Избор-а

  • 2 934
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Всъщност и двата варианта могат да бъдат еднакво страшни, но и еднакво лесни. Често липсата на избор те води до конкретно решение на даден проблем, дори и да е в разрез с определени твои убеждения, морал и т.н. Наличието на избор, когато той е повече от един лично мен ме плаши много повече, защото всеки един вариант е с неизвестно развитие и винаги ще се питаш: "Ами ако бях избрал друг вариант."

# 16
  • Мнения: 6 993
Олеле, избор, нямане на избор, отговорност към избора, Сартр и Камю, върнахте ме една седмица назад на изпита по модернизъм Shocked Shocked Shocked

Нямането на избор е по-лесно, приемаш  и се огъваш.
Имането на избор е отговорна работа , избираш и си теглиш последствията.
Изборът с предизвестен  край е отнемане на правото на избор.

# 17
  • Мнения: 836
... Житието предполага множество избори, а според някои не предлага такива. Кое е по-страшно - да имаме избор или да нямаме такъв?
М?




Кои избори? На какво ниво? Макро-, микро-, нано-?...
Животът е една мрежа от евентуални възможности. Които реализираме чрез нашите "избори".
Невъзможността за избори довежда до ...гибел/смърт.

# 18
  • Мнения: 6 713
Искала съм да нямам избор в определени моменти. Да избираш е трудно - понякога. Зависи какво постелеш. Внимавай какво си пожелаваш.

# 19
  • Мнения: 274
Олеле, избор, нямане на избор, отговорност към избора, Сартр и Камю, ......


Ето, знаех си, че куршум в слепоочието или свирка, си е екзистенциален въпрос, от където и да го погледнеш...


ПП. Додо, Кифла, сори наистина. Спирам.  Peace

# 20
  • Мнения: 6 993
E това ако не е екзистенциален въпрос, не знам кое е, Марадона  Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Избор почти винаги има ... въпроса е дали ни стиска да го упражним.

По- страшно е да имаш избор. Когато нямаш е лесно. Всеки е имал моменти в живота си, в които няма накъде- и следваш единствено възможното. Когато обаче имаш такъв- възможността за грешки  пропроционална на възможностите.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Катюшката е написала моя отговор  Hug
Само искам да допълня, че в определени моменти ми се е
искало просто да нямам избор  Tired

# 23
  • Мнения: 1 418
Оффф, аман от дървени философи. Аз като един надървен такъв, ще ви запитам, ако разрешите:
Ако ви опра пистолет в главата и ви кажа - или ми правиш свирка или те застрелвам като куче, имаш ли избор, а? А?
Имам.Да ти го отхапя,или да не го отхапя? Twisted Evil (в сюблимния момент)

По темата:Винаги има избор,дори нищожен.

# 24
  • Мнения: 5 370
Не обичам изборите. Ама никак. НЕ ми ли е ясно предварително какво стои в края на едната и другата пътека-просто изпадам в....ступор. Освен това има избори, които са ясни, примерно, за смяна на работата. Слагаш едно на друго, плюс на минус-и си готов.
Обаче житейските избори, мамка му, съкращават живота. Tired

# 25
  • Мнения: 24
За мен най-тежък избор е виното в ресторанта...иначе във всички останали ситуации следвам инстинктите си  Peace

# 26
  • Мнения: 371
Когато съм нямала избор,в последствие се оказва,че по-добре,че съм нямала Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 448
Винаги е хубаво да имаш избор. Жалко, че в живота не са много нещата, където човек реално може да оказва драстично влияние. Нямам нито една ситуация, в която липсата на избор да съм я отчела като плюс.
Не се страхувам от ситуации на избор, а само от липсата им.

# 28
  • Мнения: 4 965
Когато съм нямала избор,в последствие се оказва,че по-добре,че съм нямала Mr. Green

Мдаааа. И сега дори съм пред една дилема, която бих била по-щастлива да има само един вариант за решение. За съжаление, имам няколко възможни варианта за избор, а не искам да избирам...

# 29
  • Мнения: 15
Хубаво си е да имаш избор.Избираш си  и си спокоен един ден,после виждаш ,че си  оставаш само с надеждата  и за миг се надяваш поне да си объркал сметките на друг.Друго май не остава.
Не им чета навивациите , че те са по - по- най..

Общи условия

Активация на акаунт