Неда

  • 2 041
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Не знам дали повечето четящи са наясно, че в България жените получават право да гласуват през 1947-ма година с приемането на Конституцията на НРБ.

Така е. Ако не беше БКП (вечна слава) вие жените още щяхте да си стоите в къщи и да раждате по нивите.
Така че се замислете за кого ще гласувате на изборите.

Сори, Борка, но когато фактите говорят, сарказмът ти е неуместен.
С вметката исках само да кажа, че когато не си се борил за едно право, а си го получил наготово, няма как да болееш за него до такава степен, че чак да си готов да жертваш живота си.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Абсолютно съм съгласна. Никой не си дава сметка, колко е крехко положението. Днес може да имаш свобода, утре -не!

# 17
  • София
  • Мнения: 12 125
Абсолютно съм съгласна. Никой не си дава сметка, колко е крехко положението. Днес може да имаш свобода, утре -не!

Лошото е, че още по- малко хора си дават сметка колко е страшна привидната свобода. Тогава дори няма как да събереш хора и да тръгнете срещу привидността.

# 18
  • Мнения: 2 759
...Лошото е, че още по- малко хора си дават сметка колко е страшна привидната свобода. Тогава дори няма как да събереш хора и да тръгнете срещу привидността.
                                 Звучи красиво. Но е невярно. Мисля, че все повече хора осъзнават тази привидна свобода.

# 19
  • Мнения: 2 013
Извинявам се, но по никакъв начин не може да се сравнява ситуацията в Иран с тази в България днес. Най-близкото сравнение би могло да бъде с първите избори след 1989 г., но и то няма да е точно. Протестиращите искат промяна. Има и протестиращи срещу протестиращите. Иранският народ е разделен на две и, честно казано, аз не се наемам да прогнозирам какво ще се случи там.
Мир на праха на Неда Cry Както много правилно обаче е написал авторът в Медиапул, нейната смърт "на живо" ни показа, че в наши ръце вече има много по-големи средства за даване и получаване на неизкривена информация. А това само по себе си ни дава малко повече свобода. Може би.
Не знам дали някой от вас следи събитията в Иран през фейсбук и туитър, факт е, че много факти и неща се съобщават, въпреки огромните усилия на режима да наложи информационно затъмнение.

# 20
  • Мнения: 2 759
...вече има много по-големи средства за даване и получаване на неизкривена информация...
                              Дали? На какво всъщност вярваме безрезерно? Ако има такова нещо изобщо, де. Мисля, че всеки, който не е на мястото на събитията може да бъде манипулиран.

# 21
  • Мнения: 2 013
...вече има много по-големи средства за даване и получаване на неизкривена информация...
                              Дали? На какво всъщност вярваме безрезерно? Ако има такова нещо изобщо, де. Мисля, че всеки, който не е на мястото на събитията може да бъде манипулиран.

Колкото повече източници - толкова по-добре, и си малко по-близо до сглобяването на картинката. Това е моето скромно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт