Отзиви за детски градини - Варна

  • 202 845
  • 1 093
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 5
Моля, някой да сподели по-подробно впечатление от ОДЗ 14 "ДРУЖБА".
Синът ми е приет първа група. До сега съм чувала все хубави неща, но нищо конкретно. Какви са госпожите, условията ...?
Ако има някой с повече опит - нека го сподели!

# 796
  • Мнения: 317
Здравей!
Дъщеря ми ходи там и е вече втора група. Аз съм доволна и на детето му харесва.

# 797
  • Мнения: 73
някой ще сподели ли мнение за одз 11 ,,детски свят'' във владиславово?

# 798
  • Варна
  • Мнения: 3 096
Детето на моя приятелка е в Изворче-яслена група, на 2.7 годинки е. Откакто е там боледува нон стоп, децата повечето се водят болни,  а уж има 4 медицински сестри. Освен това, никой н му дава вода през деня да пие, а знаете, че малките деца трябва да се подсещат от време на време.  Майката 100 пъти  се е молила да му дават повече вода-не и не, като си го вземе от градина пие като невидяло вода и си казва, че не му дават.
Освен това там трябвало да спят с техни пижамки, т.е от яслата, които представляват една къса тениска и панталонки, нали се сещате, че през цялото време детето е с гол кръст и отвито!! Чували ли сте на друго място такова нещо-не й дават да си донесе нейна пижама, така било при тях!! Не му слагат дори чорапки и в това вече хладно време. Съответно-взема си го болно.
Бях там лично и когато децата обядваха, а тя беше дошла да си го вземе на обяд, детето каза, че има "пиш", а една от лелките се сопна " Ще пикаеш, когато и другите пикаят! Сега не може!"
И понеже е едно общо помещение, децата като легнат да спят, лелките и сестрите си говорят, смеят се, обсъждат сериали, ами ако някое дете успее да подремне-успее..никой не се съобразява
Е кажете ми какво е това, на кого може да се оплаче, на директорката, мисля, че няма смисъл..тя заедно с лелките си пие кафето. До къде може да с пусне жалба да им назначат една повека как пускат болни деца в яслата и като цяло за отношението..?

# 799
  • Варна
  • Мнения: 3 269
Да, пижамите в яслата са си техни, перат си ги там, при нас пък например бяха нощници, пак си е отвън кръста, проблеми не сме имали. Помещението за спане и игра също е било едно, там си стоят и лелите, но ако се е случвало да отида докато спят децата, не съм ги чувала да говорят. По другите въпроси си е права майката да търси обяснение  Peace

# 800
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
Освен това там трябвало да спят с техни пижамки, т.е от яслата, които представляват една къса тениска и панталонки, нали се сещате, че през цялото време детето е с гол кръст и отвито!! Чували ли сте на друго място такова нещо-не й дават да си донесе нейна пижама, така било при тях!! Не му слагат дори чорапки и в това вече хладно време. Съответно-взема си го болно.

Чорапи за сън в това време, че дори и зимата?
Децата се разболяват от прекалено изнежване!

# 801
  • Варна
  • Мнения: 3 096
Освен това там трябвало да спят с техни пижамки, т.е от яслата, които представляват една къса тениска и панталонки, нали се сещате, че през цялото време детето е с гол кръст и отвито!! Чували ли сте на друго място такова нещо-не й дават да си донесе нейна пижама, така било при тях!! Не му слагат дори чорапки и в това вече хладно време. Съответно-взема си го болно.

Чорапи за сън в това време, че дори и зимата?
Децата се разболяват от прекалено изнежване!
От прекалено изнежване да, но моето дете спи винаги отвито, стаята е северна и ако не сложа чорапки краката й са ледено студени по време на следобедния сън, да не кажа за през нощта.
Иначе изобщо не е изнежена, още е с къс ръкав навън, а зимата повече от една блузка не слагаме, спи в 22-3 градуса стая. На мен също ми е неприятно и краката ми изстиват, ако не съм с чорапи, а представете си с една къса тениска в северна стая и незавито. какъв им е проблема да сложат чорапки на детето, през 3-4 дни е все болно, това нормално и е?!Не им се занимава, това е.

