Въча или Кърджали?

  • 16 784
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Totally*Av4e  благодаря ти за ценната информация Hug А какво ще кажеш за "Трифон Зарезан"? Чувала съм добри отзиви.

# 16
  • Мнения: 4 435
Totally*Av4e  благодаря ти за ценната информация Hug А какво ще кажеш за "Трифон Зарезан"? Чувала съм добри отзиви.

Да, местенцето също е много хубаво. С "Главатарски хан" са в един стил,типично родопски, но Трифон Зарезан е с по-малък басейн, няма такива сепарета с балдахини, и детският кът, доколкото съм го  виждала също е по-малък... Но наистина отзивите са добри. Аз там не съм оставала и за стаите нищо не мога да ти кажа от личен опит. Знам че масажи и т.н. няма. Но някой коментираше че цените били много сносни. Общо взето това мога да кажа, защото аз посещавам предимно "Главатарски хан".

Искам да ви пусна една снимка, която я направих снощи, на т.нар "водно огледало", което е всъщност река Арда, която минава през града. Наскоро я пуснаха след като почистиха коритото от множество растителност и какво ли не , а официално ще бъде открито на 28-ми. Голяма красота е вечерно време, а след официалното откриване, ще има разходки по реката със скутери и т.н., много ще е приятно. Heart Eyes

http://prikachi.com/files/948453e.jpg


А ако някой иска да отседне на хотел в града, препоръчвам единствено хотел "Перперикон".




# 17
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
За предпочитане  е да отседнете в града, или в близкия Момчилград, в който също има сносни хотели във и извън града.Пътят до Трифон Зарезан и Главатарски хан е ужасен.

# 18
  • Мнения: 4 435
За предпочитане  е да отседнете в града, или в близкия Момчилград, в който също има сносни хотели във и извън града.Пътят до Трифон Зарезан и Главатарски хан е ужасен.

Трябва да са луди да отседнат в Момчилград. Sick Единственото свястно место е хотел Маказа, и то е още преди Момчилград. Там дори няма къде да идат да хапнат нормално, и пак ще пътуват до града. Плюс това гледката и прекарването на язовира е съвсем друго. Ще могат и да се разхпдят из язовира.Из комплексите също има какво да правят и не е нужно всеки ден да са в обиколки из Кърджали.

# 19
  • Мнения: 228
Аз съм ходила и на двата язовира, без преспиване, но и поред мен язовир Въча е много красив, но само за гледане. пътят до там не  е особено хубав и обикновено минаваме като се връшаме от Пампорово, Девин. А и не знам за спане места освен плаващите къщички, на които според мен повече от 1 вечер не бих останала. Докато язовир Кърджали и по-точно около него има доста места за разглеждане и разходки. Ние мислихме миналата година да преспим на палатки там, но пристигнахме малко късно и не можахме да се ориентираме от къде да слезем до язовира, така че друг път пак ще отидем.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Има много  строителни  дейности  по пътя  към к-с Чилингира, близо да Михайлово строят  нова  язовирна стена.Кал,камиони, сирени - не  бих го избрала за почивка.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Има много  строителни  дейности  по пътя  към к-с Чилингира, близо да Михайлово строят  нова  язовирна стена.Кал,камиони, сирени - не  бих го избрала за почивка.

Малко ти е поостаряла информацията, ама нейсе... Wink
Първо, казва се Михалково... Селото, до което се намира единствения в България извор на естествено газирана минерална вода...
Второ, пътя за комплекс Чилингира вече НЕ МИНАВА през чашата на бъдещия язовир Цанков камък, защото е готов новия път, който се намира доста по-високо от стария...
И трето, но не последно, пътя вече изглежда гладък като стъкло... Wink

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
За  селото си прав Михалково е Peace Минавах на 19 този месец от Пампорово ,Девин  Михалково , к-с Чилингира към Пловдив изглеждаше ми ужасен път. Чуваха се сирени с глас по високоговорител ,,Напуснете  региона ,нивото на водата може да се покачи,, Щом казваш ,че са го асфалтирали   и  пътуването е приятно значи  всичко е наред и става за почивка !

# 23
  • Мнения: 1 893
В плаващите къщички на яз. Въча може ли да се нощува?

# 24
  • Мнения: 251
Цитат
пътя вече изглежда гладък като стъкло.
Peace

# 25
  • Мнения: 746
желана дестинация, слухтя за идеи  Party

# 26
  • Мнения: 373
С малко закъснение ,но да се включа в темата Simple Smile

С две ръка гласувам за Въча. Ходим там поне по два пъти годишно и това е мястото ,което мен лично ме зарежда за месеци напред. Отсядаме винаги в станцията на Енергото, която се намира веднага след охранителната къщичка на язовирната стена. Цените са комунистически, стаите са реновирани и чистички, а лелките правят страхотни принцеси и баници. Пъстървата я вади управителя лично от язовира и я мята в тигана по желание.  Peace
Има площадка с пързалки, люлки и разни съоръчения, има заградено игрище и басейн. Общо взето е райско.По-късно ще метна снимки. Peace
В Чилингира не сме били,но слушах не особено добри отзиви от приятели. Разни хора, разни мнения.

# 27
  • Мнения: 251
И ние там ходим! newsm10
Станцията обаче е на "Енергоремонт"-Гълъбово.
Гледката е невероятна!

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 14:32 от Beceтo

# 28
  • Мнения: 373
И ние там ходим! newsm10
Станцията обаче е на "Енергоремонт"-Гълъбово.
Гледката е невероятна!


Да де, за същата говорим. Simple Smile При бай Радко  Laughing

Ето и от мен някоя снимчица

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 21:58 от Mina_21

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
нА язовир Кърджали вече ходих...много ми хареса и ще повторя задължително. Спахме в хотел "Язовир кърджали", който препоръчвам с две ръце. Обиколих Дяволският мост, Татул, гъбите и каменната сватба.

Сега се запалих и по язовир Въча...чувала съм, че било много хубаво там. В гугъла откривам едни хотел само там....http://www.villacazanova.com/. Някой да ми препоръча нещо? Макар, че тази Вила също ми харесва...ако няма друго и на нея ще отида.
БЛагодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт