Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 073
нали е на 6 мес вече,защо да не мине повече на пюре и малко на кърма.а ти през другото време ще изцеждаш за да стимулираш кърмата

До първата годинка на бебето се счита, че нуждата му от кърма е основна. Твърдата храна е само за опитване и за свикване с различния вкус, а кърмата трябва да присъства все така осезаемо за правилното развитие на бебешкия организъм. Препоръчва се заместването на млечно хранене да се извършва постепенно, със желанието на бебето, около първата му годинка, ако има нужда от това. Майката може да избере да продължи да кърми бебето си без да замества кърмене, като постепенно увеличава количествата твърдата храна. И за бебето, и за майката е оптимално за един месец да се замества не повече от едно хранене.
извинявайте ако съм ви объркала представите и правилата за захранване, но не мисля че съвременната работеща майка може да си позволи лукса да започвч да замества хранения след годинката.дъщеря ми в осмия месец вече беше на следния режим:
07.30 - каша/попара
12.00 - ядене от ДК
15.30 - десерта от ДК
19.00 - супичка от ДК
22.30/23.00 и през останалото време кърма
Сега е на пет години и не личи с нещо да съм попречила на правилното и развитие.

# 16
  • Мнения: 5 401
tollitade, за последните 20 години са направени твърде много сериозни изследвания върху кърмещата жена и кърмачето. Повече можеш да прочетеш на сайта на Ла Лече Лига, СЗО, както и в Библиотеката на този подфорум. Радвам се, че имаш здраво дете, но схемата, която си посочила по-долу не смятам за подходяща. Твърдя това, като имам предвид светлината на съвсем съвременни проучвания за ползите от по-продължително кърмене и постепенно въвеждане на допълващи храни в диетата на бебето. И все пак, всеки носи отговорност за своето дете и за решенията, които взема.  Simple Smile

Съвременната кърмачка има възможността да се радва на по-дълго майчинство, а тази, която е избрала да се върне на работа - да ползва 2 час отпуск за кърмене на бебе под 8 месеца и 1 час над тази възраст по Трудов кодекс. Някои майки, които имат възможност, се цедят в работно време и съхраняват кърмата в офиса, за да не намаляват храненето с майчино мляко. А други, като теб, са избрали друго време да кърмят.

Изследванията, провеждани от десетилетия, показват, че най-добра за бебето през първата годинка от живота му, е следната схема: кърма или адаптирано мляко - 75-85%, а през втората година: 50 мляко:50 твърда храна.  Peace

# 17
  • Мнения: 386
Момичета, не искам и тази тема да се превръща в една от многото "за или против дългото кърмене''- ясно е че всяка майка(или почти всяка-изроди всякакви) мисли най-доброто не детето си. Ако може ще кърми-ако ли не, детенцето й пак ще е толкова щастливо и обичано.

# 18
  • Мнения: 2 829
Илияна, защо не опиташ да издебваш моментите когато бебето е сънено (когато заспива, когато се събужда и когато се размърда докато спи) и да кърмиш тогава? Както и ти сама си забелязала през нощта бебетата сучат по-добре сънени. Бебе на 6 месеца вероятно заспива поне 2 пъти през деня и веднъж нощем-което ще рече 3 "приспиващи" и 3 "събуждащи" кърмения, което за тази възраст е добра бройка, а може и някое междинно, напр. нощно да има!

Ако се получи ще може да си спокойна че не гладува и да не бързаш със захранването.

# 19
  • Мнения: 1 174
Илияна, ти казваш, че досега кърменето е било на 2 часа. Дали  е възможно просто детето да не е гладно, да иска да разреди кърменето  newsm78 Пробва ли да го оставиш да видиш кога ще си поиска ? Казваш, че си опитала да го оставиш от 7ч.  сутринта до 11ч. и не си е поискал, дала си кисело мляко /това не е хубаво, не се сърди, но наистина е рано   Confused/, това са 4 часа, не е толкова голяма паузата. Може би ако го оставиш, той да си прецени  newsm78
Как се държи между храненията ? Мрънка ли, плаче ли или е спокоен ?

ПП Мартин ми е правил и 6 часа пауза без кърмене /от 10 сутринта до 4 следобяд/, беше на същата възрас, просто се залисва и забравя, пък и беше началото на захранването и сякаш новата храна беше по интересна: може да бъркаш в купата с пръсти, да хващаш лъжицата и да мажеш с нея навсякъде, да си бъркаш в устата с пръсти и да вадиш пюре, после пак да си го пъхаш в устата  Joyпосле си наваксваше със сукане през час няколко пъти и това е, та заради това ми хрумна твоя сладур да не би да прави същите номера  Laughing

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Момичета, не искам и тази тема да се превръща в една от многото "за или против дългото кърмене''- ясно е че всяка майка(или почти всяка-изроди всякакви) мисли най-доброто не детето си. Ако може ще кърми-ако ли не, детенцето й пак ще е толкова щастливо и обичано.
не съм против кърменето, кратко или дълго всеки сам си решава за себе си според ситуацията.но съм против ако някой си налага разбиранията по безапелационен начин.мисля че всеки един от нас е тук да търси отговорите на въпроси които го вълнуват, да чуе, а не да му насаждат различни мнения и идеи. Peace

# 21
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
illianа, да не е ръстово скокче.. виж тази статия..на мен доста неща ми обясни в точните моменти.
 http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Още искам да добавя че, киселото мляко не е най-добро за стомахчето, нищо чудно да има коликообразен ефект от него..Също и прекаляването с пюрета.
Много ми прилича да иска да си смени режима на хранене..да прави по големи паузи и ако е това няма място за притеснение.
Успех..  bouquet

# 22
  • Мнения: 386
  Момичета, много ви балгодаря за съветите и мненията! Hug за сега намерих решение в това да се цедя и да му давам от шише и да се надявам че ситуацията ще се нормализира...

tollitade , напълно съм съгласна с теб Peace

Общи условия

Активация на акаунт