Белгийски мами в очакване на лятото - 16

  • 16 647
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 305
Здравейте мамчета. Аз пак съм за малко в цивилизацията да посвърша някоя задачка-закачка и после се чудя на къде да хвана. Може би към моренцето, че много ме тормозят за него.
Иначе ние сме си добре. Разбирам че пак болнички има около вас. Да оздравявате бързо. И мен нещо ме драска гърлото, ама нали си нямам сливици   smile3534 и се разминах с ангината. Голям кеф било  newsm44
Гушкам ви и пожелавам много слънчице.

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Блонди, мерси за инфото! Ние сме на пълен пансион, така че не правим сметка да сядаме на заведения. Честно казано за нас това е малко мъчение, защото Мартин не го свърта на едно място и си признавам, че предпочитам никаде да не сядам, отколкото да седна и да се изнервя.

Бони, и аз нямам сливици, но това не попречи да стане бактериална инфекция в гърлото. Те тук "ангина" казват на болест на гърлото, не на сливиците, както ние сме свикнали в бг. На червеното гърло му казват "анжин руж", а на това, което аз имах "анжин бланш" Wink Това ми го обясни лекарката, след като й се изрешчих, че не може да имам ангина, като нямам сливици  Joy

# 17
  • Мнения: 90
Напулно подкрепям Блонди ,никога не сме оставали разочаровани от Некерман (томас кук) .Винаги дори и да е имало недоразумение са намирали решения и са правели всичко възможно клиентите им да останат доволни .Един път бяхме се успали   за една визита на монимота и тн  ,е вземаха ни такси ,за да отидем и да не изпуснем това което ни влизаше в екскурзията ,таксито беше от тях ,тъй като пък момичето беше забравило да ни събуди по телефона .Като например  нямаше как да се вместим в пътешествието с яхта в червено море(заЩото яхтата определени дни пътуваше и местата бяха заети) ,но за сметка на това ни предоставиха друго пътешествие с яхта пак с барбекю и гмуркания  (плонже)(безплатно) ,та винаги дори и да има малки разминавания ,аз не съм от претенсиозните много ,но държа да получа това за което съм отишла и платила .Сега пределно ми е ясно ,че ако пише хотел 4 звезди ,няма да ме настанят в 7  Sunglasses .Та винаги от там си плануваме ваканциите и не сме били разочаровани

# 18
  • Мнения: 1 572
Общо взето понякога има проблеми и в самия хотел и много хора си правят грешни изводи за Некерман и за фирмата като цяло.Издънки винаги може да има , дано не се случи с вас.Иначе аз няма как да не похваля фирмата нали съм неин служител  Flutter , ако попаднете на свестен представител който може да реагира адекватно в дадена ситуация-това е най-важно.Това е доста голяма фирма , имат си определена селекция хотели , но не винаги зависи и от фирмата.Приятна ви ваканция , кога заминавате ?

# 19
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
На 02.09. заминаваме за 11 нощи. Иначе хотела ни го препоръчаха като подходящ за семейства с малки деца и отдавна работили с него. Надявам се да си изкараме добре и да няма разочарования.

# 20
  • Мнения: 27 524
Вчера свърши АБ и пак е болеееен. Ще полудея, честно ви казвам  smile3511 smile3511 smile3511 Има т.нар. лаеща ли е, магарешка ли е, кашлица, задушава се, ушите го болят, просто не знам вече. Дадох сироп, сега е добре, довечера при джи пи-то ще ходим; ако цяло лято така я караме.... не знам  Cry

# 21
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Блонди, защо не пробвате с хомеопатия? Антибиотик след антибиотик е един омагьосан кръг. Аз имам координатите на един педиатър-хомеопат във Ватерлоо. Не съм ходила при него, моята кинезитерапевтка ми го препоръча, така че нямам лични впечатления. Ако искаш, ще ти ги дам!

# 22
  • Мнения: 305
Блонди, ужас, горкото дете, пък и вие. Ние ходим при един педиатър-хомеопат. Страхотен, възрастен лекар със стаж. Той ни спаси една година когато детето кашляше 3 месеца и изпихме всички сиропи на фармацевтичната индустрия+антибиотици. Даде някакви бонбонки, някакви водички и след 5 дена нямаше и следа от болестта. Ако искаш ще ти взема координатите от мъжа ми и ще ти ги пратя. Много е добър и хубавото е че е димломиран педиатър, а не само билкар.

