Насилието над деца

  • 10 657
  • 265
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 268
Точно майките, които си мислят че са перфектни, са тези които бият децата си. Грешката никога не е в тях, винаги децата са лошите и виновните.

А,ето това и моето мнение.Затова нямам доверие на поучаващи,анализиращи и размахващи пръст хора.

# 196
  • Мнения: 0
Прочетох цялата тема. Потресох се от случаката с онова бебенце .... но както винаги темата се е изместила в друга посока. Та в тази връзка искам да попитам:
Дали някой е чувал поговорката " Бий дупенце да не биеш дупище" и ако да - защо подобна фраза е оцеляла до днес ?
 Thinking
п.п. Не ми казвайте времената са други Thinking 

# 197
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Цитат
това е резултат от нашите действия, освен ако ти не смяташ, че институциите са отговорни за отношенията ви в къщи.


Абсолютно вярвам, че институциите имат голяма вина за случващото се.
Пример...средностатистическо семейство...със средни и под средното доходи...липсват им средства за покриване на елементарните човешки потребности, за належащи медицински интервенции...Липсват им условия за пълноценен живот.
Това повишава стреса и психичното напрежение, от където следва нисък праг на раздразнителност и на готовност за агресивно поведение.
Пример...семейство с по-висш статус...и двамата родители работят, получават добри доходи, но има дефицит на нормални човешки взаимоотношения....силният стрес на работното място има същите последствия...
В държавата липсват установени правила...но дори и да има такива, всички сме научени да ги заобикаляме, точно поради възможността да ни се размине.
Хората се научиха на подлост, злоупотреби, доказаха си, че чрез насилие всичко се постига в живота...и няма за никой наказание.....
Всъщност аз съм убедена, че на запад, и при съществуващи подобни базови условия  никой не удря детето си  не защото няма умисъл и желание за това...а защото ги е страх СТРАХ от санкция....
Аз съм ПРОТИВ НАСИЛИЕТО...не искам да съм защитник на всички емоционално слаби хора които системно бият децата си за малковажни неща, но не бива агресията да се приема като действие затворено само в семейството..

мишле, припомни си пирамидата на Маслоу...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B9%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%8 … D0%BB%D0%BE%D1%83
http://www.philosopher.hit.bg/psi_1.htm

# 198
  • Мнения: 1 427
Не мисля, че темата се е изместила - "Насилието над деца" е заглавието, като е породена от конкретна случка, по която коментарите са излишни според мен. В смисъл, че всички нормалени хора ще направят един и същ коментар.
Но заглавието предполага и развитие на темата - какво точно е насилието над деца и какво го поражда. А поговорки като тази са една от причините Wink Оцеляла е, защото е удобно извинение за шамаросването, иначе много родители биха били принудени да признаят провала си във възпитанието.

# 199
  • Мнения: 3 268
Прочетох цялата тема. Потресох се от случаката с онова бебенце .... но както винаги темата се е изместила в друга посока. Та в тази връзка искам да попитам:
Дали някой е чувал поговорката " Бий дупенце да не биеш дупище" и ако да - защо подобна фраза е оцеляла до днес ?
 Thinking
п.п. Не ми казвайте времената са други Thinking 
Времената наистина са други.Едно време са биели децата в училище с пръчка.Сега ако някоя учителка докосне детето ти с пръст,ще я съдиш.То навремето и една друга поговорка имаше"Скромността краси човека",днес скромността далеч не е положително качество.Темата наистина до толкова се измести,че съвсем забравихме за бебенцето и гаврата с него.

# 200
  • Мнения: 0
Мене са ме били много ? Значи ли, че съм непълноценен ?!  Thinking

И още нещо ми е интересно. В темата за Майкъл още се сипят рози и се ронят сълзи.  newsm78 А тук за това малко ангелче - живяло много по- кратко, много по-праведно и много по-нещастно никой не слага цветя .... поне аз видях само на две места ...  Thinking




Дано Господ Бог да го сложи до себе си  Praynig

# 201
  • Добрич
  • Мнения: 1 151
 Flowers Rose Flowers Rose за невинното ангелче!

# 202
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 322
Find_NEMO я помисли. за децата полезно ли е да посипем главата с пепел (и нета с розички). ако мислиш, че боят, който си преживял не ти се е отразил на психиката, то значи е трудно - ще говорим на различни езици. и ако теб са те били, ти смяташ ли, че това е правилния подход за възпитание на ТВОИТЕ деца?

# 203
  • Мнения: 0
За друго ми беше думата. За цената на човешкия живот оценена в 'уважение'.

А за боя .... хм.... тук сте повече жени и трудно ще ме разберете ако ви дам следния пример:

Когато станахме 'стари' в казармата най-жестоки в извращенията с новобранците бяха точно тези от нашия набор, които никога не бяха 'гонени'.  newsm78
Сега забелязвам че най-жестоки са децата най-пазени от родителите си ...  newsm78

Някакви ваши теории за това явление ?!!

# 204
  • Мнения: 827
За друго ми беше думата. За цената на човешкия живот оценена в 'уважение'.

А за боя .... хм.... тук сте повече жени и трудно ще ме разберете ако ви дам следния пример:

Когато станахме 'стари' в казармата най-жестоки в извращенията с новобранците бяха точно тези от нашия набор, които никога не бяха 'гонени'.  newsm78
Сега забелязвам че най-жестоки са децата най-пазени от родителите си ...  newsm78

Някакви ваши теории за това явление ?!!
Аз имам една, със сигурност поне една. Причината - като при тази, оценена в "уважение".

Ще замълча.

