Фотография # 38

  • 22 686
  • 506
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 137
Теди  Hugразбрах аз;)Ники ми се похвали  bouquet  bouquet

# 436
# 437
  • Мнения: 405
И к'вооо
Никой не пише по моя въпрос.

Ето един Дидко с изпитателен поглед.



# 438
  • Мнения: 137
Някой може ли да сподели нещо повече за този тип обработки, такава която да прилича на картина, ако знаете някакви уроци или техники, споделете;)
http://4coolpics.com/author_photo/1192/273013.html

# 439
  • Мнения: 2 863
Писах ти във фликъра за младежа,  де да бях в София- с удовлствие щях да се присъединя, но за съжаление съм на края на  държавата:))) Само  ще чакам да покажеш резултати. Peace

# 440
  • Мнения: 2 109
за студийното осветление, зависи от лампите, но по пpинцип би тpябвало да могат да се pегулиpат, спpямо настpойките, с които искаш да снимаш. тоест, исо-то и блендата си ги пpавиш каквито искаш и pегулиpаш лапмата.

това с уговоpките, че не съм снимала самата аз и само имам мъгляви спомени от един час демонстpация на лампи.

дуци, някъде назад беше споменала за туpски коментаp с "аллах". най-веpоъатно е било: МАшалах! Което е комплименти възхита, значи, много кpасиво, бpаво на бог, че е създал толкова кpасиво нещо. хубаво е да ти кажат така, не се плаши.

ние днес се завъpнахме от почивката, която беше доста изтоpмозваща, опитах се да повтоpя някои миналогодишни кадpи по темата за спомените Simple Smile
и контpажуp снимах, но нямаше как да ги кача, нета отказа да качва снимки. но ще си ги покажа Simple Smile

# 441
  • София
  • Мнения: 1 946
Coma, aз снимам с такъв канон. все не ми остава време да се науча да боравя с настройките и другите режими. снимам само на авто и съм си доволна (е, не е дслр, за съжаление) снимките ти няма да стават като на хората тук, дето снимат с дслр'и, но и е по-добре от най-обикновено фото. харесва ми, че прави добри клипчета 600х480 и че е с 4 АА батерии, които ако нямаш време да заредиш може да купиш от всеки магазин. (ако спешно ти трябва да снимаш).
в сайта на яна (долу в подписа) снимките от 2009 са правени с него. можеш да хвърлиш едно око, ако искаш за ориентир.

за сонито нищо не мога да кажа.



никой ли не иска да ми каже да макрото и зуума?

# 442
  • Мнения: 702
Nigella , за съжаление не мога да ти помогна със съвет, защото никога не съм снимала в студио ( а как ми се иска). Ето това надявам се, че ще ти е от полза.  
http://photo-cult.com/articles/StudioLight/p1.php

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 17:22 от шоши

# 443
  • Мнения: 2 109
за макpото не е въпpос на желание да си мълчим, ами повечето сме с ДСЛp и там е по-pазлично. (аз с компактен не съм снимала и не знам как се спpавяте с тези машинки, мнооого сложно ми се вижда, честно казано).
та сигуpно някой с такова може да помогне.

# 444
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Здравейте, влизала съм тук и  друг път да разглеждам чудесните снимки, но този път искам да се включа с една молба към вас, но за да не е само спам, ще пусна някои от любимите си снимки, които направих по изгрев слънце в Бургас (в своя защита да кажа, че съм само любител, и то отскоро): 
     

Сега да се върна на молбата си. Може ли да ме насочите към добър фотограф в Бургас, искам да подаря на моя приятелка фотосесия - като тези бук-ове, които имат моделите. Страшно много ми харесаха снимките на този фотограф  http://www.kadankov.com/, и мисля, че ще харесат и на приятелката ми, но предполагам, че  е много скъп, едва ли ще мога да си го позволя , а и той е в София. Та ако някой може да ми препоръча някого, или сам да се наеме, ще бъде супер. Благодаря предварително! Ако това противоречи на правилата на форума, може и на лични  Simple Smile!

# 445
  • Мнения: 4 371
Някой може ли да сподели нещо повече за този тип обработки, такава която да прилича на картина, ако знаете някакви уроци или техники, споделете;)
http://4coolpics.com/author_photo/1192/273013.html
Преди дя видя автора, бях сигурна, че е на Додо додо Grinning

# 446
  • Мнения: 3 770
Здравейте , момичета !
Преди много месеци , още миналата година , ви подосаждах с въпроси за обективи и сега пак събрах смелост да се запиша при вас.За съжаление съм зле с английския и все още не мога да се снабдя с Ръководство за потребителя на бг за камерата , така че си щракам на авто.Чувствам се малко разочарована , защото все пак смятах , че поне малко ще се оправя , но уви - гледам си фотоапарата , като извънземен кораб ! Поне разбрах откъде да си изтрия снимките и да си сменя исо-то , но дотам.
Инсталирах си и лайтрум , който също в момента гледам неразбиращо и без цел и мисъл мръднах няколко плъзгача.
Влизам редовно да ви чета и съм мноого далече от вашето ниво , но се надявам да се понауча с времето.

Една снимка на племенницата ми.


# 447
  • Мнения: 137
Някой може ли да сподели нещо повече за този тип обработки, такава която да прилича на картина, ако знаете някакви уроци или техники, споделете;)
http://4coolpics.com/author_photo/1192/273013.html
Преди дя видя автора, бях сигурна, че е на Додо додо Grinning
Така е Laughingотличава се със собствен стил Laughing
Ето една моя стара снимчица, януари бях в Египет и снимах тази бедуинска жена

# 448
  • София
  • Мнения: 7 242
¨¨*:•. Диди .•:*¨¨ , каква ти е камерата. имам едно излишно ръководство за Canon 450D Ако на някой му трябва, да казва.

E.L.I, и аз харесвам много снимките на Додо Grinning Не знам как са правени, но предполагам, че има десатуриран слой с намалена прозрачност, може би посредством маска на места повече или по-малко. Може би е сложен и топъл филтър. С четка са "нарисувани" бузките. Устат е изрязана и копирана в др. слой, като и е променен цветя, респ. и прозрачността. При изрязването може би е използван федър 2. Очите са много обработвани. струвами се, че бялото е доп. изсветлено - нов слой, мод оверали и отметка на Fill with, избелва се с инструмента додж тул (респ. потъмняването става с бърн тул). Има и текстура с някакъв режим на смесване. Само предполагам. Сигурно има и доста др. неща. Търсила съм уроци, но няма - всеки си има собствен стил на работа и е нормално да не го споделя. Ако все пак ти попадне нещо, моля те, сподели.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 08:03 от Лекси

# 449
  • Мнения: 6 039
Някой може ли да сподели нещо повече за този тип обработки, такава която да прилича на картина, ако знаете някакви уроци или техники, споделете;)
http://4coolpics.com/author_photo/1192/273013.html
Преди дя видя автора, бях сигурна, че е на Додо додо Grinning

о да, имам късмета да имам моя обработена снимка от нея на Малена:)

Общи условия

Активация на акаунт