Края на ЮНИ наближава, значи вече всяка от нас ще е мама- Тема№80

  • 15 683
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2
Здрасти братство! И аз да се запиша в новата тена. За повечето разговори, които водите нямам отговор и затова само чета, пък и не ми се плямпа много. Това детенце, явно ще излезе по-голям инат от мен, не дава никакви признаци, че иска да излиза вече, голяма лудница е. Поздрави и най-добри пожелания на всички нови мами и на всички завърнали се вкъщи, а на малките бебоци- целувки по крачетат.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Франчи благодаря за темата!
gamby и нашето бебе се услушва и не й се излиза, ама знам, че няма да е там вечно, така, че края му се вижда. Wink
Наде, браво за изпита.
Честито на KRIS4AN, maggi4ka и HADI.

# 17
  • Мнения: 79
Честито на KRIS4AN и maggi4ka

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Честито на KRIS4AN и maggi4ka!
Да са им живи и здрави принцесите!

# 19
  • Мнения: 270
Честити бебоци на Магичка и Крисчан! Да са им живи и здрави сладурчетата и много да ги радват!  newsm51

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета!Ние все още правим опитида си изградим режим ,но на малката дама не и харесва , тя си знае нейното(от двама инати родители излиза двойно инато дете Joy)Вече правим бузки,и дупенце Joy
На всички които все още чакат големия ден пожелаваме много успех леко раждане на най - щастливите деца! Hug
На всички нови мами ,да са им живи и здрави бебчовците Hug
А докато правих опити да чета старите теми разбрах ,че с Anjeelina и tanka80 / сме били по едно и също време в една и съща болница

# 21
  • Мнения: 1 027
Франчи,   bouquet темата е много хубава!

Честита радост на KRIS4AN и maggi4ka   bouquet Нека са горди и щастливи майчета на прекрасните си съкровища  Hug

Аз днес мих банята, подреждах два шкафа в кухнята, сега мия фурната и силно се надявам на бебо да му омръзне да седи на хотел  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 475
записче

Честито на всички нови майчета!!  bouquet

# 23
  • Мнения: 50
Zdravejte
Sorry za latinicata, ama oshte niamam wreme da wklu4a PC.
We4e sme wkushti I se gledame!

Wypros kym kyrmeshtite sled sekcio - sled kolko wreme wi sleze mliakoto? Az imam samo kolastra zasega, I gyrdite mi ne sa nito ugolemeni, nito twyrdi! Pritesniaam se dali wyobshte shte sleze mliako. Inache ne dawam nikakwa dobavka, samo go kyrmia - I su4e na wseki polowin 4as. Kazaha mi da prodyljawam taka, bez da dawam dobavka I w 4etwyrtyk shte widim. Ama ne iskam da dawam AM Sad, I zatowa pitam - koga da o4akwam da dojde mliakoto?

Mersi predwaritelno za otgoworite, I pak se izviniawam za latinicata!

4estito na wsi4ki nowi maj4eta I da sa jiwi I zdrawi bebencata!

# 24
  • Мнения: 4
Близначковааа и аз моята я къпя така в мивката,много е удобно,нали? Simple Smile хахаххаахахха

# 25
  • София
  • Мнения: 2 658
Честито на KRIS4AN, maggi4ka и HADI.
 
 



snowwhite не се притеснявай. На мен и двата пъти ми тръгна коластра на 3-я ден, а по-пълни ми станаха до два дни. Нормално е първите дни да ти суче толкова често, защото е слабичко бебето, а сукането изморява. На мен Марти като тръгна коластрата ми изсукваше по 10мл за 20 минути и заспиваше. Като разбра, педиатърката ми каза повече никаква добавка да не давам. Все пак кърмата се стимулира с често сукане, а даваш ли добавка, правиш лениво бебето, защото от шише се пие без усилие. Щом моито слабички бебенца се справяха от самото начало само на гърда и твоето ще успее. Peace
Ако нещо те притеснява, смело питай, а може и на лични.

# 26
  • Мнения: 136
Честити нови бебчета и от мен  newsm51

Наде, евала за изпита, скриваш ми шапката направо....

Аз днес реших да се поразходя малко из квартала, да напазарувам малко. Трябваше да купя още един комплект бархетни и тензухени пелени, както и още 2 бодита с дълъг ръкав. И като се заврях в едно бебешко магазинче, изпуках колосална сума  Embarassed  Едва се домъкнах до вкъщи с покупките, то не бяха и памучни пелени, подложки, гащеризончета, но пък ми е и много гот, щото всичките неща ще си ги ползваме с малкия и той ще е голям сладур с тях  Peace

snowwhite, няма да се притесняваш. На мен кърмата започна да ми идва чак на 4-я ден, като на 6-я започна да става по-гъста и хранителна. Продължавай да даваш на бебето да суче, така ще стимулира гърдите и ще подпомогне слизането на кърмата. Освен това коластрата е много по-ценна и хранителна. А и през първите 3-4 дни бебетата не изпитвали глад, по-скоро така развиват сукателния си рефлекс, така че да не се притесняваш, че стои гладен  Heart Eyes

КАто се прибахме от болницата, моите гърди щяха да се пръснат от напрежение, а още не беше потекла кърма. Веднага скочих под душа и с вряла вода си направих масаж на гърдите. След по-малко и от 2 часа малкият вече си сучеше мляко от мен. Ако искаш, пробвай с тези масажи (с ръка масажираш гърдата от горния й край към зърното, все едно буташ млякото надолу), ще ти отпушат каналите веднага.  

Леле, преди не можех да си представя, че ще кърмя, а вече ми доставя голямо удоволствие да го правя....

# 27
  • Мнения: 79
Момичета,я кажете тези които по време на бременноста имаха киселини
след раждането изчезнаха ли?Че при мен са вече нетърпими,особено през ноща

# 28
  • Мнения: 1 291
Миличка Фреш, изчезват киселините на секунди в момента в който родиш и забравяш за тях, отделно започваш да сечувстваш един леек Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 475
Момичета,я кажете тези които по време на бременноста имаха киселини
след раждането изчезнаха ли?Че при мен са вече нетърпими,особено през ноща

напълно изчезнаха моите, в момента в който родих, ама то Андреа с такава коса се роди, че нямаше как да нямам, отоците също!

Общи условия

Активация на акаунт