Кой утрепа немското лято? - 136- та тема

  • 10 201
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 605
Защо на ерго, Чико?
Какво казаха в предаването, я кажи. Аз заспах в 21.30 пред ТВто  Blush

# 226
  • Мнения: 1 636
Не може да рисува е първото (zа файнмоторик), второто е, че не играел игрите от рода на карти, не се сърди човече и т.н., както и не реди пъzели (демек не се концентрира) и тя като му хвърли топката той не успя всеки път да я хване (гробмоторик). Аz ги zнам теzи неЩа, но винаги съм си мислела, че всяко дете е раzлично. Има в градината, които редят големи пъzели, но не могат да броят (той брои до 10), не zнаят букви( той ги zнае от година), не лови топка (но се катери като маймуна)... Не съм си помисляла, че това може да са проблеми zа едно 4.год.дете. Ще ходя, иzлишно няма да му е.
За Турция Ще ти кажа, като се върнеш, да не се откажеш от отпуската ви. Дано сте в друг хотел, zа съжаление не видях тоzи по ТВ кой беше. Може би Ще го повтарят.

# 227
  • Мнения: 7 605
О, то хотели бол, и лоши и добри. Кое беше предаването?

# 228
  • Мнения: 1 636
СноЩи по Сат 1 след филма, 24 Stunden Reportage D 09, Fam.Bauer in der Türkei

# 229
  • Мнения: 3 880
А, със сигурност ще сте в друг хотел, този беше в Бодрум Simple Smile
на всичкото отгоре и 4 звезди. Казаха че се равнявали на тукашни 3, но не го вярвам. Такава мръсна, потрошена баня и ужасна на вид храна не може да бъде 3 немски звезди. На плажа умрели гларуси и други неща Sick После обаче ги заведоха в един 5-звезден хотел, с джакузи в хола и изглед от него към морето, кво му трябва на човек Laughing

# 230
  • Мнения: 11 337
Сърфи, изтръпнах, докато четях! Направо в полицията, обаче им носи и документ, че си била в бърза помощ и някакво писмо поискай от тях. Това е лека телесна повреда и няма да им се размине само с устна забележка, при всички положения може да има и парична глоба за родителите за грубо нарушение на контрол или там как се казва. Щом е над 7 г минава по друга тарифа и хафтпфлихта няма да ги спаси.
Ако дойдат да се разправят с вас, кажи им да си информират застраховката и да плащат. Стига си брала дертове и да жертваш здравето на детето си заради тях.

Нашето приключение по комшийски продължава. Вчера келеша на девойката с надраната кола крещял на моите да не карат покрай тях, щото техния парцел (груднщюк) бил златен.  Щял бил да иска глоба. Няколко минути по-късно дошъл пред нас и почнал да рита по вратата на гаража. Слязох и без малко да почна да го шамаря ooooh!
Не знам какво да правя оттук нататък.

# 231
  • Мнения: 1 636
Аz краят го иzпуснах, с друго се zанимавахме.
Вечи, какво му е zлатното, какво Ще направят децата, като минават ПОКРАЙ грундЩюка им. Какво точно е обяснил zа проблем? За удрянето трябват свидетели  Confused

# 232
  • Мнения: 3 880
Щом е над 7 г минава по друга тарифа и хафтпфлихта няма да ги спаси.
Вечке, я поясни малко за обща култура. Преди време тук пак обсъждахме хафтпфлихта и стана ясно, че стандартния хафтпфлихт не поема мискинлъците на под 6 годишните (за тях трябва да се сключи отделно, но не за това питам) ти сега казваш, че над 7 пак не ги лови хафтпфлихт. Е, кога тогава? Само между 6 и 7 ли?

# 233
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Сърфия това е БГунфал(Berufsgenossenschaft), zаписа ли го хирурга като такъв.
Д лекар трябва да я прегледа утре и да напиШе протокол.

# 234
  • Мнения: 11 337
Над 6 г. беше, просто не си спомнях точно.Имаше клауза в която пише, че хафтпфлихта плаща, когато става със знанието на родителите. А в случая те знаят, че той ходи с колелото на училище.
Май трябва по-внимателно да се чете клайнгедрюктес.

# 235
  • Мнения: 32
Сърфи, ужас! Едно голямо гуш и за двете ви  Hug ! Дано Симона се възстанови бързо. Подкрепям мнението на другите, направо в полицията!

Майра, страхотни снимки. Много са сладки момичетата. Много ме изкефиха снимките, където Ноеми се катери по пързалката. Браво!

Лале, ние имаме Нук, както каза Татяна от супермаркета, 5.99? струва. Гледай да не са много тънки, там където сядат, за да не убиват на крачетата.

 

# 236
  • Мнения: 9 052
Сърфи - на всяко дете се случва да е невнимателно, но нали трябва да се научи да е внимателно ? Та и аз съм за да се оплачеш в полицията и те си знаят как да работят с деца. В крайна сметка ще можеш да получиш според мен нещо от застраховката , а пък детето ще разбере, че дори да е дете пак носи отговорности и това ще му е от полза. Успех.

# 237
  • Мнения: 3 880
че хафтпфлихта плаща, когато става със знанието на родителите. А в случая те знаят, че той ходи с колелото на училище.
Да де, и аз това имах предвид, ама защо да минава в друга категория не разбрах? Баш в категорията си е newsm78
Аз на тази застраховка се надявам, ако моето свърши нещо нередно навън, не ме отчайвай Wink

# 238
  • Мнения: 11 337
А, сега се сетих още нещо, Сърфи! Непременно питай в полицията дали при вас издават велосипедни книжки (като шофьорските). Могат да проверят в регистъра дали това дете има такава (ако разбира се раздават) и ако няма, става още по-страшно.
Щерката нали се явява преди 2 седмици на изпит - не го е издържала и няма да право да кара самостоятелно по улиците, колкото и да и се иска. Водеха ги от училище.
че хафтпфлихта плаща, когато става със знанието на родителите. А в случая те знаят, че той ходи с колелото на училище.
Да де, и аз това имах предвид, ама защо да минава в друга категория не разбрах? Баш в категорията си е newsm78
Аз на тази застраховка се надявам, ако моето свърши нещо нередно навън, не ме отчайвай Wink
Ами при нас нали щяха да поемат щетите, ако беше доказано, че е виновна.  Ама съдийката постанови, че няма доказателства и пито-платено. Поемат щети само, ако не знаеш,че върши нещото, за което я обвиняват. Ако става с твое знание си плащаш сама като поп.

# 239
  • Мнения: 3 521
Велосипедни книжки тук има, но мислех, че са за деца над 12 г. Записвам си да проверя. Благодаря Peace

Шехи - да, точно това ни написаха в болницата, което мен много ме учуди, защото реално случката беше на улицата, но мацката ми обясни, че се води за Berufsgenossenschaft, защото сме били на път за работа/градина/училище Thinking

Благодаря на всички за съчувствията и тип-овете за застраховката  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт