Проблем след раждане

  • 17 190
  • 90
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 536
И аз съм така.Но  ми се случва само  при кихане,кашляне....
Родила съм преди повече от две години и си мислех,че ще мине постепенно.
Също така досега съм ходила(след раждането)два пъти на контролни прегледи и тест пап и никой не спомена,че нещо не ми е наред.Аз не съм и споменавала за този проблем,но... Embarassed
Ако има смъкване,лекаря не го ли вижда или трябва аз да му кажа,че имам такъв проблем?

# 76
  • Мнения: 289
Радмила, гледам, че скоро си се регистрирала. Затова не обръщай внимание на подобни заядливи коментари като предпоследния. Тук има учудващо много хора, които имат страаашно много време за губене.
Съжалявам, че не мога да ти предложа решение на проблема ти, освен упражнения за тазовото дъно - по-напред са описани.
Интересно ми, натискали ли са ти корема по време на раждането, за да избутат бебето?

# 77
  • Мнения: 9 451
г-жа Претенция,абсолютно никой не се заяжда.Коментара ти е неуместен. Wink
Мислиш ли ,че е редно да имаш проблем 5 месеца и да не отидеш на лекар,а да чакаш да прочетеш кой с какво се лекувалвъв форума?За мен това е ненормално.

Не виждам с какво се заяждам,чисто и просто попитах момичето,защо не е отишло на доктор!
И още нещо-не бери грижа за хората във форума!В случая заядливата си ти Whistling

# 78
  • Мнения: 289
А мислиш ли, че е редно да търсиш сметка защо не е направил някой нещо си, при условие, че теб лично не те касае???????!!!!!!!!!!!!!!!
П.С. Хващам се на бас, че още от началото има някой до теб, който ти гледа детето.  Иначе щеше да знаеш как минават 5 месеца след раждането- съвсем неусетно, с две думи.
Просто ми писна да чета безмислени постове из форума, да не говорим, че момичето току-що се е регистрирало и с такова посрещане, най-вероятно да не се върне и да се чувства освен неприятно, заради проблема, ами и виновна-за това помисли ли, преди да пишеш?

# 79
  • София
  • Мнения: 5 079
Мога да ти препоръчам добър лекар в тази област. Ако искаш, ми пиши на ЛС. Hug

# 80
  • BG
  • Мнения: 2 217
ღолчеღ , сподели с всички, моля!   bouquet

# 81
  • Мнения: 5
ЧАКАЙТЕ ЧАКАЙТЕ АЗ ХОДИХ НА ЛЕКАР ... КАЗА МИ ЧЕ САМО С ПЛАСТИКА СЕ ОППРАВЯ
ЗАТОВА И ПОПИТАХ МОМИЧЕТАТА, АКО МОГА ДА СЕ РАЗМИНА

Последна редакция: вт, 08 дек 2009, 14:04 от AnMary

# 82
  • Мнения: 5
г-жо Претенция, Благодаря ти че си мила......А за раждането ДА натискаха ме и то мнооооооооооого.... Малкия изобщо не искаше да излиза Grinning

# 83
  • Мнения: 289
Радмила, попитах те, защото и аз имам същия неприятен, меко казано, проблем. И все мисля, мисля и се опитвам да разбера коя е причината за това. Разбирам по време на бременност плодът притиска пикочния мехур. Но след като се роди детето, би трябвало всичко да се върне към нормалното. Но ако не стане, както при нас, значи нещо е направено не както трябва по време на раждането. Единият от докторите, който посетих каза, че едно нещо, което е преразтеглено, не може да върне първоначалната си форма и затова се коригира само с операция (четох доста за тези операции и май резултатите са 50 на 50, но както и да е). Та за себе си, стигнах до извода, че при натискането може да е станало това ненормално преразтегляне. Затова и те питах. Ако и другите момичета, които се включиха по-рано по темата със същия проблем, споделят дали и тях са ги натискали по корема, може да разберем дали това е причината.
А, дами, какво ще кажете? Според вас имат ли връзка двете неща? newsm78