# 23
  • Мнения: 90
Много е добър и хубавото е че е димломиран педиатър, а не само билкар.

Тоест работи и с алтернативната медицина плюс хомеопатия Simple Smile

Блонди ,ама и вие каквъв късмет имате  и ние си влачим вирусите и тъкмо се зарадвам ,че е здрава ,нов хваЩа ,че и ние покрай нея .Никога не съм се разболявала толкова много пъти за една година ,та чак и на легло да легна ,ама с децата явно е така ,това да е само ,Ще го преживеем  Simple Smile .Досега Лина не е пила антибиотик ,нейния педиатър винаги изчаква и не се е налагало ,инъче личните доктори съм ги признала без антибиотик не могат да изпишат рецепта ,та никога не съм изпълнявала техните препоръки като става въпрос за детето ...
Джъст, приятна почивка ,дано си изкарате подобаваЩо .Ох боже сега видях ,че чак септември Ще заминавате  Laughing

Жеже много хубав басейн си имате  Heart Eyes

Ние сме на моретооооо ,хепиии  Grinning

# 24
  • Мнения: 872
Досега Лина не е пила антибиотик ,нейния педиатър винаги изчаква и не се е налагало ,инъче личните доктори съм ги признала без антибиотик не могат да изпишат рецепта ,та никога не съм изпълнявала техните препоръки като става въпрос за детето ...

Поизчаках, поизчаках... но виждах пред очите ми как Филип се подобрява с часове, а Виктор се дави от кашлица и болки в гърлото... В крайна сметка го дадох и на дребчо и сега няма и следа от ужасната кашлица
Благодаря за съветите Блонди и Джъст  Hug

Момичета, презентацията на Белгия пред децата от Асеновград ще е на 30 Юни... Дали ще доживеем  Crazy

# 25
  • Мнения: 90
Мария ,ми при вас може и да се е налагало, ако е имало някаква вътрешна инфекция и зависи ,то има много видове  кашлици .Лина доста бързо оздравява (дано така да е за в бъдеЩе Praynig ,може и да е късмет ,незнам,но пък за сметка на това ,много често се разболява )младия организъм много по-бързо се възтаноявя отколкото на адюлт .Та аз се влачех седмица и две с ангина ,докато тя дори и не я пипна ,само леко зачервено гърло за 2 дни ,температура , стандартните симптоми .Само един път като беше бебе(6 месечна) се разболя от  бронхиолит ,та при толкова малки бебета не изписват кой знай кви илачи и само кинезитерапията ни оправи за 2 дни (храчките намаляха) и не се даваше ,ох като се сетя за този период и настръхвам ...

Момичета незнам как е по вашия край ,но тук върлува яка варицела и като гледам децата с какви белези се разминават и настръхвам ,остават дупки ,та мисля да я ваксинирам .

# 26
  • Мнения: 305
Тоест работи и с алтернативната медицина плюс хомеопатия Simple Smile
Toно така.Ако прецени че детето ти е зле и не може да се лекува само с билчици има право да изписва и нехомеопатични лекарства. Мисля че това е важно. Понякога няма време да се чака, хомеопатията действа по-бавно.А за варицелата, сега и е периода. Нащо педи не препоръчва ваксината за малки деца. Казват че е по-добре да си я изкара. Ако поотрасне и се е разминало - тогава. Но естествено всеки си преценява как да постъпи.

Блонди, кога пътувахте? Може пък тук да се пооправи Криско.

# 27
  • Мнения: 27 524
Джъст, Бони, мерси за предложението, то не остана време нито за ранде-ву, нито за лечение, ние в четвъртък пътуваме. И аз се надявам от жегата там да се поизсушат, ако мога така да се изразя. Не е болен, но определено му пречат - кашля по малко, дави се по-скоро, гъгне, хрипти, хърка, тегли си ушите, бърка вътре...  Tired
Заведох го на градина. В София ще отидем на преглед и там, ако е все така и евентуално да оперираме, ще видим. Стига да намеря добър УНГ с познат, че иначе малко ще ми е притеснено.
Баща ми за Токуда мисли, вие някакви впечатления имате ли от тази болница?

Мария, бързо оздравяване на малчо  Hug

# 28
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Шакира, белези стават, ако се остави детето да си разчесва пъпките. Когато Мартин беше болен от варицела му мазех пъпките с ментолов спирт по препоръка от лекарката. Няма нито един белег, а беше жестоко опъпчен по лицето. Има само едно мнооого бледо петно на ключицата, където беше така наречената пъпка-майка, т.е. първата пъпка Wink Но ако човек не знае, че го има, няма да го забележи.

Блонди
, мисля, че в Токуда са доста добри. Може да потърсиш за мнения във форума. Стискам палци!

# 29
  • Мнения: 1 572
Блонди точно в Токуда един много добър лекар излекува мъките на детето на моя много близка , и то ей така от неправилно лечение  доста страда, гнойни ангини една след друга и всякакви щуротии.ще я питам още днес за името му и ще ти го кажа , а пък дано помогне и на вас.

Общи условия

Активация на акаунт