Гласувай на инат ?!?

  • 4 925
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 678
Ако си пуснал недействителна бюлетина, то тя не се разпределя. Броят на депутатите от една партия се определя на базата на действително подадените бюлетини за нея и пропорционалното разпределяне на неподалите своя вот между партиите преминали 4% бариера.
Аз ще гласувам, защото ми се ще, ако се оплаквам да го правя с пълно право, а не да се излежавам цяла неделя и след това да се ядосвам защо еди си кой е спечелил. И не ми се ще баби и дядовци на по 80 години да определят кой ще ме управлява утре. Агитацията на някой партии е много сериозна. Зап Евровота звъняха у дома в рамките на една седмица два пъти. Търсеха баба ми, за да я питат дали ще гласува за тях, но не си направиха труда да ми кажат кой им е позволил да разполагат с личните данни на семейството ни  Rolling Eyes

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236

Ако ще гласувам, то ще да е защото в това намирам смисъл.
Глупава позиция.

Да ти имам смисъла ooooh! ooooh!

И не ми се ще баби и дядовци на по 80 години да определят кой ще ме управлява утре.

Това е  само привидно.
В България никога повече
няма да има горе-долу честни избори.

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392

Това е  само привидно.
В България никога повече
няма да има горе-долу честни избори.


говориш ей така  ...

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Съжалявам, но за мен това е положението
за много години напред. Дано пък да бъркам.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Това е  само привидно.
В България никога повече
няма да има горе-долу честни избори.


А кога е имало? newsm78
 Но пък ако мислим така, никога няма да си дадем шанс. Аз гласувам винаги и много се дразня когато чуя реплика: Няма да ИМ гласувам. Ами купувачите на гласове най-много на това се радват. Нали се сещате, че ако гласуваме повече хора, купуването и продаването на гласове ще се обезсмисли, и екскурзиите от Турция също.
Гласувайте!

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много е наивно да се смята, че гласуването с недействителна бюлетина, ще покаже нещо.
Или ще гласувам действително, или както досега съм действала - няма да гласувам изобщо.
Съгласна съм с Джуди, че тази позиция "на инат" е глупава.
Така или иначе при пропорционалното разпределяне се взема предвид само действителните гласове, останалите все едно не са гласували.

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Така или иначе при пропорционалното разпределяне се взема предвид само действителните гласове, останалите все едно не са гласували.

Отиваш да гласуваш, влизаш в стаята, намират името ти в списъка,
отмятат го, влизаш в стаичката, правиш бюлетината недействителна,
пускаш в урната, подписваш се и готово. Броиш се за гласувал, защото
подписът ти съществува в списъка. Ама не могат да те броят за негласувал
и да ти преразпределят гласа. Това е.


Много е наивно да се смята, че гласуването с недействителна бюлетина, ще покаже нещо.

Когато отворят недействителната ми бюлетина
ще им се покаже един чепат...
И още - че не ги ща, че не им вярвам, че непрекъснато
 дерат хората с какви ли не такси и закони, че не се
наядоха и накрадоха.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 11:48 от Котката Тръмп

# 22
  • Варна
  • Мнения: 17 958
И какво от това че се броиш за гласувал?  newsm78 Гласът ти е недействителен, а партиите си разпределят процентите от действителните гласове.

# 23
  • Мнения: 24 467
Котката Тръмп, нищо не си разбрала и очевидно не хващаш смисъла.  Laughing Знаш как ще се развълнува някой, дето ще ти види бюлетината? Просто минава в графата "невалидни" и толкоз.
"На инат" дори малкият ми син вече нищо не прави, щот има акъл.

# 24
  • Мнения: 136
И какво от това че се броиш за гласувал?  newsm78 Гласът ти е недействителен, а партиите си разпределят процентите от действителните гласове.