# 84
  • Мнения: 1 536
Радмила, попитах те, защото и аз имам същия неприятен, меко казано, проблем. И все мисля, мисля и се опитвам да разбера коя е причината за това. Разбирам по време на бременност плодът притиска пикочния мехур. Но след като се роди детето, би трябвало всичко да се върне към нормалното. Но ако не стане, както при нас, значи нещо е направено не както трябва по време на раждането. Единият от докторите, който посетих каза, че едно нещо, което е преразтеглено, не може да върне първоначалната си форма и затова се коригира само с операция (четох доста за тези операции и май резултатите са 50 на 50, но както и да е). Та за себе си, стигнах до извода, че при натискането може да е станало това ненормално преразтегляне. Затова и те питах. Ако и другите момичета, които се включиха по-рано по темата със същия проблем, споделят дали и тях са ги натискали по корема, може да разберем дали това е причината.
А, дами, какво ще кажете? Според вас имат ли връзка двете неща? newsm78
Ами и при мен имаше натискане.
Имаше и системи и адски болки,голямо бебе....Цялата тази работа като първо раждане продължи 2 часа само.Дори подготвителни контракции не съм  имала.
А иначе по време на бременноста и до края  й не съм имала такива проблеми изобщо.
Значи къде  мислите ,че  е причината?Естественно  в раждането.

# 85
  • Мнения: 126
Ех хораааа изобщо не съм забелязала че сте писали в темичката ми.  bouquet дано не съм закъсняла с отговора си.  Praynig
Мен също ме натискаха мнооооого по време на раждане, но дали това е причината за изпускането на урина не знам. Може би е една от причините, а другите са - голямо бебе, което дълго притиска пикочния мехур и т.н./може да има и други/ НО.........моят съвет като препатила- не се доверявайте на един доктор / колкото и да е добър/. Какво се случи с мен?
При първото ми посещение ние при доки /1мес. след раждането/ ми прати в къщи да се лекувам от Интернет Twisted Evil Вторият и третият док ми казаха че само с пластика се оправя, посъветваха ме обаче да изчакам бебето да стане на поне 1год Tired, за да може да се възстанови и организма през това време. Отидох на гости на моя приятелка в Плевен и тя ме подкокороса да отида в тяхната частна клиника при доктор Бързашки/ бях писала по-рано в темата/. И неговият отговор беше...
"Какво свличане? Какви операции? независимо от причините проблема е на лице затова трябва да го лекуваме!!!!! С медикаменти. Проблемът ти е че мускулите на пикочния мехур не функционират, а ние ще ги стимулираме отново, за да започнат да си вършат работата"./имаше и друго но той се изразяваше много медицински Embarassed/ Та хапчетата бяха: Нивалин и Дриптан в комбинация и по схема предписана от док. /в никакъв случай не ги купувайте без предписание/ споменавам ги за информация. Тази схема беше за 20дни. През първите 5дни усетих че нещата ще влошават вместо да се оправят, но после всичко се промени. На 20тия ден вече бях "чисто нова". Схемата свърши проблема си отиде Praynig През втория преглед ме посъветва след 1мес. да повторя схемата за да затвърдим резултата.
И да допълня- не съм спирала да правя упражненията за тазово дъно, правя ги и до сега. През първия преглед ми направи измервания /вътрешни/, които показаха леко свличане, а на втория преглед свличането го нямаше. Не се подлагайте веднага на операция!!!!!!Изчакайте и търсете други варианти.   bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 2 381
Браво. Радвам се, че си решила проблема си.  Hug
Лечението какъв специалист ти го предписа?

# 87
  • Мнения: 126
Лечението ми го предписа гинеколог. Аз много се чудих дали вече да не се обърна към някой уролог, защото предишните трима док, при който ходих пак бяха гинеколози, но ето че не е имало нужда.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Чудесно,че проблема е отстранен!

# 89
  • BG
  • Мнения: 2 217
sesi81 , много се радвам, че си се излекувала.   bouquet

 

Общи условия

Активация на акаунт