# 802
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
Спорът е безсмислен! Но за 4години в групата на дъщеря ми се нагледах на такива чудеса, че чорапи за сън при температура 20+ градуса вече изобщо не ме учудват!
Как все госпожите и лелките ви са виновни, а 90% от децата ходят с чорапогащници и отгоре ватирани панталони при положителни температури и после не били изнежени.

Последна редакция: пт, 07 окт 2011, 11:30 от colibri

# 803
  • Варна
  • Мнения: 3 096
Наистина е безсмислен, явно не ме разбирате какво искам да кажа.

# 804
  • Варна
  • Мнения: 3 096
Детето на моя приятелка е в Изворче-яслена група, на 2.7 годинки е. Откакто е там боледува нон стоп, децата повечето се водят болни,  а уж има 4 медицински сестри. Освен това, никой н му дава вода през деня да пие, а знаете, че малките деца трябва да се подсещат от време на време.  Майката 100 пъти  се е молила да му дават повече вода-не и не, като си го вземе от градина пие като невидяло вода и си казва, че не му дават.
Освен това там трябвало да спят с техни пижамки, т.е от яслата, които представляват една къса тениска и панталонки, нали се сещате, че през цялото време детето е с гол кръст и отвито!! Чували ли сте на друго място такова нещо-не й дават да си донесе нейна пижама, така било при тях!! Не му слагат дори чорапки и в това вече хладно време. Съответно-взема си го болно.
Бях там лично и когато децата обядваха, а тя беше дошла да си го вземе на обяд, детето каза, че има "пиш", а една от лелките се сопна " Ще пикаеш, когато и другите пикаят! Сега не може!"
И понеже е едно общо помещение, децата като легнат да спят, лелките и сестрите си говорят, смеят се, обсъждат сериали, ами ако някое дете успее да подремне-успее..никой не се съобразява
Е кажете ми какво е това, на кого може да се оплаче, на директорката, мисля, че няма смисъл..тя заедно с лелките си пие кафето. До къде може да с пусне жалба да им назначат една повека как пускат болни деца в яслата и като цяло за отношението..?

Искам да се поправя, допуснала съм неволна грешка, градината не е Изворче, а Маргаритка

# 805
  • Мнения: 5 178
Aз да се намеся в безмисления спор.. извинето, но по наредба в помещенията се поддържа 24-26 градуса. Детето Ви се разболява не защото му е студено, а защото се изпотява докато се движи или докато спи завито , и съответно като спре на едно място, или се развие - настива.
Детето ми рядко боледува,  (Praynig дано е все така), но никога не е спало с чорапки, на ясла и ДГ не ползва нито ватирана пижама, нито дори ватиран анцунг. За извънредни ситуации с липсата на топло има елече в шкафа, ако се случи така да спре парното самите учителки търсят по шкафовчетата какво да им наметнат.
Да за Ваш ужас ще ви кажа, че дори и през зимата се отварят прозорците за да се проветри, защото един сух и топъл въздух в стаята носи повече проблеми от студения, влажен и чист въздух отвън. От прекалено сухия и топъл въздух изсъхват лигавиците - нослето най-вече и се намаляват защитните сили на организма.

Пижами в яслите не се позволяват, нощниците са за по-лесно обслужване на децата и по-голяма хигиена, защото издържат на пране на високи Т

За водата и тоалетната за съжаление  е така, и помага само сериозен разговор с учителката, сестрата и вкраен случай директорката. При нас има една заместваща госпожа и 5 год дете го взимам два пъти за 1м напишкан, естествено дословно ми обяснява защо се е случило, за момента разговора с г-жата има ефект

Лелките и сестрите не стоят през цялото време в стаята, далеч съм от мисълта, че си говорят на висок глас, при нас беше едно помещение, но отделено със стъклена преграда.

Оплакванията до директора вършат работа, поне ако директора си е на мястото и взима предвид мненията на родителите. Но като чета към какви неща имате забележка, не смятам, че всички са сериозни

# 806
  • Варна
  • Мнения: 3 096
 Simple SmileВижте, децата са различни както и ние, затова и никога няма да има еднакви мнения.Първо, не става въпрос за моето дете, а за детето на приятелка. второ не спят по нощници там децата, а по пижами/ако искате прочетете/.
Аз съм привърженик на каляването, на лекото обличане и т.н., не давам на бабите да навличат дъщеря ми и подобни. За проветряването-ами много ясно Grinning, че се проветрява  зимата, това си е наложително, да не говорим че в един застоял въздух циркулират какви ли не микроби.
НО, малко смешно стана с тези чорапи, ама ако някой иска детето му да спи развито полуголо и с отвит кръст в северна стая- е, благодаря, ама аз не искам. Може и да ма наредба то наредби има много, но положението е мнооого по-различно. Истината е, че никой от персонала не го е грижа. Отварят прозоците и правят течение докато децата са на гърнетата полуголи  зимата, че им миришело на лелките.
А лелките стоят постоянно в помещението, няма никакви прегради и мога да ви кажа, че когато сме идвали да вземаме детето на приятелката ми ги чуваме от коридора как се хилят на висок глас и обсъждат сериали.

# 807
  • Мнения: 5 178
Moга само да Ви кажа едно, като не ви харесва или се жалвайте аргументирано на по-висши инстанции - директор, община, министерство на здравеопазването, или си записвате детето/ вашата приятелка си записва детето в ДЯ, където ще изпълняват всичките поставени от Вас условия. Peace

Форумът далеч не е мястото, където ще получите адекватно решение на проблема

За развитото Вие не четете, че децата се развиват, когато им е топло, а не когато им е студено.
С риск много да Ви обидя и подсърдя, но постовете Ви са изключително насочени към персонала, или им имате зъб и ползвате форума да ги резилите, или пак не сте на точното място за да намерите решение на проблема си/на вашата приятелка

# 808
  • Варна
  • Мнения: 3 096
Ами да си мълчим тогава, да не се оплакваме Simple Smile, ако темата за отзиви не е място, където да споделиш мнение, тогава не виждам къде. Едно е да говориш с директорката, а коренно различно нещо и с различна цел е да споделиш във форум. Стотици майки пускат търсачки и гледат да открият каквато и да е информация за дадено заведение в Интернет. Който има положително мнение или каквото и да е за това ОДЗ, моля нека си го сподели, ще се радвам даже. Никой не тръгва с отрицателна настройка/или поне аз/ към посещаването на детето в детско заведение, разочарованието идва в последствие, поне в този случай. Аз ще се радвам да съм помогнала на някой с информация, поне да има предвид някои неща, това е  целта на темата.
Предлагам да прекратим безсмислените писания, от полза ще е ако някой сподели как е в неговото ОДЗ, а не нашите лични спорове.

# 809
  • Варна
  • Мнения: 477
Синът ми беше в яслената група на "Маргаритка" преди две години, сега е втора група в същата градина. Сестрите са същите, чак толкова да са се променили нещата не вярвам. Първо тази стая където спят не е северна и на обяд точно там напича и не виждам как ще изстине детето, защото било без чорапи. Сестрите каква изгода имат да си говорят така,че да пречат на децата да спят. За тях е по-добре децата да спят, защото иначе едно като се събуди да ревне и всички ще се събудят. За болните деца са виновни родителите, защото сестрите многократно се оплакваха, че връщат болно дете и след малко родителят го води с бележка от лекар, че е здраво и те нищо не могат да направят. Варианта е оплакване до РИОКОЗ, те да направят проверка. Вода дават на всички след ядене, ако някое дете си поиска едва ли няма да му дадат. Насърчават махането на памперси, ако детето е по-малко и все още е с такъв. За съжаление повечето деца боледуват доста през първата година, когато посещават ясла или градина, но едва ли вината е на персонала.

Общи условия

Активация на акаунт