Принципи? Имам най-различни.

  • 4 111
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 521
Само да вметна, че съм написала точно това, което искам да кажа, кой разбрал - разбрал.

# 31
  • Мнения: 7 947
Е, сега и аз разбрах най-сетне  Joy
Като цяло странни принципи.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Нищо странно не виждам в принципите на surfline. Аз също се стремя да купувам местни продукти, доколкото е възможно, особено що се отнася до храна. Също така сезонни плодове и зеленчуци. По-еко е, освен това са по-вкусни и по-евтини. Ягоди през зимата не ми минава през акъла да купя. Или Чилийско грозде. Гася лампите като излизам и подобни. Но...принципите са създадени да се нарушават. Иначе ще бъдат закони или ще се превърнат в мании.

# 33
  • Мнения: 2 759
                                  Има причини, поради които мога да наруша принципите си, макр да има значение все пак за какво става дума. Но като цяло си държа на тях.
                                  И да, познавам доста хора, които са готови да умрат за принципите си. Възхищавам им се! И ми е приятно да знам, че от тях винаги ще чуя или истината, каквато и да е тя, или ще замълчат. Няма да ме излъжат. Абе хубаво е да можеш да разчиташ напълно на някого!
                                  Колкото до това, че са коне с капаци - мога дълго да споря. За мен те са много по-свободни от нас, обикновените.

# 34
  • Мнения: X
Аз рядко използвам думата "принцип" извън израза "по принцип", който пък го употребявам съвсем служебно.
Та разни измислени принципи, за да ми минава по-забавно времето нямам. Това, което евентулано бих нарекла с тази дума е достойнството ми като човек. Не обичам да правя компромиси с него, но често ми се налага, защото живея в държава, която поставя народа си в редица безпомощни ситуации, и за да остана жива, за да оцелея, за да не ме смачкат други безпомощни хорица като мен си затварям очите, преглъщам и продължавам да си живея ей така напук и безпринципно.

# 35
  • Мнения: 5 940
Принцип е - когато съм пил, не карам кола. Но това не означава, че няма да гледам Формула 1 и няма да съм фен на Маккларън, защото спонсор им е Джони Уокър.

# 36
  • Мнения: 2 759
Принцип е - когато съм пил, не карам кола..
                          Мда, дано повече хора имат подобен принцип. Макар на част от хората да им се струва измислен, за да минава по-бързо времето...

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Всъщност, основният принцип е, че няма принципи. Всичко е винаги конкретно.
В подписа ми е от много време.

# 38
  • Мнения: 1 192
Единственият ми принцип е да нямам принципи. Mr. Green Принцип ми звучи капризно. Имам си приоритети и спазвам някой социални норми, но всичко е според времето и мястото.  Wink
Mims-Mims , сега видях какво си написала  Thinking Joy

# 39
  • Мнения: 444
Единственият принцип,който спазвам е да не близвам алкохол.Никога не съм пила и съм единствената от всичките ми познати,която никога,ама никога не се е замайвала поне от алкохола.

# 40
  • Мнения: 5 877
Отказах се да си купя адски евтини аксесоари за плаж след статия, в която пространно се описваха условията на детския труд в Китай.
Но не съм последователна.

Впрочем вариантите, които си описала, са най-лесните - става въпрос само за въздържане от потребление, много важно (може би щот не ходя на мач и не обичам Мадона). Далеч по-трудно е, когато принципите изискват време и усилия, а не просто да си държиш портфейла затворен.

# 41
  • Мнения: 7 947
Нищо странно не виждам в принципите на surfline. Аз също се стремя да купувам местни продукти, доколкото е възможно, особено що се отнася до храна. Също така сезонни плодове и зеленчуци. По-еко е, освен това са по-вкусни и по-евтини. Ягоди през зимата не ми минава през акъла да купя. Или Чилийско грозде. Гася лампите като излизам и подобни. Но...принципите са създадени да се нарушават. Иначе ще бъдат закони или ще се превърнат в мании.
Айде да разграничим навиците от принципите  Wink
Това да гасиш лампите и да купуваш според сезона храна не е принцип.
Принцип е нещо, свързано с морала, ценностната система, характера. Поне според мен. Това са определени устои и разбирания за живота, неща, които ни карат да действаме така или иначе в определени ситуации. Но вие може би различно приемате що е то принцип. buttinsky добре го е казала например...

# 42
  • Мнения: 1 312
Принципите са лукс, който могат да си позволят само наблюдателите.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Нищо странно не виждам в принципите на surfline. Аз също се стремя да купувам местни продукти, доколкото е възможно, особено що се отнася до храна. Също така сезонни плодове и зеленчуци. По-еко е, освен това са по-вкусни и по-евтини. Ягоди през зимата не ми минава през акъла да купя. Или Чилийско грозде. Гася лампите като излизам и подобни. Но...принципите са създадени да се нарушават. Иначе ще бъдат закони или ще се превърнат в мании.
Айде да разграничим навиците от принципите  Wink
Това да гасиш лампите и да купуваш според сезона храна не е принцип.
Принцип е нещо, свързано с морала, ценностната система, характера. Поне според мен. Това са определени устои и разбирания за живота, неща, които ни карат да действаме така или иначе в определени ситуации. Но вие може би различно приемате що е то принцип. buttinsky добре го е казала например...

Ами то не противоречи, защото подбудите ми да правя тези неща са свързани с екологията.  Т.е., въпросът е принципен Simple Smile  Старая се с поведението си да вредя на околната среда минимално, така добре ли е. Старая се и на другите хора да не вредя, да не нарушавам личното им пространство.

# 44
  • Мнения: 7 947
Това да купуваш сезонни плодове и зеленчуци - с какво ти помага да вредиш по-малко на природата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт