Принципи? Имам най-различни.

  • 4 091
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620
Имам принципи и се стремя да ги спазвам. Общо взето са простички - не лъжи, не кради, не убивай... Не пожелавай мъжа на ближната си... Такива едни, обикновени.  Laughing
Горните примери са ми смешни.

# 16
  • Мнения: 1 212
Принципите обслужват ценностите . Това е мое си възприятие .
Например имаш някаква ценност / нещо , което е изключително важно за теб / и спрямо него си възприел определено поведение, правила , които спазваш и начини по които реагираш.
С времето обаче , или в дадена ситуация, конкретното правило не дава добри резултати ....
Разумно е да смениш подхода / да си създадеш нов принцип / , който не изневерява или противоречи на базисната ценност , която обслужва.

М-да ... малко объркано го обясних, ама и Световната енциклопедия не дава
тълкуване на разликата между ценност и принцип  Wink ...  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 517
Има разлика между двете понятия. Пък щом аз разбрах за какво иде реч в поста ти...  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 849
Моите ценности са константа.
И да не бих отишла на концерт, например на група на която посланията на песните им са против ценностите ми, ако ще да са най-големите виртуози на света.
Не бих купувала продукти на фирми драстично унищожаващи природата. Като май само компромис правя с петролните продукти...
Това, че държа на ценностите си и принципите не ме прави "кон с капаци".

# 19
  • Мнения: 7 947
А ценностите от сорта - не лъжи /всеки е лъгал/, не обиждай /всеки е избухвал/ и т.н.....
Тва с концерта е тъп пример - за да отидеш на концерт трябва да харесваш групата. За да я харесваш - харесват ти и музиката, и текстовете, и изпълнителите. Ако текстовете са против принципите ти - много ясно, че не харесваш групата и няма да идеш на концерт...както и да е.
Какво значи драстично унищожаване на природата? Или за теб има и малко унищожение, и средно унищожение?

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
крайностите не ми се нравят



Имам близка, която осмисля живота си , като мисли за здравословното си хранене.Не приема  чуждо мнение ,не нарушава режима си, не се съобразява с човека до нея..
Не я виждам много здрава ,нито много щастлива но..това си е избрала.
Не ми харесват принципните хора,когато  принципите им ги правят," коне с капаци".

Познавам подобна персона, която обаче нееднократно е била виждана въпреки принципите си да похапва дюнер, например. И самата тя е праснала в профила си в едн сайт, че "другите" са коне с капаци  ooooh!

# 21
  • Мнения: 25 620
А ценностите от сорта - не лъжи /всеки е лъгал/, не обиждай /всеки е избухвал/ и т.н.....

... не убивай /всеки е убивал/ и т. н....  Joy

Написала съм "стремя се", а не, че винаги ги спазвам.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 502
    Отговорите на Кака Сийка и Magesta са и моето разбиране за принципите и принципните хора.

  Да,детето трябва да се храни здравословно,но един бонбон няма да му навреди все пак,въпреки принципа.

 Важно е да се следва целта,не да изпадаме в ненужни детайли и крайности.

 

# 23
  • Мнения: 2 829
Принципи имам

но не и такива като изброените  от авторката

не навлизам в крайности въобще

# 24
  • Мнения: 17 407
Не познавам, изброените от теб съм виждала само у форума.

# 25
  • Мнения: 875
примерите ти ме подсетиха за нещо: познавам една испанка, която всеки път като взезе в h&m и се опитва да открадне нещо като един вид наказание към фирмата, защото експлоатират детски труд. нещо като принцип и е...

# 26
  • Мнения: 3 521
Имам си принципи и си ги спазвам - не използвам асансьор, за да се кача до втория етаж, не оставям водата да шурти докато си мия ръцете, лице и зъби, не смесвам на едно ядене мляко и месо, не оставям книга отворена, а използвам маркер, за да зная до къде съм стигнала, купувам само местни хранителни продукти или такива внос от България...ей такива малки тихи лудости Rolling Eyes .

# 27
  • Мнения: 7 947
местни хранителни продукти или такива внос от България

това кво ще рече  Joy

# 28
  • Мнения: 3 521
Че не живея в страната, но подкрепям експортната и политика Laughing.

# 29
  • Мнения: 7 947
 Joy
Ясно!
Иначе звучеше абсурдно малко /само да вметна, че се пише "месни", ако става въпрос за месо или имаш впредвид "местни" - като от БГ....леле  Joy

Общи условия

Активация на акаунт