# 205
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 322
цената на човешкия живот не се определя с броя розички в интернет форум. прощавай, ако мислиш инак.
на колко случая се основават наблюденията ти? какво значи "пазени". един характер не се формира само от физичексото отношение. между другото сега се сещам за фридрих не знам кой си, който искал да провери на какъв език проговаря човек "естествено". и направил експеримент, в който няколко деца били отглеждани без никакви емоционални и словесни контакти. били нахранени и обгрижени физически. накрая не оцелели. без любов не става... друг е въпросът, че някой изразява любовта си странно. и ако един мъж, който обича жена си я побийва - говорим за насилие. а ако една майка обича детето си и го побийва - за възпитание. това единствено имах предвид. извинявай ако не си ме разбрал.
не ми отговори - смяташ ли да прилагаш възпитателните методи на родителите си върху твоите деца - иначе казано биеш ли ги/ще ги биеш ли?

# 206
  • Мнения: 51
След днешното предаване на Гала просто не съм насебе си. Плаках много. И Гала плака. Бебката - толкова прекрасна във вечния си сън. И се чудих има ли Господ, а съм вярваща. И защо е всичкото това страдание.....Не разбирам вече нищо....
И аз съм вярваща.Мисля че лошотията на хората е вече в своя апогей.По-лошо няма накъде.И подобни случаи приемам като показател,докъде всъщност сме стигнали в своето падение.Със цялото си сърце вярвам че Брияна вече е в прегръдките на светлината и любовта.Благодаря Ти Брияна.Ти свърши своята задача на Земята.Сега е наш ред.Да видим до къде ни водят подобни случаи.(освен гнева и безсилието)Доколко сме с отворено съзнание и съвест?Ако утре чуете комшийското дете да реве с часове ще отидете ли да проверите какво става?Или ще си замълчите,понеже не е "ваша" работа.Когато ставате свидетели на насилие над деца как реагирате,Месите ли се?Защото днес е шамар,ама утре може и юмрук да отнесе.Обществото трябва да бъде безкомпромисно и сурово към подобни случаи.А не като тук миналата година една си беше пребила детето(счупен крайник)уж и го взеха,обаче след няколко месеца беше пострадало и другото дете.Абе не помня подробности.Ама подобни абсурди в нашата държава колкото щете.Промяна в законите и будно гражданско общество!това е нужно както и лична а нгажираност и състрадателност.Почивай в мир Брияна!

# 207
  • Мнения: 4 555

Някакви ваши теории за това явление ?!!
Първото, което се набива на очи е, че това не е "явление". Това са някакви твои наблюдения, почиващи върху 1-2 случая. Статистика от толкова малко на брой случаи не може да се прави, няма да обяснявам защо.
Второто, което е очевидно е, че ти едва ли познаваш тези случаи в такива детайли, че да можеш да изключиш абсолютно всички фактори и да си сигурен, че до подобно поведение е довела единствено липсата на агресия от страна на родителите, а не някоя друга подробност, която ти е убягнала.

# 208
  • София
  • Мнения: 12 795
Добре де, случка: Синът ми на 2 годишна възраст заби отвертка на сантим под окото на сестра си. Здраво го набих по задника и го наказах да си реве сам в стаята.

Това насилие над дете ли е? И ако да- предложете ми алтернатива за реакция, но не клишета, а ей така честно и от сърце ми кажете как бихте постъпили.
А разговори с двегодишния имаше- пропуснете го това моля.

Какъв беше резултата от това, че го набихте? Вече знае, че не трябва да забива отверка в окото на сестра си? А ако две годишния ти син беше застрелял сестра си със случайно забравен пистолет, какво щеше да е наказанието- смърт? Вероятно повечето родители биха го набили, ако това е в набора им от реакции. Как е трябвало да постъпиш- постъпила си по най- добрия начин, който ти е заложен в импулсивните реакции- значи така е трябвало да постъпиш. Ако допускаме боя като метод ще го използваме, и то най- вече импулсивно, в ситуации, с които не можем да се справим.

Find_NEMO нали сме съгласни, че има и други начини да увредим децата, освен боя? Ето тези неща обясняват твоето явление.

Angel^wings За съжаление, тези неща, за които говоря не могат да се намерят в Уикипедия и повърхностния поглед върху откъси от творчеството на някой учен не доказват нищо. Нямаше да учим по 5 -10 години ако беше толкова лесно всеки да разбира от всичко. Мишката, като лекар, ще ти каже същото, защото и от медицина разбират всички други, но не и лекарите. А какво е професионално и какво не трябва да правя ще преценя сама. Благодаря за коментарите.

Призивите да спра да пиша вече започват да ме забавляват. Mr. Green Явно зверски дразня някои потребители, за което ги моля да ми простят- не е нарочно. Все пак, ще продължа да пиша докато ми е възможно, защото ако всеки път, в който съм дразнила някой спирах да казвам какво мисля трябваше да онемея поне преди 15- 20 години. Радвам се, че времената, в които саморазправата е възможна са поотминали, защото иначе щях или да ходя с алената буква на блузата си или да изгоря на кладата. Laughing Получава се дискусия, което намирам за полезно за всички. Явно и вие, всички пишещи тук, щом продължавате да пишете въпреки моето присъствие.

# 209
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ти прочете ли, че е пляскан два пъти в живота си? Ако си права за "в ситуации, с които не можем да се справим. ", излиза, че е имало 2 пъти за 5 години ситуации, в които не съм могла да се справя. Е, само мога да кажа- ЕВАЛАТА МИ!

А ще те помоля да не правиш свободни съчинения като намесваш разни убийства и застрелвания като става въпрос за децата ми, защото тръпки ме побиват, а теб не те познавам и ми действа вбесяващо.

Общи условия

Активация на акаунт