лесно ли свикнаха децата ви с яслата?

  • 3 101
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 542
и на мен ми предсои да я пусна на ясла-ноември месец!знам че ще плече,защото се срахува от белите престилки,по-точно ги мисли за докторки!когато отидох да я запиша беше с мен и като видя лелята и започна да плаче!аэ само като си помисля и ми се свива сърцето!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всяко дете е различно. Моята дъщеря беше много привързана към мен, много е чувствителна и много трудно свикна. Голям рев падаше.

# 17
  • Мнения: 88
Моят син свикна изключително бързо.Не мога да скрия изненадата си,защото бях подготвена за истински драми.Напротив,случи се точно обратното.Сестрите се оказаха изключително любвеобилни и внимателни.Бях си взела 10 дена отпуск,за да го взимам по-рано.Още на третия ден ми казаха,че детето е свикнало и мога да го взимам към 16-17 часа.И така до ден днешен,вече 10 месеца-няма рев,няма сцени,нито сутрин ,нито вечер.Истински боец!Имало е случаи,когато е бил свидетел на това ,как други деца около него плачат сърцераздирателно,при което той им отправяше учуден поглед,не разбираше каква е причината за тяхната тъга.Всичко си е до дете,според мен.От септември ще е в детската градина и се надявам да се чувства добре и да свикне бързо с новия режим. Praynig

# 18
  • Мнения: 1 672
Всяко дете е различно. Моята дъщеря беше много привързана към мен, много е чувствителна и много трудно свикна. Голям рев падаше.
ние сме като вас явно  Rolling Eyes

# 19
  • БУРГАС
  • Мнения: 25
Ще следя темата с интерес,защото и на мен май ще ми се наложи да пусна малката на ясла.Откакто го решихме не съм на себе си.Много се тормозя от мисълта,че заради това,че ще трябва да работя, дето ще се тормози.Слушам само неприятни истории за яслите.Колко много боледуват,плачат и това,че наистина едва ли не децата се съобразяват с интересите на персонала.

# 20
  • Мнения: 1 672
според мен е по добре да ходят на ясла поне аз за моето дете мисля така.Не може постоянно да е до мама,това според мен не е добре за детето

# 21
  • Мнения: 3 971
 Mr. Green Ние сме рекордьори .8 месеца рев сутринта.В момента в които му обуя пантофите и ревва.Когато го вкарат вътре до 3мин млъква. След това си играе и тн След обед като го взема е във вихъра на играта ,щастлив и доволен.
Просто му беше трудно да свикне че не е по цял ден с мама и не става всичко на неговото  Crazy
И преди месец и нещо изведнъж спря да плаче и започна сам да влиза,даже чао забравя да ми каже.
Порасна изведнъж  Grinning
Тъкмо си мислих че няма да спре да плаче  Crazy

# 22
  • Мнения: 1 043
Всяко дете е различно.
Синът ми свикна изключително бързо.
Може би, защото беше доста малък- на 1 г.4 м.
А и освен това е много контактен, обича деца и не беше свикнал само с мен.
Пожелавам ви бърза адаптация. Все си мисля, че стресът за нас като майки е по- голям  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 24 467
Не свикна големият за 3 седмици /напълно достатъчен срок според мен/ и не съм издевателствала над него в тази насока, понеже го намирам за ненужно, а с второто дете вече- за вредно. Чакам градината. С големия там не сме имали проблеми за повече от седмица.

# 24
  • Мнения: 2 478
Синът ми днес поднови опитите за приобщаване към яслената група  Laughing
Днес не плака, но все пак бях с него, а децата бяха на терасата. Стояхме 1ч, не е беше лепнат за мен през цялото време, дори ходи да пиша с децата. Ще видим следващите дни какъв ще бъде развоят на събитията. Но аз детето на сила никъде няма да оставя. Ако не иска и не може да се приобщи, си го прибирам вкъщи!
Успех на всички новоприети деца и здрава психика за родителите им  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 233
незнам дали мога да изкажа мнение днес ни беше 3-я ден,но реве когато го вземам а не когато го водя newsm78.може би подхода им е друг незнам.направи ми впечатление че водя го към 9.00 икъм 10.30 засега го вземам те са навънка,с каничка чай или айрян и децата си играят и се опознават на градинката.даже като го викам не ми оръща внимание,сякаш оглушава тогава.лелята ни каза че много добре се държи и въобще не е мънкал или ревал.успех на всички новоприети дечица в яслата.

# 26
  • Мнения: 1 672
аз да споделя че след 1 месец ходене на ясла вече нещата взеха да си влизат в релсите.През деня детето било спокойно само сутрин като я водим си поплаква малко.На нас определено ни е трябвало повече време и още за да спрем да плачем сутрин

# 27
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми днес поднови опитите за приобщаване към яслената група  Laughing
Днес не плака, но все пак бях с него, а децата бяха на терасата. Стояхме 1ч, не е беше лепнат за мен през цялото време, дори ходи да пиша с децата. Ще видим следващите дни какъв ще бъде развоят на събитията. Но аз детето на сила никъде няма да оставя. Ако не иска и не може да се приобщи, си го прибирам вкъщи!
Успех на всички новоприети деца и здрава психика за родителите им  Heart Eyes

Това,че не те търси,докато сте в групата е много добре.Предполагам,че когато започнеш да го оставяш сам ще приплаква,но това ще бъде за малко.Съветът ми е,да го вземаш на обяд за някакъв период от време(като предварително му обясни,че имаш нещо за свършване,че приключиш ли веднага ще дойдеш да го вземеш),после го подготви психически за спането в яслата следобяд,но това,да речем,3-4 дни преди да почнеш да го оставяш следобяд.
Мисля си,че всичко ще се нареди без особени проблеми.Така беше при нас.

# 28
  • Мнения: 969
Моят син беше на 1година и 5 месеца като тръгна на ясла. Първите две седмици плачеше като го оставям, но лелите ми казаха че като влезе спира да плаче и се заиграва с останалите деца, през деня също е спокоен. Едината сутрин изчаках и погледах тайно през прозореца ,че наистина е така и се успокоих. За около 1месец престана да плаче. Сега когато е ваканция и чака септември да тръгне на градина много сутрини иска да го водя в яслата.

# 29
  • Мнения: 2 336
Синът ми свикна много бързо с обстановката, мога да кажа че не е и плакал като го вода само два дни  когато усети че ще го оставям по цял ден се опита да мрънка и това беше. Въпреки че ходи от май месец спи когато той реши и подлудява лелите и сестрите  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт