Принципи? Имам най-различни.

  • 4 101
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
Имате ли принципи? Доколко стриктно ги следвате? Какво мислите за хората, които за нищо на света не постъпват против принципите си? А за тези, които просто нямат такива?

Познавате ли:
- привърженичка на здравословното хранене, която се отказва от концерта на Мадона, защото основният спонсор е производител на чипс?
- трезвеник, който не отива на мач, защото основният спонсор е производител на бира?
- някой, спрял да гледа определена телевизия или да чете определен вестник, защото собственикът е експлоататор на детски труд?
Уточнявам, че това са ПРИМЕРИ. Първите, които ми хрумнаха.

Та така, въпросът е принципен.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Да, спрях да пия Каменица след прословутите им сексистки реклами  ignore2

# 2
  • Мнения: 274


Познавате ли:
- трезвеник, който не отива на мач, защото основният спонсор е производител на бира?
...

Не, не познавам такъв шаран.

# 3
  • Мнения: 4 916
Не познавам  такива.
Познавам основно вегитарианци, които могат да ти разправят с часове колко е зверско да се заколи прасе с цел ядене, и които носят кожени обувки, чанти и пр.

# 4
  • Мнения: 7 947
Имам принципи. Вярвам в тях. Докато така се случи, че ги пристъпя по някаква причина. Тогава преосмислям старите и си изграждам нови. Кръговрат бе, кво да ти кажа  Wink
Познавам хора с принципи. И те обаче поне веднъж са ги пристъпяли.
Не познавам заклети принципари! А и не искам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Не познавам  такива.
Познавам основно вегитарианци, които могат да ти разправят с часове колко е зверско да се заколи прасе с цел ядене, и които носят кожени обувки, чанти и пр.

На това му се вика демагогия!

Не, не познавам такива хора. Това за мен са крайности, не са принципи.

# 6
  • Мнения: 9
 Laughing И двете крайности не ми допадат. Да нямаш принципи е зле, да не отстъпваш от тях - пак зле. Ако съм привърженик на зравосл. хранене, просто ще купувам и готвя здравословно. Но ще си взема билет за концерта на мадона на първия ред, облечена зверски яко ...  Sunglasses и после и автограф ще търся
... виж, детето, ако го видя с чипс  Close - тогава ще стана много принципна

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 12:37 от Don't worry

# 7
  • Мнения: 15
Имам близка, която осмисля живота си , като мисли за здравословното си хранене.Не приема  чуждо мнение ,не нарушава режима си, не се съобразява с човека до нея..
Не я виждам много здрава ,нито много щастлива но..това си е избрала.
Не ми харесват принципните хора,когато  принципите им ги правят," коне с капаци".

# 8
  • Мнения: 1 517
Имам си принципи и си ги следвам, но не непременно. Все пак животът е изграден на компромиси - дори и със собствените ти принципи.

# 9
  • Мнения: 1 212
Имам си принципи и ги следвам . Докато не сменя стрите с нови такива.
Принципите ми са променливи искам да кажа , ценностите  ми са константа.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
гъвкавост и компромиси...
Принципи - мнеее  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 2 161
Всичките ми познати са нормални хора.

# 12
  • Мнения: 2 556
Не знам, но определено не бих си купила продукт на Бела, откакто видях гадна снимка на шефа им, платил не знам си колко хил. евро, за да застреля бяла мечка, беше сниман с мъртвата мечка, е не искам да спонсорирам тази фирма.

# 13
  • Мнения: 7 947
Имам си принципи и ги следвам . Докато не сменя стрите с нови такива.
Принципите ми са променливи искам да кажа , ценностите  ми са константа.
Как правиш разликата?

# 14
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Познавате ли:
- привърженичка на здравословното хранене, която се отказва от концерта на Мадона, защото основният спонсор е производител на чипс?
- трезвеник, който не отива на мач, защото основният спонсор е производител на бира?
- някой, спрял да гледа определена телевизия или да чете определен вестник, защото собственикът е експлоататор на детски труд?
Уточнявам, че това са ПРИМЕРИ. Първите, които ми хрумнаха.
Чак такива не.
И аз имам принципи и си ги спазвам.

# 15
  • Мнения: 25 707
Имам принципи и се стремя да ги спазвам. Общо взето са простички - не лъжи, не кради, не убивай... Не пожелавай мъжа на ближната си... Такива едни, обикновени.  Laughing
Горните примери са ми смешни.

# 16
  • Мнения: 1 212
Принципите обслужват ценностите . Това е мое си възприятие .
Например имаш някаква ценност / нещо , което е изключително важно за теб / и спрямо него си възприел определено поведение, правила , които спазваш и начини по които реагираш.
С времето обаче , или в дадена ситуация, конкретното правило не дава добри резултати ....
Разумно е да смениш подхода / да си създадеш нов принцип / , който не изневерява или противоречи на базисната ценност , която обслужва.

М-да ... малко объркано го обясних, ама и Световната енциклопедия не дава
тълкуване на разликата между ценност и принцип  Wink ...  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 517
Има разлика между двете понятия. Пък щом аз разбрах за какво иде реч в поста ти...  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 849
Моите ценности са константа.
И да не бих отишла на концерт, например на група на която посланията на песните им са против ценностите ми, ако ще да са най-големите виртуози на света.
Не бих купувала продукти на фирми драстично унищожаващи природата. Като май само компромис правя с петролните продукти...
Това, че държа на ценностите си и принципите не ме прави "кон с капаци".

# 19
  • Мнения: 7 947
А ценностите от сорта - не лъжи /всеки е лъгал/, не обиждай /всеки е избухвал/ и т.н.....
Тва с концерта е тъп пример - за да отидеш на концерт трябва да харесваш групата. За да я харесваш - харесват ти и музиката, и текстовете, и изпълнителите. Ако текстовете са против принципите ти - много ясно, че не харесваш групата и няма да идеш на концерт...както и да е.
Какво значи драстично унищожаване на природата? Или за теб има и малко унищожение, и средно унищожение?

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
крайностите не ми се нравят



Имам близка, която осмисля живота си , като мисли за здравословното си хранене.Не приема  чуждо мнение ,не нарушава режима си, не се съобразява с човека до нея..
Не я виждам много здрава ,нито много щастлива но..това си е избрала.
Не ми харесват принципните хора,когато  принципите им ги правят," коне с капаци".

Познавам подобна персона, която обаче нееднократно е била виждана въпреки принципите си да похапва дюнер, например. И самата тя е праснала в профила си в едн сайт, че "другите" са коне с капаци  ooooh!

# 21
  • Мнения: 25 707
А ценностите от сорта - не лъжи /всеки е лъгал/, не обиждай /всеки е избухвал/ и т.н.....

... не убивай /всеки е убивал/ и т. н....  Joy

Написала съм "стремя се", а не, че винаги ги спазвам.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 502
    Отговорите на Кака Сийка и Magesta са и моето разбиране за принципите и принципните хора.

  Да,детето трябва да се храни здравословно,но един бонбон няма да му навреди все пак,въпреки принципа.

 Важно е да се следва целта,не да изпадаме в ненужни детайли и крайности.

 

# 23
  • Мнения: 2 829
Принципи имам

но не и такива като изброените  от авторката

не навлизам в крайности въобще

# 24
  • Мнения: 17 409
Не познавам, изброените от теб съм виждала само у форума.

# 25
  • Мнения: 875
примерите ти ме подсетиха за нещо: познавам една испанка, която всеки път като взезе в h&m и се опитва да открадне нещо като един вид наказание към фирмата, защото експлоатират детски труд. нещо като принцип и е...

# 26
  • Мнения: 3 521
Имам си принципи и си ги спазвам - не използвам асансьор, за да се кача до втория етаж, не оставям водата да шурти докато си мия ръцете, лице и зъби, не смесвам на едно ядене мляко и месо, не оставям книга отворена, а използвам маркер, за да зная до къде съм стигнала, купувам само местни хранителни продукти или такива внос от България...ей такива малки тихи лудости Rolling Eyes .

# 27
  • Мнения: 7 947
местни хранителни продукти или такива внос от България

това кво ще рече  Joy

# 28
  • Мнения: 3 521
Че не живея в страната, но подкрепям експортната и политика Laughing.

# 29
  • Мнения: 7 947
 Joy
Ясно!
Иначе звучеше абсурдно малко /само да вметна, че се пише "месни", ако става въпрос за месо или имаш впредвид "местни" - като от БГ....леле  Joy

# 30
  • Мнения: 3 521
Само да вметна, че съм написала точно това, което искам да кажа, кой разбрал - разбрал.

# 31
  • Мнения: 7 947
Е, сега и аз разбрах най-сетне  Joy
Като цяло странни принципи.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Нищо странно не виждам в принципите на surfline. Аз също се стремя да купувам местни продукти, доколкото е възможно, особено що се отнася до храна. Също така сезонни плодове и зеленчуци. По-еко е, освен това са по-вкусни и по-евтини. Ягоди през зимата не ми минава през акъла да купя. Или Чилийско грозде. Гася лампите като излизам и подобни. Но...принципите са създадени да се нарушават. Иначе ще бъдат закони или ще се превърнат в мании.

# 33
  • Мнения: 2 759
                                  Има причини, поради които мога да наруша принципите си, макр да има значение все пак за какво става дума. Но като цяло си държа на тях.
                                  И да, познавам доста хора, които са готови да умрат за принципите си. Възхищавам им се! И ми е приятно да знам, че от тях винаги ще чуя или истината, каквато и да е тя, или ще замълчат. Няма да ме излъжат. Абе хубаво е да можеш да разчиташ напълно на някого!
                                  Колкото до това, че са коне с капаци - мога дълго да споря. За мен те са много по-свободни от нас, обикновените.

# 34
  • Мнения: X
Аз рядко използвам думата "принцип" извън израза "по принцип", който пък го употребявам съвсем служебно.
Та разни измислени принципи, за да ми минава по-забавно времето нямам. Това, което евентулано бих нарекла с тази дума е достойнството ми като човек. Не обичам да правя компромиси с него, но често ми се налага, защото живея в държава, която поставя народа си в редица безпомощни ситуации, и за да остана жива, за да оцелея, за да не ме смачкат други безпомощни хорица като мен си затварям очите, преглъщам и продължавам да си живея ей така напук и безпринципно.

# 35
  • Мнения: 5 940
Принцип е - когато съм пил, не карам кола. Но това не означава, че няма да гледам Формула 1 и няма да съм фен на Маккларън, защото спонсор им е Джони Уокър.

# 36
  • Мнения: 2 759
Принцип е - когато съм пил, не карам кола..
                          Мда, дано повече хора имат подобен принцип. Макар на част от хората да им се струва измислен, за да минава по-бързо времето...

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Всъщност, основният принцип е, че няма принципи. Всичко е винаги конкретно.
В подписа ми е от много време.

# 38
  • Мнения: 1 192
Единственият ми принцип е да нямам принципи. Mr. Green Принцип ми звучи капризно. Имам си приоритети и спазвам някой социални норми, но всичко е според времето и мястото.  Wink
Mims-Mims , сега видях какво си написала  Thinking Joy

# 39
  • Мнения: 445
Единственият принцип,който спазвам е да не близвам алкохол.Никога не съм пила и съм единствената от всичките ми познати,която никога,ама никога не се е замайвала поне от алкохола.

# 40
  • Мнения: 5 877
Отказах се да си купя адски евтини аксесоари за плаж след статия, в която пространно се описваха условията на детския труд в Китай.
Но не съм последователна.

Впрочем вариантите, които си описала, са най-лесните - става въпрос само за въздържане от потребление, много важно (може би щот не ходя на мач и не обичам Мадона). Далеч по-трудно е, когато принципите изискват време и усилия, а не просто да си държиш портфейла затворен.

# 41
  • Мнения: 7 947
Нищо странно не виждам в принципите на surfline. Аз също се стремя да купувам местни продукти, доколкото е възможно, особено що се отнася до храна. Също така сезонни плодове и зеленчуци. По-еко е, освен това са по-вкусни и по-евтини. Ягоди през зимата не ми минава през акъла да купя. Или Чилийско грозде. Гася лампите като излизам и подобни. Но...принципите са създадени да се нарушават. Иначе ще бъдат закони или ще се превърнат в мании.
Айде да разграничим навиците от принципите  Wink
Това да гасиш лампите и да купуваш според сезона храна не е принцип.
Принцип е нещо, свързано с морала, ценностната система, характера. Поне според мен. Това са определени устои и разбирания за живота, неща, които ни карат да действаме така или иначе в определени ситуации. Но вие може би различно приемате що е то принцип. buttinsky добре го е казала например...

# 42
  • Мнения: 1 312
Принципите са лукс, който могат да си позволят само наблюдателите.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Нищо странно не виждам в принципите на surfline. Аз също се стремя да купувам местни продукти, доколкото е възможно, особено що се отнася до храна. Също така сезонни плодове и зеленчуци. По-еко е, освен това са по-вкусни и по-евтини. Ягоди през зимата не ми минава през акъла да купя. Или Чилийско грозде. Гася лампите като излизам и подобни. Но...принципите са създадени да се нарушават. Иначе ще бъдат закони или ще се превърнат в мании.
Айде да разграничим навиците от принципите  Wink
Това да гасиш лампите и да купуваш според сезона храна не е принцип.
Принцип е нещо, свързано с морала, ценностната система, характера. Поне според мен. Това са определени устои и разбирания за живота, неща, които ни карат да действаме така или иначе в определени ситуации. Но вие може би различно приемате що е то принцип. buttinsky добре го е казала например...

Ами то не противоречи, защото подбудите ми да правя тези неща са свързани с екологията.  Т.е., въпросът е принципен Simple Smile  Старая се с поведението си да вредя на околната среда минимално, така добре ли е. Старая се и на другите хора да не вредя, да не нарушавам личното им пространство.

# 44
  • Мнения: 7 947
Това да купуваш сезонни плодове и зеленчуци - с какво ти помага да вредиш по-малко на природата  newsm78

# 45
  • Мнения: 25 707
Това да купуваш сезонни плодове и зеленчуци - с какво ти помага да вредиш по-малко на природата  newsm78

По-малко консерванти и химикали, по-малко замърсяване заради транспорта, с който ти ги карат от другото полукълбо или по-малко изразходвана енергия за парниците, в които ги отглеждат...
Такива неща.  Laughing

# 46
  • Мнения: 4 300
Имам си принципи, да.
Не прахосвам- дрехи, вода, енергия, храна.
Не работя в сивия сектор.
Не правя това, което не искам да ми правят на мен.

На прима виста толкова.

# 47
  • Мнения: 24
Имам принципи, когато ми отърва  Peace

# 48
  • Мнения: 34
Имам принципи, когато ми отърва  Peace
Flutter

# 49
  • Мнения: 7 947
Това да купуваш сезонни плодове и зеленчуци - с какво ти помага да вредиш по-малко на природата  newsm78

По-малко консерванти и химикали, по-малко замърсяване заради транспорта, с който ти ги карат от другото полукълбо или по-малко изразходвана енергия за парниците, в които ги отглеждат...
Такива неща.  Laughing
Като купуваш Бг производство е също с химикали, и също от парници - май само транспорта остана...
но това не е принцип...аз вече обясних за мен какво е принцип, явно всеки го разбира различно.

# 50
  • Мнения: 2 448
Единствения ми принцип, който надявам се никога няма да потъпча е, че детето ми е по важно от мен.
Всичко друго е относително.

# 51
  • Мнения: 600
като чета излизам доста безпринципна...

е, спрях да купувам лореал ,след като разбрах, че са под един капак с нестле, заради политиката им в третия свят.

не купувам от магазини, където са ме разочаровали. никога, дори и най-удобния да ми е.

не общувам с хора, с които ми се налага да се напрягам да бъда мила. дори служебно. обикновено е в мой ущърб.

не прощавам. т.е. прощавам, но никога не забравям.

до тук с принципите Confused

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
избягвам да купувам продукти на Белла /2 -5 продукта годишно/ - собственикът беше стрелял по бели мечки и си убил една - една от май 5те за годината...

# 53
  • Мнения: 592
Хубаво е човек да има принципи, но и правила - първите да не ги нарушава, а вторите за да покаже че може да прави компромиси. Това че човек има железни принципи не значи че е ненормален! Жалкото е че принципните хора не са характерни за нашите георграфски ширини и резултатът се вижда и от самолет!

# 54
  • София
  • Мнения: 816
Имам само един принцип.Не правя нещо на някого ,ако не искам да се случи на мен.Следвам си го.

# 55
  • Мнения: 34
Имам само един принцип.Не правя нещо на някого ,ако не искам да се случи на мен.Следвам си го.
Много яко.  Heart Eyes Аз пък си казвам:"Каквото ми мислиш два пъти повече да ти се върне"

# 56
  • Мнения: 2 759
...Жалкото е че принципните хора не са характерни за нашите георграфски ширини и резултатът се вижда и от самолет!...
                                 Да, наистина. Но и като гледам темата, не само не сме принципни, но и отхвърляме принципните. Което е по-жалко.

# 57
  • Мнения: 4 586
Ами то и заглавието на темата /не съм я чел/ такова. Ако имаш най-различни принципи,
за различни случаи, за пред различни хора, значи това не са принципи, а роли.

# 58
  • Мнения: 34
Вълкът с дълъг ник, само да вметна, че аз се държа именно така - според това кой как се държи с мен и аз така се отнасям към него. Просто както се казва "според заслугата".  Blush

# 59
  • Мнения: 7 947
Вълкът с дълъг ник, само да вметна, че аз се държа именно така - според това кой как се държи с мен и аз така се отнасям към него. Просто както се казва "според заслугата".  Blush
Е значи ако той е простак - и ти му падаш на нивото и се държиш просташки, така ли  ooooh!

# 60
  • Мнения: 1 517
Вълкът с дълъг ник, само да вметна, че аз се държа именно така - според това кой как се държи с мен и аз така се отнасям към него. Просто както се казва "според заслугата".  Blush

Хе хе...това си е вид принцип, все пак.

# 61
  • Мнения: 110
Единствения принцип който е постоянен в живота ми е, да не правя и казвам (агресивно и обидно) това което не искам на мен.

А, всичко останало идва доста променливо с времето и инфото което с времето научавам.
За пример и аз отскоро купувам само местни продукти с еко цел  не , че ми харесват кой знае колко повече.
За детето си по същия начин се старая да яде здравословно, но нищо не е забранено с цел да не стане най- сладкото нещо и да прекалява с него когато вече няма да мога да  контролирам както сега.
Никога не се заглеждам по чуждо, а преди не беше точно така (като момиче). Laughing
Има и още, но като гледам темата се изроди в ЗА и ПРОТИВ принципите, и не ми се ще някой да ми обяснява точно колко тъпо мисля, защото все пак не е това темата....... нали така?!?

# 62
  • Мнения: 26
Аз също не пия Каменица заради рекламите им!!!

# 63
  • Мнения: 7 947
Аз също не пия Каменица заради рекламите им!!!
Рекламите им са жестоки - мнооого ме радват!!!
Радва ме факта, че ние държим мъжете под чехъл  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 1 212
Хмм-м, ако се влияех толкова от рекламите би следвало да спра да потребявам и Кока Кола,
след онази реклама с малолетната лигава блондинка караща колело, по повод която на мъжа ми събирам лигите със
сълфетка ....
Узо, добре че не пия .... спирах го отма . Stop

# 65
  • Мнения: 7 947
Мен и узото ме кефи - тоест рекламата му - какво не ви харесва, ееееееее

# 66
  • Мнения: 24
Имам само един принцип.Не правя нещо на някого ,ако не искам да се случи на мен.Следвам си го.

Егати, на тая логика трябва да спра да правя секс?!  Shocked

# 67
  • Мнения: 34
Имам само един принцип.Не правя нещо на някого ,ако не искам да се случи на мен.Следвам си го.

Егати, на тая логика трябва да спра да правя секс?!  Shocked
rotfImao опасни сте

# 68
  • Мнения: 2 829
Имам само един принцип.Не правя нещо на някого ,ако не искам да се случи на мен.Следвам си го.

Егати, на тая логика трябва да спра да правя секс?!  Shocked
ето тук вече го закъса Thinking

# 69
  • Мнения: X
Хм, интересен ми стана онзи принцип: както те с мене, така и аз със тях. Мисля,че трябва да си абсолютен хамелеон, за да го можеш  това и да нямаш наистина никакви други принципи. Много пъти съм се заричала и аз да правя така, но винаги е възниквал въпросът: Добре, де, къде оставам аз тогава като личност, щом заради някой друг ще върша това или онова по този или онзи начин, уж за да му покажа как се държи той с мен, а всъщност да изменям на собствените си инстинкти как трябва.
Не искам в никакъв случай да обидя, жената която спомена за този си принцип. Просто си разсъждавам и май спамя...

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Най-безпринципните хора, които познавам говорят постоянно как строго следват принципите си. Така като гледам, мъчат се да убедят самите себе си в нещо, в което самите те не вярват.
Най ме е страх да чуя: "Имам еди-какъв-си принцип... Никога не изневерявам на принципите си"...

# 71
  • Мнения: 1 217
Имам си 2 принципа и гледам да ги спазвам,защото съм се убедила в обратното/неспазването им/ Mr. Green
Не оставяй днешната работа за утре-е моят водещ принцип.
Не прави нещо на някой,което не искаш да ти направят на теб./малко го перифразирах/

# 72
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
Най-безпринципните хора, които познавам говорят постоянно как строго следват принципите си. Така като гледам, мъчат се да убедят самите себе си в нещо, в което самите те не вярват.
Най ме е страх да чуя: "Имам еди-какъв-си принцип... Никога не изневерявам на принципите си"...

  Peace много добре казано

# 73
  • Мнения: 34
Хм, интересен ми стана онзи принцип: както те с мене, така и аз със тях. Мисля,че трябва да си абсолютен хамелеон, за да го можеш  това и да нямаш наистина никакви други принципи. Много пъти съм се заричала и аз да правя така, но винаги е възниквал въпросът: Добре, де, къде оставам аз тогава като личност, щом заради някой друг ще върша това или онова по този или онзи начин, уж за да му покажа как се държи той с мен, а всъщност да изменям на собствените си инстинкти как трябва.
Не искам в никакъв случай да обидя, жената която спомена за този си принцип. Просто си разсъждавам и май спамя...
Бих искала да те светна, че не съм жена, а момиче  Laughing

# 74
  • Мнения: 7 947
Да, това обяснява много неща  Crazy

# 75
  • Мнения: X
Хм, интересен ми стана онзи принцип: както те с мене, така и аз със тях. Мисля,че трябва да си абсолютен хамелеон, за да го можеш  това и да нямаш наистина никакви други принципи. Много пъти съм се заричала и аз да правя така, но винаги е възниквал въпросът: Добре, де, къде оставам аз тогава като личност, щом заради някой друг ще върша това или онова по този или онзи начин, уж за да му покажа как се държи той с мен, а всъщност да изменям на собствените си инстинкти как трябва.
Не искам в никакъв случай да обидя, жената която спомена за този си принцип. Просто си разсъждавам и май спамя...
Бих искала да те светна, че не съм жена, а момиче  Laughing
По-важното е, че не си момче, в случая. По ПРИЦИП не използвам магическото си кълбо, за да гадая възрастта на гостите из форума.

# 76
  • София
  • Мнения: 816
Имам само един принцип.Не правя нещо на някого ,ако не искам да се случи на мен.Следвам си го.

Егати, на тая логика трябва да спра да правя секс?!  Shocked
rotfImao опасни сте
Все съм си мислила,че секса принципи не търпи newsm78.Иначе би изглеждал скучен и сиВ.
Търсиш логика в секса?????????????
Я прочети пак. hahaha
Ти можеш да го ,,укараш отзадека,,ама искаш ли и на теб????????? Joy

Общи условия

Активация на акаунт