Така е. Единственият плюс е, че можеш да попречиш на по-малките партии и партиийки да прескочат бариерата, освен ако не си им фен, разбира се.
Тия дни по новините обсъждаха, че дори и да са само 5 печелившите партии - ГЕРБ, БСП, ДПС, Атака и Синята коалиция, при тези подкрепи, които има всяка една от тях, нито една няма да може да сформира правителство без да пренебрегне принципите си - не ,че не се е случвало и това!
Да не говорим, че има вероятност в парламента да влязат 8, т.е. + НДСВ, РЗС и Лидер-Новото време. Е, тогава незнам!
Ами ако са повече.....

От цялата работа най-вече се моля да няма служебно правителство и после избори до дупка! Това ще е най-лошият вариант.

Затова според мен всеки трябва да вземе някакво решение и да гласува - кой с действителна, кой с недействителна бюлетина - според собственото си вижда не за нещата кой иска да го управлява.

Не е въпроса до инат. Незнам защо така са го измислили. Наистина е тъпо.

# 25
  • Мнения: 712
Откакто имам право на глас, винаги съм гласувала. И тоя път ще гласувам. Знам си горе-долу възгледите, знам кои партии в някаква степен се бият в гърдите да ги изразяват и представляват. И бях решила да гласувам за една от тези партии, плюс мажоритарен кандидат по мой избор.
Та седнах днес пред PC-то с цел да видя какво ми предлагат партиите за моя МИР. Хванах се за главата!
Листите (или поне водачите им, щото цели листи не намерих никъде) на всики партии - хвани единия, та утрепи другия! Мажоритарните кандидати - крадец след крадеца, наглец след наглеца... Или просто мижитурки.
Е, мама му стара, за кого да гласувам?!? Вярно, че сме 8 милиона племе, ама толкова ли един достоен човек нямаше? Или ако има, се е паднал в друг МИР  Thinking
Ама ще гласувам. Не на инат, по-скоро с омерзение и с ясната идея, че избирам по-малкото зло, но ще гласувам.
Защото иначе съвсем сигурно, че хора с Алцхаймер на преклонна възраст и други хора, които не говорят български, и трети хора, пак с чужд майчин език и нулево желание за интеграция, но с голяма склонност към алъш-вериш, особено по избори, точно тези хора ще ми натресат със сигурност по-голямото зло.
Такива ми ти предизборни разсъждения ми се заформят в главицата на недоучил политолог  Thinking

# 26
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Каквото и да напишете на бюлетината , то няма да стигне до тези , за които е написано.Ще го видат само СИК и евентуално РИК

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Котката Тръмп, ти явно не разбираш смисъла на думата "действителен". Броят се само действителните, запазените бюлетини и след това само те участват(броят им) в пропорционалното разпределение. Нищо, че си се подписала, накрая сметките не се правят по брой подписи, а по реални действителни бюлетини.
И като ти видят недействителната бюлетина точно ще им накривиш шапката, бюлетините се броят не от избранниците, а от обикновени хора, наети само за изборите, като теб и мен примерно и само ще им затрудниш работата, нищо повече няма да свършиш с недействителния си вот.

# 28
  • Мнения: 13
Това "гласувай на инат" са го избрали само да хваща вниманието, предполагам не го имат предвид. Или пък се свързва с една характерна част за нашето общество - инфантилността и незрялостта.
 Мнозинството което не гласува и остава анонимно е проблем за обществото. Предполагам, че реално само една съвсем малка част от негласувалите (неявилите се) по принцип  не желае да взема никакво отношение към политиката. Останалата част гласува с мълчание. Не казва  нито 'да' нито 'не', а нещо като "не знам" или "въздържал се" С това неясно средно положение  остава пасивна. Със зачеркнатата бюлетина реално се осъществява избор и се поема отговорност. Свободата изисква поемане на отговорности. Ако приемем, че толкова много хора казват "не знам" за бъдещето си, значи сме загубени.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 581
Ще гласувам, защото не искам да ме управляват турци и комунисти Peace

Общи условия

Активация на акаунт