Кашкавал на скара

  • 28 633
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
marabu да, това е едно страхотно сирене, мммм... Хеллим Сирене
може на скара, на тиган, на тостер и т.н.

Ердинч, я сподели за Sütaş Hellim Peyniri как го правиш на тиган и скара? Слагаш ли мазнина някаква, завиваш ли го в нещо?Или не се разтича? newsm78

# 91
  • Мнения: 262
Днес в едно заведение ядох халуми/халюми (сега явно и трети вариант излезе  Mr. Green ) и мноооооого ми хареса.

Почвам да го търся. Някой виждал ли е в Метро ?

# 92
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
В Билла го има  Wink

# 93
  • Мнения: 1 906
VIKI I, направо лигите ми потекоха  Embarassed

# 94
  • Мнения: 515
VIKI I, направо лигите ми потекоха  Embarassed

 и моите  Laughing като ги гледам  сега снимките пак ми се прияде,  довечера пак ще си взема

# 95
  • Мнения: 2 194
Аз не го намерих в Била  Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 383
marabu да, това е едно страхотно сирене, мммм... Хеллим Сирене
може на скара, на тиган, на тостер и т.н.

Ердинч, я сподели за Sütaş Hellim Peyniri как го правиш на тиган и скара? Слагаш ли мазнина някаква, завиваш ли го в нещо?Или не се разтича? newsm78

 newsm78 може в тигана или направо на скарата

в тигана може с масло и без него, може да го завиеш със станиол и така да го печеш(става нещо като  задушено), при всичките вариации може да ползваш подправки(чубрица, шарена сол и тн), също така може да го ползваш в кюфтета, в баници, със макарони и тн

поразгледай по добре горната връзка, самите снимки ще ти "разкажат" мн повече неща  Hug




# 97
  • Мнения: 1 906
Довечера пак ще тръся в "Билла" и дано този път имам късмет  Praynig

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Довечера пак ще тръся в "Билла" и дано този път имам късмет  Praynig
В София в Била-Мотописта го има, както и в Пловдивската. За другите незнам  Thinking

# 99
  • София
  • Мнения: 2 100
Вчера купих и пекнах сиренце халуми/халюми /Карловско от Фантастико/.Голям успех пожънах вкъщи и днес имам поръчка за още. Наистина много вкусно и не е толкова мазно като кашкавал пане например.
Благодаря за фантастичната идея.!!!!

# 100
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
newsm78 може в тигана или направо на скарата

в тигана може с масло и без него, може да го завиеш със станиол и така да го печеш(става нещо като  задушено), при всичките вариации може да ползваш подправки(чубрица, шарена сол и тн), също така може да го ползваш в кюфтета, в баници, със макарони и тн

поразгледай по добре горната връзка, самите снимки ще ти "разкажат" мн повече неща  Hug

Ти вече ми писа на ЛС. Поста ми е стар...Отново çok teşekkür ederim!!!! Mr. Green

# 101
  • Мнения: 1 906
Довечера пак ще тръся в "Билла" и дано този път имам късмет  Praynig
В София в Била-Мотописта го има, както и в Пловдивската. За другите незнам  Thinking
Aз го търсих в Плевен и Враца и нямаше  Cry

# 102
  • София
  • Мнения: 2 100
в БИЛА Младост също има, но не при сирената , а при кашкавала.

# 103
Oviite kashkavala v hartiq i go slagate na predvaritelno zagrqta skara. Pone taka smqtam che shte stane. Ako ima nqki probval molq da mi kaje kakvo se e poluchilo.

Общи условия

Активация на акаунт