намаляват, заплатите също се замразяват, от страх хората си свиват потреблението и се ограничават, и оттам става затворен кръг.

Ако това е реална криза здраве му кажи... Кой не си спомня 1990 ли беше когато даваха в супермаркетите по 1 прясно и 2 кисели млека на човек. И т.н.

Момче, ставаш смешен дори в мамешки форум!

ПП Не че подценявам мамите, но просто това е материя, която малко от тях разбират. Както ние нямаме ясна позиция по захранването  Peace Надявам се ме разбирате и няма да ми се карате сега.

Не си спомням да съм ти искал мнението да ми даваш квалификации. Задал съм въпрос, на който очевидно нямаш отговор. Затуй не виждам никакъв смисъл в поста ти.  Grinning

# 93
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, тази тема стана много "фондова". Признавам, че нищо не разбирам от борси и акции, но имам един въпрос-не тръгна ли именно и кризата оттам? От борсите. от т.нар. фючърси, от преиграване? newsm78

Не точно. Тръгна от ипотеките и финансовите инструменти, подкрепени от тях. 

# 94
  • Мнения: 2 032
Криза в България няма - има пропаганда, с цел богатите да смъкват още повече от бедните.

А! Станишев се е регистрирал във форума!

# 95
  • Мнения: 274


Не си спомням да съм ти искал мнението да ми даваш квалификации. Задал съм въпрос, на който очевидно нямаш отговор. Затуй не виждам никакъв смисъл в поста ти.  Grinning

Затуй, за унуй....за къв уй изобщо ти обяснявам и си губя времето с теб, Станишев ?! Муахахахахахха.

# 96
  • Мнения: 1 217
Криза на ценностите е да пишеш в "мамешки" форум и постоянно да си развяваш Джонито, от никого непоискано. Laughing
Аз го искам, мерси.

# 97
  • Мнения: 2 032
.

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 00:02 от Алиса

# 98
  • Мнения: 2 356
Криза на ценностите е да пишеш в "мамешки" форум и постоянно да си развяваш Джонито, от никого непоискано. Laughing
Аз го искам, мерси.

  Влече те към Селтакис? Либов? На кого ме остави!

# 99
  • Мнения: 274
Мноо сте зле, заклевам се. Научете се най-накрая, че черното джони си е мое, а чери доматите и мекото сирнье са си на Селтакис  Hug И не бъркайте Селинджър със Селтакис. Единият е бивша легенда, другият - бъдеща такава  Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 17 592
Много ми е любопитно, ако бяхте от тези, които бяха съкратени или с намалени наполовина заплати, какво море, какво зъболечение щеше да ви радва?
Извод: богатите винаги са на кяр, даже и по време на криза.

И аз се позачудих къде я намериха тази повишена покупателна способност дамите...

# 101
  • Мнения: 1 217
Аз че съм зле-зле съм, но без Селтакис погивам Embarassed

# 102
  • на пистата
  • Мнения: 5 864
за мен има положителен ефект,започнах да гледам цените в магазина и да не купувам излишни боклуци.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Извод: богатите винаги са на кяр, даже и по време на криза.

Съгласна. И да им паднат доходите, ефектът ще е ухапване от комар. Пък заради "кризата" даже имам наблюдения за вдигане на цените на отделни стоки/услуги (по-високи разходи, презастраховане и т.н.)

Положително ми се вижда от кризата това, че има спад в цените на жилищата, макар и пак да е невъзможно за някои хора да купят.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495


Хъм ... абе от море някой може и да се лиши , ама от зъби ?! Thinking
Най-много да потърси най-добрата / респективно най-евтината в случая оферта/

Е, те доФторят на точно това разчитат, че нямаш избор и не можеш да се лишиш от услугите им  Wink

Затова ще ходя до София за това ми зъбче, защото там ще ми излезе по-евтино да си го оправя, отколкото тук. Между другото редовно ходя в София на зъболекар. Тукашните добри лекари тотално са се самозабравили.........

Ами от Варна до София транспортът...?

Общи условия

Активация на акаунт