Как се правят бухтички?

  • 34 934
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
         тези още утре ще ги направя  Crazy

# 16
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Лесни и бързи са,но стават мазнички Simple Smile

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Да попитам един глупав въпрос :
Значи - разбивам яйцата, после към кис.мляко прибавям содата и брашното. Наведнъж ли слагам всичкото брашно, или по-малко , за да не става на бучки? и накрая да прибавя яйцата? Има ли последователност?

# 18
  • Мнения: 1 236
Да попитам един глупав въпрос :
Значи - разбивам яйцата, после към кис.мляко прибавям содата и брашното. Наведнъж ли слагам всичкото брашно, или по-малко , за да не става на бучки? и накрая да прибавя яйцата? Има ли последователност?

Аз винаги разбивам яйцата отделно в купичка. После слагам част от брашното в една голяма празна купа. Добавям разбитите яйца към брашното и бъркам с вилица да стане гладка кашичка, колкото може. После слагам содата в киселото мляко, да шукне, и сипвам и това в яйчено-брашнената каша. Накрая добавям помалко още брашно, дори го сея с цедка за чай  Grinning Така става гладичко, а и можеш да контролираш да не стане твърде гъсто от много брашно.
Пържа ги в много олио, доста горещо, ама не да пуши, защото загарят.
После ги оставям върху салфетка, да се отцеди мазнината.   chef

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Благодаря много  Hug
отивам да ги сънувам, утре ще ги правя и ще ви кажа дали съм се справила.  Blush

# 20
  • Мнения: 9
1яйце,кубче мая за хляб по 1 ч.л сол и захар топла вода около 0,800,бъркаш докато стане много гъста каша и след това с лъжицата вземаш и пускаш в сгорещеното масло ,ако маслото е повече сами се обръщат стават много бързо              успех с приготвянвто им

# 21
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
...ако маслото е повече сами се обръщат стават много бързо   
Аз слагам повечко мазнина,ама никога не са ми се обръщали сами бухтите newsm78

# 22
# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Здравейте момичета, благодаря много за рецептите.
Току-що завърших моите първи бухтички! Станаха много бързо и лесно,, дори малкият помагаше в бъркането  Grinning
Направих ги по първата рецепт, че ми се стори най-лесна...ммммм, много са вкусни!

Ето ги на снимка http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2526/183779114217163506491245 … rEnF33CKQ0usO.JPG

# 24
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Браво  bouquet
А не ти ли станаха малко мазнички?

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не, не станаха мазни. Може би защото ги пържих в тиган, сложих доста мазнина, но пак им беше наполовина.
Следващият път, обаче ще сложа малко захар в тестото. Но с мед или кленов сипроп поляти ще са вкусни също... или с 2-3 лъжици мед в тестото.

# 26
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не, не станаха мазни. Може би защото ги пържих в тиган, сложих доста мазнина, но пак им беше наполовина.

И аз ги пържа в тъган,но стават леко мазнички Rolling Eyes
Днес и аз ще правя бухти и ще пробвам с алкохол Crazy

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
ако сиропират, сигурно ще станат като толумбички на вкус. някой ден и това ще пробвам.

# 28
  • Мнения: 804
Предлагам Ви и моята простичка рецепта,много лесни и сладки бухти:
Разбиват се 2яйца с 1к.ч. захар,добавя се 1 коф.кисело мляко +1ч.л.сода/трябва да шупне млякото/,1ванилия и брашно за меко тесто.Оставя се да почине 15 минути,разточва се с дебелина около 1см и се изрязват триъгълници или други формички.Пържат се в сгорещена мазнина до порозовяване.Може да се посипят с пудра захар,ние ги предпочитаме с мед или сладко.

# 29
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Lina dm на майка ми бухтите са като твоите Crazy но при мен не се молучава - тестото ми става твърдо Thinking

Общи условия

Активация на акаунт